Skocz do zawartości
stranded

Komputer Z Mediaexpert - Proszę O Pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno dawno temu w 2004 roku kiedy nie miałem jeszcze zielonego pojęcia o kompach, zakupiłem takowego PCta w lokalnym sklepie Media Expert:D, a był to Celeron 2,4/ Mobo:Jetway/256MB Ram/Radeon 9200SE 128. Po roku akurat jak się skończyła gwara padły oba napędy(dvd+nagrywarka CD), dokupiłem do tego 256 Ramu i nagrywarke i powiem że to nawet chodziło przez te 2,5 roku. Może gry nie latały na tym na full detalach:D ale na Low prawie we wszystko można było pograć. Pierwszą grą jaka nie ruszyła był BF2, a i przypomnę że wtedy za samą jednostkę dałem 1800 złociszy. Ale tak ogólnie to oni takie siano wkładają do tych kompów że LOL, a żądają za to jak za mokre zboże.

 

Ostatnio po zmianie configa(sig) i po podłączeniu wszystkiego strzelił mi zasilacz:D poszedł fajny dymek, ale pietra miałem ale na szczęście nie ubiło mi nowych części:D

 

A jeśli chodzi o sprzedawców w Media Expertach, to oni sa totalnie zieloni w każdej dziedzinie. U nich to lepiej nic nie kupować. Wciskają klientowi to co w danym momencie muszą sprzedać, bo ich kierownictwo goni. Zdarza się też że sieć ta sprzedaje sprzęt po serwisowy:D, skąd to wiem, mój wuj pracuje w ich magazynie:D

 

A jeśli chodzi o gwarancje u nich to se nią można podetrzeć wiadomo co :D

 

Mi stary komp bo dwóch miesiącach się nie chciał wyłączyć, a że sam byłem zielony to zaniosłem go do nich, i co zrobili :D reinstalnęli Winde i niby miało być po kłopocie:D , a tu zonk. Przywiozłem kompa do domu i to samo. Później dopiero wyczaiłem że komp się nie chce wyłączyć jak zostawię płytkę w jednym z napędów. Później jak wcześniej pisałem oba napędy padły i problem się już nie powtórzył:D

Edytowane przez B3niu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Zdarza się też że sieć ta sprzedaje sprzęt po serwisowy:D, skąd to wiem, mój wuj pracuje w ich magazynie:D

Generalnie zdziwilbys sie gdybym podal przyklady sklepow i firm ktore tak robia :wink: To norma. Zobacz np to > Abit za 300 zl w oemie , MSI P6N SLI FI za 290 w oemie itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

master_electronic masz rację, ceny powiedzmy tak dla szarego człowieka np z komputronika są troszkę wyższe od tych jakie podałeś, średnio 15-20 i więcej złotych na ważniejszych podzespołach, monit jakby nie patrzeć nie jest 19` w panoramie. Wszystko się zgadza, tylko że jednostka o jaką toczy się cała batalia tego postu, jest najtańszą dostępną jednostką z niezintegrowaną kartą graficzną. Na półce są sprzęty o lepszej specyfikacji niż napisałeś tylko rozmowa jest "panie ma być najlepszy na świecie ale za 1400". Najsłabszym punktem tego zestawu jest grafa którą śmiało można zmodyfikować. Napisałeś 2x512MB, "panie czemu nie w jednej kości, tak niepotrzebnie zajmują miejsce na rozbudowę" i nie ma co mówić że dch itd. Mysz i klawe też ludzie biorą "bezprzewodową bo kolega syna ma taką" i coraz szczuplejsze fundusze pozostają na ta nieszczęsną jednostkę. Składa się jednostki pod zamówienie do 6-7 tysi i nie ma tu najmniejszego problemu, ty wiesz co chcesz jeśli sobie życzysz doradzę jeszcze w doborze sprzętu i wszytko gra. Omawiany w poście zestaw kupowały osoby "zielone" i z życiu nie napisałby takich podzespołów jak wymieniłeś, spośród iluś tam jednostek wybrały właśnie tą, a nie wierzę że nie było dużo lepsziejszych.

