Skocz do zawartości
Ditz

Gran Turismo 5

Rekomendowane odpowiedzi

No offence Panowie - ale czy gran turismo jest po to żeby oglądać otoczenie czy samochody? :rolleyes: Całą moc playaka widać na furach premium - ja póki co młócę w prologa i odpalam wyścig a zaraz potem replay żeby nacieszyć oczy takimi widokami

Przecież te samochdy i oświetlenie na nich (pomijam cienie bo to porażka) wyglądają jak wyjęte z jakiegoś 3D studio maxowego rendera. Myślę, że jak na 5 lat myśli techniczej PS3 to już się więcej nie da wycisnąć. Zarabiam kase w prologu i wydaje na najładniejsze fury zeby sobie na nie popatrzec na replayu zamiast jezdzic eventy xD że tak brzydko powiem - sram na otoczenie bo to w tych samochodach drzemie cała moc. I pod tym względem (auta premium) GT zmiata forzę i wszystkie inne konsolówki. Jak juz ktos ładnie napisał - gt5 to gra dla kolekcjonerów motoryzacyjnych.

 

 

PS - MOŻE I forza 3 pod względem modeli była by konkurencją bo też są idealne ale niestety oświetlenie forzy niszczy fotorealizm.

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poznajesz laske przez neta, karmi cię zdjeciami, filmikami długo się zapoznajecie, opisuje się w samych superlatywach itd itd..wkoncu macie sie spotkac na zywo i przestudiować kamasutrę....a tu się okazuje że laska jednak nie taka ładna jak się spodziewałeś. I na dodatek każe ci zapłacić LOL

Nie czułbyś się wy**ny?

 

Nie jest taka ladna, kaze ci zaplacic... ale bzyka sie jak Afrodyta, i to wystarczy :)

 

ps. tez jestem zawiedziony niektorymi aspektami grafiki. Chociaz bardziej tym ze nie mozna do wszystkiego wstawiac turbo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w sumie za co, nie obiecywali przed wydaniem gry że ludziki będą w pełnym 3D z motion capture, drzewa prosto z lasu odwzorowane 1:1, obiecywali ponad 200 aut klasy premium przy których kopara opada i tak jest. Oczywiście jest jeszcze kupa standardów ale okazuje się że ich jakość jest nierówna, bo choćby kupiona Mazda RX-7 wygląda naprawdę ok jak na standardowy samochód.

Trasy w większości wyglądają naprawdę świetnie, choćby taki Tsukuba Circuit czy trasy w miastach. Owszem są miejsca gdzie wygląda to gorzej, ale tylko jeśli ktoś dokładnie się przyjrzy, a na to specjalnie nie ma czasu. Prawda jest taka że jak ktoś chce znaleźć słabe elementy to je znajdzie, ale w tej grze chodzi o ściganie się a nie ocenianie czy otoczenie jest w pełnym 3D.

Na samym początku też zacząłem sprawdzać co i jak i też nie byłem do końca zadowolony, ale jak w końcu zacząłem normalnie grać, robić pierwsze licencje czy brać udział w zawodach, zupełnie zapomniałem o tych błahostkach, bo gra daje naprawdę niesamowity fun. Kupując pierwszy samochód w grze nieomal czułem się jak wtedy gdy kupowałem swój prawdziwy ;)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Obydwa standardy i naprawdę źle nie wyglądają podczas normalnej jazdy. Normalny photomode nie działa dla standardów (ten gdzie można wziąć furę i obfocić ją w różnych miejscach świata), działa jedynie tryb fotograficzny podczas replayów a szczerze mówiąc nie zauważyłem jakiś różnic pomiędzy tymi fotkami a normalną grą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sram na otoczenie bo to w tych samochodach drzemie cała moc. I pod tym względem (auta premium) GT zmiata forzę i wszystkie inne konsolówki.

Pozamiatać ponad roczny tytuł - wyczyn godny podziwu ;)

 

Na takie otoczenie też bym stawiał kloca. Może w takim razie niech zrobią sam asfalt i zero jakiegokolwiek otoczenia, przecież to i tak nikogo nie interesuje. Można by zaoszczedzić trochę mocy obliczeniowej i podciągnąć te 55fps na pełne 60 ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś po krótce opisać jak wygląda tryb kariery?

 

Da się przechodzić karierę używając tylko aut premium?

