Skocz do zawartości
jgx

Dlaczego Zablokowano Wątek - Cenzura?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dlaczego zablokowano mój wątek http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=234950

co takiego napisałem niezgodnego z regulaminem ze został zablokowany? Czyżby był niezgodny z obowiązującą "jedyną prawdą" na tym forum? Cuchnie mi to głęboką komuną - prosze o natychmiastowe wyjaśnienie od Orgiusza który zablokował wątek. I żeby było jasne - wcale nie bronie ani nie chwale cpc - lata mi ta firma i ich bloki napisałem jedynie PRAWDZIWE SPOSTRZEZENIA i nie mam zamiaru nikogo przekonywać przedstawianiem pomiarów wykresów i itd.

ps.

 

>Az mi cie szkoda

Orgiusz Ty jesteś tu modem??? Jeśli tak to co to za styl???

 

 

 

>haha a chłodnica? dmuchales na weze ?

ps. i nie "leprzą" tylka "lepszą"

 

chłodnica jest zapewniam Cię - nagrzewnica od Poloneza a za błąd sorry - Rozumiem że Ty jesteś nieomylny i nie zdarza Ci się w pośpiechu zrobić "byka", niestety tak nie jest - nie pisze się "dmuchales na weze" jak napisałeś tylko "dmuchałeś na węże" :)

pozdrawiam

 

 

w związku z tym że w tamtym wątku nie mam możliwości odpisać pisze tu dla uwiarygodnienia:

http://allegro.pl/item193591122_blok_cpu_x...y_stan_bcm.html to kupiłem temperaturę sprawdzam działającym w "tle" programem MBM 5 i napisałem tylko co zaobserwowałem przed i po wymianie bloku

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj dlaczego tak ostro?

Na temperaturę procesora wpływa wiele różnych czynników.

Nie napisałeś jaką masz pompe - tylko tyle że taka sama jak poprzednio - ale jaka?

Nie miałem bloczka CPC i nie znam jego właściwości chłodzących więc konkretnie nie będę nic na siłę udowadniał.

Jedynia można snuć różne przypuszczenia, np:

-bloczek CPC z "tamtą pompką" być może chodzi na 100% swoich możliwości,

-jego budowa może powoduje słabe oddawanie ciepła wodzie i woda jest mniej nagrzana.

-nowy bloczek z "tamtą pompką" być może chodzi tylko na 30% swoich możliwości - różne bloczki potrzebują innego przepływu wody,

-może wtedy było chłodniej a teraz jest cieplej i woda jest cieplejsza....

 

Ogólnie nie powinno się porównywać bloczków podając samą temperaturę procesora ale różnicę pomiedzy temp wody a temperaturą procesora.

Kolejny przykład (temperatury podane tylko dla przykładu)

 

Bloczek CPC

woda 28*C (nie zdążył oddać całego ciepła)

procesor 38*C

róznica 10*C

 

Nowy bloczek

woda 31*C (oddał wiecej ciepła wodzie)

procesor 38*C

różnica 7*C

 

No i który jest lepszy? (skuteczniejszy)

 

No i oczywiście temperatury podaje się podczas obciążenia procesora tak min 30minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to szykujmy powazne re:

 

(...)używałem bloku z CPC na athlonie xp2.5 i ostatnio chciałem sobie obniżyć temp.(...)

Chwala Ci za to. Dziwne ze tak zwlekales.

 

zakupiłem blok CPU X2P rev.2 z drugiej ręki w doskonałym stanie załozyłem i co się okazało - różnica ŻADNA

Blad w mocowaniu, ilosci pasty, odczycie sensora.

 

warunki identyczne (przewody pompka itd)

Czyli tylko wszystkim sie wydaje ze nadchodzi lato i temperatura otoczenia leci w gore? Ciekawe. Tak samo z pasta pewnie - czym smarowales? Typ H? :|

 

nie twierdze - moze jak dam grube przewody i lepszą pompe to moze coś to da

Tak powinno byc w teorii.

