Skocz do zawartości
Ditz

Gran Turismo 5

Rekomendowane odpowiedzi

@mazzeo

o ile tory nie sa jakos specjalnie dopieszczone to londyn naprawde pokazuje klase i mysle, ze w pelnej gt5 bedzie to dopracowane. teraz po wydaniu prologue moga skupic sie na pelnej. oby tylko wyrobili sie na pierwszy kwartal 2009 to bede happy. sorki za brak ogonkow ale pisze z ps3 bo mam kompa wylaczonego. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się spierać. W kwestii szczegółowości modeli samochodów GT5 jest liderem. Jakby co mam do porównania Forze 2, PGR 4 i Dirt. Jednak otoczenie w PGR wygląda o lepiej.

 

EDIT>

 

samochody wyglądają fenomenalnie. Szkoda ze z otoczeniem jest duzo gorzej :( tu lepiej wypada PGR.

Jak widać mamy podobne zdania. :wink:

Edytowane przez Limak122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się spierać. W kwestii szczegółowości modeli samochodów GT5 jest liderem. Jakby co mam do porównania Forze 2, PGR 4 i Dirt. Jednak otoczenie w PGR wygląda o lepiej.

Może nie tyle modele, co bardzo realistyczne oświetlenie. Tutaj i tutaj autka już nie robią takiego wrażenia, a przecież modele są takie same jak podczas wyścigu/replaya.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nadal robia duze wrazenie, nie ma co sie sprzeczac, pod wzgledem szczegolowosci modeli wozow GT5:P jest liderem. Chcialbym w to pograc, ale wciaz jedno wieksze demo to za malo, by kupic konsole... szkoda Kojak, ze nie mieszkasz jakos blizej, wprosilbym sie z dobrymi % i pobawil sie dluzej PS3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nadal robia duze wrazenie, nie ma co sie sprzeczac, pod wzgledem szczegolowosci modeli wozow GT5:P jest liderem.

Czy ja wiem ;) Owszem jest bardzo dobry, ale jakiejś rewolucji nie widzę.

 

Tutaj masz screen z TDU:

Dołączona grafika

Co temu modelowi brakuje? Przypominam, że to gra z 2006 roku!

Dodaj do tego oświetlenie jak w GT5:P i większej różnicy nie zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nadal robia duze wrazenie, nie ma co sie sprzeczac, pod wzgledem szczegolowosci modeli wozow GT5:P jest liderem. Chcialbym w to pograc, ale wciaz jedno wieksze demo to za malo, by kupic konsole... szkoda Kojak, ze nie mieszkasz jakos blizej, wprosilbym sie z dobrymi % i pobawil sie dluzej PS3 ;)

A nie bywasz w kraku? Jeśli tak to masz do mnie godzinkę jazdy (100km). Serdecznie zapraszam jeśli tylko masz ochotę. ;)

 

@macosek

Czy naprawdę nie widzisz różnicy w wymodelowaniu aut? W GT są niemal idealne. Nie chodzi przecież o to, że od razu rozpoznasz co to za samochód tylko o to, że nie ma kantów, że nadkola są okrągłe, że pod grilem wymodelowali pozostałe elementy, znaczki, klosze i inne emblematy. W takim Colinie subaru wygląda świetnie ale przyjrzyj się z bliska dokładniej. ;)

 

Dołączona grafika

Czemu wszyscy to widzą tylko nie Ty? ;) Już nie upieraj się tak. :P

 

http://pl.youtube.com/watch?v=L023Gxp4pWM&...www.ps3site.pl/

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mi dał update? Hmm więcej aut, opcje setupu autka i różne mniejsze lub większe zmiany. Kojak masz duzo do nadrobienia u mnie juz stoja takie autka jak Ferrari 430, 590 nowy Nissan GTR, Corvette'ka i inne smakołyki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kojak_ct:

Ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie - "Co temu modelowi brakuje?"

 

 

Czy naprawdę nie widzisz różnicy w wymodelowaniu aut?

Widzę różnicę i to znaczną, ale nie w wymodelowaniu, a właśnie w oświetleniu (dobrane materiały powierzchni, odibicia, itd).

Model może jest nieznacznie lepszy, ale to już raczej zwykła ewolucja (prawie 2 lata różnicy) niż rewolucja.

Wiekszy efekt robi właśnie bardzo dobre oświetlenie.

 

 

Nie chodzi przecież o to, że od razu rozpoznasz co to za samochód...

No co ty? :lol2:

 

 

...tylko o to, że nie ma kantów, że nadkola są okrągłe, że pod grilem wymodelowali pozostałe elementy, znaczki, klosze i inne emblematy.