 

Bo w sumie, jako simracingowiec interesuje mnie tylko widok z wnętrza, a jeśli musiałbym się męczyć z innego widoku to chyba odpuszczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poznajesz laske przez neta, karmi cię zdjeciami, filmikami długo się zapoznajecie, opisuje się w samych superlatywach itd itd..wkoncu macie sie spotkac na zywo i przestudiować kamasutrę....a tu się okazuje że laska jednak nie taka ładna jak się spodziewałeś. I na dodatek każe ci zapłacić LOL

Nie czułbyś się wy**ny?

 

Może i nie jest aż tak ładna jak na zdjęciach ale się tak stuka że aż pała boli a loda robi takiego że całą pościel wciągasz pupką. A że trzeba zapłacić to pewnie sam wiesz że gra wstępna kosztuje -czy to kino ,kolacja czy alko.

Ja odbieram świat takim jakim jest a nie jakim bym chciał aby był - trochę rezerwy mam do otoczenia i to pozwala mi się cieszyć z rzeczy z których inni radości nie mają.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozamiatać ponad roczny tytuł - wyczyn godny podziwu

Patrz, a ja pamiętam jak się Xboxowcy cieszyli, że Forza 3 podobno zjadała Prologa.

 

Generalnie czytając tu komentarze co poniektórych to nasuwa mi się na myśl takie wyrażenie - haters gonna hate.

 

@ thuGG

 

Całkowicie się IMO nie da, bo wczoraj choćby zacząłem robić wyścigi starych samochodów (japońce do 79r. i europejskie 60-79r.) a tych raczej nie kupisz premium. Generalnie jest podział na samochody używane (standard) i samochody nowe (premium), co wg mnie idealnie pasuje do tej całej sytuacji. Dzięki temu kupując samochód używany podświadomie przyjmujesz że jest on gorszy i nie oczekujesz po nim specjalnie dużo, a tak czy inaczej jest zabawa jeżdżąc tymi wozami. Moim drugim kupionym standardem jest Mazda RX-7 265@414KM w tym momencie i jest to potwór jeśli chodzi o prowadzenie się. Do jazdy standardami najlepiej używać tej kamery z dachu, a osobiście mam nadzieję że PD wprowadzi w patchu widok z maski dla wszystkich samochodów.

 

Btw. wczoraj kupiłem premium Focusa RS i okazuje się że ma kierownicę po prawej stronie.. rozumiem japońce ale Ford?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Można by zaoszczedzić trochę mocy obliczeniowej i podciągnąć te 55fps na pełne 60"

 

Szcerze powiedziawszy to ja bym się nie obraził jak by gra wyglądała bardziej 'filmowo' tym samym fps wystarczyłby = 30. Gran turismo wygląda fotorealistycznie. Tego oczekiwałem i na tym się nie zawiodłem. Ogólny wygląd gry (a przedewszystkim oświetlenie świata) powoduje, że w moim odczuciu gt miażdży forze 3. Wystarczy mi opinia mojej żony, która jak grałem w forzę to od razu widziała, że to jest gra - jak odpaliłem gran turismo prolog i oglądałem replay z przejazdu w londynie to się zapytała "co to za wyścigi, że aż ulice londynu specjalnie zamykają aby go przeprowadzić" - miło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie napiszecie zaraz że jestem fanboyem fm czy cos, ale potwierdzcie mi, w gt5 nie we wszystkich aut jest dostepny widok że srodka? Jeżeli tak to fatalnie, ja się usmiecham za kazdym razem jak jade np civem 5 gen i widze te zegary przed soba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jak już pisałem wcześniej, nie ma widoku z kokpitu w standardowych autach, którymi też trzeba dość często jeździć. Druga sprawa - nie da się ulepszać hamulców ;/

W grafice najbardziej rzucają się w oczy poszarpane cienie i powinni coś z tym zrobić. Modele premium wyglądają super.

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozamiatać ponad roczny tytuł - wyczyn godny podziwu ;)

 

Na takie otoczenie też bym stawiał kloca. Może w takim razie niech zrobią sam asfalt i zero jakiegokolwiek otoczenia, przecież to i tak nikogo nie interesuje. Można by zaoszczedzić trochę mocy obliczeniowej i podciągnąć te 55fps na pełne 60 ;)

 

Trzeba przyznac, ze komentarze dotyczace grafiki sa powalajace :)

 

Przeciez jak sie jedzie to i tak nie widac :D Mogli trzasnac jeszcze 400 aut z widokiem tylko z kokpitu bez widoku z zewnatrz, bo kogo to obchodzi ;)

 

A ja glupi chcialem kupic PS3 po raz drugi, specjalnie dla tej gry. Nie pisze tego zlosliwie, w Forza nie gram od roku i liczylem na to, ze ten tytul tj. "killer" zmotywuje mnie do wydania kilku stowek na konsole. Co z tego wyszlo widac na zalaczonych obrazkach. Balon nadmuchiwany przez 6 lat pekl z odglosem jednego wielkiego pierdniecia wydalajac z siebie przecietna gre i to wszystko.

