Skocz do zawartości
Malik

Watercooling By Malik

Rekomendowane odpowiedzi

mozna kupic odpowiednie przejsciowki, PCIE-2xMOLEX. molexy wydluzyc wedle uznania, kabelki spiac jednym oplotkiem i jest el0 pr0 ;).

A to mam takie przejsciowki - z tym ze takie rozwiazanie wymaga 4 wolnych molexow - co zrobi niezly burdel w kablach :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbys sie nie staral, z tylu tam gdzie nie widac nic a nic, z kablami pozostanie sajgon. nie unikniesz tego. mozesz poprzyklejac kabelki w sobie znane szlaczki albo warkoczyki pozaplatac ;).

 

imho wolalbym puscic zasilanie g80 przez te 2 przejsciowki i juz za mobo wpiac w 4 luzne molexy. kwestia wydluzenia kabelkow do molexow na tyle dlugo, zeby udalo sie te 4 molexy jakos uchowac i blache zapiac ;). potem plomba i nikt nie ma prawa tam zagladac ;).

 

zasilaczy z dluzszymi kablami nie ma chyba w ogole. jedynie homemade przedluzki. bo nawet o fabryczne trudno.

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbys sie nie staral, z tylu tam gdzie nie widac nic a nic, z kablami pozostanie sajgon. nie unikniesz tego. mozesz poprzyklejac kabelki w sobie znane szlaczki albo warkoczyki pozaplatac ;).

 

zasilaczy z dluzszymi kablami nie ma chyba w ogole. jedynie homemade przedluzki. bo nawet o fabryczne trudno.

U mnie z tyłu jest nie tylko Sajgon, ale i cały Wietnam z Laosem i Kambodżą. Kto by się przejmował - nie widać to nie przeszkadza. A chyba najdłuższe kable ma SilverStone Element, w serwerowych obudowach trzeba zawijać kable :?

 

Malik, będziesz malował Fass-O-Matic? Tak jakoś 2581971[/snapback]

tylko jak potem wyglada obciazenie zasilacza. imho na pewno nie jest wtedy rownomierne, jak wszystko puscimy przez molexy.

Na pewno? Przecież prąd idzie ten sam, nie ma znaczenia przez który kabel...

Edytowane przez Bartolomius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kwestia osobnych linii 12V? stabilizatorow, filtrow? kazda linia ma przeciez jakas wydajnosc pradowa.

Masz rację, ale i tak osobne linie zasilane są przeważnie z tego samego źródła (koszty, koszty, koszty). Tak jak słynne "cztery linie" w Seasonicach. Uważam po prostu, że nie ma to aż tak wielkiego znaczenia. Mniejsza z tym, nie ma co robić Malikowi śmietnika w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie przyfilowales takie cus?:)

 

a za wielka woda znalazlem cos takiego :) 2581973[/snapback]

U mnie z tyłu jest nie tylko Sajgon, ale i cały Wietnam z Laosem i Kambodżą. Kto by się przejmował - nie widać to nie przeszkadza. A chyba najdłuższe kable ma SilverStone Element, w serwerowych obudowach trzeba zawijać kable :?

 

Malik, będziesz malował Fass-O-Matic? Tak jakoś biało się przez niego robi w obudowie :wink:

Na pewno? Przecież prąd idzie ten sam, nie ma znaczenia przez który kabel...

 

Nie bede go malowal gdyz jak zaloze bok to go nie widac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malik jakieś fotki miały być :P a tu nic :(

Zrobie foty moze dzisiaj - bo wczesniej niestety nie dalem rady.

 

Naprawdę super WC twój komp i Wc to była jedna z kilku rzeczy co mi się najbardziej podobała na targach ....

Bardzo sie ciesze ze projekt sie podobal.

