Skocz do zawartości
stranded

Komputer Z Mediaexpert - Proszę O Pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

wzrot dotyczy tylko zakupow przez net,jesli komp byl odbierany osobiscie w sklepie to tracisz prawo jego wzrotu

nie wiem gdzie wyczytałeś, że kupując osobiście tracisz możliwość zwrotu zakupionego towaru <_<

 

W polskim prawie cywilnym istnieje coś takiego jak "rękojmia" która jest zawsze udzielana kupującemu (niezależnie od gwarancji)

 

"Z tytułu rękojmi sprzedawca:

Odpowiada: Za wady fizyczne:

* jeżeli sprzedany towar ma wadę zmniejszającą jej wartość lub użyteczność,

* jeżeli rzecz nie ma właściwości, o których zapewnił sprzedawca,

* rzecz została wydana w stanie niezupełnym (B.Gnela 1997, s13)."

więcej tutaj http://mfiles.ae.krakow.pl/modules.php?nam...E=R%C4%99kojmia

i tutaj http://strefa.org/definicje/rekojmia.html

 

"Rękojmia jest skuteczna przez okres 1 roku (w przypadku budynku przez 3 lata) (art. 568 Kodeksu cywilnego) od dnia wydania towaru, z zastrzeżeniem, iż wada zostanie zgłoszona sprzedawcy nie dalej jak 1 miesiąc od chwili wykrycia tej wady."

 

Czyli zakupiony komputer podlega rękojmi :)

 

 

----Edit----

@naxt Wiem że ciężko będzie te słowa włożyć w usta, ale nigdy nie zaszkodzi spróbować, a nóż się uda ;)

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Z tytułu rękojmi sprzedawca:

* jeżeli rzecz nie ma właściwości, o których zapewnił sprzedawca,

:rolleyes: ciekawe jak udowodnisz że sprzedawca mówił nie prawde :wink:

 

facet, który mu to sprzedawał twierdził, że pogra we wszystkie nowości- bo pogra tylko że będzie miał od 1 do 5FPS :lol2:

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

facet, który mu to sprzedawał twierdził, że pogra we wszystkie nowości- bo pogra tylko że będzie miał od 1 do 5FPS :lol2:

Dokładnie w ten sposób - wziąć ze sobą 2 barczystych krewnych albo groźną ciotkę - ja bym spróbował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie sklada ze zaraz tam ide, a ciotka (czyli ze kuzyna mama lol) idzie z nami chyba, a ona ma nieeeeezłe gadane..może polecą jakieś cięższe słowa ;)

 

zapytamy w każdym razie czy można sprzęt zwrócić - ale to w ostateczności

 

 

 

UPDATE:

no i po, troche im tam powiedziałem np. to, że sterowniki dali złe bo do xp, koleś twierdził, że wszystko tam zrobione było a ja mu mówie, że viste to ja sam instalowałem to chyba wiem lepiej, a on się speszył i poszedł gdzieś, no to kit z nim. potem jakaś babka przyjmując reklamacje twierdzi, że to jest komp najdroższy w sklepie i nie może się tam nic ciąć (to samo koleś obok).

 

i teraz zacząłem się zastanawiać, czy oni po prostu przez przypadek (bądź "przypadek") nie wsadzili innego GeForce'a?? niestety ja nawet nie wiem jaki jest komp na umowie zakupiony (tzn co w nim ma być na papierze - a co jest obecnie w środku to cholera wie).

 

ciotce dałem te wycinki z KC i jutro widzi się z kierownikiem. potem powiem jak to się zakończy... :mad:

 

PS

jeden z nich twierdził, że to przez to, że dysk nie jest podzielony na...partycje . LOL

 

aha co do tego, że karta 7100 już teraz wiem, że to bubel ale specjalnie udawałem głupiego żeby zobaczyć co oni będą do mnie gadać no i twierdzili, że to jedna z lepszych.

 

no comment

Edytowane przez AAF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3000 :D ... rany sprzedasz 3 takie kompy i jedziesz na 2 tygodnie na majorke ... po 1200 złociszy na każdym jak nic :D

 

Nie no no coments ...

 

Powiedz kolesiowi żeby Ci dał cennik i pokazał ile ta karta kosztuje ... oraz wykaz części jakie mają ... niech pokażą jaka to ona jest genialna ... a poza tym poproś go o jakiś dowód że ta karta jest PRO ... testy jakiejś gazety albo coś ...

