Skocz do zawartości
Malik

Watercooling By Malik

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się w tym Wc nie podoba niebieski rez.. Wywaliłbym go na czarnego oczywiście

A jak sadzisz - czy taki pedant jak ja nie pomyslal o tym :) Bedzie czarny ale nie dojdzie na czas :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczekujac na ostatnia paczke ktora juz na szczescie jest w Polsce, postanowilem strzelic jeszcze pare fotek juz zlozonej budy:

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Zmartwila mnie jedna rzecz, ktora dopiero zauwazylem przy montazu. Widac ja pod pewnym katem. Niestety nie mam juz czasu na poprawki lakiernicza. Poza tym calosc jest super zrobiona oprocz tego:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barzo przyjemnie to wygląda (no może oprócz tego na ostatnim zdjęciu).

Mógłbyś co nieco napisać jak sprawuje się ten revoltec dark grey? głównie chodzi mi o poziom hałasu przy jako takim przepływie powietrza - szczególnie w porównaniu z fanderem 120mm o ile takiego posiadasz/posiadałeś?

Pozdr.

Edytowane przez Grzechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no kitel rządzi :) a tak btw na pierwszym foto wygląda jakbyś miał z tyłu zawór jakiś :D... pytanie ile Cię kosztowało malowanie ??:D

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barzo przyjemnie to wygląda (no może oprócz tego na ostatnim zdjęciu).

Mógłbyś co nieco napisać jak sprawuje się ten revoltec dark grey? głównie chodzi mi o poziom hałasu przy jako takim przepływie powietrza - szczególnie w porównaniu z fanderem 120mm o ile takiego posiadasz/posiadałeś?

Pozdr.

Dzieki mi rowniez sie podoba. A do tego na ostatnim zdjeciu jakos przyzwyczailem :) Nie jest tak zle - bedzie bardzo indywidualna buda :) Co do wentylatorka trudno mi cos powiedziec, gdyz podpialem go tylko raz do zdjec i do sprawdzenia czy dziala ;)

Ogolnie na 12V malo wieje i jest glosny - to moge Ci powiedziec. Fander go miazdzy. Jedyny atut tego wentyla to wyglad. Dlatego tez go kupilem do projektu.

 

nie no kitel rządzi :) a tak btw na pierwszym foto wygląda jakbyś miał z tyłu zawór jakiś :D... pytanie ile Cię kosztowało malowanie ??:D

Zawor specjalny heheh - taki blow off ;) A tak naprawde to Niemiec rozgryzl co to jest ;)

Na samym koncu projektu podam kosztorys wszystkiego co bylo robione :)

 

 

UPDATE:

 

Szybka zalozona na bok - przymiarka:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malik dałeś szybke czy plexi??:>

Szyba

 

Ale paluchy widać :D :P

No bez przesady ze mam wyczyscic szybe do zdjec roboczych :)

 

UPDATE:

 

Paczka przyszla - czas na zabawe:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Ten rezik jest super.. Wogóle już buda nabiera kształtu.. Ile kosztuje taki rez? Bo mam chęć na niego ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czuje po kosciach ze nowa rev dr.Malika bedzie przypominala po trochu to co mozna obejrzec w tym worklogu

 

http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1177513/0

(poczatek tylko dla cierpliwych, od 10 str dla reszty ;) )

 

stacker jakby nie ten, ale reszta... ;).

 

inny kolor budy, diodki, siakis patent dla zamaskowania kabelkow, mroczny wystroj wnetrza...

 

he?

 

zaluje ze moje podroze sluzbowe na koniec tygodnia omijaja dolny slask, bo z mila checia bym zobaczyl na zywo to owiane legenda juz wc B-) .

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patent z diodami z XS'a <_<

 

Widzialem to samo i super to wyglada pod mobo.

 

Narazie sie nic nie wypowiadam, czekam na dalszy postep prac.

 

Pozdro.

...albo z forumdeluxx.de. W sumie ?wszystko już było, pytanie tylko czy uda się to zrobić wydajniej / estetyczniej niż poprzednicy.

 

A u mnie świecą na czerwono i tyż piknie.

Patent z diodami jest stary jak swiat - i nikt tu nie mowil o rewolucji wiec nie wiem skad takie wypowiedzi ;)

 

czuje po kosciach ze nowa rev dr.Malika bedzie przypominala po trochu to co mozna obejrzec w tym worklogu

 

http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1177513/0

(poczatek tylko dla cierpliwych, od 10 str dla reszty ;) )

 

stacker jakby nie ten, ale reszta... ;).

 

inny kolor budy, diodki, siakis patent dla zamaskowania kabelkow, mroczny wystroj wnetrza...

 

he?

 

zaluje ze moje podroze sluzbowe na koniec tygodnia omijaja dolny slask, bo z mila checia bym zobaczyl na zywo to owiane legenda juz wc B-) .

Musze Cie zmartwic ale az tak bardzo to nie zaszalalem :) Jest ladnie jak dla mnie - ja osobiscie jestem zadowolony.

 

 

Pare fotek z pracy ktore skoncze w piatek ( brak czasu - praca ):

 

Aromrek idzie na emeryturke

 

Dołączona grafika

Praca byly ekstrymalne :)

 

Dołączona grafika

Efekt - priceless :) ( jeszcze nie skonczony )

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patent z diodami jest stary jak swiat - i nikt tu nie mowil o rewolucji wiec nie wiem skad takie wypowiedzi ;)

A stąd, żeby nikt tu potem nie pisał: "eee, było, a spodziewałem się [niewiadomo czego]" ;)

 

Ja jestem ciekaw jak Ci się Fan-O-Matic spisuje. Aha, na ostatnim zdjęciu z tyłu obudowy to Revoltec Dark Grey? Ładnie świeci, może to kwestia zdjęć, ale u mnie jest bardziej szary.