 

Niestety musialem w ten sam dzien wracac do Bielska - wezwanie do kliniki :(

Ale mimo to, ze bylem w sumie tylko 8h - bylo fajnie. Warto bylo pojechac by zobaczyc sie i pogadac z ludzmi, z ktorymi rozmawia sie prawie codziennie :) Szkoda ze nie zalapalem sie na imprezke po targach - pewnie bylo zajefanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malik jakieś fotki miały być :P a tu nic :(

Zrobie foty moze dzisiaj - bo wczesniej niestety nie dalem rady.

 

Naprawdę super WC twój komp i Wc to była jedna z kilku rzeczy co mi się najbardziej podobała na targach ....

Bardzo sie ciesze ze projekt sie podobal.

 

Niestety musialem w ten sam dzien wracac do Bielska - wezwanie do kliniki :(

Ale mimo to, ze bylem w sumie tylko 8h - bylo fajnie. Warto bylo pojechac by zobaczyc sie i pogadac z ludzmi, z ktorymi rozmawia sie prawie codziennie :) Szkoda ze nie zalapalem sie na imprezke po targach - pewnie bylo zajefanie :D

 

Malik jakieś fotki miały być :P a tu nic :(

Zrobie foty moze dzisiaj - bo wczesniej niestety nie dalem rady.

 

Naprawdę super WC twój komp i Wc to była jedna z kilku rzeczy co mi się najbardziej podobała na targach ....

Bardzo sie ciesze ze projekt sie podobal.

 

Niestety musialem w ten sam dzien wracac do Bielska - wezwanie do kliniki :(

Ale mimo to, ze bylem w sumie tylko 8h - bylo fajnie. Warto bylo pojechac by zobaczyc sie i pogadac z ludzmi, z ktorymi rozmawia sie prawie codziennie :) Szkoda ze nie zalapalem sie na imprezke po targach - pewnie bylo zajefanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wreszcie ;)...

 

hmm. estetyka na najwyzszym poziomie, ale... generalnie nic nowego po fotkach tu nie widac. moze na zywo robi wieksze wrazenie, chociaz spodziewalem sie jednak czegos innego.

 

plus za czarny tygon, chociaz patrzac na wnetrze budy to taki jakis on cienki. ginie w tle i niczym sie nie wyroznia. na fotkach z kompletem miedzianych mipsow wygladal o niebo lepiej.

 

btw. gdzie sprezynki? :-P

 

no i ta buda. niby duza, ladnie odpicowana, ale taka jakas gola, z zewnatrz zupelnie bez jakiegos wyraznego haczyka ktory moglby przykuc wzrok ;)... wyswietlacz to za malo...

 

pstryczek elektryczek obok zasilatora sluzy do...? moze go jakos umocowac albo zastapic czyms innym?

 

ogolnie typowo po niemiecku. porzadeczek, prosto, ladnie, schludnie i za to wszystko Malikowi nalezy sie pochwala...

 

ale ogolnie wieje nuda i nic tam sie nie dzieje :-P .

 

 

 

fani Malika, nie bijcie ;)

 

gdzie te rozgaleziacze wentylkow? zdradzisz do czego sluza?:).

 

wrzuc jakies zdjecie bez lampy, nie widac efektu z diodek.

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panel przedni stackera wylecial - w jaki sposob go zastapiono? glownie chodzi o pwr i reset ;) gdzie jest wcisniety dysk? podejrzewam, ze pomiedzy naped i panel. no i to stado srubek na topie, imho b.srednio delikatnie ujmujac wyglada :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę.

 

Inna buda wiosny nie uczyniła i w zasadzie to ten sam cukierek w nowym pazłotku. Jest oczywiście ładnie i estetycznie, ale szału brak.

--

EDIT: a gdzie taśma do ODD się uchowała ? Bo na zdjęciu niet ?