 

Kolejna sprawa to zapytaj jakie to nowości na tym idą ... Mario 2008 ?? ...

 

W ogóle ... zupełnie nie rozumiem jak można ludzią wciskać takie buble ...

 

Na końcu proponuje <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> do kierownika płaczącego brata czy kuzyna że mu jego simsy 2 ścinają ...

 

Boże ... jak ja bym sobie chętnie z tymi kolesiami pogadał :twisted:

Edytowane przez Ower_lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to potwierdza, po raz kolejny, że nie należy kupować kompa/ów w sklepach, tylko trzeba sobie (ewentualnie dobrze zaznajomiony z tematem kompów kumpel) złożyć samodzielnie z wybranych części, a nie później płakać, że sie simsy :P ;) tną.

Nigdy więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jawne oszustwo i wykorzystanie niewiedzy klienta... ehhh i to w każdym sklepie z kompami jest. Kolego kłócić sie należy bo ewidentnie was naciągneli, zarządajcie zwrotu gotówki i złóżcie kompa - za te 3k to juz niezłą maszynke można sklepać.

 

OT.

Pamietam jak w Znaku chciałem kupic kolezance płyte głowną, ram i semprona 2800.. zamówiłem to przez neta i osobiscie odebrac miałem. Na miejscu koles do mnie mowi ze nie ma Semprona 2800 (256kb cache) i ze moze mi dać w tej cenie semprona 3000.. ja do niego mówie ze nie chce bo jest gorszy -128 kb cache. A ten do mnie ze nie prawde mówie bo 3000 jest szybszy zegarem... LOL Powiedziałem ze jak spusci 20zł to wezme :P i spuscił ;)

Edytowane przez Drozda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra ... znowu nie tragizujcie ... sam pracuje w sklepie komputerowym , i wszystkie kompy które sprzedajemy są w pełni dopracowane , w dodatku najczęściej wychodzą dobrze podkręcone ...

 

A co do tego że takich sklepów jest mało to fakt ... bo zwiedziłem już ponad 20 i w żadnym nie było nikogo z kim można by było pogadać ... zazwyczaj jak słyszeli co do nich mówie to proponowali żebym sam sobie dobrał podzespoły ... NP. miesiąc temu nikt z tych sklepów nie wiedział o istnieniu 650i :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!!

Tak się nieszczęśliwie złożyło, że jestem pracownikiem sieci MediaExpert tylko w innym rejonie Polski i u innego właściciela. Jeśli mogę ustosunkuje się do wypowiedzi pokrzywdzonego klienta. Po pierwsze pracownicy w różnych sklepach mają różne kwalifikacje, nie uogólniałbym i nie posądzał wszystkich pracowników o brak kompetencji. Co do magicznego zestawu, nie ma takiej opcji żeby na tej konfiguracji na windowsie xp nie śmigał płynnie colin czy swat4 (wiadomo nie na 12801024 aax4anizo x8:)))), karta 7100gs nie powala na kolana bo kosztuje tyle ile kosztuje. Cała reszta konfiguracji daje rade. Śmiesznym troszkę jest by płacąc naprawdę mało za samą jednostkę oczekiwać aby ta na full detalach dawała rade w oblivionie, q4, s.t.a.l.k.e.r itd np. - nie będzie i tyle. Grafa min 8800GTS i PRAWIE:))wszystko abla. Jeśli chodzi o żadne fps w grach decydującą tutaj role odgrywa vista:((((Na mocnych kartach wydajność spada, a co dopiero na 7100, btw. jeśli sama vista zje nam ok 440MB ramu zależy co jeszcze mamy włączone. To dla tych gier przy 1GB wiele nie pozostaje. Co do śmigania nowych gier jak zapewniał sprzedawca powiedzenie "nowe gry" jest mocno względne. Bo kulki 50000 też są nową gra:))))). Wiem że Colin 2004 daje rade na tej grafie bo instalowałem ta grę i sprawdzałem jak to śmiga. Jest to jednostka skierowana do świeżego komunisty:)) i ma dać radę w nauce, internecie i grach dla w tym wieku młokosów. Nie wiem jak wyglądała sama sytuacja zakupu, bo z autopsji wiem że klient mówi "do wszystkiego i mają chodzić wszystkie gry, ale tamta jednostka za droga, chcę taki do np 1400" i tu się koło zamyka bo wielkiej alternatywy w tych pieniążkach ni mo:D. Pozdrawiam

 

"Za te okolo 3k zl mialbym na pokladzie juz 8800GTS, a nie jakiegos 7100GS"

 

Wierze, że tak tutaj pewnie był zestaw z monitem za min 900, vista, głośniki i urządzenie wielofunkcyjne. Dawaj brachu w 8800GTS za 3k w tym zestawie, a najlepiej otwórz sklep będę zamawiał u Ciebie:)))))

Edytowane przez Jin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te głośniki i urządzenie wielofunkcyjne to niby skąd się wzięło? Nikt tu nawet nie wspomniał że było w zestawie.

