Skocz do zawartości
The_Wayn

Odświezenie Xp? (strasznie Muli)

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem - posiadam winde XP zainstalawaną jakieś 3 lata temu - przez ten cały czas przez system przewineło się mnóstwo programów itp, dysk nie był defragmentowany (jest prawie pełen - 80 GB). Windows strasznie długo się włącza - mam co prawda nortona który się do tego przyczynia, ale nawet po jego usunięciu system ładuje się bardzo długo - co zrobić żeby ten proces przyspieszyć? mam 512 ddr i athlona 1800. Czy winę za to może ponośić zaśmiecony rejestr? przeczyścić go jakimś programem?

 

reinstalacja systemu nie wchodzi na razie w grę bo nie mam gdzie przerzucić wszystkich plików z partycji z windą (jak pisałem dysk jest pełen)

 

 

w jaki sposób zoptymalizować system aby szybciej działał (szybszy start, wczytywanie okien itd)?

Edytowane przez The_Wayn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Defragmentacja, gruntowne przeczyszczenie rejestru, wyczyszczenie wszelakich folderów Temp. Chociąz IMO jest to tylko pobielanie grobu - format będzie w stanie najwięcej zdziałać.

BTW na przyszłość nie trzymaj żadnych danych na dysku sytemowym - bo znowu będziesz miał podobną sytuację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal programy po kolei:

1. Ad-Aware

2. Odinstalowanie niepotrzebnych programów.

3. RESTART

4. EasyCleaner ( czyszczenie rejestru + usuwanie niepotrzebnych plików )

5. Kasowanie wszystkiego co jest w katalogach: C:\Windows\Temp i C:\Documents and Settings\"nazwa_uzytkownika"\Ustawienia lokalne\Temp

6. Opróżnienie kosza.

7. Start --> uruchom --> msconfig i wywalenie wszystkiego co niepotrzebne z autostartu

8. RESTART

9. Defragmentacja HDD

Edytowane przez Armo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem - posiadam winde XP zainstalawaną jakieś 3 lata temu - przez ten cały czas przez system przewineło się mnóstwo programów itp, dysk nie był defragmentowany (jest prawie pełen - 80 GB). Windows strasznie długo się włącza - mam co prawda nortona który się do tego przyczynia, ale nawet po jego usunięciu system ładuje się bardzo długo - co zrobić żeby ten proces przyspieszyć? mam 512 ddr i athlona 1800. Czy winę za to może ponośić zaśmiecony rejestr? przeczyścić go jakimś programem?

 

reinstalacja systemu nie wchodzi na razie w grę bo nie mam gdzie przerzucić wszystkich plików z partycji z windą (jak pisałem dysk jest pełen)

w jaki sposób zoptymalizować system aby szybciej działał (szybszy start, wczytywanie okien itd)?

 

Jak ja słyszę 3 lata to mi się podnosi. Do kolegi z większym dyskiem przejść i przenieś ważne dane. Zrobić partycję dla Windowsa 6-14GB, a ważne programy trzymać na nowej partycji. Po formacie zainstalować Windowsa XP z Sp2. Takie chocki i klocki z odchudzaniem Windowsa który ma 3 lata jest śmieszne. Dziw mnie bierzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można inaczej:

1) CCleaner - usunie ci tempa

2) Reg Cleaner - łatwo usuniesz coś z autostartu

3) Skan Spybotem, Ad-aware, antywirusem z prawdziwego zdarzenia np NOD 32

4) Auslogics Disk Defrag - tym zdefragmentuj partycje

 

Powinno pomóc, ale format jest najlepszym lekarstwem na wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja słyszę 3 lata to mi się podnosi. Do kolegi z większym dyskiem przejść i przenieś ważne dane. Zrobić partycję dla Windowsa 6-14GB, a ważne programy trzymać na nowej partycji. Po formacie zainstalować Windowsa XP z Sp2. Takie chocki i klocki z odchudzaniem Windowsa który ma 3 lata jest śmieszne. Dziw mnie bierzę.

Popieram.

Mimo iż się pobawisz godzinke dwie, resultat będzie mizerny.

FORMAT i tyle;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja dodam od siebie coś ciekawe, aczkolwiek skutecznego!

1.Hijack This - To znacie napewno!

ale jeszcze na dokładkę...

 

2.MS Bootvis (tak tak - Microsoft!!)

Program znacząco przyspiesza uruchamianie systemu tworząc sobie jakiś tam obraz w postaci bodajże ISO albo BIN w którym zawarte są wszystkie sterowniki etc. wykorzystywane przez danego użytkownika podczas rozruchu systemu.

Powiem Wam że niechętnie podchodziłem do wytworu MS, ale teraz z całym przekonaniem mówię: SPRÓBUJCIE TOWARZYSZE!

 

Oczywiście program ten należy uruchomić dopiero po operacjach czyszczenia tempow etc. Ogólnie po tym co koledzy pomogli wyżej.

Edytowane przez CosmiChild

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tere fere,, cos tam botvis może przyspieszy ale cudów od niego bym nie oczekiwał

Podobnie myślałem jak mi kumpel powiedział... zwłaszcza jak usłyszałem że to coś jest od MS.

Jednak różnica uruchomienia systemu z całym Autostartem w porównaniu z czasem sprzed użycia Bootvisa wynosi ok.8-10s. w moim przypadku więc mi nie wmówisz teraz że nie ma różnicy.

Oczywiście Bootvis to nie wszystko. Po tym teście postanowiłem zabrać się za czyszczenie autostartu i ogólne porządki na dysku po czym jeszcze raz użyłem Bootvis'a. Wynik? O 22-23s. krótszy czas uruchamiania systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hym bardziej interesowało by mnie procentowe przyspieszenie

 

ja moge twierdzic że 3% szybciej to żadna różnica ale może u ciebie te 3% to właśnie 10s,,

 

botvis jest stary jak świat i jeszcze mi się nie zdarzyło żeby różnica była odczuwalna, na win me ugryzł mi 1 sekundkę z niecałych 30, na xp może sekundke z niecałych 30

 

nie jest tak że go jadę bo jest od ms, znam botvisa i mam o nim wyrobioną opinię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forest kila zbila: ja proponuję żeby The_Wayn po wyczyszczeniu wszystkiego wyliczył sobie ile czasu zajmuje mu uruchomienie systemu, a później niech sobie zainstaluje Bootvisa i pozniej niech sobie porówna :) Napewno nic mu nie zaszkodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczysc katalog C:\WINDOWS\Prefetch

prefetch?

jeszcze jakies pytania?

 

Tobie jaki autorowi tematu proponuje zapoznac sie z tematem o optymalizacji windowsa dostepnym na tym forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikelos: zapytałem bo myślałem że to jakaś literówka. Nie miałem przyjemności wcześniej korzystać z tego folderu.

 

A w woli wyjaśnienia ... nie ja jestem autorem całego teamatu :>

BTW temat Optymalizacji systemu czytałem już kiedyś kilka razy

Edytowane przez CosmiChild

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...