 

ale przecież jeśli blok ma niby leprzą wydajność ( o wiele!!!) to przecieć i na dotychcasowym sprzęcie powinna być chyba różnica?

Rzetelne testy zapewne ukazaly by nieznaczna roznice. Ale po co je robic?

 

 

 

Witam, dlaczego zablokowano mój wątek http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=234950

co takiego napisałem niezgodnego z regulaminem ze został zablokowany? Czyżby był niezgodny z obowiązującą "jedyną prawdą" na tym forum? Cuchnie mi to głęboką komuną - prosze o natychmiastowe wyjaśnienie od Orgiusza który zablokował wątek.

ps.

 

>Az mi cie szkoda

Orgiusz Ty jesteś tu modem??? Jeśli tak to co to za styl???

Zablokowalem wlasnie za Twoj styl wypowiedzi. Co widac dokladniej w tym poscie.

 

I żeby było jasne - wcale nie bronie ani nie chwale cpc - lata mi ta firma i ich bloki napisałem jedynie PRAWDZIWE SPOSTRZEZENIA i nie mam zamiaru nikogo przekonywać przedstawianiem pomiarów wykresów i itd.

Spoko. Czekam teraz na kolejnego pacjenta ktory bedzie rwac szaty przed tlumem wykrzykujac ze Tuniq Tower jest tak naprawde gownem i box go wyprzedza o cale lata swietlne.

 

Chyba to wszytko co mialem do napisania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>Jedynia można snuć różne przypuszczenia, np:

-bloczek CPC z "tamtą pompką" być może chodzi na 100% swoich możliwości,

-jego budowa może powoduje słabe oddawanie ciepła wodzie i woda jest mniej nagrzana.

-nowy bloczek z "tamtą pompką" być może chodzi tylko na 30% swoich możliwości - różne bloczki potrzebują innego przepływu wody

 

jedyna sensowna wypowiedź w tym wątku - szczerze mówiąc zakładając wątek (ten pierwszy zablokowany prze moda) miałem dokładnie takie same odczucia jak kolega Pietach ale myśląc (nie do końca słusznie:) że to forum jest po to by prowadzić dyskusje i uczyć się od mądrzejszych napisałem go (ten wątek). Reszta wpisów to mielenie które ma za zadanie usprawiedliwić takie a nie inne zachowanie moda który moim zdaniem modem nie powinien być, a wpisy typu

>OMG idź stąd i nie wracaj

wogóle zostawię bez komentarza

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jgx

Zalozyles pierwszy watek o nazwie porownanie. Gdzie ono :?: Teraz zaczales wydzierac sie... Nadal mi Cie szkoda za takie podejscie ale coz, niech ktos inny zadecyduje co z Toba poczac bo znow okaze sie ze jestem odpowiedzialny za cale zlo na swiecie i to ze istnieje kretek blady... :|

 

Reszta wpisów to mielenie które ma za zadanie usprawiedliwić takie a nie inne zachowanie moda który moim zdaniem modem nie powinien być, a wpisy typu

>OMG idź stąd i nie wracaj

wogóle zostawię bez komentarza

pozdrawiam

 

Hmm wiele osob uwaza ze nie powinienem byc modem. Ja uwazam ze wiecej by wyniesli z forum gdyby nie zakladali konta a pozniej nie musialbym sie z nimi dochodzic na zasadzie pyskowania a nie dyskusji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, ze chciales wejsc na forum i podyskutowac, a zaczales od absurdalnej tezy i chwytliwych hasel 'o jedynej slusznej prawdzie'. Piszesz o porownaniu ktorego nie zrobiles. A w ogole to mam nieodparte wrazenie, ze najpierw musisz duzo poczytac zanim Twoja wiedza o WC odejdzie od poziomu 'no wc znaczy woda tam plynie i musi byc zimno'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jgx

Proponuje Ci zrobic to "porównanie" troszke dokładniej.