 

Prawda jest taka że wasza firma wsadziła chłam do komputera i tyle. Może 8800GTS to przesada, ale w tym zestawie powinna się znaleźć karta z przedziału cenowego minimum 500 zł. No chyba że tyle kosztuje u was 7100...no coment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zmusiłem się np. :

Chieftec GPS-450AA-101A (450W), aktywne PFC (1x120mm) 181.00

 

2. AMD Athlon 64 X2 EE 3600+ BOX (Socket AM2, 64bit, 65W) (ADO3600DDBOX) 247.00

 

3. Foxconn K8T890M2AA-RS2H (Via K8T890) [DDR2, PCI-E] 206.00

4. DDR2 2x512MB PC-667 GeIL Ultra CL 3 4-4-8 186.00

 

5. Logic 501G (czarna) (bez zasilacza) 115.00

 

6. LG DVD+/-RW GSA-H42N bulk (beżowy) 112.00

 

7. A4TECH X6-60D (laserowa, 1, 4) 31.00

 

8. A4Tech LCD-720 Slim (klasyczna) 24.00

 

9. GeForce PCI-E 8600GT Galaxy 1,2ns Cooler Master 256 MB TV-out / 2xDVI BOX (128-bit) 465.00

 

10. Creative Inspire T3100 2.1 BOX 139.00

 

11. Samsung SpinPoint 160 GB (ATA/300, 8MB, 7200, NCQ) HD160HJ 182.00

 

12. 17´´ LG Flatron ez T710PH TCO ´03 (1152x864 85Hz / 0.25) srebrno-beżowy, płaski 404.00

 

Suma : 2292.00 zł

do tego jakies 100 robocizny + 300 na xp pro łącznie 2692zł, ale mamo kup mi komputer,...... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

master_electronic masz rację, ceny powiedzmy tak dla szarego człowieka np z komputronika są troszkę wyższe od tych jakie podałeś, średnio 15-20 i więcej złotych na ważniejszych podzespołach, monit jakby nie patrzeć nie jest 19` w panoramie. Wszystko się zgadza, tylko że jednostka o jaką toczy się cała batalia tego postu, jest najtańszą dostępną jednostką z niezintegrowaną kartą graficzną. Na półce są sprzęty o lepszej specyfikacji niż napisałeś tylko rozmowa jest "panie ma być najlepszy na świecie ale za 1400". Najsłabszym punktem tego zestawu jest grafa którą śmiało można zmodyfikować. Napisałeś 2x512MB, "panie czemu nie w jednej kości, tak niepotrzebnie zajmują miejsce na rozbudowę" i nie ma co mówić że dch itd. Mysz i klawe też ludzie biorą "bezprzewodową bo kolega syna ma taką" i coraz szczuplejsze fundusze pozostają na ta nieszczęsną jednostkę. Składa się jednostki pod zamówienie do 6-7 tysi i nie ma tu najmniejszego problemu, ty wiesz co chcesz jeśli sobie życzysz doradzę jeszcze w doborze sprzętu i wszytko gra. Omawiany w poście zestaw kupowały osoby "zielone" i z życiu nie napisałby takich podzespołów jak wymieniłeś, spośród iluś tam jednostek wybrały właśnie tą, a nie wierzę że nie było dużo lepsziejszych.

 

K woli ścisłości jednostka o której tu mowa, z monitorem Lcd AGM 17`+ mysz + klawa kosztuje 1998zł. Nie wiem jaki został wybrany monit, jaka mysz i klawa , że dobiło do 3K. Ale nie ważne

 

"Jin jaja sobie robisz damage_wall.gif laugh.gif Za 2000zł bym miał 100 razy lepszy komputer od tej smierdzacej padlizny cool.gif"

 

Jedyna rzecz do jakiej możesz się tu czepić jest grafa, ale dawaj za te 2k śmiało popatrzę.

Edytowane przez Jin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razem z Vistą i LCD 19 wide wychodzi niecałe 3k zł.

