Skocz do zawartości
Ditz

Gran Turismo 5

Rekomendowane odpowiedzi

...

Dopatrzyłem się ile byków zrobiłem w tamtym poście. :) Zwalam wszystko na święta. :]

Oj kojak, kojak jajo dalej trzyma, co...? ...

Jeśli chodzi o wciąganie Was w porównanie Forza vs GT to może kogoś zacytuję:

Forzy,Coliny,NFS i inne zjadaja Gt na sniadanie a nadchodzacy "Grid" jeszcze bardziej pokazuje jak panowie z Polyfhony (POLYPHONY) sa cofnieci w rozwoju

Nie dość, że to nie ja ciągle mówię jaka to forza wspaniała ze swoimi (nie)realistycznymi zderzeniami a GT nie, to ocena po filmikach gier (ocenić grida po trailerze to już w ogóle :D ) aż prosi się o skwitowanie.A pisząc o tym, czy słyszałem o konsolach w czasie premiery GT na PS2 czuję się trochę obrażony i zapytam tak: słyszałeś o CD32? Kolejne lata sam sobie dopowiedz. ;) Szaraczek w '95 i GT1 w 97 (ver. jap) a '98 to już makaron i MSR i Ferrari Challenge, które na tamte czasy zadziwiło mnie cudownym intrem, świetną grafiką i gameplayem. I na tym poprzestałem aż do PS3. ;)

W Forzę grałem w MM i wybacz ale niczym mnie nie przekonała. Może za krótko ale nie przekonała mnie. A seria GT bardzo mi pasuje. Nie zaprzeczam gdzie byłeś i czym jeździłeś ale ja też nie jestem niedzielnym kierowcą i w 10letniej karierze przeleciałem ponad 800k km jeżdżąc FWD, 4WD i RWD o różnej mocy, uczestniczyłem w niejednym zdarzeniu i swoje zdanie mam. Aktualnie mam RWD i nawet trochę driftuję i powiem Ci, że nie jest to takie proste jak w forzie, których filmików na youtubie jest cała masa. Zdaje się potwierdzać TEN POST. On utwierdził mnie, że jednak po zagrywaniu się w demo dema gra przykuje mnie na długie godziny. :) Model jazdy bardzo mi odpowiada. Gra jak gra idealna nie jest ale można miło pośmigać i tego oczekuję. Realności w domowych warunkach raczej nigdy nie uzyskamy bo przecież bardzo ważny czynnik to przeciążenia. :] Jedyna rzecz na jaką czekam w GT to zniszczenia. Jak przypalę w barierkę przy 150km/h to mam już nigdzie nie pojechać. Wtedy dopiero zacznie się szanowanie auta. W przeciwnym wypadku niektórzy będą jeździć na "pałę" a tego nie lubię. ;)

 

Na zakończenie powiem tak. Lubię GT i inne perełki na PS3 dla tego mam PS3 i nie wpierd.... się do gier na iksa. Wy macie iksy bo lubicie Forzę i inne fajne dla Was gry i oki. To są tak zwane gusta. To tak jak blond i brunetki. ;) Ale proszę o jedno. Nie róbcie syfu w każdym wątku o PS3 bo co wyjdzie jakiś filmik to zaczyna się głupie komentowanie a sami mówicie, żeby tego nie robić. ;) Tym miłym akcentem kończę.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Dopatrzyłem się ile byków zrobiłem w tamtym poście. :) Zwalam wszystko na święta. :]

 

Jeśli chodzi o wciąganie Was w porównanie Forza vs GT to może kogoś zacytuję:

