Skocz do zawartości
Ditz

Gran Turismo 5

Rekomendowane odpowiedzi

qrde nie wiem mam wersje brytyjska a na niej zadnych naklejek jezykowych czy informacji jakie wersje jezykowe sa na krazku.

 

 

na okładce napisane jest "gra w polskiej wersji językowej" :)..........

 

a jak dotąd mogę wybrać angielski, turecki i jeszcze jakiś ...

 

wtf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wlaśnie zakupiłem swój "krążek" GT5 ..... "na okładce jest napisane wersja pl", czyzby napewno w opcjach jedynie mogę zamienić na język turecki i jakiś &^*(* ? sam nie wiem o co biega ?

 

Powiedzcie czy da się gdzieś ustawić wersje z jęzkiem pl ?

 

Ustaw sobie w xmb język polski i wtedy powinieneś mieć wybór języka z xmb w GT5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

...patch do bfbc2 wazy 1.8gb :D

 

To są debile. DLC dają w patchach (które przynajmniej na Xboksie są opcjonalne), a pliki odblokowujące dla dodatków ważą kilkaset kilobajtów. Po ciach!o ma tyle danych ściągać ktoś kto nie chce DLC? Na Xboksie przez to ubyło ludzi bo niektórzy mają patcha a niektórzy nie. Teraz dojdzie kolejny opcjonalny patch to już zupełnie się porażka zrobi. Debilizm do sześcianu.

 

A żeby nie było to potwierdziłem że ostatni patch rozdzielił graczy, bo kumpel bez patcha nie mógł ze mną grać (wywalało mnie lub jego do menu). Po ściągnięciu jest ok.

 

Sorry za OT, ale nie ma nawet tematu o BC2.

 

 

 

Jakieś wrazenia już z GT5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Chyba żartujesz? To faktycznie GT5? Przecież to jakas porażka. Na niektórych screenach otoczenie wygląda wręcz TRAGICZNIE - np. tutaj http://www.gamereactor.se/media/98/granturismo5_229889b.jpg

 

 

Nie no, po prostu przegięcie. Tyle lat tworzenia, taka moc konsoli, a wygląda to gorzej niż Forza, nie mówiąc już o np. DiRT 2 (trasy rajdowe). Kilka screenów co najwyżej dorównuje Forzy, ale to tylko niektóre elementy. Na prawdę tragedia. I do tego ten aliasing, jak jest taki na screenach, to co dopiero w ruchu.

 

Przykre, ale ja bym się czuł oszukany. Fizyka fizyką, ale gra nie może tak wyglądać w 2010 roku.

 

 

Ja niestety z zakupu PS3 rezygnuję. Już jedynie Agent by mnie interesował, ale nie wiadomo nawet kiedy to wyjdzie, ani co tak na prawdę zaoferuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogralem 4 godziny... czuje sie jakbym gral 5 minut. Stare dobre, ulepszone, sprawiajace tone radochy GRAN TURISMO. Nie wiem jak mam to opisac... to trzeba poczuc... niesamowite wrazenia z jazdy. A co dopiero na kierownicy (jutro bede testowal na DFGT)

 

ps. gralem w forze, nie ma porownania.

Edytowane przez NeonPPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne komentarze :D Rezygnuję z zakupu GT5 bo otoczenie mi się nie podoba :damage_wall: A ja myślałem że tu chodzi o model jazdy, świetnie wyglądające samochody i fun ze ścigania się. A porównanie do Forzy też niezłe :lol2:

 

Gra jest świetna, w ruchu wygląda po prostu super, owszem jak sobie ktoś zastopuje grę i będzie szukał baboli to pewnie je znajdzie, ale chyba nie o to tu chodzi. Już po menu kariery widać że będzie co robić przez następne tygodnie/miesiące :) do tego jeszcze multi i mamy grę na lata.

