Skocz do zawartości
stranded

Komputer Z Mediaexpert - Proszę O Pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

no już bez przesady, ja nawet na integrze 6100 w carbona grałem :P. Ale poza tym to sie zgadzam co do tego co napisałeś. To jest ściemnianie klientów że to jest el0 pr0 komp a faktycznie tak nie jest.

Pozdro

 

P.S. i na tym stwierdzeniu ten temat powinien się zakończyć bo szkoda nerwów i dalej w kółko gadać o tym co prawie wszyscy wiedzą.

Edytowane przez master_electronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jin jesteś raczej na straconej pozycji będąc lojalnym wobec firmy, nie w tym miejscu :wink: dobry sprzedawca stara się najpierw rozpoznać potrzeby klienta i jeżeli ktoś Ci mówi że komputer ma być dla dziecka 8,10 czy 12 lat to na 99% będzie na nim grało i to nie w kajko i kokosz czy kurkę wodną bo w to mój 6-letni syn już nie chce grać, jeżeli kogoś nie stać na proca z dwoma rdzeniami, to wytłumacz że lepiej z jednym a z lepszą grafiką i na pewno będzie zadowolony, pracowałem w handlu 11 lat i wiem że prawie każdego klienta można zadowolić, przy odrobinie kompetencji i dobrej woli można sprzedać bez wciskania kitu. a zestawy pt x2 z wysokim zegarem i badziewiasta grafika to raczej mniejszość wsród potrzeb klientów i podchodzi pod kant markentingowy

dobry sprzedawca sprzeda każdy sprzęt, ale klient musi być świadomy tego co bierze a nie nabijany w butelke, a jeżeli bedzie zadowolony to zawsze wróci do Ciebie

Edytowane przez kocurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Mam kuzyna 9 lat, gierki w jakie gra to moim zdaniem lekki szok-doom, fear, nfs'y, driver, gta i inne podobnego typu/gorszego :lol: Więc nie mówcie że takie dziecko będzie grało w sapera, kur*e wodną lub inne coś co zadziałało by na gf 0.5 [; Ale nic nie przebije nagłówków z reklamówek 2*2.88=5.6GHz :lol: Pamiętajcie, najpierw liczy sie proc, a reszta może być niczym [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kompa oddali w środe, panowie z serwisu napisali:

 

"wydajnosc adekwatna do modelu karty"

 

serwis napisal rowniez, ze moze zmodernizowac karte za doplata

 

w sklepie nadal twierdza ze komp super full wypas itd, w poniedzialek szef tego "sklepu" sprawdzi na poczatku wymienione gry na tym samym modelu ale nieuzywany bo nie wierzy ze gry moga sie ciac (sprawdzi to w sklepie)

 

CYRK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz serwisu to sie na basha nadaje :mur: Noz sie w kieszeni otwiera...

 

Gratuluje Ci cierpliwosci, bo gdybym ja na Twoim miejscu przeczytal ten tekst z serwisu, to chybaby mnie ochrona stamtad wyniosla...

 

BTW. ten topic to by trzeba podlinkowac w Co Kupic i Podstawowych Zagadnieniach na zasadzie "ku przestrodze - nie kupuj kompa w markecie" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol ich opis kompa szrotu z stronki www

 

D331/512MB/260GB/X300-128/DVDRW

Wyborny gracz i sumienny pracownik - wszystko czego oczekujesz od wszechstronnego i wydajnego komputera. Wybór jakiego oczekujesz i fachowa obsługa - wszystko to czeka na Ciebie w naszych elektromarketach.

 

aż sie nóż otwiera

 

widzę ze chlopaki zaszaleli i nie wsadzają już 7100gs tylko 7300gs ^^

 

http://www.mediaexpert.pl/porownanie_jeden...=30&id1=186

 

w całym mazowieckim nie maja praktycznie żadnego sklepu, czyżby dostali bana??:P

 

http://www.mediaexpert.pl/sklepy.php

Edytowane przez Rav85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie potrzebuje pomocy, nie wiemy co robić:

 

kuzyn wyjechał na pare dni do niemiec i zostawił im ten sprzęt do wymiany, gdy wrócił, sprzęt nie został wymieniony (wymiana miała być przez to, że ciągle zaczął się komp resetować!) a jedynie: wgrali nowe sterowniki, nowy bios i PRZEINSTALOWALI Viste. pytam się po jaką cholere?!

