Skocz do zawartości
mookie

Kn9+x2 3600 Brisbane Czy Ab9+e4300

Rekomendowane odpowiedzi

c2d zawsze minimalnie lub wiele lepszy od amd x2... zatem... c2d jest lepsze :D

Oczywiście że jest wydajniejszy E4300 - jednak przeliczając wydajność na złotówkę X2 3600+ wypadnie lepiej niż E4300 ...

 

Którego byś nie wybrał raczej dobrze zrobisz. JEśli ja bym się decydował na E4300 to do kompletu zakupiłbym płytę na P35.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj i podejmoj decyzje

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2906

cala prawda zawarta w jednym artykule.

Czytałem ten artykuł ale przejechałem sie juz na P4 3.0, który w pewnym piśmie był opisany jako rewelacyjny, dlatego liczy sie dla mnie tez opinia ludzi którzy maja już takowe sprzęty.

 

ten artykuł przytoczyłem tez w tym topiku lecz zostałem brutalnie wyśmiany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem e2160 bo z palcem w ... poleci na dobrej plycie i tanich pamieciach na 3GHz a pewnie i wiecej i wydajnoscia bedzie to prawie podkrecony e4300.

 

AMD sumarycznie wyjdzie taniej pewnie z jakies 200zl, i pobiera mniej energii, ale bedzie troche wolniejszy (czasami zauwazalnie, czasami nie). Wiec zalezy co dla Ciebie jest wazne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Dlaczego kazdy poleca AB9 a jest Asus P5N-E SLI dostała lepsze oceny niz AB9 ma sli większe oc i taka sama cenę!

Słaba sekcja zasilania-płyta może paść po oc więc jej nie polecamy. AB9 jest lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu: Moim zdaniem przyszłościowym pomysłem jest też E2160 + płyta na P35. (Choć AB9 + e4300/e2160 też są bardzo ok.) Będzie wydajnie, a jak stwierdzisz, że potrzebujesz jeszcze większej wydajności, to zmienisz na Penryna za pół roku. Z drugiej strony jeśli komputer to tylko twoje narzędzie do pracy czy grania i nie obchodzi Cię co w nim siedzi o ile wszystko dobrze na nim działa, oraz wisi Ci czy masz 80 czy 65fps (przykładowe, niepoparte niczym dane orientacyjne ;-) ) a chcesz oszczędzić x2 3600 i kn9 będą świetnym wyborem.

 

Do dwóch userów: komucha i angelsa. To co tu wypisujecie to jakieś herezje. komuchowi radzę przyjąć smutną wiadomość, że jego x2 nie jest szybsze od core 2 duo choćby nie wiem jak bardzo tego chciał, a angelsowi polecam czytanie forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego wdg mnie najlepszy i przyszlosciowych wyborem dla ciebie bedzie:

gigabyte p35c-ds3r

e2160

2x1gb goodram 667 /

galaxy/palit geforce 7900gs

be quiet! straight power 400w/450w > huntkey 350w > amacrox warrior.

lub drozsze rozwiazanie: Corsair CMPSU-520HXEU 520W, ktore bedzie wyborem przyszlosciowym.

 

ogolnie rzecz biorac i tak dynamizmu rynku komputerowego nie przeskoczysz, ale czekac, az wyjdzie cos lepszego nie ma najmniejszego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tottenkopf

A wracając do tematu: Moim zdaniem przyszłościowym pomysłem jest też E2160 + płyta na P35. (Choć AB9 + e4300/e2160 też są bardzo ok.) Będzie wydajnie, a jak stwierdzisz, że potrzebujesz jeszcze większej wydajności, to zmienisz na Penryna za pół roku. Z drugiej strony jeśli komputer to tylko twoje narzędzie do pracy czy grania i nie obchodzi Cię co w nim siedzi o ile wszystko dobrze na nim działa, oraz wisi Ci czy masz 80 czy 65fps (przykładowe, niepoparte niczym dane orientacyjne ;-) ) a chcesz oszczędzić x2 3600 i kn9 będą świetnym wyborem.

 

Do dwóch userów: komucha i angelsa. To co tu wypisujecie to jakieś herezje. komuchowi radzę przyjąć smutną wiadomość, że jego x2 nie jest szybsze od core 2 duo choćby nie wiem jak bardzo tego chciał, a angelsowi polecam czytanie forum.

bardziej przyszlosciowy a na plytach am2 chocby abit kn9 za 240zl to k10 nie ruszy cio ?

plyta na p35 to okolice 500zl + 300zl za proca to ile 800zl za przyszlosc. Do czasu wyjscia peryna wyjda nowe plyty od intela z nowszymi lepszymi chipsetami i sie nagle okaze ze cos sie nie pasi z p35 a perynem ( jakto u intela )

 

ALe rozumiem ci co maja intela polecaja na sile intela

ci co amd to amd

 

 

 

dlatego wdg mnie najlepszy i przyszlosciowych wyborem dla ciebie bedzie:

gigabyte p35c-ds3r

e2160

2x1gb goodram 667 /

galaxy/palit geforce 7900gs

be quiet! straight power 400w/450w > huntkey 350w > amacrox warrior.

lub drozsze rozwiazanie: Corsair CMPSU-520HXEU 520W, ktore bedzie wyborem przyszlosciowym.

 

ogolnie rzecz biorac i tak dynamizmu rynku komputerowego nie przeskoczysz, ale czekac, az wyjdzie cos lepszego nie ma najmniejszego sensu.

czyzby napewno najlepszym :damage_wall: 800zl za proc i plyte :damage_wall: to ten zestawik z 70% wydajniejszy pewnie jest

Edytowane przez tottenkopf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus P5N-E SLI co do tej płyty to czytałem recenzje, dostała 7/10 w egieldzie i nic nie pisali ze pada dźwięk ok kiepski ale kupujesz kartę muzyczna za 50zeta... ma sli! i podobno super oc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus P5N-E SLI co do tej płyty to czytałem recenzje, dostała 7/10 w egieldzie i nic nie pisali ze pada dźwięk ok kiepski ale kupujesz kartę muzyczna za 50zeta... ma sli! i podobno super oc!

W recenzji nie jest nikt w stanie stwierdzić, czy płyta pada czy nie, produkt trzeba mieć dłużej w użytkowaniu, od tego jest forum. Zależy jak trafisz z płytą, ot co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W recenzji nie jest nikt w stanie stwierdzić, czy płyta pada czy nie, produkt trzeba mieć dłużej w użytkowaniu, od tego jest forum. Zależy jak trafisz z płytą, ot co.

Zalezy czy będzie tylko lajtowe OC czy HARDCOR ;) Tak samo można mówić że płyty DFI często padaja ale wynikiem tego jest tylko jedno: nikt nie kupije tych plyt dla lajtowego OC ;) wszystko szybciej przy mocnym OC i nie ma co się dziwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...