Skocz do zawartości
Gasto

7900gtx Vs 8600gts - Któa Lepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

do wyboru grafiki 7900gtx lub nowa seria 8600GTS, którą byście brali i która jest lepsza ?? jeśli chodzi o 8600GTS to bede modował, jeśli gtxa można zmodowac to też go bede męczył ;p tak więc któą polecacie ?

 

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe... ale temat... zerknąłem właśnie ile taki 7900gtx kosztuje. Za taką kasę to 8800 już jest. Zaraz wpadnie tu jeszcze kilka użytkowników i się zacznie.

 

:D

heh... najwidoczniej nie jesteś na bierząco, do 8800 trza sporo nazbierać, a w gre nie wchodzi kupno w sklepie tyko na allegro rzecz jasna, tak więc obydwie karty cenowo stoją około 600zł (+-), więc nadal mega dylemat ;)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż tego 7900GTX za ~600 do wzięcia :D

 

8600gts to nieopłacalny zakup. Lepiej dozbierac juz do 8800 320mb.

Albo pobrac za 550 zeta wersje GE od Galaxy 650/2000 KLYK! Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh... najwidoczniej nie jesteś na bierząco, do 8800 trza sporo nazbierać, a w gre nie wchodzi kupno w sklepie tyko na allegro rzecz jasna, tak więc obydwie karty cenowo stoją około 600zł (+-), więc nadal mega dylemat ;)

 

pozdrawiam

Najtańszy gts na allegro to 699pln. A o gtx'a trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż tego 7900GTX za ~600 do wzięcia :D

Albo pobrac za 550 zeta wersje GE od Galaxy 650/2000 KLYK!

GE tez nie warto, wysokie taktowanie pamieci niewiele daje.

Jak koniecznie 86 to tylko GT+dobre chlodzenie i ołówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy gts na allegro to 699pln. A o gtx'a trudno.

tak, ale nówki a kto tu mówi o nowych ;p używki jak np. palit itd. licytacje kończą się na 560zł maks 600zł podobnie jak gtxy ;) dla niedowiarków: linki poniżej ;)

 

http://allegro.pl/item198178783_palit_gf_8...vista_nowa.html

 

http://allegro.pl/item197296917__msi_7900g...ja_100_ok_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ale nówki a kto tu mówi o nowych ;p używki jak np. palit itd. licytacje kończą się na 560zł maks 600zł podobnie jak gtxy ;) dla niedowiarków: linki poniżej ;)

 

http://allegro.pl/item198178783_palit_gf_8...vista_nowa.html

 

http://allegro.pl/item197296917__msi_7900g...ja_100_ok_.html

Zauważ że w tej drugiej(7900) aukcja nie zakończyła się sprzedażą. Nikt nie przebił minimum.

Ja swoją 7900GT jakis tydzień temu sprzedałem za ~600 z chłodzeniem Pentagrama.

Edytowane przez Kobrowisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ że w tej drugiej(7900) aukcja nie zakończyła się sprzedażą. Nikt nie przebił minimum.

Ja swoją 7900GT jakis tydzień temu sprzedałem za ~600 z chłodzeniem Pentagrama.

 

dobra zostawmy temat, z aile ją kupie <_< tylko co z tą wydajnością, czy kupując 8600GTS i modując (mam tu na myslie np 1gb na rdzeniu) bede miał zbliżoną wydajnośc do podkręconego gtxa ?? czy też może lepszą ?? gdzieś mi migło w 3dmark05 15000pkt 8600gts mod 1000/2400 (+-), jakis artykuł w necie,a le nie moge go teraz znaleść. Biorąc pod uwage mody przy 8600gts dochodzi zmiana chłodzenia na cos konkretnego, i podwyższa to wartośc karty ;/

Edytowane przez Gasto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze,to jakbym mial wybierac w tej samej cenie,to gtx.Nie patrz na marki w 8600,chyba ze tylko po to chcesz kupic karte,bo w tym sa one dobre,ale inaczej wyglada to w grach.Co do gtx-a,to jest inna liga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze,to jakbym mial wybierac w tej samej cenie,to gtx.Nie patrz na marki w 8600,chyba ze tylko po to chcesz kupic karte,bo w tym sa one dobre,ale inaczej wyglada to w grach.Co do gtx-a,to jest inna liga.