 

mnie to wygląda na:

- grzejący się procek

- grzejącą się grafe (no ale zaraz ten 7100gs od czego niby ma się grzać?!)

- stuknięty zasilacz

 

komp pochodził 2 dni po oddaniu......i dzieje się to samo, ciągle resety A NAWET odczekiwanie kilkugodzinne aż komputer się łaskawie włączy. próbowałem zainstalować XP, w połowie instalki reset/zwis, Vista instaluje się na czystym dysku, XP ni chu chu...

pytanko do Was:

CO TERAZ KUZYN MA ZROBIĆ?

 

PS

gdy dzwonimy do sklepu, że usterka nadal występuje (resety) to mówią, że: "Sprzęt jest użytkowany nieprawidłowo."

 

CO TO JEST DO CHOLERY!? Już pal licho tę kartę graficzną, ale takie cyrki to już przesada.

 

Gdzie moge zadzwonić/udać się po pomoc prawną w tej sprawie?

Najgorsze jest to, że ja nawet nie mogę otworzyć kompa bo gwara jest.

Edytowane przez AAF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

"panie a dwa procesory to on mo?" oczywiście że mo, to teraz pytanie na topie. Uogólniasz troszkę Kamilku, bo epoka turbo procesorów na niczym troszkę już przeminęła. Ja np. nie mówię że jest to mocarz w grafice 3d bo nie jest, mówię że wystarcza w podstawowych grach dla 8 latka, typu kurka wodna, kajko i kokosz itd. Omawiany tu zestaw jest tylko jeden z ponad 20. I jak wspominałem wcześniej jest to najsłabszy zestaw na nie zintegrowanej grafice. Teraz chwila konsternacji i myśl zintegrowana grafika buhahaha no tu to porażka co za lipa. Dziś sprzedałem 2 takie jednostki ( jedna 1100zł) jedna do firmy, a drugą pani do domu do internetu pisania w Wordzie i księgowości. I nie wiem czy uwierzysz ale nie każdy gra na kompie....Mam w ofercie zestawy dla pro graczy z 7900GS i wyżej ale troszkę nie te pieniążki. Tak jakbyś troszkę pomyślał tak na chłopski rozum mam 8 lat gram w kurkę wodną nie mam potrzeby mieć 8800GTS za 1300 w moim kompie bo za 3-4-5 lat będę chciał zagrać w dooma 8, a mama powie dałam 4,5K za kompa i ma starczyć do 2012:)....taka anegdotka o:)

Czytales temat? Czesc na forach pracuje w serwisach glownych i wie co jest tam wkladane bo im to jest wysylane. Nie rozwalaj nas tekstami o kompie dla pani do domu bo temat byl o graniu w nowe gry , a nie te z przed 5 lat. Nie wciskaj ludziom , ze w sieciach sklada sie dobre kompy indywidualnie do zasobnosci portfela , bo oglnie znana prawda jest taka , ze daje sie tam mocny proc , duzy dysk a reszta to syf od ramu po zasilacz i de facto na grafice , ktora powinna byc tam mocna , nie wspominajac , ze wiekoszc jest na wynalazkach VIA , "wasze" (czyli te z supermarketow) sprzety poznac mozna miedzy innymi i po czytnikach flash bo to w kazdym zlomie jest :lol2: LOL. Ja w 2003 mialem lepsza grafe niz chlopak teraz. Po co doplacal wam za 7100 skoro 6100 nie odbiega daleko , to nie mial byc komp do www skoro kupil , czyli placil wam za grafe. Moze nie uwierzysz , ale nie kazdy pisze na kompie tym bardziej w takiej kwocie , bo do pisania to zlom za 600-800 zl styka <_< . Gdybys troche pomyslal to wiedzialbys , ze dzieciaki w zadne Kurki Wodne (bo to nie era C64 , Amigi itd) nie graja a w nowe odslony Collinow , Toki , NFS'ow i innych gierek od Dooma po Quake , Just Cause czy FEARA. O anegdotkach nie pisz bo kazdy na tym forum potrafi (powiedziec o sieciach tez ciekawe rzeczy)zlozyc sobie cos za mala kase co smiga bez problemu 2 lata , pozniej mozna i tak dobrze sprzedac i nie tracisz wiele. Bartona 2600 oddalem za 400 zl <_< Za 1000 zl kupilem PE2140+965P-DS3 rew 3.3 + 8600GT. I na tym faktycznie pogram w nowe gierki poza bodajze 3 , o ktorych kazdy wie (g3 dla przykladu przez 1GB ramu) Wiec naprawde duzo mozna wsadzic do kompa za 3000 , zwlaszcza iz koles nie mial tego o czym pisales (jakies multikomba do drukowania i inne zlomy) Zostal oklamany , bo sprzedawce wedlug slow autora tematu informowal o zamiarach i jest to w kodeksie :

