Skocz do zawartości
Ditz

Gran Turismo 5

Rekomendowane odpowiedzi

Na 100% nie ma AA. To pewne. Reszta wygląda podobnie do Prologue. A samochody mówisz jeżdzą po sznurku? A jak jeżdzą w wyścigach? Optymalnym torem czyli prawie jeden za drugim. A jak zaczniesz ich spowalniać to zaczną szukać drogi aby Cię wyprzedzić. Czego więcej się spodziewasz bo nie rozumiem? Wg. mnie zachowują się tak jak normalny kierowca. Jedyna wada na razie brak zniszczeń. Ale może się w końcu doczekamy. :)

 

A najlepsze są teksty, że GT to symulor :lol2:

A ja myślałem, że GT to choinka! :lol2: Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałeś w demko Prologue? Bo tam jeździ się jeszcze inaczej. Mając kierownicę jeździ się świetnie dla tego odliczam dni do premiery. A mogli dać wersję z PSS na święta! :/

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Na bezrybiu i rak ryba.

 

Dla nie których TOCA to też podobno sim.

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arcade'em?

 

jezu, symulacją mozna nazwać GTR'a albo rFactor, chociaz i w tych grach pare rzeczy jest uproszczonych. Niestety właśnie przez takie głupoty typu "the real driving simulator" potem ludzie powtarzają, że GT czy Forza Motorsport to są symulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, a propos FM- dynamikę balansu masą samochodu FM2 ma ponoć (nie pytaj jak to ktoś zmierzył, ale wiem, że czytałem ciekawy artykuł o tym na niemieckim forum o simracingu) najlepszą z wszystkich dotąd wydanych gier. Faktycznie jest to zauważalne, zachowanie auta na przełamaniach zakrętów jest bardzo naturalne. Dla mnie FM2 ma bardzo realny model jazdy (w większości z klas) i pisze to osoba, która na GPL'u zajeździła 3 kierownice ;)

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arcade'em?

 

jezu, symulacją mozna nazwać GTR'a albo rFactor, chociaz i w tych grach pare rzeczy jest uproszczonych. Niestety właśnie przez takie głupoty typu "the real driving simulator" potem ludzie powtarzają, że GT czy Forza Motorsport to są symulacje.

bo są. mniej lub bardziej wierne rzeczywistości - ale są to symulacje. Jak nie wierzysz to zerknij do słownika :)

bo na zasadzie której ty przyjmujesz - symulacje w ogóle nie istnieją

Edytowane przez yamaykee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i o to mi chodziło yamaykee. :) To tak jak niektórzy mówią mniej więcej albo większą połowę. :D Za czasów studiów mój doktor od matematyki pytał. A która to jest ta większa połowa? LOL :D

 

Wszystkie gry to tak naprawdę symulacje mniej lub bardziej zbliżone do rzeczywistości. A niektórzy uważają GT za symulator prawdziwej symulacji czyli Forzy itp. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arcade'em?

 

jezu, symulacją mozna nazwać GTR'a albo rFactor, chociaz i w tych grach pare rzeczy jest uproszczonych. Niestety właśnie przez takie głupoty typu "the real driving simulator" potem ludzie powtarzają, że GT czy Forza Motorsport to są symulacje.

Arcade-sim'em (czy też simarcade'em). Arcade to np Crash Team Racing, Motor Storm lub Ridge Racer.

 

Jeżeli się czepiacie nazw gatunków, to poprawiajcie dobrze ;)

 

P.S. Czyli wg. Was nawet TES3: Morrowind nie zasługuje na miano nazwy RPG :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

nie wiem czy ten gameplay juz byl,ale w sd jak i w HD wyglada na wiekie goooowniane gowno,az sie wydaje niemozliwe ze ktos robi jeszcze takie gry ktore z troche podciagnienta grafa wygladaja jak 10 lat temu(mechanika).Forzy,Coliny,NFS i inne zjadaja Gt na sniadanie a nadchodzacy "Grid" jeszcze bardziej pokazuje jak panowie z Polyfhony sa cofnieci w rozwoju

 

gameplay sd

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może włączyli by "RGB Full Range" w konsoli albo przestali by mataczyć z obrazem?