Mowa była o colinie 05, nie 04, niemniej ten 05 na minumum powinien chodzić, to samo Far Cry na low.

Pozostaję przy tym, że były za wysoko detale ustawione, za wysoka rozdzielczość. Na viście gry działają czasem wolniej, ale bez przesady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ta płyta główna posiada złącze PCI-Express x16, jednak działa ono z prędkością x1" :lol:

Co prawda slot być może działa z pełną prędkością, ale jeśli wydajność jest tragiczna to może warto to sprawdzić, a na pewno należy to zbadać przed zakupem lepszej grafy.

 

@Jin_

Nie ośmieszaj się, prawda jest taka że gierki znacznie lepiej by działały na najtańszym sempronie i 7300GT. Pakujecie jak najlepszego procka a reszta to syf. Po co w góle było wkładać tam 7100, skoro (zapewne niewiele gorsza) integra już tam jest? Po części się wam nie dziwię klienci patrzą w większości właśnie na proca i ewentualnie ram. To biznes i tyle, nie ma co nad tym dyskutować.

Edytowane przez WestCoach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ta płyta główna posiada złącze PCI-Express x16, jednak działa ono z prędkością x1" :lol:

Co prawda slot być może działa z pełną prędkością, ale jeśli wydajność jest tragiczna to może warto to sprawdzić, a na pewno należy to zbadać przed zakupem lepszej grafy.

 

@Jin_

Nie ośmieszaj się, prawda jest taka że gierki znacznie lepiej by działały na najtańszym sempronie i 7300GT. Pakujecie jak najlepszego procka a reszta to syf. Po co w góle było wkładać tam 7100, skoro (zapewne niewiele gorsza) integra już tam jest? Po części się wam nie dziwię klienci patrzą w większości właśnie na proca i ewentualnie ram. To biznes i tyle, nie ma co nad tym dyskutować.

ja bym prosil, abyscie czytali ustawe ! rękojmia jest tylko jak kupujesz sprzęt na fakture. powołując się na rękojmie tracisz gwrancje, więc jeśli to był zakup na paragon to można sobie darować gadanine jak wyzej.

najpierw znaj ustawe, a potem dawaj rade.

z takimi jak ty, czyli pseudo prawnikami spotykam sie codziennie i kazdy odchodzi z kwitkiem.

cu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym prosil, abyscie czytali ustawe ! rękojmia jest tylko jak kupujesz sprzęt na fakture. powołując się na rękojmie tracisz gwrancje, więc jeśli to był zakup na paragon to można sobie darować gadanine jak wyzej.

najpierw znaj ustawe, a potem dawaj rade.

z takimi jak ty, czyli pseudo prawnikami spotykam sie codziennie i kazdy odchodzi z kwitkiem.

cu

:blink: Może mnie oświecisz i napiszesz jaki to ma związek z moim postem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"@Jin_

Nie ośmieszaj się, prawda jest taka że gierki znacznie lepiej by działały na najtańszym sempronie i 7300GT. Pakujecie jak najlepszego procka a reszta to syf. Po co w góle było wkładać tam 7100, skoro (zapewne niewiele gorsza) integra już tam jest? Po części się wam nie dziwię klienci patrzą w większości właśnie na proca i ewentualnie ram. To biznes i tyle, nie ma co nad tym dyskutować"

 

Po pierwsze ja nie składam tych komputerów, składa je jakaś tam firma daje certyfikat itd, po drugie płyta na gagabycie bez zintegrowanej grafy i daje rade na pci-e 16x, po trzecie to nie są już lata kiedy był max proc na asrocku wartym nic, pamiątki też goodrama nie jakieś noname. Lepiej jest zmienić tylko grafikę, o co co bardziej myślący klienci od razu pytają, niż wymiana mega wypasionego semprona + płyta + extremalnie mocarny 7300GT tak np... Na jednostkach za 2800zł mam zdecydowanie większy biznes niż na najtańszej oferowanej w firmie. Nie uważam że się ośmieszam, wybór sprzętów jest naprawdę duży i można wybrać co się chce, nie każdy potrafi przekonać rodziców o wyższości tego za 600zł droższego, który ma być dla 9 latka. Itd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ja nie składam tych komputerów, składa je jakaś tam firma daje certyfikat itd, po drugie płyta na gagabycie bez zintegrowanej grafy i daje rade na pci-e 16x, po trzecie to nie są już lata kiedy był max proc na asrocku wartym nic, pamiątki też goodrama nie jakieś noname. Lepiej jest zmienić tylko grafikę, o co co bardziej myślący klienci od razu pytają, niż wymiana mega wypasionego semprona + płyta + extremalnie mocarny 7300GT tak np... Na jednostkach za 2800zł mam zdecydowanie większy biznes niż na najtańszej oferowanej w firmie. Nie uważam że się ośmieszam, wybór sprzętów jest naprawdę duży i można wybrać co się chce, nie każdy potrafi przekonać rodziców o wyższości tego za 600zł droższego, który ma być dla 9 latka. Itd....

