Skocz do zawartości
Ditz

Gran Turismo 5

Rekomendowane odpowiedzi

Oj chyba warto czekać. Kurcze jak tu namówić żonę, że druga konsola jest mi niezbęda :ploom:

Tylko, że te ileś-tam-set samochodów będzie osiągnięte tak samo jak w GT na PSP, gdzie masz dwie wersje Forda GT różniące się tym, że jedna ma pasek na karoserii.

Swoją drogą Yamauchi zawsze takie pierdoły popycha na konferencjach i w wywiadach, że nasi politycy wymiękają:

November 30, 2008 – Sony executive in Europe mentions GT5 will “arrive at Christmas” during an interview with a financial magazine.

 

June 4, 2009 – Kazunori Yamauchi states: “We can release Gran Turismo 5 whenever we want.” during E3 interview.

 

August 2, 2009 – GTPlanet acquires internal company documents which clearly outline the date that Sony expects to release the game (and it was well within 2009).

 

August 22, 2009 – Kazunori Yamauchi states that “GT5 will be released shortly after this date [October 1st]” during an interview.

 

August 23, 2009 – Printed material distributed by Sony at the GamesCom 2009 conference clearly indicate the game will be released during the fourth quarter of 2009.

A teraz to jest w 65% gotowy. To jak te magiczne, cofające się paski postępu w windowsie ;P Edytowane przez bagienny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie się zgadzam. Fakt faktem jest, że aktualny build nie jest jakiś rewelacyjny. Po pierwsze to nie każde auto dostanie zniszczenia, po drugie otwierające się drzwi latające jak motyl na wietrze, po trzecie wpływ na jazdę.

Ta-dam!

 

http://www.gtplanet.net/all-cars-get-damag...gran-turismo-5/

 

Nie jest to może ekstra szałowe w tej chwili, ale ponoć mają jeszcze poprawić :smoke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.nowgamer.com/news/1461/yamauchi...er-than-reality

In an exclusive interview with NowGamer, the man from Polyphony Digital asserted that Gran Turismo 5 not only looks good but it looks ‘better than reality’.

 

Kolejna genialna wypowiedź tego pana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A demo nie wyszło jakoś dwa lata temu? :lol2: Chyba nawet demo dema było wcześniej :lol:

To demo powstało na potrzeby GT Academy, przy okazji wypuszczają je dla mas. Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam, dla mnie to koleś:)

 

Fajnie się zachowuje samochód, czasem zaskakuje nadsterownością, trzeba wtedy szybką kontrę założyć, podsterowny też jest w niektórych zakrętach. Czekam na demko co by porównać fizę do rF i Race07.

 

Z tego co dotychczas widzieliśmy to najsłabszym punktem tej gry jest udźwiękowienie. Dźwięki silników są tak żałosne, że szkoda gadać, powinni panowie wziąć ekipę dzwiękowców z NFSa, bo tam odwalili kawał świetnej roboty. Troche denerwujące jest to, ze Polyphony tak się chwali dążeniem do doskonałości itp., a taki element jak udzwiękowienie (dla mnie bardzo ważny w ścigałkach), po prostu leży.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kur...a już nie mogę się doczekać Nurburgringu i finalnego GT5. Byłem tam 3 tygodnie temu i w końcu odezwała się moja niecierpliwość. Skończyli by to w końcu a nie dłubią i dłubią a człowiek musi czekać tyle lat. <_< Na przeczekanie załatwiłem sobie GT4 z PS2. Dziękuję Ci Sony za wsteczną kompatybilność. :)

 

PS. Z tym kolesiem Yamauchi to pojechałeś po całości. :P

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porażka... Jeśli to ma być to, na co czekają rzesze fanów, to ogromnie się zawiodą. Śmiechu warte, żeby takie GT 5 robić kilka lat :) I to podobno za 60 milionów $. Niezłych tam mają kombinatorów - doją niezłą kasę i nic za to nie dają. Takie coś to by chyba NAWET w Polsce nie przeszło :)

 

Aha, tak na wszelki wypadek - mam i PS3, i Xbox'a360 ;)

Edytowane przez Namod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś pojeździłem chwilkę. Od razu napiszę, że porównywał będę do rFactora, Race07 i iRacing, jeżdzę na G25 i wszystkie helpy off.