Załóż blok nr 1 i przez 2 godziny zapuść np.Prime95.

Zrób pomiary co 30 minut:

-temp wody,(termometr akwariowy)

-temp procesora,

-temp otoczenie - gdzies w pobliżu chłodnicy.

A nastepnie załóż blok nr 2 i zrób tak samo - jak masz odrobinę chęci to zrób jakis prosty wykresik czy tabelkę z wynikami.

 

Sprawdź mocowanie i docisk bloczków do procesora, dobrze przesmarowany pastą termoprzewodzącą (nie a dużo i nie za mało)

 

I wogóle napisz jak jest ewentualnie podkręcony twój proc czy chodzi na nominalnych ustawiniach * i zdradź co za tajemnicza pompka to wszystko napędza.

 

 

* XP 2500+ mają napięcie zasilające 1.45V lub 1.65V(mój Barton chodzi na 1.5V)

Edytowane przez pietach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jgx - te bździny z poprzedniego tematu nazywasz "porównaniem"? Piszesz bzdury i jeszcze się rzucasz. Jak już starasz się być mądrzejszy niż jesteś: nie porównuj braku polskich liter do błędu ortograficznego...

 

Orgiusz - miałem to napisać tam, ale na szczęście :lol: pojawił się drugi temat: zamiast zamykać temat mogłeś po prostu przenieść TU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jgx

mysle ze musisz jeszcze pare przyklejonych topicow poczytac i recenzji a takze porownan bo wlasnie na nich mozna opierac swoje rewolucyjne teorie, takze jesli przeczytasz topic how to wc to bedzie wszystko jasne ;)

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz sobie w forumowa wyszukiwarke slowo CPC i zabacz co szukajka wypluje. Dopiero wtedy przemysl swojego posta. Bo niestety to co piszesz nie moze byc prawda.

Napisz swoj dokladny konfig wraz ze skladnikami WCta. Prosilem Cie o to w poprzednim temacie ale nie uzyskalem informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo będziemy testować bloczek na procesor firmy HydroX (CPC). Mają do nas wysłać blok na testy w poniedziałek ;)

Niestety nie mamy bloku, z którym HydroX'a porównywał jgx, ale mamy inne ciekawe pozycje ;) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo będziemy testować bloczek na procesor firmy HydroX (CPC). Mają do nas wysłać blok na testy w poniedziałek ;)

Niestety nie mamy bloku, z którym HydroX'a porównywał jgx, ale mamy inne ciekawe pozycje ;) :D

No nie powiem pelen profesjonalizm. Jeszcze sie okaza ze zrobicie test wszystkich blokow z polskiego rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mib co źle że cpc będzie testowane? POWIEDZ MI DLACZEGO NIE? Pokaż mi jakiś test tego bloku? Ludzie to kupują.... może co nie którzy się zastanowią przed zakupem czegoś co się błyszczy jak psu...nos :) i nic poza tym

 

No offence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo będziemy testować bloczek na procesor firmy HydroX (CPC). Mają do nas wysłać blok na testy w poniedziałek ;)

Niestety nie mamy bloku, z którym HydroX'a porównywał jgx, ale mamy inne ciekawe pozycje ;) :D

trzymam kciuki na zobaczenie testu w tym roku :D

 

mib co źle że cpc będzie testowane? POWIEDZ MI DLACZEGO NIE? Pokaż mi jakiś test tego bloku? Ludzie to kupują.... może co nie którzy się zastanowią przed zakupem czegoś co się błyszczy jak psu...nos :) i nic poza tym

 

No offence

Ale mib raczej nie mówił ze to źle.............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek i szczerze mówiąc opowiadam się po stronie jgx. Forum (przynajmniej według mnie) jest miejscem gdzie użytkownicy mogą dzielić się swoja wiedzą i spostrzeżeniami z innymi. Jgx nikogo nie obraził, według mnie też nic nie reklamował, zamiast po nim jechać (sory ale tekst „Az mi cie szkoda” jest trochę chamski) można było podążyć ten temat i znaleźć przyczynę takiego zachowania bloczku. Według mnie takie postępowanie zmienia forum z miejsca gdzie ludzie mogą się czegoś nauczyć na miejsce gdzie eksperci będą poniżali ludzi szukających pomocy.