Odnośnie problemów, to menusy się trochę przycinają z racji tego że gra cały czas próbuje się podłączyć do serwerów, a te są przeciążone narazie - Sony zaleca granie w tym momencie na odłączonej konsoli ;) Standardy nie wyglądają aż tak źle, a nadal sprawiają fun z jazdy, dobry pomysł z wrzuceniem ich jako tylko używane fury, może to trochę tłumaczyć ich wygląd ;) , a po drugie pasuje IMO do tej całej sprawy z premium/standard. Model jazdy został zmieniony w porównaniu do GT5:P i nie ma się w sumie do czego przyczepiać, mocne samochody prowadzi się trudno a i 160KM tylnonapędówki potrafią zarzucić tyłem.

Edytowane przez Yog-Sothoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. gralem w forze, nie ma porownania.

 

Nie ma porównania, ale konkretnie w czym?

A porównanie do Forzy też niezłe

No niezłe....bo jakoś nie widzę, żeby GT miała miażdzyć na tych screenach. Wnętrza wyglądają lepiej, ale bez jakiejś przepaści. Za to w GT po prostu ząbki (chociażby na cieniach) masakrują. Po tylu latach "dopieszczania" to ta przewaga jakoś blado wygląda. Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. gralem w forze, nie ma porownania.

 

Oczywiście, że jest. Obie gry są tego samego gatunku, obie aspirują do miana symulacji, obie są na konsolach tej samej generacji. Porównanie jak najbardziej wskazane. :wink:

 

Metacritic:

Gran Turismo 5 [PS3] - 87%

Forza Motorsport 2 [X360] - 90%

Forza Motorsport 3 [X360] - 92%

 

ps.

jak tam zniszczenia w GT5? te mechaniczne, nie wizualne (otwierająca się klapa bagażnika mnie nie interesuje) :P

 

ps2

Jednak GT5 nie udało się zachować stałego 60fps

http://www.lensoftruth.com/?p=24784

Conclusion: There’s no doubt that Gran Turismo 5 and Forza 3 are beautiful looking racing games, but quite honestly we were expecting a little more from Gran Turismo 5 in the performance department. Not only did Gran Turismo 5 constantly fall below the 60 FPS mark, there was quite a bit of noticeable screen tearing occurring throughout. While Gran Turismo 5 may have a slight visual advantage over Forza 3, our analyzer proves that Forza 3 out performed Gran Turismo 5 in almost every video we captured. Lets hope Sony releases a performance patch in the near future, but Sony please don’t make us wait too long…

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma porównania, ale konkretnie w czym?

 

No niezłe....bo jakoś nie widzę, żeby GT miała miażdzyć na tych screenach. Wnętrza wyglądają lepiej, ale bez jakiejś przepaści. Za to w GT po prostu ząbki (chociażby na cieniach) masakrują. Po tylu latach "dopieszczania" to ta przewaga jakoś blado wygląda.

 

W modelu jazdy... w forzie nie ma tego feelingu. 1 auto kupilem civica, zrobilem go na 350bhp, prawie full wypas... no ale wiadomo FF. Drugie autko to Nissan 370Z... i tu nawet bez modyfikacji (tylko wylaczylem TC)... na 1 zakrecie pojawil sie taki banan na ryju ze nie moglem opanowac radosci. To jest wlasnie magia GT... nic tego nie pobije.

 

Panowie z X360 ktorzy nie grali, naprawde nie macie co sie wypowiadac.

