Skocz do zawartości
Malik

Watercooling By Malik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :D

 

Chcialbym przedstawic Wam moje chlodzenie wodne, ktore niedawno skonczylem skladac B)

Jest to pierwsze WC jakie skladam. Wczesniej mialem gotowe WC firmy Thermaltake ( BigWater ). Wiec zlozenie calego WC bylo dla dla mnie nielada wyzwaniem B)

Prace trwaly prawie 5 tygodni. Podczas ktorych, przygod bylo mase :) Zaczelo sie od tego ze chlodnice ktore mialem wczesniej nie pasowaly do reszty chlodzenia ...dluga historia.

Szkoda czasu na opowiadanie :P

 

Caly czas moglem liczyc na pomoc przyjaciol z Tweak.pl, jak rowniez innych osob. Ktorzy sluzyli pomoca, radami, czy pomyslami w projekcie.

Wielkie podziekowania dla:

- Pawla aka DRAAK - za wytrwalosc i cierpliwosc :) Od samego poczatku az po sam koniec prac :lol2:

- Witek aka WiCiO - za pomoc przy skladaniu i borykaniu sie z problemami B)

- Marcin aka Mate - za fachowe porady i czesci :) ktore tak jak Mate sa z klasy profi :wink:

- Kuba aka Prezes - za chlodnice :D

 

Ale dosyc gadania - przejde od razu do zdjec i opisu tego co jest w zestawie:

 

W sklad WC wchodzi:

 

1. Blok CPU X3N

2. Blok GPU Abadon GPU Pro

3. Chlodnica Cooltek single ( tyl budy )

4. Chlodnica BIX2 ( przod chlodnicy )

5. Weze Innovatek PVC 8/10

6. Pompka Eheim/Innovatek HPPS 12V

7. 2x Fander 120 ( BIX2 ), Noiseblocker ( Cooltek single )

8. Czujnik temperatury Thermaltake + mCubed WATER TEMP. PROBE

 

W drodze jest jeszcze bloczek na NB firmy Danger Den - specjalnie pod moja plyte :wink:

 

Temperatury:

Fandery skrecone na okolo 600rbm

- Temperatura pokojowa 25 stopni

- Temperatura CPU 30-32

- Temperatura GPU 31-33

- Temperatura h2o 27-30

 

Kompletna cisza :) i o to mi chodzilo :razz:

 

Oto zdjecia:

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chyba tą pompke postawił odwrotnie, żeby woda była zasysana z reza. Takim sposobym oszczędził byś troche węża, bo niepotrzebna masz tam taki łuk ... a po drugie wąż idący do grafy bym kilkakrotnie skrócił (ten idący i pompki). Imho nie potrzebnie wydłużasz układ. Tak by to ładniej wyglądało.

 

A tak poza tym, to bardzo fajnie to wyszło, czysto i schludnie. Ale trudno było coś zchrzanic używąc takich fajnych klocków lego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten układ, obudowa i wogle całość BOMBA!! Naprawde widać że się namęczyłes nad tym i że wsadziłeś kupe kasy w ten projekt. /NAprawde super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten układ, obudowa i wogle całość BOMBA!! Naprawde widać że się namęczyłes nad tym i że wsadziłeś kupe kasy w ten projekt. /NAprawde super.

Kupił same najdrozsze czesci (bez urazy), poskladal wszystko do kupy i sie tak strasznie namęczył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

HUD - masz racje, w końcu to jest wc, a nie jakieś byle co z kadetami... to jest prawdziwy moding :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

W sklad WC wchodzi:

 

1. Blok CPU X3N

2. Blok GPU Abadon GPU Pro

3. Chlodnica Cooltek single ( tyl budy )

4. Chlodnica BIX2 ( przod chlodnicy )

5. Weze Innovatek PVC 8/10

6. Pompka Eheim/Innovatek HPPS 12V

7. 2x Fander 120 ( BIX2 ), Noiseblocker ( Cooltek single )

8. Czujnik temperatury Thermaltake + mCubed WATER TEMP. PROBE

 

W drodze jest jeszcze bloczek na NB firmy Danger Den - specjalnie pod moja plyte :wink:

 

Temperatury:

Fandery skrecone na okolo 600rbm

- Temperatura pokojowa 25 stopni

- Temperatura CPU 30-32

- Temperatura GPU 31-33

- Temperatura h2o 27-30

 

Kompletna cisza :) i o to mi chodzilo :razz:

taaa

wszystko schudnie i OK

ale temp to chyba z sufitu

pokaż mi screena z Prime @2,9GHz 1,5V (jak w podpisie) i te 32 stopnie CPU przy wodzie 27 :D

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za krytyke. Czasem sensowna a czasem...

 

MaSell:to ze kupilem najdrozsze czesci to co ma do rzeczy ??? Nie jestem zwolenikiem kadetow etc. Wiec jesli Ty lubisz chlodnice z kadeta i pompke z akwarium. To Twoj wybor. Ja postanowilem nazbierac na takie chlodzenie ktore by mnie cieszylo. Jezeli uwazasz ze jest to banalna rzecz - zlozenie WC to chyba w Twoim wydaniu. I jak jest Ci trudno w to uwierzyc ze troche czasu mi to zajelo ( pomysl, rozplanowanie etc. ) - to Twoj problem. Natomiast jesli chodzi o cisze w moim PC: Cisza jest, a jesli nie wierzysz to nie gadaj glupot - wtedy na pewno zrobi sie ciszej ;)

Jezeli Twoje wypowiedzi maja byc nadal na takim poziomie to nie udzielaj sie w tym temacie - bo nic nie wnosisz oprocz balaganu.