tak tylko że jak byście powiedzieli że na tym sempronie i 7300GT można pograć w najnowsze gry to by była prawda

a tak wciskacie kit w postaci super proca i śmiesznej karty brawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"panie a dwa procesory to on mo?" oczywiście że mo, to teraz pytanie na topie. Uogólniasz troszkę Kamilku, bo epoka turbo procesorów na niczym troszkę już przeminęła. Ja np. nie mówię że jest to mocarz w grafice 3d bo nie jest, mówię że wystarcza w podstawowych grach dla 8 latka, typu kurka wodna, kajko i kokosz itd. Omawiany tu zestaw jest tylko jeden z ponad 20. I jak wspominałem wcześniej jest to najsłabszy zestaw na nie zintegrowanej grafice. Teraz chwila konsternacji i myśl zintegrowana grafika buhahaha no tu to porażka co za lipa. Dziś sprzedałem 2 takie jednostki ( jedna 1100zł) jedna do firmy, a drugą pani do domu do internetu pisania w Wordzie i księgowości. I nie wiem czy uwierzysz ale nie każdy gra na kompie....Mam w ofercie zestawy dla pro graczy z 7900GS i wyżej ale troszkę nie te pieniążki. Tak jakbyś troszkę pomyślał tak na chłopski rozum mam 8 lat gram w kurkę wodną nie mam potrzeby mieć 8800GTS za 1300 w moim kompie bo za 3-4-5 lat będę chciał zagrać w dooma 8, a mama powie dałam 4,5K za kompa i ma starczyć do 2012:)....taka anegdotka o:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

tak z ciekawości to ile kosztuje zestaw z 8800??? dla high graczy?? bo 7900gs ti nawet nie jest dla pro graczy

7900gs nie jest dla pr0 graczy ? to kup sobie 8500 :lol: Przeciez jest na dx10 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybacz ale ta karta była może pro w zeszłym roku teraz to min 8800GTS

 

 

no i 7900kosztuje magiczne 399zl wiec jest to już prawie low end cenowy

 

http://kdo.pl/product_info.php/products_id/11516

 

co do porownania 7900gs a galaxy 86000GE wiadomo co wybrać

 

Galaxy

Edytowane przez Rav85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"panie a dwa procesory to on mo?" oczywiście że mo, to teraz pytanie na topie.

x2 3600 zamiast 4000, i 7300gt zamiast 7100 i wszystkie wymienione gierki śmigają jak ta lala

Ja np. nie mówię że jest to mocarz w grafice 3d bo nie jest, mówię że wystarcza w podstawowych grach dla 8 latka, typu kurka wodna, kajko i kokosz itd.

Do tego wystarczy 6100, stówka poszła w błoto :damage_wall:

 

Panie "przeca" to wspaniała karta:

aha co do tego, że karta 7100 już teraz wiem, że to bubel ale specjalnie udawałem głupiego żeby zobaczyć co oni będą do mnie gadać no i twierdzili, że to jedna z lepszych.

Ja bym to nazwał wprowadzeniem w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Do Pana z MediaExpert:

Wierze, że tak tutaj pewnie był zestaw z monitem za min 900, vista, głośniki i urządzenie wielofunkcyjne.

Nic poza skrzynką (jej wnętrze w pierwszym poście jest) i monitorem nie dali (+ klawiatura Tracer i mysz Omega haha - razem może warte ze 30zł).

 

Wspomniał Pan, że zestaw, który kupiła moja rodzina jest jednym z tańszych (z grafą niezintegrowaną) - otóż bzdura, był to najdroższy komputer dostępny w sklepie!

 

Za cholerę tam nie wychodzi 3000 zł. Oczywiście to po części wina mojej rodzinki, że nawet ze mną się nie skontaktowała, bo kto normalny kupuje sprzęt w Media Expert....