 

Ps.

A tak przy okazji wszyscy jada po cpc ale według mnie jest to niezły wybór dla kogoś kto nie ma dużych wymagań co do wydajności albo ma stary nie grzejący się procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zimn jeśli ma się stary mało grzejący się procek to po jakiego czorta wkładać tam cpc?Lepiej pobawić się w pasywne chłodzenie [celowo nie wc powiedziałem] Ideą wc ma być cisza i wydajność... z tego co wiem [własne doświadczenie] cpc /hydroxnie spełnia ani jednego ani drugiego... a montaż zestawu z cpc za sto-parenaście złotych i obłożenie wężami w pokoju nie jest wygodne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum (przynajmniej według mnie) jest miejscem gdzie użytkownicy mogą dzielić się swoja wiedzą i spostrzeżeniami z innymi. (...) Według mnie takie postępowanie zmienia forum z miejsca gdzie ludzie mogą się czegoś nauczyć na miejsce gdzie eksperci będą poniżali ludzi szukających pomocy.

Ps.

A tak przy okazji wszyscy jada po cpc ale według mnie jest to niezły wybór dla kogoś kto nie ma dużych wymagań co do wydajności albo ma stary nie grzejący się procek.

Zgadza się. Forum do tego służy i dlatego m.in. nie usuwa się starych tematów i zawsze mozna je poczytać a w razie potrzeby odswieżyć. Wałkowanie po raz setny tego samego tematu, w dodatku w sposób, który tak naprawde nic nowego do niego nie wnosi, powoduje, że w tej kopalni wiedzy coraz trudniej coś znaleźć. Jak zacząłem zaglądać na to forum, to wątek o cpc chyba juz istniał i naprawde nie wiem co tu można nowego dopisać, ale jeżeli któś chce to prosze bardzo. Nie trzeba zakładać nowego. Po drugie, co też było wałkowane w w/w temacie, CPC nawet pomijając kiepska wydajność i wykonanie, nie jest dobrym wyborem choćby ze względu na brak kompatybilności z jakimkolwiek innym chłodzeniem. Co do małogrzejacego sie procka to lepiej (taniej) sprawdzi sie jakiś pasywny AC lub porządny cooler z heatpipami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz 5 samochodów. m. in. BMW 535 (212KM) oraz malucha (21KM). I teraz ciekawostka... bez benzyny jadą tak samo czyli stoją ;> Mało tego. Jak wyleje wode (a jak) z układu chłodzenia silnika.... TO MALUCH JEST LEPSZY.... bo sie nie grzeje bo jest chlodzony powietrzem a beta stoi....

 

Co bardziej domyślni bedą rozumieli o co mi chodzi.

 

Zimn: albo zrozumiecie, że połowa z tu siedzących spędziła ostatnie kilka lat na czytanie, testowanie, produkowanie i rozważanie teoretyczno praktyczne wszystkich zagadnień związanych z WC albo nadal będziecie strugać dętke...

 

Twoje zdanie, że eksperci poniżają ludzi.. jest bardzo nie sprawiedliwe i chyba nie do końca prawdziwe.

 

A że cpc to jest niezły wybór - świadczy tylko i wyłącznie o braku jakiej kolwiek wiedzy na temat chodzenia wodą. I nie obrażaj się tutaj i nie krzycz tylko... poczytaj, poczytaj... a i zapomniałem... nie zapomnij poczytać... i zrozumiesz na czym polegał błąd w Twoim rozumowaniu....

