Skocz do zawartości
jgx

Dlaczego Zablokowano Wątek - Cenzura?

Rekomendowane odpowiedzi

ja nie stosuje chłodzenia wodnego żeby podkręcać proca jak najwyżej tylko żeby mieć absolutną cisze w kompie - osiągi traktuje jako miły dodatek, temperatura waha się od 42 do nawet 52-53 stopni w zależności od obciązenia i jak odkręcona na kraniku jest woda chłodząca przewody w 1 pojemniku, z tym że mozna by zjechać napewno dużo nizej ale wtedy woda za bardzo mi szumi bo niestety wode słychać już jak leci takim strumieniem ala "lekko nie dokręcony kran" :) mocowanie bloku na bank jest OK - moim zawodem jest m.innymi naprawa i składanie kompów, o testach już pisałem powyżej

pozdro

a tak na koniec to powiem że jestem zdegustowany poziomem tolerancji tego forum a szcególnie jednym "modem" (tak tak cudzysłów to celowo) widze że ludzie którzy ośmielą się napisać coś innego niż "jedyna włąsciwa droga" (o k....a ale jazda:) są tu opluwani i szybciutko sprowadzani do parteru

Hmmmmmmm jak na taka kombinacje to tempy masz .........slabe. Nie pisze tego aby Cie zdolowac czy cos w tym rodzaju.

 

Napisz dokladnie po ile metrow i jakie masz srednice wezy. Przypuszczam ze wlasnie przekroj wezy ma wplyw na takie a nie inne tempearatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzialem nawet ze Cie oplulem. Coz... Bede musial z tym zyc <_<

Sprowadzanie do parteru :arrow: to jak najbardziej. Dlatego zebys spojzal obiektywnie na swoje racje a nie pchal sie z troche irracjonalnymi pogladami nt. wydajnosci blokow.

BTW. Milo ze uzyskales absolutna cisze w budzie. Dziwnym ukladem ale coz... Nie wspominajac o temperaturach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jgx, zżera mnie ciekawość jak ten układ prezentuje się na zdjęciach, wrzuć jakieś jeśli możesz.

 

tak przy okazji trochę pracy to wszystko pare lat temu kosztowało i ciekawy jestem czy wszyscy cwaniacy którzy tu po mnie jeżdżą że gó...o wiem itd. mogą się pochwalić podobnym rozwiązaniem??

"Pochwalić" sie z pewnością nie mogą, bo niewiele osób zamienia mieszkanie w chłodzenie komputera (bo po co, skoro wydajniejszy i równie cichy układ można zmieścić w obudowie). O estetyce się nie wypowiem, czekam za zdjęcia. Nie wątpię, że się przy tym narobiłeś, ale zerknij do galerii, bo niektórzy "cwaniacy" potrafią tu wyczyniać cuda, nie wydając przy tym kupy kasy, a masy włożonej pracy z pewnością odmówić im nie można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wątpię, że się przy tym narobiłeś, ale zerknij do galerii, bo niektórzy "cwaniacy" potrafią tu wyczyniać cuda, nie wydając przy tym kupy kasy, a masy włożonej pracy z pewnością odmówić im nie można.

Nie tylko czasu ale rowniez pomyslu......... co i jak zmontowac aby bylo dobre i estetyczne.

 

jgx

No wlasnie poprosze o fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jgx: Nie no stary... na prawde chciałem Ci jakoś op ludzku napisać co i jak... ale bardziej przypominasz mi wyznawce LPRu (czytaj i tak wiem lepiej swoje a czyjeś argumenty mnie nie dotyczą ;-)

 

Jeżeli na prawde jeszcze nie zczaiłes o co chodzi wracamy do samochodu. Włóż silnik od BMW do malucha... czy bedzie to znaczyło ze masz osiągi z bmw? [ciach!]o prawda bo układ jest tak mocny jak jego najsłabszy element. Nie wystarczy po prostu zmienić blok i oczekiwać -10stopni. Użyj troche szarych komórek postaraj się odpowiedzieć na pytanie dlaczego jest u Ciebie tak jak jest. Bo chyba sam sobie zdajesz sprawę, że nie jest to normalne.

 

i serio przestań wypisywać farmazonów o podejściu forum itd. Mi też nie wszystko się podoba.. ale to nie znaczy, że bedąc "początkującym userem" jade ze wszystkimi i o wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>Jeżeli na prawde jeszcze nie zczaiłes o co chodzi wracamy do samochodu. Włóż silnik od BMW do malucha... czy bedzie to znaczyło ze masz osiągi z bmw? [ciach!]o prawda bo układ jest tak mocny jak jego najsłabszy element. Nie wystarczy po prostu zmienić blok i oczekiwać -10stopni. Użyj troche szarych komórek postaraj się odpowiedzieć na pytanie dlaczego jest u Ciebie tak jak jest. Bo chyba sam sobie zdajesz sprawę, że nie jest to normalne.