 

Artykul 388 par 1 KC:

"Jeżeli jedna ze stron, wyzyskując przymusowe położenie, niedołęstwo lub niedoświadczenie drugiej strony, w zamian za swoje świadczenie przyjmuje albo zastrzega dla siebie lub dla osoby trzeciej świadczenie, którego wartość w chwili zawarcia umowy przewyższa w rażącym stopniu wartość jej własnego świadczenia, druga strona może żądać zmniejszenia swego świadczenia lub zwiększenia należnego jej świadczenia, a wypadku gdy jedno i drugie byłoby nadmiernie utrudnione, może ona żądać unieważnienia umowy."

I teraz do rzecznika bo to nie 50 zl a 3000. A za mniejsza kwote sprawy szly do sadow , tutaj mowa o 3000 zl wiec jest o co sie sadzic. Tutaj jest co najmniej dwukrotna przebitka dużej wartości bezwzględnej i wykorzystanie niedoświadczenia , skoro to 1 komp dla tego ziomka. Rzecznik konsumentów pomógłby ze stosownym pozwem w razie waszego nie.

 

Tyle w temacie : zaufal sprzedawcy ( a ze ci maja wiedze : miej niz zero ....) , kodeks wyzej , zostal oklamany.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak dopiero teraz sobie przeczytałem artykuł.

7100GS to jest tak naprawdę 6200A.Nvidia tylko numerek zamieniła.Ta karta nie ma nic wspólnego z serią 7.

Co gorsza to coś ma TurboCache.Objawia się to tym że jedzie jeszcze na ramie komputera.Dalej idąc co gorsza ta karta obciążą dodatkowo kontroler pamięci procka.Odczyty w evereście z pewnością nie będzie najlepszy.Vista zrzera o wiele więcej ramu niż XP.Więc się nie dziwię że gierki się tną ale napewno ta karta nie jest gorsza od 5500.Co nie zmienia faktu że 6200A albo jak kto woli 7100 to straszny syf jakich mało.Żeby to jeszcze był zwykły 7300GT.

Włożenie nowej karty także skończyło by się katastrofą zapewne przez Tracera który tam w środku siedzi.

Mam nadzieję że edukacja informatyczna narodu będzie postępowała w szybszym tempie a firmy produkujące takie potworki szybko zwiną interes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, przczytałem te posty wyżej i nie zgodzę się, że: "ale napewno ta karta nie jest gorsza od 5500".

 

Hehe uwierzcie mi! Ja np. gram w Soldier Of Fortune 2 na maksymalnie możliwych ustawieniach (przy kompie z podpisu) - 1280X1024 - 90-120FPS tyle, że bez AA itd bo to logiczne. A ta sama gierka na tamtym kompie czasami nieźle haczy w 1024X768 (20-40FPS)....

 

Wracając do samego kompa, miałem dużo wolnego czasu i postanowiłem iść do kuzyna i coś z tym zrobić (skoro sklep NIE CHCE..).

 

I tu nowinka przyczyną tego, że komputer się wieszał, resetował było przegrzewanie się go po tym jak został....umieszczony w szafce, gdzie nie było dość powietrza do wentylacji (o tym wcześniej nie wiedziałem). Także skarżenie się u rzecznika praw itd w tym przypadku byłoby nieuzasadnione. Z dysku przede wszystkim poleciało wszystko, te debile zainstalowali 3DMarki 2005 na tym kompie (!). Po całkowitym formacie dysku przyszedł czas na Windows XP. Tak, wiem kuzyn kupił Vistę, ale niestety ten komputer nie jest w stanie jej używać - a przynajmniej nie w takim stopniu jak on by chciał - wywala większość gier.