 

 

Ale przy okazji co by nie było... jaki był sens zamykać chłopakowi ten topic? Komuś przeszkadza, że 50 osób by z nim pojechało i przekonało nawracając na jedyną właściwą drogę? Userzy sobie sami poradzą w takich sytuacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji wszyscy jada po cpc ale według mnie jest to niezły wybór dla kogoś kto nie ma dużych wymagań co do wydajności albo ma stary nie grzejący się procek.

To po co w takim razie WC :?: W cenie CCCP można kupić dobre chłodzenie powietrzem - wydajniej, prościej, bezpieczniej, choć pozbawiasz się niewątpliwej przyjemności posiadania kilku metrów profesjonalnego przewodu konwekcyjnego pod biurkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodajmy że kiedyś producent twierdził że posiada w swojej strukturze dodatki aluminium ...

JGX kiedy testy? Pojechano na Ciebie..wypadało by się obronić... fote zarzuć ..najlepiej kibelek do galerii dać wraz z rzutami ekranu programów stworzonych do pomiary temperatur....no i wypadało w końcu napisać co czym chłodzisz....

Pozdrawiam i życzę niskich temperatur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przy okazji co by nie było... jaki był sens zamykać chłopakowi ten topic? Komuś przeszkadza, że 50 osób by z nim pojechało i przekonało nawracając na jedyną właściwą drogę? Userzy sobie sami poradzą w takich sytuacjach.

Ochrona przed postfuckerska mysla uzytkownikow :wink: Widac nie dalo rady :lol2:

 

 

 

dodajmy że kiedyś producent twierdził że posiada w swojej strukturze dodatki aluminium ...

JGX kiedy testy? Pojechano na Ciebie..wypadało by się obronić... fote zarzuć ..najlepiej kibelek do galerii dać wraz z rzutami ekranu programów stworzonych do pomiary temperatur....no i wypadało w końcu napisać co czym chłodzisz....

Pozdrawiam i życzę niskich temperatur :)

Wlasnie widac to porownanie z pierwszego tematu. A takie watki nadaja sie do ekspresowej kasacji ze wzgledu na 0 wartosc merytoryczna, wprowadzanie burdelu i karmienie chorych idei...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do ekspertów to sory jeżeli kogoś obraziłem, miałem na myśli grupę ludzi których można porównać do wszystko-wiedzących nauczycieli akademicich którzy na każde pytanie odpowiadają nie mam czasu. Co do obrażania sie i krzyczenia to nie mam zamiaru nic takiego robić, chciałem sie tylko wypowiedzieć w temacie.

 

według mnie dopisywanie coraz to nowych kwestii dotyczących całości cpc w jednym temacie też nie poprawia czytelności forum i nie ułatwia zdobywania wiedzy. uważam że znacznie lepiej jest przylepiać tematy albo klecić z wielu postów jakieś FAQi

 

ps. jeszcze moje przemyślenia co do mniej udanych części.

analogia z samochodami była niezła ale jest jeszcze jedna kwestia- potrzeby. jeżeli jeżdżę samochodem tylko do pracy to mogę sobie kupić wypasane lambo bo ma dużą moc ( i dużo pali) albo ekonomiczną pandę.

Sam dopiero składam WC i nie miałem w ręku wielu bloczków, testowałem tylko dwie samoróbki dla moich potrzeb ale mam duże doświadczenie w AC. Ja i znajomy mieliśmy takie same procki z tym że kolesia było stać na miedzianego pentagrama za stówę a mnie nie. Ja kupiłem jakiś ALU-radiator, wyszlifowałem go dokładnie i zrobiłem przejściówkę na wentyl 12cm i miałem takie same temperatury a wydałem tylko cztery dychy.