 

K woli ścisłości jednostka o której tu mowa, z monitorem Lcd AGM 17`+ mysz + klawa kosztuje 1998zł. Nie wiem jaki został wybrany monit, jaka mysz i klawa , że dobiło do 3K. Ale nie ważne

 

"Jin jaja sobie robisz damage_wall.gif laugh.gif Za 2000zł bym miał 100 razy lepszy komputer od tej smierdzacej padlizny cool.gif"

 

Jedyna rzecz do jakiej możesz się tu czepić jest grafa, ale dawaj za te 2k śmiało popatrzę.

 

Ja za swojego kompa bez dysku i napedu dałem 1500 zł (na początku czerwca), po dodaniu porządnego dysku i napędu wychodzi 1900, a podejrzewam że w grach jest minimum 2x wydajniejszy od waszego chłamu, więc na Twoim miejscu przestałbym bronić absurdalnej tezy i raczej zrzucił winę na pracowników danego oddziału.

 

KOMPUTER ZNOWU SIE WYŁĄCZA.

 

raz na procku jest 70C a raz 50C

 

 

koniec tego, pozostaje UOKiK :[

Moze wpierw przesmarowac proca porządną pastą i docisnąc cooler? ;)

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa prze****na jak złoto:P dla przykładu podam, że mój kuzyn jakoś 3 lata temu.. moze 4 juz nie pamiętam ale to nieistotne kupil kompa uwaga w BIEDRONCE! (dał 2000 z monitorem) miałem wtedy Athlona 1000 on sie podniecał że ma 2400 MHz ale w celeronie:P po 2 miesiącach chłodzenie na procku my chyba przestało się krecić bo mówi że było ciszej i komp zaczął mulić.. wiadomo intel- zmniejszanie mnożnika przy wysokiej temp. potem wysiadla mobo w serwisie podali wine- "słabo wentylowane i wilgotne pomieszczenie przyczyniło się do uszkodzenia wentylatora poprzez nadmierne zakurzenie." Dobił mnie fakt że nie podłączyli wtedy Nagrywarki do zasilania a założyli jak zwykle w takich hipermarketach plomby:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galaxy/Palit 7600GS i zostanie troche kasy, obie 256 DDR3! Albo dozbierać jeszcze trochę i Palit 8600GT.

IMHO HD2600Pro jest do 300 zl lepsza oferta niz 7600. Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje coś z DX10 np GeForce 8600Gt i starał bym się za wszelką cenę to kupić jak kolega/kuzyn ma Viste.

 

A w ogóle nie można tego było oddać w całości po kupnie jak nic nie działało itp ? Jest prawo że towar można oddać do 7 dni po kupnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

r2600 też jest z DX10 :) i lepiej obsługuje HD.

 

Do 8600gt musi dozbierać... poza tym argument DX10 nie przemawia za tymi kartami...

no wiem ze r2600 to DX10, lecz 8600 to lepsza konstrukcja, a jak ktoś wcześniej proponował 7xxx to mija się z celem, jak już kuzyn ma Viste niech poczuje smak DX10 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za cenę ~to najlepiej 7600GS Palit Lub Galaxy. Lepiej moze poczekac na premiere 8800GT i kupic przecienione np 8600?

po premierze 8800GT ceny 8600GT raczej nie spadna,a jak juz to minimalne,zauwaz ze one juz teraz sa przecenione,Palita 8600GT mozna miec za 320zł-330zł a 8800Gt bedzie kosztowal 800-900zł wiec nie widze powodu dlaczego producenici mieli by obnizac ceny tym bardziej ze zbliza sie okres przedswiateczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiem ze r2600 to DX10, lecz 8600 to lepsza konstrukcja, a jak ktoś wcześniej proponował 7xxx to mija się z celem, jak już kuzyn ma Viste niech poczuje smak DX10 :D

dx10 na 8600 :D wolne żarty + reszta grzatów = pokaz slajdów :)

Wiadomo że lepiej 8600 jak ma kase (a za kwote którą podał go nie kupi) Ale nie ma co się napalać na dx10 ;))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kompa oddali w środe, panowie z serwisu napisali:

 

"wydajnosc adekwatna do modelu karty"

No... nie sklamali w koncu, nie? :D

 

Tak w ogole to ja nie wiem o co chodzi... zal mi jest ludzi, ktorzy nie umieja walczyc o swoje... komputer powinien zostac oddany - nie powinno sie pakowac w jakies gwarancje czy inne srancje... jest to jawne oszustwo sprzedawcow. Oni raczej o tym wiedza, tylko zgrywaja idiotow.