 

A teraz jeśli chodzi o całą sprawę, komputer wzięli na 3 miesiące (!!!!!) w ramach gwarancji mają go "naprawić". Pan w sklepie nie chciał mi uwierzyć na słowo, że nawet w gierki z lat 2002 nie da się grać.

 

Teraz pozostaje czekać, ja to mam tak na prawdę gdzieś, to nie moja kasa, ale jak można tak ludzi robić w ch***?!

 

Media Expert to najgorszy sklep jaki znam, sam miałem tam nieprzyjemności z odtwarzaczem Creative, który pani ze sklepu, chciała wysłać na gwarancji.....do Francji (tak, to te państwo w zachodniej Europie)!!! Po 33 odzyskałem pieniądze.

 

Unikajcie tej sieci sklepów.

 

 

PS

Jeszcze coś do Pana z Media Expert: nie każdy użytkownik komputera musi się na nim znać, mój kuzyn zaufał sprzedawcy (bo sam nie zna się na komputerach w ogóle, to jest/był jego pierwszy), gdy ten odpowiadając na pytanie "czy zagram na nim w NAJNOWSZE gry?" udzielił odpowiedzi "TAK" i jak widać źle zrobił.

Edytowane przez AAF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybacz ale ta karta była może pro w zeszłym roku teraz to min 8800GTS

no i 7900kosztuje magiczne 399zl wiec jest to już prawie low end cenowy

 

http://kdo.pl/product_info.php/products_id/11516

 

co do porownania 7900gs a galaxy 86000GE wiadomo co wybrać

 

Galaxy

 

OK, ale 7900GS i 8600GE to inna półka cenowa. :?: 7900GS kosztuje 399zł, a 8600GE 570zł. Więc nie wiem, czy jest sens porównywać te dwie grafy. Bardziej trafnym porównaniem byłby Galaxy 7900GS i Palit 8600GT (non Sonic). To tak jak porównywać Mercedesa C klasę i Daewoo Nubirę - oba podobnej wielkości. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"panie a dwa procesory to on mo?" oczywiście że mo, to teraz pytanie na topie. Uogólniasz troszkę Kamilku, bo epoka turbo procesorów na niczym troszkę już przeminęła. Ja np. nie mówię że jest to mocarz w grafice 3d bo nie jest, mówię że wystarcza w podstawowych grach dla 8 latka, typu kurka wodna, kajko i kokosz itd. Omawiany tu zestaw jest tylko jeden z ponad 20. I jak wspominałem wcześniej jest to najsłabszy zestaw na nie zintegrowanej grafice. Teraz chwila konsternacji i myśl zintegrowana grafika buhahaha no tu to porażka co za lipa. Dziś sprzedałem 2 takie jednostki ( jedna 1100zł) jedna do firmy, a drugą pani do domu do internetu pisania w Wordzie i księgowości. I nie wiem czy uwierzysz ale nie każdy gra na kompie....Mam w ofercie zestawy dla pro graczy z 7900GS i wyżej ale troszkę nie te pieniążki. Tak jakbyś troszkę pomyślał tak na chłopski rozum mam 8 lat gram w kurkę wodną nie mam potrzeby mieć 8800GTS za 1300 w moim kompie bo za 3-4-5 lat będę chciał zagrać w dooma 8, a mama powie dałam 4,5K za kompa i ma starczyć do 2012:)....taka anegdotka o:)

przeczytałeś wogóle to co napisałem ? ja o grach a Ty mi z wordem :lol: od kiedy ten program wymaga mocnego proca? może obrazki będą sie szybciej ładować przy przeglądaniu internetu ?

 

nie wiem czy wiesz ale świat gier nie kończy sie na saperze albo kurce wodnej tylko małolaty wolą sobie teraz pograć w takiego NFS carbona i taki pracownik mówiąc że na tym el0 kompie zagra sobie we wszystkie nowsze gry po prostu kłamie ewentualnie zna sie na swojej pracy tak samo jak sprzątaczka która nie wie jak wygląda mop :blink:

a więc pytanie po jakiego wuja jest tam taki procek z taką kartą graficzną ? drugie pytanie po jaką ciotkę wymieniać karte graficzną skoro ktoś bedzie grał w kajko i koko ? osobiście karty typu GF6100/7100 x550 traktuje tak samo jak karty zintegrowane z jedną różnicą że na integrze gra sie wogóle nie odpali, a na tych pierwszych zobaczymy sobie piękny pokaz slajdów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...