 

czy myślisz ze ja tego nie wiem? zdaje sobie z tego sprawe ale Ty i wielu innych userów nie czytacie chyba z uwagą - powtórzę kolejny raz stwierdzam tylko fakt jaki nastapił po wymianie na inny blok na tej samej konfiguracji sprz. i tyle

konkluzja - NA MOIM komputerze na słabej pompce i słabych (cienkich) przewodach nawet najlepszy blok home made jest w niczym nie lepszy od badziewnego cpu a ci którzy tak zajadle atakują mnie za to stwierdzenie albo mają w tym jakiś interes albo są poprostu oszołomami myślącymi ze pozjadali wszystkie rozumy i mają patent na racje

 

 

a jeśli chodzi o foty to nic ciekawego - 2 pojemniki plastykowe nagrzewnica i przewody pod wanną ale jeśli bardzo ktoś chce to zrobie djęcia jak będe wymieniał przewody na grubsze bo specjalnie to pralki nie będe odsuwał i wtedy zapodam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jgx pisałeś wyżej że zajmujesz się składaniem komputerów tak? Mógłbyś pokazać ten układ jak wygląda no i zmierzyć temp wody na nowym bloku....blok nie jest tak łatwo założyć jak boxowego coolera więc miłoby zobaczyć jak to wszystko się prezentuje...tym bardziej że masz proca bez czapki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NA MOIM komputerze na słabej pompce i słabych (cienkich) przewodach nawet najlepszy blok home made jest w niczym nie lepszy od badziewnego cpu [chodziło chyba o blok? /Bart]

Wreszcie zrozumiałeś coś, co ludzie czytający to forum wiedzą od dawna.

 

a jeśli chodzi o foty to nic ciekawego - 2 pojemniki plastykowe nagrzewnica i przewody pod wanną ale jeśli bardzo ktoś chce to zrobie djęcia jak będe wymieniał przewody na grubsze bo specjalnie to pralki nie będe odsuwał i wtedy zapodam

Ja bardzo chcę.

 

Ciekawy układ, żeby coś wymienić trzeba odsunąć pralkę... :kijem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, właśnie się bawię blokiem na cpu od firmy CPC/Hydrox i powiem, że w skromnym setupie złożonym z Laing D5, Black Water Advanced 123 + 3 wentyle @12V, rezik swiftecha a wszystko połączone wężami innovateka, bloczek IMO daje radę. Fakt, że do schłodzenia ma jedynie jedno jajko mojego zabytkowego a64 3500 orleans @ 2,9ghz @ 1,56V. Temperatura po 30 minutach orthosa to tylko 40*C (nie jest to odczyt z softu, tylko z czujki przyklejonej do rdzenia), około 47*C miałem na boxie na stockowym taktowaniu podczas orthosa. Na stocku na CPC miałem 34*C.

Pasta AC miedzy rdzeniem a IHS i między IHS a blokiem.

 

rly...

 

za jakiś czas założę storma, apogee i f2s i zobaczymy :)

 

OI!

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh tylko troche ciężko porównać Lainga, BW ADVANCE 123 do kilku metrów przewodów pod wanną ;>

 

Jarogniew: ale sobie czas wybrałeś na testy... u mnie dzisiaj w pokoju 29st było ;> Na dworze ze 34 a czułem sie jakby 90....

 

 

temat odpuściłem bo jego założyciel po prostu zaczął mnie obrażać.. sama dyskusja nie miała dalej sensu... Byłem wyjątkowo (jak na mnie) miły... ale nie dało rady...

 

Tak z drugiej strony... co nam do cholery właściwie szkodzi potwierdzac ludziką, że ich cpc jest zajebiste... Turbulizatory, dysze Venturiego... Kurcze jak sie spale porządnie to tak całą noc mogę bredzić... ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w cpc blok moze byc i wydajny ale co z tego jeżeli zazwyczaj kupuja go osoby wraz z całym kompletem.....

czyli cały sekret w niewydajności cpc nie tkwi w bloku a w całej paskudnej reszcie :D ja jestem pod wrażeniem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Protestuję! Protestuję! W imieniu nauki protestuję! Mam pompiątko od CPC na 12V, wprawdzie daleko mu do deklarowanej "niesłyszalności", ale kręci z małymi przerwami od stycznia przez 24/7. Nie wiem wprawdzie, ile wytrzyma takiej eksploatacji, więc przymierzam się do naruchania solidnego pasywu w charakterze backupu :>

Z drugiej strony co miałoby się tam popsuć, jak to nawet łożysk nie ma? Ferromagnetyczny rdzeń wirnika się sfilcuje?

 

Choć już chłodnicę, bloczek i takie tam mam rzeźbione lub innego producenta i darzę je większym zaufaniem, niż zwoje wężyków termohydroxeroanalnych na podłodze i bloczek "Venturiego" z konserwy :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, używanie tej pompki przypomina siedzenie na uśpionym wulkanie :>

 

Pażywiom, uwidim, na razie chodzi. To tak jak z całą chińszczyzną - trzeba trafić na dobry egzemplarz. Chyba mi się udało, może mam duży współczynnik "luck" albo jakieś artefakty +3 :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...