To wskaż mi niedoskonałości w modelu (powtarzam - modelu! zdejmij tekstury, oświetlenie, itd i wtedy porównaj) tego lambo, gdzie są kanty, gdzie są kanciaste nadkola (no dobra, nie widać tego w lambo ale na następnym screenie możesz wskazać), znaczki, emblematy, itd ~~

 

Przed chwilą zrobiony screen w TDU:

Dołączona grafika

Widzisz tu kanciaste nadkola? ;)

 

 

 

Żeby nie było. Nie zarzucam GT nic! Na dzień dzisiejszy (tak jak napisał niżej eXelium) GT5:P ma "najrealniej" wyglądające auta we wszystkich grach na wszystkie platformy!

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo samochodów jako całośc (modele+tekstury+oświetlenie) to sorry ale nic nawet nie zbliża się do GT. Otóż w Nissanie Skyline od Blitza widać jedną fajną rzecz apropo wydechu. Na zewnątrz można przypuszczać ze to stal nierdzewna a w środku widać odbarwiony od gorąca (lub wykonana z innego materiału wkładka) fragment. Nie jest to tak zrobione na odwal sie bo w srodku przy samym wylocie nie ma już odbarwień. Nie jest to też identyczny efekt w każdym aucie (w różnych autach są różne "wzory"). Jutro jak znajdę chwilę to pokaże na focie o co mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie niewiele widać :P. Rozumiem że po lewej było GT5:P ? Jeżeli tak to IMO do jednego bym się przyczepił. Bolid jedzie zbyt "gładko", tak jakbyśmy jechali to idealnie gładkiej nawierzchni ale tak w rzeczywistości nie ma (gdzieniegdzie zatrzęsie ale to nie to samo). Jak grałem w tę grę o Formule1 na PS3 gdy PS3 Truck objeżdżał kraj to tam było to naturalniej oddane (nieco bardziej "trzęsło", popatrzcie na moment kiedy jest długa prosta). Chyba że po prostu na tym filmiku tego nie idzie zauważyć, wtedy zwracam honor! Pozdro. Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kojak_ct:

Ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie - "Co temu modelowi brakuje?"..........

Przecież zaznaczyłem na Twoim zdjęciu niedokładności. ;) Przy ferrari zobacz okolice wydechu jak i sam wydech. Nie pokażę Ci foty z GT bo po prostu jakość z aparatu będzie mizerna. Takich elementów znalazł bym więce. Do tego wnętrza aut, ilość poly na felgach itp. Może Ty tego nie widzisz bo nie widziałeś w ruchu modeli z GT5:P ale ja mam TDU i Prolog i różnicę widzę z daleka. ;) Żeby nie było. Modele z TDU nie są wcale złe. ;)

 

PS. A jednak zrobiłem fotkę w miarę.

Dołączona grafika

 

I dajmy już spokój modelom bo jak na razie lepszych nie znajdziesz nigdzie. ;)

 

Wczoraj pośmigaliśmy z bratem w trybie VS i zauważyłem, że konsola renderuje obraz w 1080p. Pewnie dla tego, żeby było coś widać na obrazie podzielonym w poziomie. Mogli dać wybór. Chyba wolał bym jednak pionowy podział. No i niestety obraz czasami chrupie. Dość mocno podczas replay-i. ;) Ale frajda niesamowita. :)

 

@draak

Jak coś to wcześniej daj znać bo często mam jakieś wyjazdy i musielibyśmy się zsynchronizować. ;)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież zaznaczyłem na Twoim zdjęciu niedokładności. ;)

No z tym lambo to bez przesady, musiałem się długo wpatrywać, żeby tam nierówności zobaczyć ;)

 

Przy ferrari zobacz okolice wydechu jak i sam wydech.

Tu racja - w TDU poszli na łatwiznę

 

Do tego wnętrza aut (...)

O wnętrzach nic nie pisałem :P

 

I dajmy już spokój modelom bo jak na razie lepszych nie znajdziesz nigdzie. ;)

A i owszem. Nigdzie nie napisałem, że w jakiejś grze są lepsze. Po prostu jesteśmy już na takim etapie, że większych rewolucji w modelach aut nie będzie, czysta kosmetyka, dopieszczanie szczegółów i tutaj GT5:P prowadzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania, co jest z tym update GT5, ściągnąłem GT5 z PSStore i za każdym razem jak włączam to wyskakuje monit o update, i za kazdym razem się nie ściąga tylko jakiś błąd wyskakuje a z netem mam wszystko w porządku (neo 1mb + ruter ), połączenie przez ruter no i z tego powodu nie mam jak grać online [ mój nick to 'ohuzo' ].