 

Do wyboru dwa auta, Nissan 370Z i jakaś sportowa wersja tego wozidła, tor to Indianapolis w konfiguracji takiej jak np. kiedy jeździła tam F1.

 

Force Feedback, ok, nic specjalnego, rzekłbym, że na poziomie takim jak rFactor (bez pluginów), trochę brakuje do R07, no i lata świetlne do iRacing (ale to tego to póki co nikt nie ma startu). Czyli czuć kiedy skręcamy, kiedy tył ucieka itd. Natomiast nie potrafilem zmusic samochodu do zablokowania hamulców pomimo, ze przy hamowaniu opony piszczą niemiłosiernie, mimo to spokojne można skręcać. Także póki co nie wiem jak FF zachowuje się przy zblokowanych hamulcach.

 

Co do fizyki jazdy, jest OK (na poziomie simowym), nie ma się wrażenia, że coś lub ktoś nam pomaga, auta zachowują się tak jak jestem do tego przyzwyczajony z innych simów (oprócz blokowania hebli). W drogowej 370Z łatwo wpaść w nadsterowność, można z niej wyjść, ale jak się trochę przesadzi to spin murowany. W sportowej już jest trudniej z lataniem bokami, bo opony dużo lepiej trzymają, ale jak się chce to nie ma problemu. Z podterownością to samo, wjeżdzamy za szybko w zakręt to nie ma bata, nie złapiemy apexu, wyniesie nas na zewnątrzną albo w trawę.

 

Podsumowując, jeśli chodzi o fizykę i FF, to jest OK, spokojnie można nazwać simem, tylko z tym hamowaniem coś nie teges. Nie wiem jak będzie w pełnym produkcie ze zużyciem opon i paliwa, nie wiem jak z ustawieniami setupu. Tutaj nic z tych rzeczy nie zaobserwowałem. G25 defaultowo działa i wszystko jest odpowiednio ustawione, natomiast w opcjach nie ma tej kiery wyszczególnionej i nie mogłem poprzypisywać sobie jak chciałem różnych klawiszy. Druga sprawa to, że nie widzi sprzęgła, choć shifter działa, aha no i na luz nie mogłem wrzucić, można zatrzymać samochód na każdym biegu, a silnik będzie chodził, lipa, mam nadzieję że to sie zmieni w GT5.

 

Grafika, hmm, porażka, IMO Race07 lepiej wygląda, bloom wali po oczach, obraz trochę rozmazany, wnętrza lepiej wyglądają w niektórych modach do rFactor. Tzn może z zewnątrz auto wygląda nieźle, no ale ja jeżdze z za kierownicy, a przeciwników nie było, więc za bardzo nie mogłem podziwiać.

 

Dźwięk, hmm, nie mogę obiektywnie ocenić, nie wiem jak powinny brzmieć te samochody, są to praktycznie cywilne samochody, wygłuszone, myślę, że mogłyby tak brzmieć. Pisk opon to przesada, w zakrętach, czy podczas hamowania, drą morde niesamowicie, szczególnie podczas hamowania to przeszkadza, bo ma się wrażenie, że jedzie się na zblokowanych kołach a tak nie jest. Muzyka, to jakiś idiotyzm, strasznie mi się nie podobają motywy muzyczne w tej grze, no ale to tylko w menusach.

 

Podsumowując, jestem pozytywnie zaskoczony jeśli chodzi o fizykę i FF, myślałem, że bedzie to jakiś kompromis między simem a arcade, a tak nie jest. Zawiedziony graficznie i pewnymi niedociągnięcami. Zobaczymy jak będzie wyglądał pełny produkt.

 

 

 

EDIT:

Trochę się walnąłem, gierka chodzi w 1080p.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prologue też był w 1080p, a w zasadzie "prawie 1080p". 1280x1080 (2xAA) było w grze, a garaż, showroom, itp były w 1920x1080 (bez AA). W trybie 720p było faktycznie 1280x720, ale z lepszym AA(4xAA). Z tego co "liczący piksele" piszą w demie GT5 nic się nie zmieniło.

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...