Nie dość, że to nie ja ciągle mówię jaka to forza wspaniała ze swoimi (nie)realistycznymi zderzeniami a GT nie, to ocena po filmikach gier (ocenić grida po trailerze to już w ogóle :D ) aż prosi się o skwitowanie.A pisząc o tym, czy słyszałem o konsolach w czasie premiery GT na PS2 czuję się trochę obrażony i zapytam tak: słyszałeś o CD32? Kolejne lata sam sobie dopowiedz. ;) Szaraczek w '95 i GT1 w 97 (ver. jap) a '98 to już makaron i MSR i Ferrari Challenge, które na tamte czasy zadziwiło mnie cudownym intrem, świetną grafiką i gameplayem. I na tym poprzestałem aż do PS3. ;)

W Forzę grałem w MM i wybacz ale niczym mnie nie przekonała. Może za krótko ale nie przekonała mnie. A seria GT bardzo mi pasuje. Nie zaprzeczam gdzie byłeś i czym jeździłeś ale ja też nie jestem niedzielnym kierowcą i w 10letniej karierze przeleciałem ponad 800k km jeżdżąc FWD, 4WD i RWD o różnej mocy, uczestniczyłem w niejednym zdarzeniu i swoje zdanie mam. Aktualnie mam RWD i nawet trochę driftuję i powiem Ci, że nie jest to takie proste jak w forzie, których filmików na youtubie jest cała masa. Zdaje się potwierdzać TEN POST. On utwierdził mnie, że jednak po zagrywaniu się w demo dema gra przykuje mnie na długie godziny. :) Model jazdy bardzo mi odpowiada. Gra jak gra idealna nie jest ale można miło pośmigać i tego oczekuję. Realności w domowych warunkach raczej nigdy nie uzyskamy bo przecież bardzo ważny czynnik to przeciążenia. :] Jedyna rzecz na jaką czekam w GT to zniszczenia. Jak przypalę w barierkę przy 150km/h to mam już nigdzie nie pojechać. Wtedy dopiero zacznie się szanowanie auta. W przeciwnym wypadku niektórzy będą jeździć na "pałę" a tego nie lubię. ;)

 

Na zakończenie powiem tak. Lubię GT i inne perełki na PS3 dla tego mam PS3 i nie wpierd.... się do gier na iksa. Wy macie iksy bo lubicie Forzę i inne fajne dla Was gry i oki. To są tak zwane gusta. To tak jak blond i brunetki. ;) Ale proszę o jedno. Nie róbcie syfu w każdym wątku o PS3 bo co wyjdzie jakiś filmik to zaczyna się głupie komentowanie a sami mówicie, żeby tego nie robić. ;) Tym miłym akcentem kończę.

 

Pozdrawiam

Wiesz, wlasnie stracilem do ciebie ostatnie resztki szacunku jaki mialem dla ciebie.Cytujac moja wypowiedz moglbys wczesniej sie nad nia zastanowic,nic wyciagac z kontekstu,no ale coz moge chciec od ciebie,skoro ostatnio twoje zachowanie sporo po[gluteus maximus]dlo.

 

Racz jeszcze zauwazyc,co mowi dany cytat.Otoz wyraznie sa tam podane wlasciwie wszystkie znane serie wyscigowe a nie tylko Forza,ale cytujac Draaka:"jajko dalej trzyma" uzyje to jako komentarz.

 

Caly czas tez nie widzisz ze chodzi nie o jakas Forze kontra GT tylko reszta swiata kontra GT.I wlasnie z reszta swiata GT przegrywa po calosci,co z tego ze beda fajne modele aut,jak mechanika gry zostanie taka sama jak ..ile to juz ??z 11 lat!!-smiechu warte,dostaje to samo gooowno w troche lepszej rozdzialce.Inni potrafia jednak isc naprzod,wprowadzic zniszczenia aut,zmiane pogody itp.Nawet jesli nieszczesna Forza ktora mi lata i powiewa nie ma wielkich zniszczen aut,to jednak rozne rodzaje pogody i efekty z tym zwiazane znaczaco poprawiaja przyjemnosc z grania.

