Skocz do zawartości
Malik

Watercooling By Malik

Rekomendowane odpowiedzi

W takiej pozycji dysk długo nie pociągnie. Gdzies czytałem testy porównawcze i w pozycji pionowej, drastycznie spadała żywotność twardzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tendencyjne pytanie czy ta srebrna nalepke - mozna usunac ? :)

To barka? Mam Samsunga to nie pomogę, ale miałem kiedyś twardziela, w którym naklejka zakrywała dostęp do mechaniki.

 

Jezeli chlodnice maja ten sam poziom wydajnosci to wtedy mozna wybierac, patrzac na wyglad :)

Ja dla dobrego wyglądu jestem w stanie poświęcić to i owo, nawet kilka stopni więcej na procu 8-)

 

W takiej pozycji dysk długo nie pociągnie. Gdzies czytałem testy porównawcze i w pozycji pionowej, drastycznie spadała żywotność twardzieli.

Kiedyś tak było, ale teraz orientacja nie ma większego znaczenia (no, chyba że dla Giertycha...). Poczytaj FAQ na stronach producentów dysków. Edytowane przez Bartolomius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem. Jeśli dysk od nowości pracuje w takiej pozycji to nie ma żadnych przeciwwskazań :wink:

A jeżeli kiedyś mi chodził 3h pionowo tak jak u Malika mogło mu się coś stać ? normalnie poziomo chodzi , na dodatek nie przykręcony do budy tylko na zaciskach plastikowych....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli kiedyś mi chodził 3h pionowo tak jak u Malika mogło mu się coś stać ? normalnie poziomo chodzi , na dodatek nie przykręcony do budy tylko na zaciskach plastikowych....

Nie sądzę. Gdzieś na forum była dyskusja o tym apropo chłodzenia twardzieli....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektore budy maja fabryczne wlasnie takie mocowanie twardzieli.

 

IMO duzo gorsze jest ruszanie twardzieli podczas ich pracy, np presuwanie albo cos w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze to nie wplynie na zywotnosc dysku i tym bardziej na jego prace. Jak wspomnial MIB sa budy gdzie takie polozenie dysku wystepuje. Dlatego nie przejmuje sie tym. Temperatury w porzadku. Wyglada miodzo :)

 

PS.

 

Odlepilem nalepke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

no bo jak widać to jest bardziej pr0 :P przykryte matami wygląda lekko mówiąc tandetnie ( przynajmniej wg mnie :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

IMHO sposób który pokazał Racuch wygląda lepiej i nie ma w nim nic z tandety.

hmm, dalej uważam że pare kabelków i piękny czarny twardziel na widoku nie zaszkodzi :) to jest poprostu piękne ;p ale to kwestia gustu i jak Lukaszowi sie tak podoba to tego nie zmienicie :P

 

@jarogniew, u Ciebie jednak innej opcji nie widzę, przy gabarytach Soprano masz tam pewnie sytą ilość brzydkich kabli :P a co za dużo to niezdrowo :mrgreen:

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak jest tymczasowe rozwiazanie gdyz nowa buda w drodze. Ale osobiscie uwazam ze wyklejanie tego fragmentu budy mata jest bezsensu.

 

Po to umiescilem tam dysk zrywajac z niego nalepki zeby byl na widoku :) A nie zeby go zaklejac mata. Jak powiedzial Kuba, kwestia gustu - co sie komu podoba.

 

 

Nowy element w moim ukladzie:

 

Innovatek FlowMeter 3.6

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jego wskazania można przeliczyć na realny przepływ w układzie?

Czujnik podpiety do plyty glownej pokazuje mi 1172 - taki mam odczyt. Nie wiem jak to zbytnio interpretowac. Czekam na panel Innovatek'a.

 

Dane techniczne

 

- Mozliwosc bezposredniego podlaczenia do plyty glownej

- Pulsrate: 2800 Pulse/Liter

- Wtyczka: 3pin Molex

- Dlugosc przewodu: 55cm

- Wymiary 79x41x21mmm (incl. Verschraubungen)

- Zlaczki skrecane 8/10

- Indikator LED - niebieski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

41,80 EUR

ah, 40 euro, faktycznie raczej malo [;

 

Fotki sa niesamowite, ile razy nie ogladam tego wc to poprostu nie moge w to uwierzyc ;) cudo. Z wc robi sie sztuka, zupelie inna jaka byla jeszcze calkiem niedawno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.kmelektronik.de/main_site/?Site...8&fd=233070

 

Słowem, masz swojego robionego na zamówienie, niedostępnego dla userów bez avatara inno?

 

Masz rev. 3.6, więc o so chozi?

 

PS. Nie ja pokazałem inny flowmeter, tylko tobie się nie chciało klikąć głębiej w linka i zasugerowałeś się fotką na idealo.de.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.kmelektronik.de/main_site/?Site...8&fd=233070

 

Słowem, masz swojego robionego na zamówienie, niedostępnego dla userów bez avatara inno?

 

Masz rev. 3.6, więc o so chozi?

 

PS. Nie ja pokazałem inny flowmeter, tylko tobie się nie chciało klikąć głębiej w linka i zasugerowałeś się fotką na idealo.de.

Nie mam swojego robionego na zamowienie, nie mam go za Inno Avatar. Kupiony u dystrybutora za taka cene jaka otrzyma kazdy PPC user. Do Twoje wiadomowsci - kazdy z forum ma 5% znizki.

 

Rzeczywiscie moje niedopatrzenie jesli chodzi o link ktory podales. Ale zarzut ze cene zwyzylem jest bezpodstawny. Cene ktora podalem - jest cena producenta - ktora zreszta jest rowniez na jego stronie. A jezeli jakies sklepy maja taniej to juz nie moja sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jego wskazania można przeliczyć na realny przepływ w układzie?

Czujnik podpiety do plyty glownej pokazuje mi 1172 - taki mam odczyt. Nie wiem jak to zbytnio interpretowac. Czekam na panel Innovatek'a.

 

Dane techniczne

 

- Mozliwosc bezposredniego podlaczenia do plyty glownej

- Pulsrate: 2800 Pulse/Liter

- Wtyczka: 3pin Molex

- Dlugosc przewodu: 55cm

- Wymiary 79x41x21mmm (incl. Verschraubungen)

- Zlaczki skrecane 8/10

- Indikator LED - niebieski

Tylko w jakiej jednostce czasu? Minuta? Godzina? Pewnie minuta ...

 

-----------------

 

zresztą mój swissflow i tak jest lepszy :lol:

Jaro - twój , którego nie opisałeś do tej pory :D Jak i kilkanaście części od pc-cooling ;]

Na mobo .pl pisałem o tym czujniku. Jest też o nim na tym forum, m.in. w wątku o moim WC

 

http://www.mobo.pl/modules.php?op=modload&...ontent&id=2

 

http://forum.purepc.pl/index.php?act=Searc...te=%2Bswissflow

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...