 

Pozatym mam drugie pytanie, jakbym chciał sprzedać konsolkę tylko wcześniej wykasować moje konto (z uwagi na bezpieczeństwo mojego konta email jak i bankowego) to przyszły nabywca konsolki będzie mógł grać w GT5 czy zniknie z dysku po wykasowaniu konta czy jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update powinien się normalnie ściągnąć. Najpierw monit z informacją o przygotowaniu do ściągnięcia a za chwilę drugi już o samym ściąganiu. Czy w routerze masz wszystkie porty przekierowane? W grze chyba w zakładce guide jest opisane z jakich portów gra korzysta. A przy laczeniu sie z sieci pisze jaki typ NAT wykryl. Jak masz NAT3 to moze byc przyczyna.

 

Jak skasujesz konto to nie uruchomisz gry. Poprostu usun informacje o karcie i personalne a konto musisz zostawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem GT5 ma grafikę bardziej, jeśli mogę tak powiedzieć, oldschoolową (takie moje skojarzenie - ze starymi grami), zgodną z rzeczywistością, kolory nie rażą w oczy, wszystkie odpowiednio stonowane. Cienie - wspaniałe. PGR (jak i wspomniany wyżej TDU) jest zupełną przeciwnością - kolory są zbyt jaskrawe, powiem: plastikowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak macie jakies info to dajcie jak ustawic opcje do driftu bo normalnie zadnym mi nie wychodzi. albo przeciagne boka albo poslizgne sie za daleko i wyjezdzam z trasy. Normalnie jak widze na youtubie jak chlopaki driftuja to nachodzi mnie pytanie: jak oni to robia, ze auto jest tak posluszne? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update powinien się normalnie ściągnąć. Najpierw monit z informacją o przygotowaniu do ściągnięcia a za chwilę drugi już o samym ściąganiu. Czy w routerze masz wszystkie porty przekierowane? W grze chyba w zakładce guide jest opisane z jakich portów gra korzysta. A przy laczeniu sie z sieci pisze jaki typ NAT wykryl. Jak masz NAT3 to moze byc przyczyna.

 

Jak skasujesz konto to nie uruchomisz gry. Poprostu usun informacje o karcie i personalne a konto musisz zostawic.

Tak nie próbowałem, ale zauważyłem, że gra nie włączy się jeśli nie jesteś zalogowany w PSNetwork.

Czyli samo usunięcie danych chyba nic nie da, bo ten ktoś tak czy siak się nie zaloguje z tego konta więc grać nie będzie.

Szkoda, następnym razem będę kupował gry na płytkach.

 

Update ściągnięty po zmianie na NAT2

 

PS kojak wysłałem Ci zaproszenie do friends. Pozatym da się jakoś zrobić, żebyśmy wylądowali na tym samym serwerze lub któryś z nas żeby jakoś indywidualnie stworzył hosta tylko na 2 osoby ?

Edytowane przez ohuzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

PS.

Jeszcze w tym roku dostaniemy zniszczenia w prologue. ;)

Mógłbyś podać źródło?

 

Swoją drogą, ciekawe jak im wyjdą (o ile zrobią). pewnie wyjdzie na to, że ludzie będą narzekać na zniszczenia i w pełnej 5-tce ich nie będzie xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tych zniszczeniach pisze kazdy wiekszy serwis growy,wiec zrodla mozna poszukac chocby w google.pl . Jesli to prawda (zniszczenia) i wywala bez sensowne misje z GT4 i dodadza SAVE w pit stopie. To biore to w ciemno i znikam ze swiata na miesiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykład:

Według twórcy serii Gran Turismo - Kazunoriego Yamauchiego - jeszcze w tym roku będziemy mogli spodziewać się bardzo ważnej aktualizacji Gran Turismo 5: Prologue, która doda między innymi uszkodzenia pojazdów. Oprócz wgniecień na pojazdach, wraz z updatem dojdzie kilka nowych opcji związanych z trybami online, między innymi tajemnicza opcja tworzenia własnego contentu i dzielenia się nim z innymi użytkownikami gry GT5: Prologue.

źródło

 

W sumie ciekawe info, jestem ciekaw jak to wyjdzie w praniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ma dobry sposób na szybkie zarobienie 2milionów co by sobie F1 kupić ? Chodzi mi o to na jakim evencie najlepiej i najszybciej nastukać troszkę gotówki.

I z innej beczki, czy ktoś z was ukończył event z salonu forda ? ten gdzie się ściga Fordami GT. Wg mnie nie do przejechania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma łatwej możliwości zarobienia 2milionów. :) A żeby zdobyć F1 to trzeba przejechać klasę S. Tam się dopiero zaczyna walka. :)

 

Dla ciekawskich jak jeździ się kierownicą zapodaję filmik. Przy okazji można zobaczyć jak pracuje FF. ;)

Dołączona grafika

 

http://www.sendspace.com/file/ev5814

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...