Edytowane przez kucyk
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frajda z jazdy ponoć niezła, więc nie wiem czego Ty jeszcze chcesz Kuc. Za tydzień, albo dwa może uda mi się pożyczyć od znajomego, ale z kierą będzie niełatwo. Przynajmniej będę mógł wypróbować grę przed kupnem. Pad to nie kiera, ale cóż poradzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jak już pisałem wcześniej, nie ma widoku z kokpitu w standardowych autach, którymi też trzeba dość często jeździć. Druga sprawa - nie da się ulepszać hamulców ;/

W grafice najbardziej rzucają się w oczy poszarpane cienie i powinni coś z tym zrobić. Modele premium wyglądają super.

 

 

lol, wut? heble seria tylko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jak to pierwszy raz zobaczyłem to myślałem ze ktoś sobie jaja robi, i to jakiś fotomontaż. Ale nie!!! To gra na PS3!!!

ja się pytam WTF? i to ma być gra co konsole sprzedaje? Chyba PSX'a pierwszego

 

Szczerze ale jak bym kupił PS3 dla GT5 to już bym sie ciął

Edytowane przez Fidel
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że lepiej by bylo gdyby zrobili tylko te 200 pojazdów z dopieszczeniem każdego piksla, a pozostałe 800 czy ile tam jest wypuszczali by jako dodatek.

 

Po wydaniu CoDa i teraz GT stwierdzam, że rzetelne recenzje (ocenianie) nie istnieje w dzisiejszych czasach. GT5 wg mnie i tego co widzę to produkt wybrakowany. Co z tego, że niby fajnie się jeździ. Grę recenzent ocenia jako całość, a jako całość to mogę 800 minusów wskazać ;-)

 

A najbardziej mnie śmieszą porównania grafiki GT5 z Forza 3... kogo obchodzi, że Forza wyszła rok temu :) to może porównać GT5 do pierwszego N4S hehe :D poza tym Forza ma 400samochodów w wysokiej jakości, a GT5 ma 800 poniżej krytyki. A najlepsze jest to, że co fana PS3 obchodzi Forza? I tak w to nie zagra... i vice versa.

 

Ja co najwyżej mogę zazdrościć, że ani FM ani GT nie wyjdzie na kompa :( bo zdominowanie rynku PC przez codemaster mi się już przejadło.

Edytowane przez konkurs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Co do ilości aut to można jeszcze dodać że obecnie jest sprzedawana wersja Forzy z wszystkimi doatkami, więc aut juz jest 500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to pierwszy raz zobaczyłem to myślałem ze ktoś sobie jaja robi, i to jakiś fotomontaż. Ale nie!!! To gra na PS3!!!

ja się pytam WTF? i to ma być gra co konsole sprzedaje? Chyba PSX'a pierwszego

 

Szczerze ale jak bym kupił PS3 dla GT5 to już bym sie ciął

 

To sa efekty tej niesamowitej mocy obliczeniowej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na screeny od fidela i oczom nie wierzę. Byłem ostatnio u kumpla i szczerze powiedziawszy to się nie rzuca aż tak w oczy jak na tych screenach o_O. Wogóle w RUCHU to jest inna gra niż to co ludzie prezentują na shotach tak więc najpierw proponuję zagrać a potem wydać wyrok :) w prologu tez się gdzieniegdzie rózne kwiatki pokazują (przezroczysci ludzie na replayach) ale nie są w stanie przyćmić piękna tej gry (japierdziele jak DRIFT syci w prologu o_O )

 

A i skoro jestesmy przy szcegółach - czy zauwazyl ktos z Was, ze w prologu trawa przy drodze oprocz tego ze sie rusza to jeszcze reaguje na PĘD spowodowany przejazdem samochodu o_O ? wlasnie ogladalem replay przed sekunda i akurat kamera była przy asfalcie kolo kępy trawy - jak ferrari smignelo to zdębiałem :D napewno w gt5 tez tak jest.

