Skocz do zawartości
Puchacz1

Dysk

Rekomendowane odpowiedzi

wytłumacz mi więc tą zależnośc a raczej czym różni się wysoki ping od laga. Bo w moim rozumowaniu wysoki ping to duże opóźnienie do serwera a lag to nic innego jak wysoki ping :D ale pewnie się myle :)

 

i jeszcze jedno : Czy przez ten problem z dyskiem może występować problem skaczącego pingu. NIE wysokiego ale skaczącego z 30 do np. 500

Edytowane przez Puchacz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mylisz.

 

Tylko, ze lag (czyli opoznienie/zacinka) moze byc spowodowany nie tylko pingami, ale tez bledem dysku, doczytywaniem z dysku, przerwa w polaczeniu, przegrzewaniem procesora i tak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerwa w polaczeniu odpada przegrzewanie proca - odpada, zostaje ten dysk i doczytywanie :/. No nic zrobiłem grontowne odśmiecanie zobaczę co teraz będzie się działo.

 

btw. dysk jest w tak fatalnym stanie, że kopiowanie 700 MB zajeło mu 20 minut ... (z dysku na pendrive)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh rozumiesz co czytasz? ;-)

 

Wysokie pingi nie moga byc powodowane przez dysk, juz masz odpowiedz na gorze. Moj post mial Ci tylko pokazac jaka jest roznica miedzy lagiem, a wysokimi pingami.

 

A kopiowanie 700mb na pendrive'a to raczej wina pendrive'a niz dysku chyba ze on juz naprawde umiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może masz rację ale... wskazania ze smarta mówią co innego. pozatym u koolegi zgranie pliku z aparatu na dysk trwało około 1-2 minut a u mnie tylko 9 minut :)

 

wyczyściłem dysk i chyba chodziło o to doczytywanie pamięci bo teraz juz tego nie ma. (tzn podbijania pingu)

Edytowane przez Puchacz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puchacz, zanim zaczniesz rozbierać dysk na części to sprawdź czy pracuje w trybie DMA. Był podobny temat całkiem niedawno, poszukaj. Praca dysku w trybie PIO dość mocno obciąża CPU i to może być źródłem Twoich problemów.

Edytowane przez Armo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...