Edytowane przez NeonPPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obraz sie, ale z Twojej wypowiedzi nadal nic nie wynika. Ja magikiem nie jestem i na magii się nie znam, ale z opisu wyżej wywnioskować można tylko tyle, że Civic i 370Z jest dostępny w grze i że można wyłączyć wspomagacze. Poza tym ja się nie wypowiadałem na temat gameplayu tylko wyraziłem opinie dotyczącą porównania screenów, które niby miały dyskwalifikować FM3 i stawiać GT na równi z 8 cudem świata.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klimat. Gran turismo jakie by nie było (wiadomo, oczekiwaliśmy wiele od twórców) to swój klimat ma. Cała otoczka tego programu sprawia, że nie da się tego porównać do żadnych innych wyścigów. Model jazdy modelem jazdy ale stworzyć klimat gry za którym się później tęskni - to jest sztuka. Do dzisiaj odpalam gran turismo 2 na emulatorze - po prostu ta gra coś w sobie ma czego nie ma forza w moim odczuciu a grałem sporo zanim się nie wpieniłem na politykę microsoftu i w ciągu 5 minut nie wystawiłem xkloca na allegro i nie kupilem ps3 - przynajmniej nie leca w wuja z uzytkownikami, ale to juz historia na inny temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Dokładnie. Mnie w tej chwili nie interesuje model jazdy, bo ten mam świetny w Forzy. A gram na padzie, więc nic więcej nie potrzebuę, w tym cudów typu FFB. Autkami sie nie jeździ bokiem, i o to chodzi, bo praktycznie żadna inna gra poza tymi dwoma tego nie ma.

 

Od GT5 przede wszystkim oczekiwałem genialnej grafiki, a jest totalna kupa. Zobaczcie na te wszystkie screenshoty co były przed premierą. Przecież tam jest wręcz fotorealistyczny świat, a tutaj wygląda jak w grze sprzed kilku lat. Photomode z Forzy też odpicowuje obrazki, ale otoczenie wygląda dokładnie tak samo jak w grze, jedynie samochody mają więcej detali (co można zauważyć tylko w miejscu), jest lepszy AA i filtry.

 

Tutaj różnica między oficjalnymi screenami (czy to nawet może być photo mode, chyba raczej photoshop) a faktyczną grafiką to grand canyon.

 

 

Model jazdy najważniejszy, ale dla tych co mają PS3. Ja gre ze świetnym modelem jazdy już mam, i nie kupie konsoli i kolejnej gry, która nie zaoferuje mi nic więcej, a chciałem to zrobić, bo liczyłem na piękną grafikę z równie świetnym modelem jazdy.

 

Pozostaje cieszyć się dalej FM3, i czekać na FM4, która już za rok na nowym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ MacOSek

 

Rzeczywiście opieranie swojej opinii na wynikach z Metacritic jest bardzo sensowne. Ta gra nie jest dla laików grających na codzień w NFS czy Burnout, a wygląda na to że narazie tacy ludzie piszą recenzję GT5. Jak widzę że gość narzeka na brak cofania czasu ala Forza, albo zbyt trudny model jazdy to ręce opadają, w dodatku piszą o braku zniszczeń które odblokowują się kolejno na 20 i 40lvl z czego wynika że w grę grali po prostu krótko, nie mówiąc już o online które działa od wczoraj, więc jak można brać na poważnie takie recenzje.

 

Odnośnie fps to przed premierą Kaz przecież powiedział że nie wszędzie udało się utrzymać stałe 60 klatek, co jakoś mi nie przeszkadza w przypadku spadków do 55.

 

Ps. najlepsze jest to że najbardziej na grę narzekają posiadacze X'a i Forzy, a samej PStrójki nie posiadają :lol:

Edytowane przez Yog-Sothoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha i juz jakis fanboj Ci minusem do****al ;D Jak to jest, ze posiadacze forzy 3 po niej jechali, czesto porownujac do lepszej 2ki, a o gt5 zlego slowa nie mozna powiedziec ;)

 

btw to tez jest dobre

 

http://www.youtube.com/watch?v=sg9LipFU6ek

Edytowane przez kkNd!
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model jazdy prezentuje się nieźle, więc czego chcieć więcej? Po za tym jeżdżąc grubo ponad setkę na godzinę i więcej, nie zwracam uwagi na otoczenie. Co najwyżej na samochody. Rozumiem, że widok z kokpitu jest tylko w autkach w wersji premium ? Szkoda mi troszkę teraz kupować,bo nie mam kiery w domu i pozostaje gra na padzie. A w drodzę jest jeszcze parę gier do przejścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, skończcie te bezsensowne przepychanki. Ja wiem, że od razu po ostatnim egzaminie acca (początek grudnia, więc jeszcze niemal 2 tyg. ;/) wyciągam z szafy g25 + WSP, kupuję GT5 i będę się rewelacyjnie bawił. Już GT5:P w wielu momentach oferowało mi więcej frajdy, niż FM3 (której jestem ogromnym fanem, przejechane >60h i bodajże 920/1000gs), głównie z powodu bardziej wymagającego modelu jazdy i oprawy a-v, która naprawdę na big screenie powala (piszę jedynie o widoku ze środka, kokpity są rewelacyjnie wykonane).

