Skocz do zawartości
Malik

Watercooling By Malik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość skwarek

jakby co też mam 2 takie sam kawałek nieużywanego tygonu r3400 czarnego na sprzedaż

Malik poręcz jak trzeba :P

mozliwa aukcja

cena 100lpn :) za 2,3m - sa dwa takie kawalki

pozdr

Edytowane przez skwarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly update:

 

- dodalem biala diode do pompki - fajnie teraz jest podswietlana:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Ktos prosil o zdjecie jak jest umiejscowiona chlodnica:

 

Dołączona grafika

Oraz jak jest zamontowany silencer na dysk:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Jakie wentyle są na chłodnicy? pracuja na 5v? Może coś z białbym podświetleniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecne wężyki bardziej mi się podobają. R-3400 fajnie wygląda, ale co za dużo czarnego to niezdrowo. ogólnie IMO zmiana na lepsze

 

U siebie odpowietrzam i napełniam przez wężyk przykręcony do topu z pleksy, ale chyba skuszę się na rezik, bo taka stercząca rurka wygląda jak dren u psa potrąconego przez samochód na trasie Warszawa - Białystok :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania.

 

1. Jaka to jest w koncu chlodnica? (inno, thermo, cooltek) Pogubilem sie...

2. Na jednym z fotek jest temp wody 29 stopni. Jaka masz temeprature proca (jakie ustawienia i napiecie) w idle przy temperaturze wody 30 stopni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Byla Inno, dzisiaj zalozylem Thermo - zobaczymy czy bedzie roznica

2. przy 29 stopniach wody mam 33 - 34 stopnie na procu

 

Pompka w akcji:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Uklad na dzien dzisiejszy - ta za dlugasna rurka jest specjalnie tak dana - bo cos tam sie pojawi :)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełne pro. Układ zwala z nóg :D Teraz to mi się bardziej podoba niż z czarnym tygonem i sprężynkami. Ma w sobie to coś ;).

 

Edit. literówka ehh :D

Edytowane przez czeku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka... pompka poprostu wymiata. Pierwszy raz widzialem mega wir w rezie. Walczylem z nia ponad 1h bo nie dala sie odpowietrzyc. Ale razem z Jaro doszlismy do tego - jak to rozwiazac.

 

Poprostu przy dwoch kroccach wkreconych w dolna czesci pompki - flow byl tak duzy ze powietrze nie dawalo rady "uciec". Na dodatek przez wspomniany wyzej wir, pompka zasysala powietrze do ukladu. Charakteryzowalo sie to mega glosna praca i slaba wydajnoscia.

 

Pozniej przekrecilem krociec wlotowy do gory ( pomysl Jaro ) i pompka w niespelna 10s odpowietrzyla sie. Zrobila sie milutko cicha i tak pracuje do dzisiaj. Temperatury spadly mi o jakies 3-4 stopnie.

Dziwne, u mnie było dokładnie odwrotnie. Przy podłączeniu wlotu w górny otwór to wtedy zaczęła zaciągać powietrze. To przez ten wir

 

Pytanie: w jaki dokładnie sposób napełniasz układ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, u mnie było dokładnie odwrotnie. Przy podłączeniu wlotu w górny otwór to wtedy zaczęła zaciągać powietrze. To przez ten wir

 

Pytanie: w jaki dokładnie sposób napełniasz układ?

Skad? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jeszcze co i kiedy :D Czemu nie ma bloczka na ramy ;p

 

P.S.

 

A nie powiem , pompka roxuje :o

Nie bedzie bloczka na ramy - uwazam to za zbedny bajer ;)

 

Pełne pro. Układ zwala z nóg :D Teraz to mi się bardziej podoba niż z czarnym tygonem i sprężynkami. Ma w sobie to coś ;).

 

Edit. literówka ehh :D

Dziekuje za mila ocene :)

 

A jak proc ustawiony w tym przypadku?

Idzie na 3.8Ghz

 

Dziwne, u mnie było dokładnie odwrotnie. Przy podłączeniu wlotu w górny otwór to wtedy zaczęła zaciągać powietrze. To przez ten wir

 

Pytanie: w jaki dokładnie sposób napełniasz układ?

Zalewam caly rez, uruchamiam kompa i dolewam non stop az pompka przestanie ciagnac juz ciecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Ledy z ocza wyłaczone i już ładnie wygląda.. teraz powiem tak : ŁADNIEJSZEGO UKŁADU TAK STARANNIE WYKONANEGO NIE WIDZIAŁEM. Reziwo mi się nie podoba ale ładnie komponuje się z resztą.. Ja bym dał blok na mosfety ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalewam caly rez, uruchamiam kompa i dolewam non stop az pompka przestanie ciagnac juz ciecz.

To się nie dziwię, że pompka tak wolno się odpowietrzała. Powietrza było mnóstwo

 

Ja wlewam maksymalnie dużo chłodziwa poprzez krócce przy chłodnicy (u Ciebie będzie to rez na górze obudowy). Potrząsam kompem żeby przegonić powietrze (chłodnica, bloczki) i znowu dolewam. robię tak do momentu aż dalsze potrząsanie nic nie daje. Dopiero wtedy włączam kompa, pompka pracując się odpowietrza, w razie potrzeby dolewam wodę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nie dziwię, że pompka tak wolno się odpowietrzała. Powietrza było mnóstwo

 

Ja wlewam maksymalnie dużo chłodziwa poprzez krócce przy chłodnicy (u Ciebie będzie to rez na górze obudowy). Potrząsam kompem żeby przegonić powietrze (chłodnica, bloczki) i znowu dolewam. robię tak do momentu aż dalsze potrząsanie nic nie daje. Dopiero wtedy włączam kompa, pompka pracując się odpowietrza, w razie potrzeby dolewam wodę

Odpowietrzala sie wolno jak krociec byl na dole - jak jest na gorze to trwa to pare sekund. Metoda napelniania dalej ta sama :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rożnica m-dzy wodą 29 a procem 34C przy 3,8 GHz jest wręcz niesamowicie rewelacyjna :rolleyes:

wracając do tematu można by ew. prysnąć tą siatkę z chłodzenia pamiątek na czarny mat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość teat

rożnica m-dzy wodą 29 a procem 34C przy 3,8 GHz jest wręcz niesamowicie rewelacyjna :rolleyes:

wracając do tematu można by ew. prysnąć tą siatkę z chłodzenia pamiątek na czarny mat

Nigdy w życiu nie rób tego malik :wink: wszystko się wtedy zleje i wyjdzie kupa :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...