możesz mi powiedzieć ile robisz na swoim sprzęcie i tym palicie w 3dmarku 03 05 06 ;p z góry dzięki mamy podobne kompy więc bed emiał jakiś zarys ;)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria 86xx dobrze wypada w 3DMarkach, ale w grach juz jest duuuzo gorzej, wiec nie bazowalbym na takich wynikach przy probie ocenienia wydajnosci obu kart. W marki chyba sie nie gra? ;)

he... no racja, ale po cos są one w końcu zrobione ;) a tak wracając do tematu, to skąd mam wiedzieć jak chodza gry na tych grafikach skoro nie grałem na nich, dlatego 3dmarki w jakimś stopniu ukazują róznice ;) chyba jednak zapoluje na tego gtxa B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak wyzej, obstawiam na 7900GTX. Miałem kiedyś 7900GTO po V-Modzi i chodził znakomicie, żadna gra mu nie była straszna ;) na 8600 napewno bedziesz miał mniejszą wydajność, no chyba ze chcesz zaszpanować ze masz DX10, ktory i tak Ci nic na tej karcie nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak wyzej, obstawiam na 7900GTX. Miałem kiedyś 7900GTO po V-Modzi i chodził znakomicie, żadna gra mu nie była straszna ;) na 8600 napewno bedziesz miał mniejszą wydajność, no chyba ze chcesz zaszpanować ze masz DX10, ktory i tak Ci nic na tej karcie nie da.

No popatrz, co post to smieszniejszy.Wytlumacz mi zatem dlaczego w Lost Planet pomiedzy gra na dx9 a dx10 różnica w fpsach jest tak wielka ze mozna ja uznac w zasadzie za błąd pomiarowy, czyli 1-2fpsy(w obu trybach te same detale).

A ze dx10 w finalnej wersji ma chodzic od 10 do 20% szybciej to już w ogole mogiła dla tych waszych smiesznych teori....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No popatrz, co post to smieszniejszy.Wytlumacz mi zatem dlaczego w Lost Planet pomiedzy gra na dx9 a dx10 różnica w fpsach jest tak wielka ze mozna ja uznac w zasadzie za błąd pomiarowy, czyli 1-2fpsy(w obu trybach te same detale).

A ze dx10 w finalnej wersji ma chodzic od 10 do 20% szybciej to już w ogole mogiła dla tych waszych smiesznych teori....

Niedopracowanie konwersji i sterownikow [;

Wiesz jak jest [; Na razie ogranicze sie do komentarza ze 8600GT po olowku pokazalo zabki jak na kastrata [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No popatrz, co post to smieszniejszy.Wytlumacz mi zatem dlaczego w Lost Planet pomiedzy gra na dx9 a dx10 różnica w fpsach jest tak wielka ze mozna ja uznac w zasadzie za błąd pomiarowy, czyli 1-2fpsy(w obu trybach te same detale).

A ze dx10 w finalnej wersji ma chodzic od 10 do 20% szybciej to już w ogole mogiła dla tych waszych smiesznych teori....

stary gier pod dx10 jest az tyle ze naprawde warto karte kupic akurat pod dx10 lol

a wydajnosc 8600 jest tak zarabiasta w dxp9 ze tez ja warto kupic lol

kiedy wyjda prawdziwe tytuly dxp10 8600 bedzie tak ze tak super wydajna ze napewno sie w nie zagra.

nie rozsmieszaj mnie. dla dema lost planet kupowac gorsza w dziesiat procent w 99% procentach gier

karte.

a zamiast 8600 czy 7900gtx lepiej poszukac taniej 7900gto ktora nie kosztuje majatku co gtx,

jest o wiele szybsza we wszystkim co jest na rynku od serii 8600.

pzdr

Edytowane przez seraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary gier pod dx10 jest az tyle ze naprawde warto karte kupic akurat pod dx10 lol

a wydajnosc 8600 jest tak zarabiasta w dxp9 ze tez ja warto kupic lol

kiedy wyjda prawdziwe tytuly dxp10 8600 bedzie tak ze tak super wydajna ze napewno sie w nie zagra.

nie rozsmieszaj mnie. dla dema lost planet kupowac gorsza w dziesiat procent w 99% procentach gier

karte.

a zamiast 8600 czy 7900gtx lepiej poszukac taniej 7900gto ktora nie kosztuje majatku co gtx,

jest o wiele szybsza we wszystkim co jest na rynku od serii 8600.

pzdr

Tak serafiku...tak.... :huh:

Moze zacznij pisac normlane posty bo tych twoich poematow w ogole nie da sie czytac.