Czytałem te posty o cpc i sadzę nadal że lepiej jest kupić za dwie dychy słaby bloczek do słabego proca. Nieważne już teraz czy ma to być cpc czy jakiś wiercony homemade byle by spełniał swoje zadanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zimn: kwestia potrzeb to zupełnie inna sprawa. Faktycznie połowa jak nie 3/4 osób tutaj walczą o każde 0.5st tak jakby to miało jakiekolwiek znaczenie... ;-)

 

Ale spójrz na to z tej strony. W polsce WC zrobiło się modne po "rewelacyjnym" teście zestawów CPCw CHIPie... gdzie na prawde kawał śmiechu wartego bloku z 10m węża zrobił na Chipie niesamowite wrażenie...

Tyle, że w tym samym czasie tutaj omawiano konstrukcje Nukleona, Spidera czy tego typu bloków które o DEKADE wyprzedzały CPC...

 

Wracając do tematu. W cenie zestawu CPC (czyli właśnie Twoj zestaw potrzeb i wymagań) możesz mieć coś wydajniejszego, bezpieczniejszego i bardziej uniwersalnego.

 

kończąc - stwierdzenie o rewelacyjności czy równoważności CPC z x4pro... po prostu nie wypada. to tak jakby porównać własnie FIATA i BMW. Jeżeli w czymkolwiek wygra FIAT (i nie łapac mnie za stwierdzenia typu mniej pali czy mniej kosztuje bo nie o to tu chodzi) to znaczy, że albo coś jest nie tak z tym bmw albo coś zostało źle zrobione.

 

I ostatnie Twoje zdanie... własnie to chodzi, że jest to bardzo ważne. Bo dużo homemedów spawdza sie rewelacyjnie, a o rewleacyjności CPC za wyjątkiem ChipLaba... nie słyszałem :lol

Edytowane przez Misyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, no cóż nie odzywałem się bp poprostu nie miałem czasu na ........? obronę??? nie, na pewno nie pisze tej odpowiedzi żeby się bronić ale żeby wyjaśnić pare spraw:

-znakomita większość z Was żle mnie zrozumiała ponieważ nie miałem zamiaru wywoływać zażartej dyskusji fanatyków i sprzętomanów dla których dyskusja polega jedynie na robieniu czasochłonnych super dokładnych testów które pokażą różnice rzędu 0,5 st.C. POWTAŻAM JESZCZE RAZ ŻE JA OPISAŁEM TYLKO I WYŁĄCZNIE CO POKAZAŁ NA MOIM KOMPIE PROGRAM MBM PO WYMIANIE Z BLOKU CPC NA X2p, OK przyznaje żle zrobiłem pisząc "porównanie" (bo bez dokładnych testów z podanymi wynikami nie można tego tak nazwać) ale nie wiedziałem że tu są sami technokraci.

- wcale nie było moim zamiarem chwalenie czy obrona cpc - powtórzę się ale OPISAŁEM TYLKO I WYŁĄCZNIE CO POKAZAŁ NA MOIM KOMPIE PROGRAM MBM PO WYMIANIE Z BLOKU CPC NA X2p

- mam w du...pie wszystkie testy i porównania które pokażą mi to albo tamto - jestem praktykiem i wildze jakie temperatury miałem na starym i nowym bloku i nie obchodzi mnie różnica 1 czy 2 stopnie w tą albo w tamtą, jakby mi temperatura spadła o jakieś co najmniej 5 stopni to od razu bym to zauważył i powiedział sobie : no wymiana (i wydana kasa) przyniosła efekt

- jeśli przyjmiemy że malutkie różnice rzędu 1 stpnia nas nie interesują to po co mam zamieszczać zrzuty itd? Jeśli ktoś zarzuca mi że to sobie wymysliłem i porostu KŁAMIE to dalsza dyskusja nie ma sensu

