Skocz do zawartości
Low-Power

Co Wybrac? Galaxy Gf7900gs Zalman, X1950 Pro, Palit 8600gt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Stoje przed dylematem wyboru karty graficznej do swojego modernizowanego komputera. Owa modernizacja nie jest jakas oszalamiajaca - przesiadam sie z axp 3200+ i z socket A ogolnie na SD 3700+ @ ca. 2700-2900 i gigabyte k8n ultra. Tak wiec prosze Was o rade jaka z 3 podanych kart zakupic? Dodam ze nie jestem wytrawnym graczem, nie odpalam kazdej nowej gry (nalogowo gram tylko w css i co glosniejsze tytuly :) )A wiec przedstawie moje propozycje:

 

1. Radeon X1950PRO. Tania i mozna powiedziec dobra z tej trojki, slabsza wyraznie w css na rowni z GE)

2. Galaxy GF 7900GS o\c (najdrozsza i najlepsza)

3. Galaxy GF 8600GT (mutant , raz wydajny raz nie)

 

Co do numeru 3 to specjalnie nie podaje wersji GE, gdyz jej kupno mija sie z celem, poniewaz te 200 mhz na pamiatkach w tej serii kart relatywnie malo daje jesli chodzi o wydajnosc, dlatego nie ma sensu bym doplacal do 2000 mhz (wydaje mi sie). IMHO nie ma sensu kupowanie c2d tylko po to zeby miec 150 fps zamiast 120 (i tak jest plynnie). Oczywiscie generalizuje ale takie sa moje odczucia, nie samym prockiem gra zyje :rolleyes:

 

Oczywiscie wszelkie sugestie kart spoza kregu podanych przeze mnie sa jak najbardziej mile widziane.

 

Poprosze Was jeszcze rowniez o propozycje zasilacza do tego zestawu, jak wiem ten z podpisu jest mocny ale na socket A, totez doradzcie cos na A64 939. Milo by bylo gdyby tez byl to niedrogi i dobry fortron (z mojej mdn'ki jestem bardzo zadowolony).

 

Ogolnie jest to zestaw do w miare plynnego grania w 1280x1024 (LCD SAMSUNG 173P+) ale bez specjalnej rozrzutnosci. Proc i plyte kupuje okazyjnie mozna powiedziec za mniej niz polowe jednego c2d e4400, tak wiec jest to raczej okazja niz przemyslany krok. Po sprzedaniu staroci cala modernizacja wyniesie mnie mniej niz 450 zl, tak wiec niewiele w stosunku do zysku w wydajnosci.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Low-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zakupilem GF7900GS z CoolerMasterem i jestem bardzo zadowolony. Karta kreci sie jak dzika i jest to krecenie efektywne (bardzo wyrazna poprawa wydajnosci). Chlodzenie ciche i wydajne. Wydaje mi sie że jedyne czego tej karcie jeszcze mozna by bylo dolozyc to radiatorki do pamieci oraz drugie 256 ramu do duzych tekstur oferowanych przez np niektore mody do obliviona i jak sadze wiekszosc gier w niedalekiej przyszlosci. Ale pozatym to wszystko lata na pelnej kozie w 1280 i w zwiazku z tym za ta cene karta to totalny wypas.

POLECAM!!! :D

Edytowane przez trojanuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zakupilem GF7900GS z CoolerMasterem i jestem bardzo zadowolony. Karta kreci sie jak dzika i jest to krecenie efektywne (bardzo wyrazna poprawa wydajnosci).

Ja sie chlodzeniem nie martwie bo planuje wc zalozyc na cepa i grafe.

A juz poluje na 7900gs bo teraz sa stosunkowo tanie i wole takiego mamuta kupic niz jakies 7300gt z wydajnoscia o 75% mniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawila sie jeszcze jedna opcja, ale z grupy uzywanych, a jest to 7900GTO na pamiatkach 1.1 ns wiec gtxa 512 z niego bym zrobil :)

Tylko czy oplaca sie dokladac w dzisiejszych czasach jeszcze 200 zl do DX9.0? Typek zyczy zobie ca. 730zl oczywiscie na gwarancji itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz, nie wiem :] w sumie ja bym tyle nie dał w DX 9, bo przesiadka na DX10 jest niedługo konieczna ...

ok tego potrzebowalem :wink: . Znajac siebie wiedzialem ze zacznie sie "a moze cos lepiej, a moze cos wiecej" - wiadomo apetyt rosnie w miare jedzenia. Uswiadomiles mi ze to marnotrawstwo, w koncu to jest to zestaw okazja a nie zestaw power. Dzis juz absolutnie nie ma sensu dawac over 550 zl na grafike w starej badz co badz technologii.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok

 

The winner is: Galaxy 7900GS CM edition 600\1600 (o\c bedzie szlo w ruch - licze te 650\1750 bedzie realne na stocku. Jutro (albo w pon) bo dzis juz nie zdaze zajade sobie do proline i kupie...cena w miare dobra 535 a towar zawsze do reki :)

 

Jakos przezyje bez HDR+AA jednoczesnie (X1950PRO), ale za to bedzie wieksza ilosc FPS :)

 

Pozdrawiam i dzieki za pomoc :-P

Edytowane przez Low-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie generalizuje ale takie sa moje odczucia, nie samym prockiem gra zyje rolleyes.gif

pozwole sobie zacytowac jakiegos typa z forum o css:

 

karta graficzna nie ma większego wpływu na ilość fpsów (jak wszyscy wiemy, a niektórych wyprowadzimy z błędnego przekonania - karta graficzna w css odpowiada za cienie na mapie, refleksy słońca na broni itp.).

co jest rownowazne ze stwierdzeniem ze do css potrzebny jest dobry porcek a nie grafa.