 

No i tyle,GT to seria ktora powinna sie zakonczyc na czesci 3,bo chociaz roznila sie znaczaco wizualnie od 1 i 2,teraz tylko nowa rozdzialka ale grywalnosc i denna muza ta sama.

 

A na koniec porada:przestan udowadniac ludzia ze Biale jest czarne bo jak widze spada ci popularnosc jak Kaczynskim. :lol2:

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden ot.

Smutne jest to, że (ujęli to ładnie poprzednio tu piszący) iksiarze strasznie płaczą nad gt5, nie będa w to grać ale płaczą... no spox.. niesamowite jak dwie konsole potrafią nakręcić emocje....

konsole mam obie więc stac mnie na obiektywizm, niestety obcy co poniektórym :0 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do fanboyowskiego filmiku, gdzie bylo porównanie oświetlenia, cieniowania i modeli samochodów między Forzą2 a GT. Przyczepiliście się, iż GT5 jest o rok młodsze i macie rację. Jednak częściowo są tam zdjęcia z GT:HD. Dla przypomnienia GT:HD wyszło w grudniu 2006 roku (czekaj, czekaj... miesiąc i tydzień po remierze konsoli?) jako darmowa mini-gra (bo demem GT5 to to nie jest). http://www.granturismo-hd.com/ (data pod "21 New Gran Turismo HD Concept Screens").

Forza2 zaś w czerwcu 2007 ( Forza_Motorsport_2 ). Czyli ok. pół roku po GT:HD i ok. 1,5 roku po premierze konsoli.

 

Inaczej pisząc - jeżeli się czepiacie obiektywnie, to wszystkiego się czepiajcie obiektywnie, łącznie z datami sceenshot'ów i wyglądem pojazdów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko costi. To już koniec. ;)

@dragonlore

Dla mnie już dawno nie liczy się twoje zdanie. Na każdym kroku prowokujesz wojenki i nie możesz pojąć, że ktoś ma zdanie inne od Twojego. W tym momencie kończę tą dyskusję bo nic ciekawego nie wnosi do tematu.

 

W ten czwartek pierwsze testy. Kupuję wersję z PSStore, co by nie babrać się z wkładaniem płyty. :) + to krótsze loadingi. :)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupie PS3 jak bedzie cala wersja GT5. Lubie bardzo ta serie mimo wielkich wad. Fajnie sie gra a to najwazniejsze.

 

dragonlore: pomyliles forze2 z pgr4. W Forzie2 nie ma zmian pogody heh. A uszkodzenia sa duze.. wczoraj przywalilem w bande i auto nie chcialo jechac hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Tak na marginesie, a propos FM- dynamikę balansu masą samochodu FM2 ma ponoć (nie pytaj jak to ktoś zmierzył, ale wiem, że czytałem ciekawy artykuł o tym na niemieckim forum o simracingu) najlepszą z wszystkich dotąd wydanych gier. Faktycznie jest to zauważalne, zachowanie auta na przełamaniach zakrętów jest bardzo naturalne. Dla mnie FM2 ma bardzo realny model jazdy (w większości z klas) i pisze to osoba, która na GPL'u zajeździła 3 kierownice ;)

Model jazdy nie jest zły ale do sima jeszcze brakuje. A brak dachowań, usterek, taki sobie model uszkodzeń i brak widoku z kokpitu oraz bardzo słabe odczucia na kierownicy nie pozostawiają złudzeń, że to raczej gra do zabawy. A z tym balansem to bym się mocno nie zgodził dla mnie już GTL ma o wiele lepszy. Model jazdy też do najtrudniejszych nie należy, auta łatwo wybaczają, nie za łatwo o poślizg, pobocze nie przeszkadza za bardzo, na starcie nie zarzuca, ogólnie nie ma tego wszystkiego co powoduje wkurzanie się dzięki czemu gra się bardzo przyjemnie. FM2 to świetna gra ale najlepszym simem bym jej nie nazwał.

