Skocz do zawartości
xisio

X360 Temp Mod By Xisio

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu myślałem jak polepszyć chłodzenie w x360 i jak sprawić by byl cichszy dzis mi sie udało zrobić to co zaplanowałem.

Poniżej mała sesja z opisami, caly pomysł polegał na zmianie standardowej pasty (strasznie twarda i malo jej na styku z procesorami) na paste zalmana ZM-STG1, wywaleniu głośnych wentylatorów i zastosowaniu cichszych o większym przepływie powietrza firmy talismoon oraz "uszczelnieniu" taśma izolacyjna dziur zasysających chłodne powietrze przed radiatorami.

 

Jak rozkrecic x360 nie będę opisywał jak ktoś nie wie to zapraszam na http://www.xbox-accessories.com/instructio...ssemble360.html

 

 

 

pierwszy problem to zdjąć zaczepy na radiatorach od spodu po wyjęciu płyty, przy odrobinie wprawy i jakiegoś szpikulca łatwo zdjąć po kolei.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Wygląd płyty i procesorów po zdjeciu radiatorow

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Czyszczenie

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

nałożona pasta

 

Dołączona grafika

 

wymienione wentylatory

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

uszczelnianie dziur wkoło plastykowego tunelu powietrznego przy radiatorach

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

jak widzimy pomiędzy dvd a radiatorem jest dużo miejsca i tunel powietrzny zaciąga powietrze nie z nad GPU a zaraz przy wejściu, cienki pasek izolacji przesunął ten punkt bliżej GPU

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Po całej tej operacji x chodzi wyraźnie ciszej, nie tyle za sprawa wentylatorów (bo te juz testowałem wcześniej na starej paście i nie ma aż tak kolosalnej różnicy, dźwięk jest bardziej przyjemny tylko dla ucha) ale za sprawa poprawionego odprowadzania ciepła przez co wentylatory nie wchodzą na wysokie obroty jak dawniej.

 

Polecam dla odważnych ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... no modzik spoko, pewnie wiecej osob by sie o cos takiego pokusilo gdyby nie ten dvd ;) serio jest cokolwiek ciszej? bo nie kumam jak to moglo wplynac na "wszystkozagluszajacy" naped ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pewnie ciszej w dashboardzie i w grach, takich jak np Halo 2, które nie korzystają zbyt intensywnie z czytnika ;)

 

Ogólnie, faktycznie należą się pochwały za mod chłodznenia, GJ! :)

 

Podobnie jak kucyk, po skończonej gwarze zajrzę do środka mojego xO na mała inspekcję ;)

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie niepotrzebna robota ale skoro lubisz się bawić w takie rzeczy to OK. Jeżeli chodzi o hałas to nie wiem w jakim stopniiu wentylatory Ci przeszkadzają skoro cały hałas wydobywa się z napędu. A tunel? x Ci się grzał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się taki tutek :)

 

jednak myśle, że bardziej jest dla tych co stracili gware do tego można sie narobić a i tak xbox padnie " zimne luty"

 

chyba też trzeba napęd ustawić na wolniejszy bo przy szybkim to i tak wentyli nie usłyszysz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec...

 

Gwarancji nie mam od początku bo pierwsze co zrobiłem to podłączyłem pod komputer ;), napęd mam samsung ms28 i jest cichy tak jak zasilacz (na który o dziwo mój znajomy bardzo narzeka a ja swojego nie słyszę wcale)

 

Uszczelnienie było po to by nie zaciągał chłodnego powietrza przez 3-5mm szpary miedzy tunelem a radiatorami, o ile same wiatraki nie dały dużo do pozbycia się hałasu to zmiana pasty pozwoliła poprawić odprowadzanie ciepła i wiatraki nie wchodzą już na maksymalne obroty jak wczesniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem podobnie tylko nie mialem odpowiedniego malego srubokreta by odkrecic plyte gł od metalowej plyty(nie przesmarowalem pasty) dlatego zastosowalem jedynie uszczelnienie bez zmian wentylatora.

efekt?? wentylator rzeczywiscie nie wchodzi w wysokie obroty, przy dashu czy graniu w dema konsola jest praktycznie bezglosna. Slychac jedynie mily dla ucha szmer.

 

i tak sie zastanawiam...czy rozwiazaniem problemu ze slabym systemem chlodzenia iksa jest uszczelnienie tunela?? ms chyba by dawno na to wpadl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano widzialem...bardziej mi chodzilo o to ze system jest glosny:)

 

swoja droga wiadomo co jest przyczyna awaryjnosci konsoli?? zimne luty?? brak cyny w lutach? tandeta wykonania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoja droga wiadomo co jest przyczyna awaryjnosci konsoli?? zimne luty?? brak cyny w lutach? tandeta wykonania?

looknij do tematu o xboxie ;) tam jest wszystko ladnie wyjasnione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...