Edytowane przez RaaDeeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwole sobie zacytowac jakiegos typa z forum o css:

co jest rownowazne ze stwierdzeniem ze do css potrzebny jest dobry porcek a nie grafa.

 

zgadza sie :) dlatego napisalem o "generalizowaniu". Wiadomo ze css jest gra bardzo zalezna od procka, ale poki co w dwujajowcach (widzialem u znajomego) drugi rdzen sie nudzi (ma ktos jakies inne dowody na to? - chetnie doedukuje sie :)). Jesli chodzi o single core to nie powiesz ze A64 SD @ 2.8GHZ lub ca. 3GHZ bedzie zbyt slaby badz bedzie w jakis istotny sposob ograniczal karte graficzna. Wiadomo timingi RAMu rowniez maja swoje znaczenie, ale i tak najwazniejszy jest w tym przypadku proc (fizyka szeroko pojeta w grze, akurat jest ona tym naspzikowana - ragdoll itp. i karta w przypadku slabego proca ma prawo sie nudzic bo ten nie nadazy z liczeniem). Z drugiej strony nie bedzie 120 fps na np. c2d e6320 i powiedzmy 7600GS non galaxy czyli te 400\800 w max detalach, takze karta rowniez jakis tam wplyw ma - wiadomo ze nie az tak duzy jak np na COH itd ale ma.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Low-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem zamowilem caly zestaw w poniedzialek i do tej pory nie zlozyli bo plyty nie mieli i zastanawiam sie czy nie anulowac zamowienia bo juz 5 dych w plecy jestem przez ta Galaxy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok

 

The winner is: Galaxy 7900GS CM edition 600\1600 (o\c bedzie szlo w ruch - licze te 650\1750 bedzie realne na stocku. Jutro (albo w pon) bo dzis juz nie zdaze zajade sobie do proline i kupie...cena w miare dobra 535 a towar zawsze do reki :)

 

Jakos przezyje bez HDR+AA jednoczesnie (X1950PRO), ale za to bedzie wieksza ilosc FPS :)

 

Pozdrawiam i dzieki za pomoc :-P

Jeśli podkręcasz to oczywiście lepszy jest nVidia 7900 GS - więc wybrałeś doskonale :wink:

 

( ja wybrałem Radeon 1950 PRO bo nie kręcę a ma lepszą jakość filtrowania anizo - na 7900 w zależności od kąta przy ustawieniu 16x mamy zmiany w zakresie 2x-16x ... na 1950 jest pełne 16x )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuję temat, bo ciągle jest aktualny i w tytule jest wszystkich 3 najważniejszych konkurentów.

 

Od ostatniego posta sporo się zmieniło. Skończyła się seria z Zalmanem i zaczęła Coolermaster. Wyszły bardzo tanie i słabo się kręcące 7900gs 475/1400. Niestety już prawie wszystkie sztuki zniknęły ze sklepów. Galaxy 7900gs te słabe i te mocniejsze zaczęły piszczeć.

A na egieldzie zrobili nowy test 1950 vs 7900. I wyszły jakieś jaja, bo potencjał oc radkaokazał się wystarczający do dorównania i pobicia 7900..

 

W takim razie może jakieś nowe głosy w dyskusji? Bo ja mam jeszcze pytanie do posiadaczy. Jak z ciszą i wydajnością chłodzenia na tych kartach: Galaxy 7900gs 1,4ns; Palit 7900GS; Palit 8600GT; Palit 8600GT Sonic?

Chciałbym nieco podkręcić, ale nie bić rekordy w markach, więc wolałbym nie dokładać do nowego wiatraka czy radiatorków. Jednak cenię sobie ciszę i jeśli do uzyskania jej trzeba zmienić chłodzenie, to inwestycja w daną kartę może przestać się opłacać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

tak jak napisał ainaruth polecam poczytac nowy test na egieldzie i okaze sie ze 7900gs to zadna rewelacja w porownaniu do x1950pro i tak na prawde wszystko zalezy od gier w ktore gramy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech.. kiedy w końcu ktoś podepnie jeden z takich tematów jak ten, żeby nie zakładać ciągle nowych?

 

ja w końcu muszę podjąć decyzję bo sesja za mną i postanowiłem w tym tygodniu zacząć składać zestaw. Trafiła mi się okazja na 7900gs z zalmanem za 480zł. Palit 8600GT Sonic kosztuje 437.

 

Chcę kupić tani, cichy i stabilny zestaw do grania. Ekstremalne OC i wymiana chłodzenia odpada. Więc co poradzicie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...