- może bym i zrobił jakieś testy ale (i tu zacznę w końcu opisywać sprzęt jeśli tak nalegacie) komp stoi w kuchni a zbiornik z pompą (Aqael 650 zwykła fajansiarska pompa od akwarium), nagrzewnica i drugi zbiornik o którym za moment stoi w pomoieszczeniu obok a dokładnie pod wanną w łazience i żeby się tam dostać musze odsuważ pralke i jest tylko mały otwór na jedną płytkę, od procka idą przez ściane przewody takie jak sprzedawał cpc - te cienkie badziewia ale jak wiecie króćce w cpc tylko takie przyjmą, na nowym bloku musiałem zrobić redukcje na przewód grubszy żeby pasował na złączki w X2p gdzie są mk12 te cienkie przewody mają kilka metrów (nie pamiętam dokładnie ile) i większość ich po drodze do pomki siedzi w tym drugim pojemniku przez który mam puszczoną bieżącą wodę z sieci (zaworek jest przy kompie i w miarę potrzeby mogę puszczać większy lub mniejszy strumień wody która chłodzi przewody oczywiście nie zmieniałem strumienia do "porównania") tak przy okazji trochę pracy to wszystko pare lat temu kosztowało i ciekawy jestem czy wszyscy cwaniacy którzy tu po mnie jeżdżą że gó...o wiem itd. mogą się pochwalić podobnym rozwiązaniem?? Więc przewody po wyjściu z pudełka z bieżąca wodą trafiają do nagrzewnicy od poldka (wentylator 12 na razie jeden ale chce dorzucić sobie jeszcze jeden) i dalej już do pojemnika z pompą, procek to pisałem już wcześniej athlon xp 2.5 od czasu do czasu kręcony na 3200 (dokładnie 199mega). Mimo wszystko uważam że nowy blok jest lepszy bo pozwoli mi jutro założyć grube przewody z porządną CO i może wtedy blok coś pokaże ALE NA RAZIE NA DOTYCHCZASOWEJ KNFIGURACJI SPRZĘTOWEJ NIE MA PRAKTYCZNIE ŻADNEJ RÓŻNICY TEMPERATUR I KROPKA

Edytowane przez jgx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hym,, sprawdzałeś raz jeszcze mocowanie bloku ?

 

podaj temp cpu, wody, powietrza, pełen konfig,, potem bierz sie za test jw.

 

axp 2500+ @ >2500mhz to chłodziłem zalmanem 7000alcu z jednym wentylkiem 92mm @ 1000obr,, do tego nie potrzeba wc :P wartośc tego zalmana na dzisiaj - może 40 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zawór do regulacji przepływu, a używasz kilku metrów węży (kapilary?) od CPC ? Człowieku, przecież te węże to działają jak zawór dławiący :lol:

 

A instalacje boska, ciesze się, że ktoś jeszcze ma układy traktowane jako chore (mój trochę bardziej mobilny, ale też się ludziom nie podoba).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie stosuje chłodzenia wodnego żeby podkręcać proca jak najwyżej tylko żeby mieć absolutną cisze w kompie - osiągi traktuje jako miły dodatek, temperatura waha się od 42 do nawet 52-53 stopni w zależności od obciązenia i jak odkręcona na kraniku jest woda chłodząca przewody w 1 pojemniku, z tym że mozna by zjechać napewno dużo nizej ale wtedy woda za bardzo mi szumi bo niestety wode słychać już jak leci takim strumieniem ala "lekko nie dokręcony kran" :) mocowanie bloku na bank jest OK - moim zawodem jest m.innymi naprawa i składanie kompów, o testach już pisałem powyżej

pozdro

 

 

a tak na koniec to powiem że jestem zdegustowany poziomem tolerancji tego forum a szcególnie jednym "modem" (tak tak cudzysłów to celowo) widze że ludzie którzy ośmielą się napisać coś innego niż "jedyna włąsciwa droga" (o k....a ale jazda:) są tu opluwani i szybciutko sprowadzani do parteru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...