Skocz do zawartości
Spheros

Strategia Rozbudowy ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Potrzebuje zacząć powoli rozbudowywać swój komputer stacjonarny.

 

Będzie on dedykowany do tworzenia/składania dużych plików graficznych (300-500mb). Oraz baaardzo okazjonalnie do gier :)

 

Na pierwszy rzut pójdzie zasilacz (tutaj wezme HuntkeyHK-350AP ;) ) oraz dysk twardy.

W następnej kolejności płyta główna i procek. (core 2 duo e6600).

Potem ram i obudowa :P

 

 

Pare pytań... :)

 

Jaki wybrać dysk twardy? Przede wszystkim musi być duży, stabilny, niezawodny :P . 250gb to minimum ;)

Jaka karta graficzna? :) (do 1000 złotych... :unsure: ).

 

mobo+procek bede kupowal okolo polowy czerwca, zatem wtedy zakupić prawdopodobnie tę: http://sklep.tylda.pl/?idp=PLYMIS7750069 płytę głowną? (MSI P6N SLI-FI )

 

Jakieś porady, sugestie?... ;)

 

Komp przede wszystkim do grafiki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Western Digital Caviar SE16 320GB WD3200AAKS, mobo jakaś na P35, proc E6600 lub E4300 i oc, grafika może jakiś FireGL lub Quadro chociaż wątpie czy w 1000 sie znajdzie taka :unsure:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje zacząć powoli rozbudowywać swój komputer stacjonarny.

 

Jakieś porady, sugestie?... ;)

Podstawowa sugestia, to zrobić cała zmianę naraz. Jak masz zamiar to rozciagać na około miesiac to będzie masa dłubaniny i ogólny burdel w czasie uzytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa sugestia, to zrobić cała zmianę naraz. Jak masz zamiar to rozciagać na około miesiac to będzie masa dłubaniny i ogólny burdel w czasie uzytkowania.

Ależ naturalnie, niestety zasilacza i dysk potrzebuje od ręki. No i chwilowo nie mam około 1500 zeta, żeby zakupić wszystkie komponenty. Dlatego chcę to zrobić stopniowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

a czemu intel i drogie c2d ( czy znasz moze pojecie owczy ped )

 

czy to ci nie wystarczy

Dołączona grafika

zaoszczedzona kase przeznacz na cos innego do kompa

Edytowane przez komuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu intel i drogie c2d ( czy znasz moze pojecie owczy ped )

czy to ci nie wystarczy

zaoszczedzona kase przeznacz na cos innego do kompa

znam pojecie owczego pedu :) żeś mnie waćpan zbeształ :cry:

 

jednakze wydaje mi sie, ze jesli komputer bedzie pracował pod dość dużym obciążeniem (tutaj jeden program graficzny tam, tam drugi, muzyka et cetera) to zdecydowanie lepiej wyjdę na kupnie c2d :) komfort pracy to to na czym mi najbardziej zalezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj daje screena C2D kręconego na 2,7Ghz dla porównania z procesorem AMD Komucha. Nie chcę żeby ktoś pomyślał, że się chwale oraz, że robię reklamę Intel'owi.

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj daje screena C2D kręconego na 2,7Ghz dla porównania z procesorem AMD Komucha. Nie chcę żeby ktoś pomyślał, że się chwale oraz, że robię reklamę Intel'owi.

Marcinas83 mam do Ciebie prośbę tak przy okazji, czy mógłbyś puścić kilka benchmarków na takim C2D @ 2,7GHz i podać wyniki? A mianowicie SuperPI próbka 1M oraz Cinebench 2003? Nie powinno Ci to zająć więcej niż 3min a miałbym jakieś powierzchowne porównanie do wykręconego AM2 X2.

Z góry wielkie dzięki.

 

A żeby nie było że robie tylko OT, to podrzuce test w którym porównane zostały min. procesory C2D 6600 vs. AMD X2 5000+ Brisbane.

