Skocz do zawartości
Ditz

Gran Turismo 5

Rekomendowane odpowiedzi

Wyzwanie Loeb'a (a dokładniej ten szutrowy odcinek z mocnym downhillem) jest faktycznie wyzwaniem, póki co. Do brązu brakuje mi 1,5sec (4,13 a wymagane 4,11 bodajże) regularnie. Any hints od tych, którrzy mają to już za sobą? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,z uwagi na fakt, iż na jakiś czas muszę się przesiąść na internet z PLAY'a, to mam pytanie. Chodzi mi o te łatki do GT5 - czy można je jakoś ściągnąć z sieci? Dobry kolega z szybkim netem i pendrivem się znajdzie. Pamiętam, że tak robiłem z updatem konsoli. Najnowszy update znalazłem na stronie SONY, ale łatek do GT5 nie widzę... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patchowanie gier odbywa sie tylko z poziomu konsoli wiec nici ze zgrywaniem patchy na pena itp

 

Może jednak nie wszystko stracone :) PSX Store - Games and Patches > PS3 > Patches >

Nie może być tak jak piszesz, bo jak na razie kupując grę nie masz obowiązku posiadania łącza internetowego. Może w Twoim czy moim świecie brak internetu to takie samo zjawisko jak wizyta UFO, ale są domy, w których netu nie ma albo jest tylko iPLUS, PLAY online itp. Oczywiście jest możliwość podpięcia tego do PS3, ale wraz z nabyciem gry nie nabywamy ani umiejętności ani dodatkowego sprzętu. I sam brak netu nie może mnie skazywać na posiadanie niepełnowartościowego produktu, chociaż zapłaciłem za niego pełną cenę.

Na razie mam związane ręce, bo gra została tydzień temu zapakowana i schowana przez moją małżonkę [ znając moje zdolności śledcze prawdopodobnie wyniosła ją z mieszkania], ale jak tylko będę miał ją w ręku a w szczególności nr BLES, to robię halo do SONY.

Edytowane przez Namod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyzwanie Loeb'a (a dokładniej ten szutrowy odcinek z mocnym downhillem) jest faktycznie wyzwaniem, póki co. Do brązu brakuje mi 1,5sec (4,13 a wymagane 4,11 bodajże) regularnie. Any hints od tych, którrzy mają to już za sobą? ;)

 

Staraj sie nie jeździć bokiem po łukach, potrenuj pierwszą seria zakretów prawo-lewo-prawo (mozna ponad sekunde zaoszczedzic), szybciej dodawaj gazu na wyjsciu z zakretów i nie bój sie jechac pełnym ogniem po downhillu ;) . Mi pomogło, też miałem z tym wyzwaniem problem.

 

Zdobył ktoś złoto Alfą 8C na torze Eiger, w evencie Grand Tour? Ostatnio prawie godzine to meczyłem i nie potrafie zrobic niczego lepszego niż 1:18.5xx, a trzeba zejść poniżej 1:17 :blink:

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx, potrenuję przez święta.

 

Jeszcze jedno pytanie, bo pisałeś, że widziałeś już creditsy ;) Co do tego jest potrzebne? Zaliczenie wszystkich wyścigów w a-spec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do creditsów potrzeba wygrac pewien wyscig w a-spec, wcale nie ostatni. Wiecej szczegółów na PM, nie chce psuc innym zabawy. Po ostatnim/wszystkich a-spec creditsy zapewne bedą po raz drugi, nieco bardziej rozbudowane.

 

Jak bedziesz miał chwilę, to zobacz jak ci pójdzie event z Alfą o którym wyżej pisałem.

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez święta trochę pograłem i też zobaczyłem creditsy - na 17 levelu. Czyli grę można skończyć nie widząc żadnych zniszczeń. Co z kolei zachęca do wchodzenia w niektóre zakręty na pełnym gazie i szlifowania po bandzie.

 

Niestety przy dłuższym kontakcie wyszło parę denerwujących rzeczy w GT

1) licencje - po co są licencje, skoro nie warunkują udziału w żadnym wyścigu?

2) szkoda, że przed wyścigami nie ma kwalifikacji.

3) o ile nie jeszcze mogę zrozumieć brak kwalifikacji, to nie mogę zrozumieć czemu przed wyścigiem nie ma możliwości zrobienia okrążenia testowego, żeby przypomnieć sobie trasę i dostroić samochód. co przy okazji nasuwa kolejne pytanie:

4) czemu telemetria została tak zubożona? nie dość, że jest dostępna tylko w trybie treningu, to jej przydatność jest mocno wątpliwa. brak wykresu pracy zawieszenia, temperatury i obciążenia opon.

 

I taka ciekawostka: o ile logiczna jest wymiana oleju po zakupie używanego samochodu, to zupełnie nie rozumiem, czemu po zakupie auta z salonu też trzeba wymienić olej? wymiana oleju w wygranym przeze mnie Veyronie, dodała chyba z 50 KM. przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To ten fikcyjny samochód. Wiadomo że coś takiego nie miało by prawa istnienia, cokolwiek by poszło nie tak i raczej natychmiastowa śmierć. Do tego chyba trzeba by robotem być żeby tym jechać na 100% po tym torze.

