Skocz do zawartości
Wiggly

"could Not Perform Start Of Disc At Once"

Rekomendowane odpowiedzi

hello

 

przy próbie nagrania czegokolwiek na płycie DVD+RW od Verbatima wyskakuje mi "could not perform start of disc at once" no i oczywiście wypluwa płytkę. CD, CDRW i DVD+R nagrywa bezproblemowo a tego nie chce :/ W czym jest problem? Dodam, że za pomocą forceaspi wywaliłem stare sterowniki aspi i wgrałem najnowsze. Korzystałem z nero 6.6.0.16 i Deepburnera , w obu przypadkach wypalenie kończy sie fiaskiem :/ Nagrywarka poprawnie rozpoznaje pojemność i prędkości nagrywania (płyta 4x i mam do wyboru 4 i 2,4 x) , w dołączonym do nero programie diagnostycznym również poprawinie pokazują nazwe płyty, więc nie wydaje mi sie, żeby to był problem z biosem. Macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to powszechnie używa się opcji "Track At Once", a nie tej wspomnianej w komunikacie. Przestawia się to tuż przed naciśnięciem "nagrywaj".

tylko, że niestety nie mam możliwości zmiany tej opcji. Jest dostępna tylko Disc at once

 

edit: podpiąłem nagrywarke do starego kompa, płytke nagrała bez problemu, jednak nie może jej teraz wykasować :/ I co dziwne tą samą płytę da sie teraz nagrać na komputerze na którym wcześniej się nie dało, ale dalej nie można jej wykasować. Druga taka sama płyta dvd+rw dalej pozostaje nienagrywalna (na starym kompie nie patrzyłem). WTF? Wina płyt czy systemu? Jak systemu to co zrobić? (byleby nie instalować systemu od nowa)

Edytowane przez Wiggly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba raczej nie, bo wziąłem się za ich zainstalowanie dopiero jak ten błąd sie pojawił, wcześniej korzystałem z tych z win xp sp2 i to na nich poraz pierwszy wystąpił ten problem, myślałem że zainstalowanie aspi coś pomoże, jednak myliłem się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że płytka jest źle obsługiwana przez nagrywarkę.

 

Poszukaj nowszego biosu do nagrywarki i wgraj go (o ile istnieje nowszy):

http://www.cdrinfo.pl/biosy

 

Jeśli nie pomoże, to trzeba szukać płyt innego producenta.

 

Wcześniej było ok? RW innych firm chodzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że płytka jest źle obsługiwana przez nagrywarkę.

 

Poszukaj nowszego biosu do nagrywarki i wgraj go (o ile istnieje nowszy):

2626357[/snapback]

z tym biosem spróbuje

 

czy DVD+RW innych firm da rade nagrać to nie wiem, to moje pierwsze dvd+rw. Nagrywarkę kupiłem pod koniec lutego, nagrywałem nią cd-r, cd-rw, dvdr i wszystko nagrywało super. Problem pojawił się dopiero przy dvd+rw. Spróbuje jeszcze z tym firmwarem i dam znać czy coś sie poprawiło czy nie

zmiana biosu nie pomogła, zmiana płytek dvd+rw na tdk również, nagrywanie na dvd-rw również leży :/

 

-- + --

 

zmiana biosu nie pomogła, zmiana płytek dvd+rw na tdk również, nagrywanie na dvd-rw również leży :/

pomogły najnowsze sterowniki jraid :)

 

dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

 

// Nie piszemy postów pod rząd!

// ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...