 

A GT? GT zawsze było nawet dla dzieci. Odbijanie się od bandy, od przeciwników, łatwe poślizgi i nie za trudne wyścigi sprawiają, że GT kocha więcej osób bo nawet dzieci nie będą miały z tym tytułem problemów. Stare GT było dobre ale jak dla mnie to za mało zrobić taką samą grę tylko z nową grafiką. O modelu zniszczeń już się gada od dawna i jakoś go nie widać. Ja bym chciał w końcu zobaczyć w GT coś nowego ale nie tylko w sferze wizualnej. Zwłaszcza żeby zrobili coś z systemem kolizji bo odbijanie się od przeciwników i od bandy jest bezkarne. No i ile w końcu ma być w GT5 samochodów? Bo są duże rozbieżności.

 

kolejny trailer http://ve3d.ign.com/videos/24622/PlayStati...ismo-5-Prologue

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy widział już ktoś GT5 w sklepach?

 

PS. Gra leci właśnie na dysk konsoli z PSS. Jednodniowa obsuwa ale w końcu się doczekałem. Ci co czekają na płytę poczekają prawdopodobnie do 7 kwietnia. Wszystko wyprzedane, że zabrakło na nasz rynek. :|

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu dziś zagrałem w Prologue.Powiem, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, Potwierdza się to, o czym mówił eXelium. Model jazdy świetny, jakość grafiki massakruje gałki oczne. Muzyczna strona również jest całkiem niezła. Gdyby jeszcze był ten model zniszczeń to by było git. :) Jeśli chodzi o online to nie grałem bo i u mnie ten update nie chce się ściągnąć. Zrywa połączenie. Wszyscy rzucili się na update i serwery przeciążyli. Aha. Chciał bym sprostować słabą jakość niektórych screenów. Ta wyblakłość powstaje poprzez światło i HDR. Wszystko zależy od ustawienia kamery. Jak to działa tłumaczyć nie trzeba bo każdy siedzący na tym forum wie. ;) Wracam do gry. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno model zniszczeń już "nie długo"

2956194[/snapback]

W koncu dziś zagrałem w Prologue.Powiem, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, Potwierdza się to, o czym mówił eXelium. Model jazdy świetny, jakość grafiki massakruje gałki oczne. Muzyczna strona również jest całkiem niezła. Gdyby jeszcze był ten model zniszczeń to by było git. :) Jeśli chodzi o online to nie grałem bo i u mnie ten update nie chce się ściągnąć. Zrywa połączenie. Wszyscy rzucili się na update i serwery przeciążyli. Aha. Chciał bym sprostować słabą jakość niektórych screenów. Ta wyblakłość powstaje poprzez światło i HDR. Wszystko zależy od ustawienia kamery. Jak to działa tłumaczyć nie trzeba bo każdy siedzący na tym forum wie. ;) Wracam do gry. :)
Zapodasz jakieś foty? O ile to nie problem ;). Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat cell idealnie nadaje się do obliczeń jakimi są zniszczenia. Zresztą Coliny czy inne stare gierki zniszczenia już dawno miały a jakiej mocy prockami wtedy dysponowaliśmy? Może im się nie chce? :) W końcu to dodatkowa praca a tej to chłopakom nie brakuje. ;)

 

Jeśli chodzi o foty to bądź czujny. Oczywiście, że zapodam.

 

PS. Gra warta tych 140zł. :) Z niecierpliwością czekam na GT5. ;)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersji pudełkowej nie ma i nie będzie aż do 7 kwietnia. Termin zawalili. Na PSS waży ok 1,8GB + patch 400MB którego musimy pobrać, żeby grać online. Jeśli padnie dysk to nic się nie dzieje. Możesz pobrać 5 razy tą samą grę. W momencie, kiedy ściągniesz koledze to nie zagracie jednocześnie. Jeśli Ty zagrasz to On musi czekać 24 godziny. Jeśli odczeka i zagra to od ostatniego wyścigu Ty musisz poczekać tyle samo więc mało opłacalny interes. ;)

 

Obiecane foty. Przepraszam za jakość ale nie chce mi się ładować akumulatorków. Może jutro wrzucę lepszej jakości.

