Skocz do zawartości
psla

Ap ~200-300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Kieruję pytanie tutaj, jako że na dziale laptopy i urządzenia przenośne się nie zawiodłem - przyjemna lektura :)

 

Poszukuję urządzenia o możliwie dobrym sygnale (wrt54gx v1?), przyzwoitej cenie ~200-300zł

Modem wbudowany raczej niet (zawsze można dokupić zewnętrzny za nieduże pieniądze)

Router - mimo wszystko miło jakby był, chociaż podstawowym zadaniem tego urządzenia na najbliższych kilka kwartałów ma być jednak połączenie lanu z powietrzem.

 

Wkazane: możliwie duży zasięg (mieszkam w szeregowcu, sufity jakieś kosmiczne nie są(płyty kanałowe), ale jedną - dwie kondygnacje zasięgu musi mieć)

Wskazane: dhcp pass through, a dokładniej - wpinam, ustawiam szyfrowanie i komputery należą do tej samej klasy adresów co pozostałe w lanie, otrzymują adres z serwera. Tego chyba wskazany wrt54gx nie oferuje, ale ma przyzwoite tablice routingu, także w najgorszym wypadku mogę chyba stworzyć nową podsieć/klasę adresową i wtedy dhcp na AP

Wskazane: QoS, ale bez niego też da się żyć

Wskazane: nie wiem czemu, ale chyba linksys, żaden dlink, bo się złych rzeczy nasłuchałem

 

Póki co w oko wpadł wrt54gc i wrt54gx (ze względu na mimo, którego i tak nie wykorzystam, ale ponoć lepszy zasięg ma)

 

Oczywiście inne propozycje mile widziane, komentarzy odnośnie wymienionego sprzętu również.

 

Z góry dziękuję za każdą okazaną pomoc,

Piotr

 

Edit: hmm, może lepiej powiedzieć 150-250 zł, będzie bezpieczniej

Edytowane przez psla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linksys WRT54GL i zmiana firmware na alternatywny. (Tomato=najlepszy, hyperwrt=superstabiny, Openwrt=dla tych co lubią dłubać przy skryptach, i inne...)

 

Wskazane: dhcp pass through, a dokładniej - wpinam, ustawiam szyfrowanie i komputery należą do tej samej klasy adresów co pozostałe w lanie, otrzymują adres z serwera. Tego chyba wskazany wrt54gx nie oferuje, ale ma..

Że co ?? A czy wogóle jest jakiś router na rynku, który ustawia inny zakres adresów wewnętrznych dla wi-fi i dla Lan. ?? NIE MA !!

 

WRT54GL po zmianie na firmware jeden z powyższych pozwala nawet na podział łącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, moja wina. Musiałem kiedyś spotkać się z urządzeniem, które coś takiego oferowało, ale faktycznie, teraz nic nie widzę.

 

Mam jednak pytanko do użytkowników WRT54GL: jak się spisuje? (stabilność urządzenia jak i połączenia - typu: co godzinę zrywa połączenie (a słyszałem już takie rzeczy))

Jak z jego sygnałem? (zasięg)

 

Router ten był wydany w tylko jednej wersji sprzętowej? (te linksysowe v1, v2 itd.) - tutaj akurat nie spotkałem się z róznymi oznaczeniami.

 

Takie pytanie: czy WRT54GS v4 różni się od WRT54GL tylko speed booster(czy czymś takim). Czy mają jeszcze znaczące różnice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mam ;)

Konfiguruję drugą godzinkę, bo cały czas zastanawiałem się, jakby to zrobić żeby było dobrze.

U mnie w sieci stoi serwer (Linux) który dzieli mi necik na komputery po kablu :)

Jako że mam kilka podsieci wydzielonych, w tym na sąsiadów, to chciałem APka podpiąć tylko do swojego interfejsu, ale też do swojej podsieci. Chciałem po prostu scalić LAN z powietrzem.

 

W końcu zrobiłem tak:

WAN niestety disable się nie da, więc static IP, jakiś adres z innej podsieci, byleby tylko nie przeszkadzał.

Firewall off,

DHCP off.

I tak wpiąłem APka jednym jedynym kabelkiem od lanu w switch :) Ustawiłem mu IP x.x.x.254 (w końcu jakiś adres musi mieć). Wystarczy. DHCP z serwera idzie do wireless klientów, oni widzą lan, lan widzi ich. Wszyscy się cieszą.

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc w wyborze.

Padło na WRT54GL. Alternatywny soft wrzucę, jak ten mnie zacznie drażnić :) Póki co mam 6 m-cy gwarancji, ale APek kosztował 150zł, więc relatywnie niedużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...