Testy wydajnościowe: media encoding, 3d rendering, gry więc coś co zainteresuje Spheros'a i być może pomoże w dokonaniu wyboru.

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showd...?i=2889&p=2

Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy SuperPI 1M. Cinebecha zrobię za jakies 30min

Pięknie, przy okazji gdybyś podał jeszcze jakie masz temperaturki stress|idle i na jakim chłodzeniu to byłbym b. wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylator miałem początkowo z Pentium D925 i w stresie miałem max 64(Everes, Aida) stopnie teraz założyłem ten fabryczny i mam 69(Everest, Aida) :blink: Z tego co zauważyłem to mniejszą ma prędkość max(2400obr/min) w stosunku do tego pentiumowego(4500obr/min) w spoczynku mam 45stopni -> chyba będę musiał to dziadostwo na coś innego zmienić lub trafił mi się jakiś felerny proc. Dodam jeszcze, że oprócz wentylatora na procku mam tylko jakiś 80mm z przodu obudowy podłączony na 5v więc to też ma duży wpływ na temp(nie w tym pozytywnym znaczeniu). Noszę się ze zmianą obudowy na coś lepszego niż to dziadostwo po celeronie 400 :D

mały edit: Core Temp pokazuje jeszcze inaczej, któremu tu wierzyć?

Teraz jak widać w stresie mam 58st. C a w spoczynku nawet 31st. C. :D

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 3Ghz zaczynają się schody, żeby winda zaczęła się wczytywać to muszę napięcie ustawić na płycie ok. 1,450V do tego jak chce coś zrobić to zaraz reset. Dzisiaj spróbuje dać 1,475V(lub coś koło tego) i zobaczyć czy to chodzi stabilnie. Do tego przerażały mnie temp w Everescie oraz Aidzie32, ale jak widać zawyżają o ok.10st. C. w porównaniu do Core Temp.

 

Tu dla porównania macie wyniki jak biega na 3ghz. Niestety orthost załączony i znów reset :mur: .

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Jaka karta graficzna? :) (do 1000 złotych... :unsure: ).

Do obrabiania grafiki 2D ( wielkich obrazów po 400 MB ) super szybka karta nie jest potrzebna - byle by miała dual link DVI ( kto wie czy kiedy nie podłączysz większego monitora wymagającego takiego złącza ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

znam pojecie owczego pedu :) żeś mnie waćpan zbeształ :cry:

 

jednakze wydaje mi sie, ze jesli komputer bedzie pracował pod dość dużym obciążeniem (tutaj jeden program graficzny tam, tam drugi, muzyka et cetera) to zdecydowanie lepiej wyjdę na kupnie c2d :) komfort pracy to to na czym mi najbardziej zalezy

ahahha takie cos to moj venice wystarczal

 

bez przesady muza( odsluch) pobor mocy cpu w granicach bledu pomiarowego

 

 

a czy napewno lepiej ? Bo napewno drozej

Edytowane przez komuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do obrabiania grafiki 2D ( wielkich obrazów po 400 MB ) super szybka karta nie jest potrzebna - byle by miała dual link DVI ( kto wie czy kiedy nie podłączysz większego monitora wymagającego takiego złącza ).

 

Co do monitora najprawdopodobniej zamowie TEN :)

 

hmm, ale jeśli nie ma khym, specjalnych kart do grafiki wiec chyba jeszcze troche pojade na mojej starszej i jak bedzie troche wiecej funduszy zakupie coś :)

 

Natomiast jesli chodzi o dysk twardy to Western Digital Caviar SE16 320GB WD3200AAKS jest okej?

Edytowane przez Spheros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniam pMVA Mniam

 

tak dysk jest w porzo

Jakoś nie lubię matryc MVA ( P i A ) produkcji AUO jednak widzę że ta jest Fujitsu więc nie powinno być tak źle ( srebrzenie, różowienie .... a śnieg to nawet S-PVA mają )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...