Edytowane przez Bartolomius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wyglada to bardzo przyjemnie i ładnie, ładnie... :)

 

Ten rezik jest super.. Wogóle już buda nabiera kształtu.. Ile kosztuje taki rez? Bo mam chęć na niego ;]

Hehe o wiele za drogo ;) a wielka szkoda, bo ten rez podoba mi sie od zawsze. Własnie ostatnio też kombinuje z okrągłym rezerwuarem i jego umiejscowieniem w budzie. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Przez tak zamontowany rezerwuar raczej układu się nie napełni. Do odpowietrzania jak znalazł, ale jest jeszcze jedna sprawa. Zbierajacego sie tam powietrza nie sposób wypuścic odkręcajac korek. Z czasem bedzie ulegać ono sprężeniu (zrobi się cieplej, dolejesz wody...). Jak to wpłynie na przepływ płynu w układzie. Miałem ostatnio przygode podczas sprawdzania szczelności reza. Leżał sobie na stole z podłączona jedynie pompą (Laing 700B) wypełniony tak mniej wiecej w 3/4. Pompa przez noc nieco zagrzała wodę i po odkręceniu korka miałem niezłą fontannę. Więc tak własnie zacząłem się zastanawiać czy takie umiejscowienie reza, które uniemożliwia spuszczenie powietrza ma sens. Juz podczas napełniania Twojego układu będzie trzeba wyczyniać z budą niezłe sztuki, żeby sie pozbyć z niego powietrza.

edit:

teraz zauważyłem, ze jedną ze złączek zamontowałeś od spodu. Do pewnego stopnia (poziomu cieczy :) ) rozwiązuje to problem.

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za mile swoja krytki. Projekt jeszcze nie jest skonczony - zostaly duperele i do tego przewiduje piatek. Bo juz wiecej czasu nie mialem we czwartek.

 

Co do rez na gorze - rowniez mialem obawy ale poki cos sie ladnie spisuje, a temperatury nie pogorszyly sie a wrecz przeciwnie polepszyly.

 

Zdjecia nie oddaja prawdziwego efektu - dlatego zapraszam na targi - bedzie mozna na zywo zobaczyc :)

 

Jutro jak skoncze to dorzuce pare fotek dla tych ktorzy nie jada na targi :)

 

Jeszcze sprawa panelu, bo ktos pytal. Wczoraj go na szybko skonfigurowalem i powiem krotko - warto. Ma multum funkcji, jest w pelni "konfigurowalny" :) Ale to juz historia na odrebny temat ;)

 

Dobra ubieram "kilt" i do roboty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

utro jak skoncze to dorzuce pare fotek dla tych ktorzy nie jada na targi icon_smile3.gif

i nie kila tylko kiladziesiąt :P bo na targach będzie mniej niż więcej :) a tak na serio to ten Tygon wygląda extra jak dla mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdążysz! Trzymam kciuki od samego początku tego projektu baa, jak zbiorę jakąś ekipę to może nawet na żywo to w Breslau zobaczę ;)

 

PS. Armor for sale?

Edytowane przez Soker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za mile swoja krytki. Projekt jeszcze nie jest skonczony - zostaly duperele i do tego przewiduje piatek. Bo juz wiecej czasu nie mialem we czwartek.

Jesli to do mnie, to nie była to krytyka. Raczej spostrzeżenie. Trzymam kciuki. Powodzenia

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż szkoda, że nie jadę do Wrocławia, bo miło by było zobaczyć to cudo na żywo..... ciekawe czy zdążysz.

Jutro tylko poprawie katody, zrobie porzadek z kablami i bedzie gotow :wink:

 

Zdążysz! Trzymam kciuki od samego początku tego projektu baa, jak zbiorę jakąś ekipę to może nawet na żywo to w Breslau zobaczę ;)

 

PS. Armor for sale?

Dzieki :)

Armor juz sprzedany :)

 

Jesli to do mnie, to nie była to krytyka. Raczej spostrzeżenie. Trzymam kciuki. Powodzenia

Krytyka pozytywna ;) Zartuje - spostrzezenie bardzo trafne - dzieki za nie :)

 

 

kulde felek rez w pompie i rez dodatkowy ??

:huh:

A jakos tak wyszlo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Jakoś tak w armorze czy w tej obecnej budzie to WC wygląda prawie identycznie doszedł rezik i pare dupereli.. Ale nie twierdze że jest brzydki, jak dla mnie jest najładnieszy z całego ppc :P Brakuje tam jeszcze jakiegoś komponentu z cpc l0l ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak w armorze czy w tej obecnej budzie to WC wygląda prawie identycznie doszedł rezik i pare dupereli.. Ale nie twierdze że jest brzydki, jak dla mnie jest najładnieszy z całego ppc :P Brakuje tam jeszcze jakiegoś komponentu z cpc l0l ;]

I slusznie Kamil bo w samym WC zaszly jedynie male zmiany - spowodowane przejsciem do nowej budy. Poza tym uznaje "niemiecka szkole" :) czyli jak wyszlo ladnie wczesniej to nic nie zmieniaj i druga zasada: wszystko z umiarem ;)

Nie jestem zwolennikem swiecidelek wiec w tym wydaniu skromnie z oswietleniem - ale z gustem :)

 

Aha zapomnialem wspomniec co bedzie w planie do poprawy jeszcze:

 

- rez bedzie wymieniony na czarny

- bede szukal zasilki ktora bedzie miala na tyle dlugie kable zeby puscic je za tacka. Moj PSU niestety takich kabli nie ma - dlatego sa puszczone jak sa.

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...