 

 

Trzeba też przyznać, że wygląda to komicznie. Ciekawe ile ten gość ćwiczył żeby bezbłędnie przejechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem z tydzień i mam kilka plusów i minusów:

 

Model jazdy, ilość samochodów, tras, remont silnika i usztywnianie nadwozia (coś pewnie daje) na plus

 

Ale kopiowanie żywcem tras z GT4, auta standard też praktycznie żywcem z GT4. Ku..a 5 lat kopiowali te auta? Śmiech na sali. Tekstury na tych autach, drzewa na trasach, 16bitowy kolor!! brak przeźroczystości. Gra nie chodzi w ramce, nawet co drugiej niekiedy, brak Vsync. To nie jest gra na dzisiejszym poziomie.

Mało ludzi online, brak jakiegoś automatycznego kolejkowania i tworzenia wyścigów dla graczy o podobnej mocy/wadze.

Dym na granicy z samochodem, ktoś pisał że tego nie widać w ruchu. Bujda, aż szczypie po oczach.

Kupa, a mogło być tak pięknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graficznie jest faktycznie często/gęsto słabo ale i równie często jest rewelacyjnie! Ta gra pod względem oprawy jest cholernie nierówna i faktycznie nie wiem co tak długo dłubali przy niej. A multi przy takim FM3 to śmiech na sali. Ale i tak gra się rewelacyjnie- kółko 900st z dobrym FF i zaczyna się zabawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co jest az 900', nigdy więcej jak z połowy zakresu nie korzystałem ;) . Ja przestałem grać na ~25lvl przez skopany system zapisów gry. Do czego to doszło - musiałbym piracić, żeby przenieść save na inną konsole?! Czasem sobie pojezdze w arcade/time trial i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal gram z wypiekami na twarzy :) Ta gra jeszcze długo pożyje dzięki wyścigom sezonowym, na których nawiasem mówiąc można dużo zarobić (2 mln za jeden krótki wyścig). Pomijając grafikę, wkurza mnie bardzo nierówny poziom trudności. Niektóre wyścigi na Expercie (Legends, All stars) są praktycznie nie do przejechania Veyronem, gdzie na Extreme mam minutę przewagi! WTF? Konkurenci powinni być coraz twardsi, ale proporcjonalnie do postępów w grze. Jak tu wygrać z Toyotą 7 Race Car, która wyprzedza mnie jakbym stał w miejscu? :D Jaguarem XJ220 LM Race Car już można powalczyć z Mazdą 787B i podobnymi autami z segmentu racing.

 

Podajcie listę Waszych ulubionych modeli. U mnie, jak dotąd:

- Jaguar XJ220 LM Race Car

- Audi A4 Touring Car

- Mazda Furai

- RUF RGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w końcu mam GT5. :plum: Wyrwałem nówkę za pół ceny na Szwajcarskim allegro. Ogólnie pierwsze wrażenie bardzo dobre choć postęp względem GT4 jest mały. Ale GT4 to bodaj najlepsza samochodówka w jaką kiedykolwiek grałem, więc nie jest źle. Na minus debilny odgłos uderzenia w ścianę, brak wymagania licencji, które zostało zastąpione poziomami i wydaje mi się, że auta ciężej się prowadzą i mniej reagują zmianą kierunku na to co robisz gazem i hamulcem w zakręcie. Kto jeszcze śmiga? Może jakaś ustawka online?

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ktoś na padzie?

 

Macie tak że spusty (bo tam mam gaz i hamulec) nie są liniowe w całym zakresie? Przez to strasznie ciężko (prawie to niemożliwe) dać np 3/4 gazu czy hamulca.

 

Mam oryginalnego DS3 z zestawu ze slimem 320gb.

 

Na xboxie nie miałem takich problemów, ogólnie jakoś pad xa jest jakiś lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Może deadzone trzeba ustawić? W Forzy na klocku też nie ma całego zakresu triggerów domyślnie.

 

Chyba że chodzi ci o to że nie da sie płynnie regulować nacisku, to nie wiem, może mały zakres jest i trzeba by sie w nakładki zaopatrzyć (na gałkach takowe robią ogromną różnice w precyzji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda sam gram na kierownicy, ale czasem nie chce mi się jej rozkładać i wtedy odpalę kilka wyścigów na padzie i nie zauważyłem takich problemów, jak Fidel (a jestem już na lvl 24, klasa ekspercka, gdzie precyzja jest wymagana ;)). Ale faktycznie mam nakładki na trigery i w tym bym dopatrywał się różnicy w odczuciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już 27 lvl. Toyota Minolta 88-CV Race Car rządzi! Powoli kończą mi się wyścigi na extreme i zostaje endurance po 60 okrążeń LOL

 

Sysak, podłącz kierownicę, ustaw na simulation, wyłącz wszystkie pomoce i poczujesz, jak auta fajnie reagują :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Macie może SSC Aero w tej grze? Bo to zabawne auto do jazdy bez asyst, przyznam że nie wiem jak można zrobić auto RWD z takim momentem obrotowym (jak to Clarkson mówił, mogło by obrócić ziemię w przeciwnym kierunku). Nawet z kontrolą trakcji stabilnością nie grzeszy. A na Le Mans (bez szykan) non stop podskakuje na najdłuższej prostej, jak chyba żadne auto, nie wiedziałem że aż tak odwzorowali nierówności, bo na większości aut tego nie widać, ale rzadko jeżdże supercarsami.

Ciekawi mnie jak to wygląda w GT5, chyba że auta nie ma, wtedy szkoda, ale może zrobią w DLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...