Skocz do zawartości
Ram1rez

Obliczanie Pierwiastkow Wielomianu C++ (podstawy)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam specjalistów od C :D Mam malusi problem... Sesja za pasem a ja jestem JESZCZE noobem <_< Napisałem jeden z programików jaki mieliśmy na laboratoriach, niby ok w zapisie jednak po kompilacji (Borland C++ Builder 6.0) wyskakuje mi sqrt DOMAIN error po czym builder zawiesza się <_< Moglibyście rzucić okiem na kod? I powiedzieć gdzie popełniam bład?

 

#include <iostream.h>

#include <conio.h>

#include <math.h>

 

void main (void)

{

double a,b,c,d,x1,x2,x;

 

cout<< "program do obliczania miejsc zerowych trojmianu kwadratowego y=ax^2+bx+c\n";

cout<< "podaj a:";

cin>> a;

cout<< "podaj b:";

cin>>b;

cout<< "podaj c:";

cin>>c;

d=sqrt(b*b-4*a*c);

 

if (d>0)

x1=(-b+d/2*a);

x2=(-b-d/2*a);

cout<<"x1:"<<x1<<endl;

cout<<"x2:"<<x2<<endl;

 

else if (d==0)

x=(-b/2*a);

cout<<"x:"<<x<<endl;

 

else if (d<0)

cout<<"nie ma miejsc zerowych";

 

getch();

}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#include <iostream.h>#include <conio.h>#include <math.h>void main (void){double a,b,c,d,x1,x2,x;cout<< "program do obliczania miejsc zerowych trojmianu kwadratowego y=ax^2+bx+c\n";cout<< "podaj a:";cin>> a;cout<< "podaj b:";cin>>b;			  cout<< "podaj c:";cin>>c;d=b*b-4*a*c;if (d>0){d=sqrt(d);x1=(-b+d/2*a);x2=(-b-d/2*a);cout<<"x1:"<<x1<<endl;cout<<"x2:"<<x2<<endl;}else if (d==0){x=(-b/2*a);cout<<"x:"<<x<<endl;}else if (d<0){cout<<"nie ma miejsc zerowych";}getch();}

Po pierwsze naucz się korzystać z { } będzie wszystko bardziej przejrzyste. Druga rzecz - nie dziwie się, że wyskakuje błąd... po co pierwiastkujesz [^(1/2)] wartość < 0 ? Tyle lamentu - włącz debuggera...

Edytowane przez Prog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...