 

Jeszcze a propo tych zabkow na screenach fidela - w prologu jak sie oglada replay to kamera ukazujac głebie ostrości na krawedziach samochodu równiez powoduje powstawanie takowych TYLKO ZE one sa w ruchu i jest ich tak duzo ze nie wyglada to jak schody - przypuszczam ze gdyby machnnac screenshota to by sie wszyscy za glowe zlapali "jaaak to wyglaaada łolaboga" ;)

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Prologue nie było takich niedoróbek, przede wszystkim jeżeli chodzi o otoczenie. Ja na chwilę obecną wolałbym całkowicie wyłączyć cienie, nawet moja dziewczyna przy przejeździe pod drzewami powiedziała, że coś się zepsuło :D

Model jazdy jest fajny, ale w moim odczuciu zbyt prosty. (wszystkie wspomagacze wyłączone), chyba, że gdzieś jeszcze się ustawia poziom trudności, ale chyba nie ma tu wyboru Amateur/Pro, znanego z Prologue.

Póki co mam 13 lvl i gra się bardzo fajnie, zero monotonii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym tylko zwrócić uwagę, że pojedyńcze screeny a gra w ruchu to zupełnie inne rzeczy. Proponuje przejechac sie kilka okrazen i wtedy oceniac.

 

Na razie z minusów:

- w niektórych licencjach zbyt latwo zdobywa sie "gold" w porównaniu do poprzednich czesci

- cienie są okropne, szczególnie te rzucane przez drzewa w trial mountain, choć w deep forest jest juz ok.

- spodziewalem sie wiecej po edytorze tras

- dziwnie sie jezdzi po szutrze w gorach, choc to pewnie kwestia czasu/przyzwyczajenia

- wydaje sie łatwiej niż w prologu z wyłączonymi wspomagaczami, ale zeby byc pewnym musze wiecej pojezdzic autami 500hp+

- Martyna!!! :lol2: mam kopie "nie PL" a ona i tak tam jest :lol2:

 

Poza tym - to jest to na co czekałem :) :)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:huh: screen jest z GT5, samochód to Pescarolo C60

Dołączona grafika

 

bezmyślny copy & paste to zrobiło Polyphony z 800 modelami aut ;]

 

Wzieliście pod uwagę to, że ten samochód na prawdę reklamował GT4?

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- cienie są okropne, szczególnie te rzucane przez drzewa w trial mountain, choć w deep forest jest juz ok.

Dzisiaj juz bylo ok w trial mountain, moze to zalezy od samochodu :blink: ? Sprawdze w wolnej chwili :)

 

Karty są ekstra! Myślałem, że będzie nuda, ale przy 12 zawodnikach jest fun :)

 

Eventy są bardzo ciekawe - podróż lambo/ferrari/alfą przez Włochy, zabawa AMGkami na Nuirburgring, śmieszne wyścigi po torze Top Gear (12 ogórków :lol2: ) czy lekcja Nascar z Jeffem Gordonem. Jeszcze czeka na mnie WRC z Loeb'em ;)

 

PS Wiecie może kto podkłada głos pilota?

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gran Turismo 5 na obrazkach wyglądało na najładniejszą grę samochodową, jaką można znaleźć. Śpieszę wyjaśnić, że to bullshoty. Mimo full HD i prawie stałych 60 klatek, GT5 wygląda po prostu przeciętnie. Najgorzej w grze Polyphony wypadają fatalne cienie, które wyjątkowo cierpią z braku antyaliasingu. Oświetlenie przy nietypowych źródłach światła (przy zachmurzeniu albo o zmierzchu czy świcie) wygląda nienaturalnie. Deszcz to porażka, zwłaszcza jeśli ktoś grał w F1 2010. Samochody premium (około 200 przygotowanych specjalnie dla GT5) prezentują się świetnie, ale już pozostałych 600 modeli standard woła o pomstę do nieba - straszą paskudnymi teksturami, ząbkowaniem na krawędziach i mało szczegółowymi karoseriami. No i nie mają kokpitów, więc sporo czasu spędzimy, patrząc na świat ze zderzaka, z dachu, albo (choć tego nie rozumiem) zza samochodu.

Fragmencik z recki na Polygamii, ale to bankowo fanboye MS ;) Ocena 5- czyli jest to kawal solidnej scigalki, ale jak widac, tyle lat tworzenia i dopieszczania jakos nie daly w efekcie produktu przelomowego. Zreszta z tego co przegladalem po sieci to na wiekszosci portali growych GT dostal nizsze oceny niz FM. IMO mocny cios dla Sony.

Edytowane przez maSTHa212
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...