 

http://pl.youtube.com/watch?v=p_NaGxgjd3M&...feature=related

 

Komentował nie będę. Święta będą spokojne. :] Kto dotrwał do końca niech sam wyciągnie wnioski. A temat o śmiesznej Forzie jest obok. :)

 

RGB off

Dołączona grafika

RGB on

Dołączona grafika

 

Na tym filmiku mimo słabej jakości widać co innego. Podobnie na tym:

http://pl.youtube.com/watch?v=EC1_8TM32PE&...feature=related

i na tym:

http://pl.youtube.com/watch?v=LRRKUQVbK1Q&...feature=related

http://pl.youtube.com/watch?v=DlMlLeh6otw&...feature=related

http://pl.youtube.com/watch?v=qK7woPYeL00

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może włączyli by "RGB Full Range" w konsoli albo przestali by mataczyć z obrazem?

 

http://pl.youtube.com/watch?v=p_NaGxgjd3M&...feature=related

 

Komentował nie będę. Święta będą spokojne. :] Kto dotrwał do końca niech sam wyciągnie wnioski. A temat o śmiesznej Forzie jest obok. :)

człowieku kompromitujesz sie, to nie jest zadne porównanie dwóch gier tylko jechanie po Forzie bez mydła przez jakiegoś fanboja. Na dodatek porównuje gry między którymi jest ROK różnicy. Oczywistością jest to, ze Polyphony chciało przebić Forzę, dlatego nie dziwne jest ze w paru aspektach lepszy.

 

Nie no, ale przecież taki filmik jest super obiektywny. Z wady GT5 jakim jest brak zniszczen robi wadę Forzy 2. Bo przecież jezeli troszke sie pogniecie maska i zderzak przy zderzeniu 150 mph na godzine to oczywiscie jest lament. Rozumiem ze lepiej jest jak przy takim dzwonie nawet sie samochód nie porysuje i odbije sie od opon jak pudełko jak w GT5. Juz nawet nie wspominam, ze temu debilowi strasznie przeszkadzają jakieś zasrane czarne paski wokół szyby. No tak, przez to normalnie jeździć sie nie da, gra jest do [gluteus maximus]. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

A temat o śmiesznej Forzie jest obok. :)

(...)

Zrzucam to na karb nieświeżego jajka, które najwidoczniej musiałeś zjeść- jeśli to nie przyczyna tej skrajnie fanboyskiej wypowiedzi, to wybacz ale lądujesz u mnie w "ignore". Zrobiłbym to w sumie od razu, ale mamy Święta, więc każdy zasługuje na 2. szansę :rolleyes: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieku kompromitujesz sie, to nie jest zadne porównanie dwóch gier tylko jechanie po Forzie bez mydła ...

A co mnie obchodzi kogo to jest filmik? Skoro osąd wg. filmików jest u Was modny to czemu nie? :) W końcu genialna Forza jest dla Was bóstwem i wyznacznikiem najwierniejszego symulatora to czemu samochód przy dzwonie 150km/h ma zgniecioną maskę i śmiga dalej a w GT maska się nie marszczy i też śmiga dalej ale to już wielkie halo i mało realistyczne? :D I te gwałtowne ruchy samochodu przy 170km/h mimo, że jedzie prosto to już w ogóle full realizm. :)

 

Zrzucam to na karb nieświeżego jajka, które najwidoczniej musiałeś zjeść- jeśli to nie przyczyna tej skrajnie fanboyskiej wypowiedzi, to wybacz ale lądujesz u mnie w "ignore". Zrobiłbym to w sumie od razu, ale mamy Święta, więc każdy zasługuje na 2. szansę :rolleyes: :lol2:

Nie będę pisał tak jak byście tego chcieli tylko dla tego, żeby sobie zjednać znajomych!!! Zawsze mówię to co myślę a, że komuś się to nie podoba to jego problem! Chcesz to proszę bardzo. Ignoruj. Wybacz, ale płakał nie będę. Sądziłem jednak, że jesteś poważniejszym człowiekiem i tekst o śmiesznej forzie ruszy kogo innego. No cóż. Potraktowałeś to jak bym co najmniej powiedział coś strasznego o Twojej rodzinie i to właśnie jest dla mnie fanboyska wypowiedź! Forza2 ponad wszystko! :| Chyba zapomniałeś, że to tylko gra i ma niewiele wspólnego z codziennym życiem i prędzej czy później o niej zapomnisz. Ale rób jak uważasz. Twoja sprawa.

 

@All

Nie rozumiem tylko jednego. W temacie o Forzie wypowiadają się tylko zainteresowane osoby, które grają i syfu tam nie ma. Właściwie tak jest w we wszystkich tematach dotyczących iksa!!! Odwrotnie jest o tematyce PS3. Zawsze musi jakiś fanboy wyskoczyć i płakać co go boli. A co nas To obchodzi co Was boli? A później dziwić się czemu nikt nie chce pisać? Właśnie przez to, że nikt nie chce się z Wami użerać. Również robię to samo. Odpisuję tylko zainteresowanym! Płaczkom mówię stanowczo nie!

Pozdrawiam

 

A dla tych, którzy odwiedzają ten wątek w celach innych niż narzekanie ciekawe nagranie jakie wczoraj udało mi się wygrzebać w sieci. :)

http://pl.youtube.com/watch?v=72yyvNAU8Bg&...feature=related

 

Pospieszyli by się z GT5 bo mi niezłego smaku narobili. :)

PS. Podziwiam tego kierowcę z prawej. Świetny kierowca. :)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dwie sprawy:

W końcu genialna Forza jest dla Was bustwem

bustwo => bÓstwo

Zawsze musi jakiś funboy wyskoczyć

funboy => FANboy (od fanatyzmu) Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@All

Nie rozumiem tylko jednego. W temacie o Forzie wypowiadają się tylko zainteresowane osoby, które grają i syfu tam nie ma. Właściwie tak jest w we wszystkich tematach dotyczących iksa!!! Odwrotnie jest o tematyce PS3. Zawsze musi jakiś funboy wyskoczyć i płakać co go boli. A co nas To obchodzi co Was boli? A później dziwić się czemu nikt nie chce pisać? Właśnie przez to, że nikt nie chce się z Wami użerać. Również robię to samo. Odpisuję tylko zainteresowanym! Płaczkom mówię stanowczo nie!

Pozdrawiam

hahaha... punkt dla Ciebie. Mnie ten porównawczy filmik nawet przekonał i po obejrzeniu materiałów (śledzę tematy konsolowe również) dotyczących obu gier i przyznaję wyższość graficzną gt5.

A powyżej widać, że jak się nie ma nic ciekawego do napisania to się piszę co się pisze.

 

Pozdrawiam wszystkich i życzę obiektywizmu pod każdym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj kojak, kojak jajo dalej trzyma, co...? ;) Pogrubienie w moim cytacie to jedno, a opinia o skrajnie nieprzemyslanym i fanboyskim (fun to tam tez byl) poscie tyczyla sie caloksztaltu twojej wypowiedzi. Po co wciagasz sie (nas) w porownanie FM2 i GT5? Dla mnie oczywiste jest, ze GT (dla tej konsoli kupilem ps2 w dniu premiery, slyszales ty wtedy o konsolach, czy byles skrajnym fanatykiem pc, tak jak teraz jestes ps3, bo fanem gier nazwac ciebie niestety nie mozna- wsadzilbys wtedy w kieszen te durne uprzedzenia i zagral w FM2, a gwarantuje ze japa by ci sie sama do usmiechu zlozyla) ma najlepiej wymodelowane auta, przecietne trasy i pudelkowaty model jazdy. FM2 ma przecietne modele aut i otoczenia tras, ale swietny model jazdy i pisze to osoba, ktora ma 3 szybkie auto na wlasnosc, a jezdzila tez bardzo zrywnymi autkami po Nordschleife. I tyle- chcesz sie posilkowac filmikami 12letnich pryszczatych fanboyi robiac przy tym w postach mase bledow, Twoj wybor. Swiadectwo wystawiasz sobie sam.