 

A w ogole to proponuje zajrzec tutaj: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=247005

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok panowie przyszedł czas, że jest kasa i jest chęć kupna karty, kuzyn wybrał sobie takie coś:

 

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...y%2cid%2c48645/

 

 

czy się opłaca i czy nie będzie problemu z płytą główną (czy tam jest w ogóle pciexpress x16 to ja nie wiem)?

 

przypomnę, że sprzęt to:

Gigabyte GA-M61VME-S2

AMD64 Dual Core (2.1GHz) Athlon 64X2

1GB RAM (800MHz) - w single channel bo to jedna kość

 

monitor panorama 1440 na 900 -> najlepiej jakby mógł grać w tej rozdziałce

Edytowane przez stranded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ten 8600GT co podał wegorz91 będzie ok? czy lepiej ten 1950 pro?

 

bo to co podał mój kuzyn (2600 xt) to na moje oko lepsze jest od 8600, ma większe taktowania, i pamięci 512 - szyna jest też 128bit - ja tam sie nie znam na tych nowych zabawkach także nie wiem już nic :/

Edytowane przez stranded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno HD2600 nie jest lepsza od 8600Gt jedynie co to x1950pro może w kilku grach wypadać lepiej w stosunku do 86Gt. Ale to trzeba gdzieś jakieś testy odszukać bo już dokładnie nie pamiętam.

Zasilacz tam pewnie nadaje się tylko do kosza i na pewno nie posiada na tyle mocy żeby udźwignąć jakąkolwiek z tych kart. Proponuję kupić 86GT którego podałem wyżej i do tego zasilacz np Deltę 400Watt, cena jego nie jest powalająca powinna być koło 50zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8600gt jest ok, cod 4 w tej rozdzialce powinien smigac, moze nawet aax2, jak mowia - niech dokupi jeszcze kostke ramu za 45zl 1gb ;]

Edytowane przez jc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jednej rzeczy w tym topicu ktory przedstawia sie jako lamentowanie ze kupilo sie malucha a nie mercedesa. Wiadoma rzecza jest ze takie sklepy jak media expert sprzedają komputery dla dzieci na komunie albo dla dziewczynek aby mogly sobie pograc w simsy. Mi sie wydaje ze wina lezy po stronie kupującego, gdyz nie zorientowal sie jakie sa alternatywy za takie same pieniadze. Wystarczylo pojsc do jakiegokolwiek sklepu i sprawdzic ale Polak tego nie robi i mu sie niechce. Gdy mu sprzedawca powie ze dobry komputer i wszystko pojdzie to ten bierze i nawet nie sprawdzi tego. Nie mowie ze ten sklep jest cudowny czy dobry, sam z doswiadczenia wiem ze poradnictwo sprzedawcow w skali od 1 do 10 jest na poziomie dwa. ME to sklep do ktorego mozna pojsc kupic produkt ktory sie juz upatrzylo. Sam wiem ze jak umie sie rozmawiac i wie co sie mowi ze duzo mozna zdzialac z pracownikami ME. ( Pozwolili mi przez dwie godziny testowac roznego rodzaju programami ktory sam przynioslem monitor LG1970H ktory potem kupilem, zadna inny sklep nie dal mi takich mozliwosc + upust 10%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy mu sprzedawca powie ze dobry komputer i wszystko pojdzie to ten bierze i nawet nie sprawdzi tego.

Sorry, ale jak ide do sklepu i pytam sie sprzedawcy o rade, to oczekuje kompetencji i rzetelnosci, a nie pociskania totalnego kitu, byleby tylko opchnac towar. Wiadomo, ze goscie nie moga byc w 100% rzetelni i troche zawsze bajdurza, ale sa jakies granice...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...