 

Po 20 minutach okazało się, że ten sprzęt na XP chodzi jak marzenie, co więcej podpięty został Internet. Xp tak okroiłem, że zżera niewielkie ilości ramu (60-90MB) na wejściu, na prośbę kuzyna 'uViściłem' tego xpka przez zmianę skórki w systemie (uxtheme.dll) itd. Odziwo gierki chodzą lżej ale to nadal nie jest to o co chodzi. Już są zbierane fundusze na nową kartę. I teraz mam do Was prośbę, możecie dopasować do konifga tego kompa jakąś porządną kartę graficzną PCI-E, tak aby działała na pełnych obrotach (tzn nie żadne PCI-E X1 itd - tak jest tu coś napisane w intrukcji płyty głównej, że niektóre karty mogą tak działać - na PCI-E się nie znam, bo jestem z innej ery komputerów AGP :) ale chyba logiczne jest jak karta chodzi w X16 to jest szybsza niż X1).

 

Na kartę to tak około 300zł. :unsure:

 

PS

Najlepiej taką żeby gry nie haczyły w rozdziałkach 16:9, 16:10 - np. rozdzielczość 1440X900, AA i anizo nie będą używane.

Edytowane przez AAF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Na kartę to tak około 300zł. :unsure:

 

 

Najlepiej taką żeby gry nie haczyły w rozdziałkach 16:9, 16:10 - np. rozdzielczość 1440X900, AA i anizo nie będą używane.

Takie rzeczy to niestety w Erze. 300 zl to albo 7600GS 128/128 albo 7300GT 256/128 z czego ten pierwszy lepszy. (wsio ma byc na DDR3) , ale nie spodziewaj sie , ze to pociagnie takie rozdzialki. FEAR to max 1280 z czego grywalne w sumie 1204x768....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Zapominasz, ze 1440x900 ma 20 tysiecy punktow mniej od 1280x1024 ;)

Taka rozdzialka na 7600GS albo dobrze wykreconym 7300GT jest jak najbardziej osiagalna.

Costi > FEAR > 1280x1024 > 622/1600 i w sumie nie ma sensu startowac jesli jest AA....bez AA daje rade bez problemu ale gra wyklada paskudnie. Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy z ta paskudnoscia... ;)

 

Jak ktos ma ograniczony budzet, to wiadomo, ze trzeba bedzie szukac jakiegos kompromisu. IMHO 7600GS jest rozsadnym wyposrodkowaniem miedzy mozliwosciami a cena.

 

Hyhy to ja u siebie nie mam satysfakcji :wink: pzdr

Ale osochozi? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bede rozwijal offtopa, ale powiem tylko tak: jesli na sprzecie z podpisu nie osiagasza satysfakcjonujacej ilosci fps w 1440x900, to albo masz wygorowane wymagania, albo zastanowilbym sie nad dokladna inspekcja kompa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mich83

Jin napisałeś że nie zawsze sprzedawca jest w stanie przekonać np. kupującego rodzica że karta graficzna za 600 zł będzie lepsza od tej za 200zł. Tu w sumie masz racje ale chodzi o to CZY SPRZEDAWCA WOGÓLE SPRUBÓJE GO PRZEKONAĆ, czy z powodu niechęci albo niewiedzy i tylko chęci sprzedaży powie na odczepnego że będzie działać wszystko. Drugą racje masz też w tym że za 3 tysiące nie da sie złorzyć komputera z monitorem LCD, i systemem operacyjnym takiego żeby nowe gry na nim chodzuły to też prawda. Ale:

 

-nie ma sie co oszukiwac w takich sklepach zazwyczaj kupuja ludzie którzy sie nie znają na sprzęcie i własnie sklepy na ich niewiedzy żerują, poprzez dawanie dobrego proca i napisanie go wielkimi literami na reklami ale za to danie słabej grafy.

 

- Po drugie. SPRZEDAWCY NA STOISKACH KOMPUTEROWYCH CO PONIEKTÓRZY NIE ZNAJĄ SIE KOMPLETNIE NA TYM CO SPRZEDAJĄ. Równie dobrze mogli by oni sprzedawać ziemniaki. Sory ale nie uwarzasz że osoba sprzedająca na takim stoisku powinna miec wiedze na temat tego co sprzedaje i ogólnie wiedze w temacie PC?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...