 

Proponowalbym skonczyc ten temat- widac, ze niektorzy wciaz musza na sile udowadniac przewage jednej konsoli nad druga, zamiast skupic sie na graniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego kojak, kogo ty nazywasz fanbojem, skoro to ty właśnie publikujesz takie żałosne i stronnicze filmiki i uważasz je za wyznacznik prawdy? na dodatek nazywając konkurencyjną grę "śmieszną".

 

gdybys tez nie był na tyle ograniczony i zaczął zauważać nie tylko to co chcesz, to byś zauwazyl, ze przynajmniej dla mnie Forza nie jest symulatorem, GT również. Polecam dokładne czytanie postów, chociazby niektórych.

 

Nie popieram i częściowo wyśmiewam ludzi którzy uważają Forzę za symulator, ale to tymbardziej nie mozna uznać za realizm jazdy. No ale jezeli pisk opon i brak uszkodzen jest bardziej realistyczne to chyba naprawde nie ma co dyskutować z fanbojem. Przypominam, ze to nie pod FM2 jest dopisek "real driving symulator".

 

chyba kojak niedawno cos mówiłeś o zaprzestaniu pisania tutaj, moze jednak to zrobisz? Bo z postu na post coraz większy wychodzi z ciebie fanboj.

 

a kolega qqrydza również popiera porównywanie pod względem grafiki gier różniących się o rok czasu? Brawo. Moze kolega powróci do swojej ulubionej sekcji PC?

 

EDIT: kolego qqrydza, CoD2 i CoD4 również wyszły na jedną konsole, a mimo tego znacznie sie różnią pod względem grafiki, chyba nie zaprzeczysz? gdyby kolega byl troche bardziej obeznany w konsolach to by wiedzial, ze im dłuzej konsola jest na rynku tym coraz ładniejsze gry wychodzą, także porównywanie grafiki w produkcjach o różnicy wieku wynoszącej cały ROK jest niedorzeczne. Bedzie Forza Motorsport 3 i Gran Turismo 5 - bedzie mozna porównywac bo obie gry wychodzą w 2009. Tyle.

Edytowane przez MaZZeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kolega qqrydza również popiera porównywanie pod względem grafiki gier różniących się o rok czasu? Brawo. Moze kolega powróci do swojej ulubionej sekcji PC?

hahaha... a może kolega MaZZeo powróci tam skąd wyszedł. Wypowiedziałem się na temat grafy i tyle. Bardziej podobają mi się modele aut, cieniowanie oraz otoczenie. Zresztą co ma czas do porównywania gier pod względem graficznym? Obie gry robione są na tzw. nextgen'y o, zdaje mi się :wink: , podobnej mocy obliczeniowej więc o co Ci biega? Porównywanie jednej gry pod względem graficznym na obie konsole jest ok(tym bardziej jeśli lepiej wygląda na iksa :D ) ale porównywanie dwóch różnych już nie... hmmm... Pomimo, że grafa dla większości tu się nie liczy :wink: to jest to najbardziej standardowy i oklepany temat w dziale o grach. Pozwoliłem sobie wobec tego wyrazić swą opinię a tu mi mr. MaZZeo każe wracać do działu pc. Koń by się uśmiał.

 

:D

 

Pozdrawiam.

 

:wink:

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...