 

Jak dodam do tego head tracking za pomocą PS Eye (nie wiedzieć czemu działające jedynie w trybie arcade), to zapowiada się rewelacja.

 

I spójrzcie na to, jak na opinię osoby, dla której wiodącą konsolą tej generacji jest x360, a nie fanboja sonydefenseforce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj, odpaliłem, zdobyłem 5 leveli i na gorąco to:

- grafika przeciętna, ale ja nie gram w GT po to, by oglądać widoczki, tu się jeździ i tuninguje fury, które nawiasem mówiąc, poza standardami, wyglądają bardzo dobrze

- model jazdy imho o wiele lepszy od tego w Prologue

- lepszy FFB

- największym minusem dla mnie jest brak widoku ze środka w podstawowych autach

 

Ta gra nie potrzebuje fajerwerków graficznych, dopalaczy i innych cudów, tutaj nawet jazda Golfem I sprawia niesamowitą frajdę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak można całościowo oceniać GT po przejechaniu paru kilometrów. Grafika otoczenia na samym początku to śmiech na sali ( na 52" )ale już sama jazda daje tyle radości ( wyścigi hipisowskim transporterem :lol2: ) że kierujący nie ma czasu na wpatrywanie się w otoczenie ( oczywiście na G25). Natomiast siedząc z boku można zobaczyć na początku takie uproszczenia że gdyby nie to że jest to GT to bym pomyślał że to gierka z PS Store. Tu nie ma drzew 2D bo tu są całe billboardy z krajobrazem stojące obok siebie i imitujące np. las :damage_wall:

I jeśli przyjmiemy że recenzenci opierali po części swoje oceny na początku GT5 to nie mam do nich pretensji bo wygląda to paskudnie. Jednak dalej jest tylko lepiej ,szybciej ,więcej rywalizacji i... lepsza grafika :blink: .Nawet tekstura nawierzchni ma większą rozdzielczość ,pobocze ma trawę z błotem (było na paru screenach) i ogólnie otoczenie zaczyna być podobne do tego czym nas karmili od dawna.

 

GT5 to nie szybki numerek przy drodze -to cała samochodowa kamasutra ,którą się poznaje powoli ale i radości starcza na więcej.

 

Pozdrawiam wszystkich samochodowych zboczeńców -festiwal się zaczął do zobaczenia na drodze.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie obraźcie się Panowie, ale śmiesznie troche czyta się niektóre wypowiedzi o grafice. Nie zrozumcie mnie źle, ogólnie bardzo dobrze, że ktoś potrafi trzeźwo spojrzeć na sprawę i stwierdzić, że ok, grafika jednak nie miażdży. Ale jak sobie przypomnimy jak to GT5 miało pozamiatać całą konkurencję i w ogóle power PS3 nie wystarczy do tej gry, a teraz nagle się okazuję, że:

 

"grafika przeciętna, ale ja nie gram w GT po to, by oglądać widoczki"

 

"Ta gra nie potrzebuje fajerwerków graficznych"

 

to nie można się nie uśmiechnąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT5 to nie szybki numerek przy drodze -to cała samochodowa kamasutra ,którą się poznaje powoli ale i radości starcza na więcej.

 

Poznajesz laske przez neta, karmi cię zdjeciami, filmikami długo się zapoznajecie, opisuje się w samych superlatywach itd itd..wkoncu macie sie spotkac na zywo i przestudiować kamasutrę....a tu się okazuje że laska jednak nie taka ładna jak się spodziewałeś. I na dodatek każe ci zapłacić LOL

Nie czułbyś się wy**ny?

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...