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Online jest świetny i nie ma lagów ale bez zniszczeń to właśnie jest coś takiego, że śmigam sobie pierwszy a tu mnie dojeżdżają dwie czarne Integry Type R i wyprzedzają z czego za chwilę zaczyna się walka, żebym tylko nie wyprzedził. Zajeżdżają, spychają aż straciłem panowanie nad autem i wypadłem z toru. Po powrocie byłem ostatni. :/ Chamstwo i tyle. :)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eXelium. Co dał ci update w japan ver.? :)

Wczoraj grałem do 6 rano i dorobiłem się Focusa ST6, Cappucino, Daihatsu, Integra Type R i 350z. :) z czego 3 godziny to wyścigi online. :)

 

@TrueVanDal

Nie ma sprawy. Dzisiaj będą lepszej jakości. ;)

 

Znalazłem błąd w grze podobny do tych, jakie zdarzają się w emulatorach PSX/PS2 :)

Dołączona grafika

 

Występuje na początku wyścigu klasy C. Chyba napiszę do Polyphony. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Znalazłem błąd w grze podobny do tych, jakie zdarzają się w emulatorach PSX/PS2 :)

<fota>

Występuje na początku wyścigu klasy C. Chyba napiszę do Polyphony. :)

No no, jeszcze się okaże, że Polyphony napisało GT5:P na PS2 a PS3 to je jedynie emuluje ;) :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię fotki z aparatu 3MPx ale od razu mówię, że nie jest to 1080 tylko bodajże 1440x900 przeskalowane do 1080p. ;)

GTHD miało 1440x1080, ale bez AA.

 

GT5 Prologue (demo) = 1280x1080 (2x AA)

lub 720p z 4x AA

garage/pit/showroom w 1920x1080 bez AA

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, chyba żadna gra na PS3 nie jest renderowana w fullHD...

 

Trochę pogooglowałem i jednak się myliłem. Tu jest lista gier renderowanych w pełnym 1920x1080 px:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Playstation 3

 

Full Auto 2 (demo) = 1920x1080 (4x AA)

 

GT5 Prologue (demo) = 1280x1080 (2x AA)

lub 720p z 4x AA

garage/pit/showroom w 1920x1080 bez AA

 

Marvel: Ultimate Alliance (screenshot) = 1920x1080 (no AA)

 

NBA07 (demo) = 1920x1080 (no AA)

 

NBA08 (demo) = 1920x1080 (no AA)

 

NBA Street Home court (screenshot) = 1920x1080 (no AA)

 

Ridge Racer 7 (demo) = 1920x1080 (no AA)

 

Virtua Tennis 3 (demo) = 1920x1080 (2x AA)

 

GTHD = 1440x1080 (no AA)

menu wyboru aut w 1920x1080

 

Tekken 5 Dark Ressurection (screenshot) = 1920x1080 (no AA)

 

 

 

---------------------

 

Xbox 360

 

NBA Street Home court (demo) = 1920x1080 (4x AA)

 

Virtua Tennis 3 (demo) = 1920x1080 (2x AA)

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Niestety nic więcej z tego aparatu nie wycisnę.

PS. Zaraz sprawdzam, czy jest AA4x w 720p.

Na moim TV jest znacznie gorzej. Pewnie przez to, że 720p wyświetla bardzo słabo. Szajsung! :/

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

czyli GT nie ma mozliwosci odpalenia samej gry w 1920@1080p oprocz garazu czy tez showroom'u -i oczywiscie fotki na necie byly wlasnie zapodawane z tych trybow plus foto,a mialo byc tak pieknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...