Mi wystarczy ze w nowych grach 86 wypada tak samo albo i lepiej od 79, jest tansza i po prostu nowsza technologicznie....

Co do reszty posta to napisz po polskiemu to moze zrozumiem :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak serafiku...tak.... :huh:

Moze zacznij pisac normlane posty bo tych twoich poematow w ogole nie da sie czytac.

Mi wystarczy ze w nowych grach 86 wypada tak samo albo i lepiej od 79, jest tansza i po prostu nowsza technologicznie....

Co do reszty posta to napisz po polskiemu to moze zrozumiem :unsure:

5600 byla nowsza technologicznie od 4200 i co z tego ? ale skoro wolisz czytac reklamy niz grac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty widziales jakies testy czy po prostu trolujesz jak zwykle?

Zreszta z toba raczej nie warto dyskutowac wiec koncze.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty widziales jakies testy czy po prostu trolujesz jak zwykle?

Zreszta z toba raczej nie warto dyskutowac wiec koncze.

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2954

 

wszystkie nowe gry obojetnie czy przed czy po over.

cale twoje 8600 zostaje w tyle i to od 7950.

co do trolowania wydaje mi sie ze ty trolujesz i podniecasz sie zdecydowanie slabsza karta od 7900gto. co wiecej doradzasz swoj bledny wybor innym. co do wynikow jest ich poza egielda pelno w sieci. chyba potrafisz wybrac adres www.google.com.

znajdz jeden test gdzie twoja cudowna karta daje lepsze wyniki od 7900gto.

dodam ze jezeli ktos nie lubi nv moze obecnie poszukac okazji z 1900xt 512 ram w podobnej co 7900gto cenie.

 

http://pcarena.pl/page/79232/5/GF8500GT-i-...le-czy-wydajne/

bardzo dobre porownanie kastratow 8600 do odpowiednika gto - 7900gtx.

pzdr

Edytowane przez seraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2954

 

wszystkie nowe gry obojetnie czy przed czy po over.

cale twoje 8600 zostaje w tyle i to od 7950.

co do trolowania wydaje mi sie ze ty trolujesz i podniecasz sie zdecydowanie slabsza karta od 7900gto. co wiecej doradzasz swoj bledny wybor innym. co do wynikow jest ich poza egielda pelno w sieci. chyba potrafisz wybrac adres www.google.com.

znajdz jeden test gdzie twoja cudowna karta daje lepsze wyniki od 7900gto.

dodam ze jezeli ktos nie lubi nv moze obecnie poszukac okazji z 1900xt 512 ram w podobnej co 7900gto cenie.

 

http://pcarena.pl/page/79232/5/GF8500GT-i-...le-czy-wydajne/

bardzo dobre porownanie kastratow 8600 do odpowiednika gto - 7900gtx.

pzdr

pozostaje przy 7900 :) tyle w temacie, dzięki wszystkim za pomoc w wyborze B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seraf: To ci dobre... znajdźcie mi w tej samej cenie 7900GTO (o nową to już nie będę pytał) co 8600GT sonic/galaxy .... Haha kupie każdą ilość 7900GTO za 450zł :lol2:

 

Człowieku zastanów się zanim coś napiszesz... nawet nowe 7900GS nie ma ceny 8600GT, a zakup 8600GTS jest bezsensowny i nieopłacalny!

 

Za 450zł 8600gt sonic/galaxy + ołówek jest bezkonkurencyjny

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leborg temat nie brzmi 7900gs vs 8600gts.

Zdecydowanie szybsza bedzie 7900gtx, chyba ze zalezy ci na belkocie technologicznym jakim jest dx10.

Imho jednak qp sobie jakiegos palita 7600gs uzywke jako przejsciowke przed 8800gts, ktora pod koniec roku stanie sie sensownym zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...