Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na płycie ip35-e będą działały bezproblemowo pamięci A-Data DDR2 2x2048MB Extreme Edition VITESTA 800+MHz CL4? Ostatnio wróciły do mnie z gwarancji goodramy 2x1 i nie chciały działać, ani na mojej płycie, ani na płycie ip35-e kumpla, na innych mobo działały elegancko. Ma ktoś konfigurację ip35-e + adaty? Wszystko chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

posiadam plytke abit ip35-e

z e2160 nie bylo zadnych problemow stabilnie szedl na 3,4ghz

ale nadszedl czas na zmiane proca i zachcialo mi sie e8400

i tu juz komp nie wystartowal , bios 18 wgrany i kilka poprzednich wersji

wlanczaja sie tylko wiatraki , ekran czarny

czy jest szansa na bios ktory to poprawi czy juz teraz sie pozbyc plyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na płycie ip35-e będą działały bezproblemowo pamięci A-Data DDR2 2x2048MB Extreme Edition VITESTA 800+MHz CL4? Ostatnio wróciły do mnie z gwarancji goodramy 2x1 i nie chciały działać, ani na mojej płycie, ani na płycie ip35-e kumpla, na innych mobo działały elegancko. Ma ktoś konfigurację ip35-e + adaty? Wszystko chodzi?

Te Adaty z ip35-e smigaja ze az miło posiadam taką konfiguracje.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam ip35-e i zakupilem do niego e8400 rev.E0 i

niestety nie odpala komp

zmiany biosu nic nie daja narazie przesiadlem sie na P5B i czekam na nowszy bios

chociaz slyszalem ze abit nie spieszy sie nowymi biosami

a czy podpasi do ip35 to nie wiem ale tez moga byc problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ponad rocznego Abita IP35-E (który był już serwisowany) z E8400 E0 i śmiga jak trzeba. Odpaliłem go na starym BIOSie, chwile po tym wgrałem BIOS 18 i wszystko jest cacy, cep stabilny przy 4200MHz@ 1,4V, bezproblemowo prowadzi memki 4x1GB... Czyżbym miał cudownego ABITa? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!! :D

Mam pytanie odnośnie tej płyty :) a brzmi ono tak....czy opłaca się?? Chce ją kupić zamiast asusa p5n-e sli ;/ jest potworny... jest niestabilny przy 2.4ghz na e4300 a chciałem mieć 3ghz ;/ więc pierwszą myślą była ów płyta czyli Ip35-e :D Czy opłaca się?? Da radę E4300 na 3ghz?? Czy może lepiej wybrać coś innego w podobnej cenie (tą płytkę można nabyć za 150zł z wyprzedaży)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie jest jakaś poserwisowa, to bierz tego Abita - opłaca się.

 

--

 

E8xxx ludzie odpalają na biosach 17-18 i jakoś nie narzekali na niekompatybilnośc, słabsze OC itp. tlusty25041 może coś poknociłeś :P

Edytowane przez blood2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blood2 a co mial bym poknocic

wgrywalem biosy od 14 w zwyz

co chwile przekladalem proca z e2160 na e8400

i nic

tylko czarny ekran wiatraki na full i zero jakis sygnalow

 

z ip35-e bylem bardzo zadowolony e2160 szedl stabilnie na 3.4 ghz na fryzjerze

i narazie czekam moze zanim ja sprzedam wyjdzie bios ktory e8400 obsluzy

i powroce do niej

plytka jak dlamnie super stabilna, bios rozbudowany i intuicyjny

Edytowane przez tlusty25041

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników Abit IP35:

 

Otóż sypie mi się raid0 na tym chipsecie (2xSeagate Barracuda 250GB 16MB ...AS) a dokładnie podczas botowania mam komunikat "Error occured" (na czerwono) + Errors=0 czy jakoś tak.

Czy taka sytuacja koniecznie musi spowodować awarię macierzy? - 0 errors na razie...

Pierwsze jaskółki już się pojawiły; foobar mi się dekonfiguruje a dokladnie gubi nazwy playlist i resetuje interfejs ;)

Być może to przypadek ale zbiegł się w czasie z monitem rajdu.

 

Raid został poprawnie skonfigurowany w biosie, chodził bez błędów przez ok 3m-ce a tu nagle taka niespodzianka.

Dodam, że nie jest to moja pierwsza macierz raid0 (poprzednie były na nForce2, 3 i 4 pod AMD i nigdy nie miałem takich jazd przez 5 lat pracy)

 

Nie wiem gdzie i jak szukać rozwiązania problemu; może to wina dysku ale jestem prawie pewny że dyski sa ok (jeden ma 5mcy a drugi 11).

 

NIe gańcie mnie za zły dział ale może to wina chipsetu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kartą dźwiękowa na IP35-Pro, a dokładnie jej ZIELONYM wyjściem analogowym, prawy kanał gra cicho i są na nim zakłócenia.

Inne wyjścia dobrze grają. Reset BIOSU był, przestawione też z HD na AC97 i odwrotnie, nie wina sterowników (na drugim systemie to samo, a z panelu przedniego wszystko gra pięknie).

Jakoś tego wcześniej nie zauważyłem bo i tak mam słabe głośniczki (dodam że to nie wina głośników bo na innych to samo).

Jakieś pomysły jak się z tym uporać? (I czy to podlega gwarancji)

Edytowane przez xpeu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kartą dźwiękowa na IP35-Pro, a dokładnie jej ZIELONYM wyjściem analogowym, prawy kanał gra cicho i są na nim zakłócenia.

Inne wyjścia dobrze grają. Reset BIOSU był, przestawione też z HD na AC97 i odwrotnie, nie wina sterowników (na drugim systemie to samo, a z panelu przedniego wszystko gra pięknie).

Jakoś tego wcześniej nie zauważyłem bo i tak mam słabe głośniczki (dodam że to nie wina głośników bo na innych to samo).

Jakieś pomysły jak się z tym uporać? (I czy to podlega gwarancji)

Oddałbym na gwarancje z takim poblemem. Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę. Czy mógłby ktoś sprawdzić czy na Abicie IP35 PRO można wejsc do opcji kontrolera RAID z jednym dyskiem?

Pooglądałem BIOS i nie widzę takiej opcji, powinna się pojawić po podłączeniu drugiego dysku.

 

@Rafa: Już miałem pakować, ale się dowiedziałem, że zostanę bez płyty i nie dostanę żadnej na czas naprawy. Jak tylko coś skombinuje to oddam ;)

Edytowane przez xpeu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...