 

yotomeczek: Temperatury nie sa z sufitu jak to raczyles okreslic - jak bede mial czas to zrobie te testy SPECJALNIE dla Ciebie. Poza tym znasz takie magiczne slowo PROSZE ? Bo tryb rozkazujacy raczej w wojsku sie uzywa :wink:

 

HUD, Maciekkk, Miazga82, Kraki20: Wielkie dzieki za konkretna ocene :)

Pompke chcialem ustawic odwrotnie. Ale niestety kable od PSU nie pozwolil na to. Dlatego stoi teraz jak stoi :)

 

KAMILcom:Postaram sie dzisiaj jeszcze dostarczyc Ci tych informacji

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaSell'em (Masllem, a może Masłem, wszystko jedne jak to się odmienia :lol:) bym się raczej nie przejmował- już sama jego sygnaturka zmusza do sądu, że to taki "młody, gniewny buntownik", dodatkowo całkiem zawistny (bez urazy, ale tak odbieram te jego wypowiedzi- czy złożenie WC z bloczków od np. misia i chłodnicy ze szrotu jest b. czasochłonne niż to co zaprezentował Malik? Wiem ile pracy go to kosztowało i wiem, że nie było tu chodzenia na łatwiznę, co sugeruje w mało elegancki sposób MaSell). Ot, tyle słowem wstępu, musiałem to napisać, bo aż mnie skręca jak widzę podobne dyrdymały.

 

Samo WC jest b. ładne, schludne i z pewnością podchwycę parę pomysłów do swojego kolejnego układu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie to wygląda. To wc już kompletnie przekonało mnie że podstawą mojego nowego chłodzenia nie powinien być Hydor tylko piekny Eheim HPPS 12V. Powiedz mi jeszcze gdzie masz ukryty trójnik czujnika temperatury (sam taki posiadam =] ) .

 

Węże Innovateka świeca w UV same z siebie? Czy potrzebny jest jakiś barwnik.

 

//

 

Mały OT dla wtajemniczonych. Zrobiłem już śruby 7cm M2 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ukladzik bardzo aldny i wielkie gratulacje dla tworcy

zastanawia mnie tylko jedna rzecz

na zdjeciu z cooltekiem, widac ze wisi on pare mm nad grafa, czy przypadkiem kiedys to sie nie opusci delikatnie i nie pozwiera nic na grafie?

 

a co do pompki, to jak ona jest zasilana?

wiem ze 12V ale trzeba bylo cos cudowac z koncowkami czy tak jak CoolReaver od sama wpina sie do 3-pina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim krytke. Czasem sensowna a czasem...

 

 

 

yotomeczek: Temperatury nie sa z sufitu jak to raczyles okreslic - jak bede mial czas to zrobie te testy SPECJALNIE dla Ciebie. Poza tym znasz takie magiczne slowo PROSZE ? Bo tryb rozkazujacy raczej w wojsku sie uzywa :wink:

nie musisz - jak jesteś taki drażliwy

w zasadzie sorki że na Ty waliłem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Masell może i wpakował w to kupe kasy ale to przynajmniej wygląda poządnie.

 

Btw ogólnie komputery i wszystko co z nimi związane jest drogie (nie mówiąc już o częściach znanych firm.

 

Ot:

Ostatnio na tym forum wszyscy zaczynają się kłucić ;/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sooper kibelek ale skoro juz nie liczysz sie z kosztami to ja bym tam wlozyl raczej

http://mcs.pc.pl/produkt855.html niz tego X3N (nie ujmujac honorowi tego bloczku poprostu Innovatek ma taki design ze szczena opada :) )

fujjjjj ... imho x3n rządzi.

A o wydajności to tez nie bede mowić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kean: Cooltek jest w bezpiecznej odleglosci od grafy. Nie ma sie co obawiac :) Natomiast jesli chodzi o pompke, to ma ona koncowke typu molex ( jak HDD ). Dlatego postanowilem ja podpiac bezposrednio do PSU.

 

Ktos pytal o weze :) Weze same swieca. Zdjecia nie oddaja tego dokladnie. Na zywo wyglada to o wiele lepiej :)

 

Yotomeczek: Wybacz za taka agresywna kontre, ale pewnien forumowicz troszke mnie zdenerwowal i dostalo sie tez Tobie :P Jesli chodzi o temperatury - te wartosci ktore podalem sa wartosciami w idle oczywiscie. A co do testu, jak cos to zrobie go dla Ciebie w najblizszym czasie :wink: Peace

 

torque8: nie montowalem czujnika przeplywu cieczy :-|

 

VenomSpawn: niewykluczone ze taki bedzie. Chociaz bardziej poluje na swiftech storm g4

 

poca: Nie mam trojnika :) Gdyz troszke "zmodyfikowalem" tej czujnik. Teraz jest on w rezie zanurzony.

A tak wyglada:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...