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, ale tez moim zdaniem roznice w stosunku do poprzedniej wersji nie sa juz tak powalajace... Im wyzej sie wspinamy, tym mniejszymi kroczkami mozemy robic kroki w gore - ale tu caly czas idziemy w gore :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Estetyka powala na kolana i całość pewnie fika ładnie .Mam pewne obiekcje co do temp. bo chłodnica nawet 3x120 nie jest optymalna do tego zestawu (poddanego OC) .

Znając życie to będzie jak w bajce o wilku i zającu czyli "ja Ci jeszcze pokażę"

Czekamy na coś bardziej spektakularnego a może ktoś z Nas (recenzentów) zaskoczy czymś nowatorskim ............zamiast krytykować :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wreszcie ;)...

 

1. hmm. estetyka na najwyzszym poziomie

 

2. ale... generalnie nic nowego po fotkach tu nie widac. moze na zywo robi wieksze wrazenie, chociaz spodziewalem sie jednak czegos innego.

 

3. plus za czarny tygon, chociaz patrzac na wnetrze budy to taki jakis on cienki. ginie w tle i niczym sie nie wyroznia. na fotkach z kompletem miedzianych mipsow wygladal o niebo lepiej. btw. gdzie sprezynki? :-P

 

4. no i ta buda. niby duza, ladnie odpicowana, ale taka jakas gola, z zewnatrz zupelnie bez jakiegos wyraznego haczyka ktory moglby przykuc wzrok ;)... wyswietlacz to za malo...

 

5. pstryczek elektryczek obok zasilatora sluzy do...? moze go jakos umocowac albo zastapic czyms innym?

 

6. fani Malika, nie bijcie ;)

1. i o to wlasnie chodzilo

 

Dołączona grafika

2. a co mialem zmieniac, jak uklad byl zaprojektowaniy wrecz idealnie na ta ilosc blokow i miejsce w budzie. Dlatego nic nie chcialem zmieniac gdyz pasuje mi tak jak jest. Na zywo robi wrazenie - potwierdzeniem jest reakcja Bryce na bude :)

Skomentowal to tak: ze zdjecia nie oddaja tego tak fajnie jak widok na zywo :)

 

3. Uleglem namowa zeby go wyrzucic :) Ale za niedlugo pojawi sie :) Wiec sie nie martw.

 

4. Zaden haczyk nie jest potrzebny. Nie chcialem robic choinki lub jakis "bajerow" Skormnie i estetycznie a jednak ze smaczkiem :) taki byl cel - i zostal osiagniety.

 

5. Skutki skladania budy w 10h - juz go nie ma ;) Jest ladnie ukryty

 

6. Nikt nie bedzie bil :P

 

panel przedni stackera wylecial - w jaki sposob go zastapiono? glownie chodzi o pwr i reset ;) gdzie jest wcisniety dysk? podejrzewam, ze pomiedzy naped i panel. no i to stado srubek na topie, imho b.srednio delikatnie ujmujac wyglada :/

Zastapil go FOM ktory ma te funkcje. Co do dysku to masz racje Sulaco - znajduje sie miedzy CD a panelem. Umieszczony jest na silencerze firmy NB.

 

Rez na gorze rowniez budzil u mnie takie wrazenie, ale jak go zobaczylem na zywo ... wiedzialem ze musi byc ;)

Na targach ludziom sie bardzo podobal :) Poprostu kazdy ma swoj gust.

 

. Inna buda wiosny nie uczyniła i w zasadzie to ten sam cukierek w nowym pazłotku. Jest oczywiście ładnie i estetycznie, ale szału brak.

Nikt nie zapowiadal rewolucji ;)

 

No fajnie, ale tez moim zdaniem roznice w stosunku do poprzedniej wersji nie sa juz tak powalajace... Im wyzej sie wspinamy, tym mniejszymi kroczkami mozemy robic kroki w gore - ale tu caly czas idziemy w gore :)

Dzieki :)

 

Estetyka powala na kolana i całość pewnie fika ładnie .Mam pewne obiekcje co do temp. bo chłodnica nawet 3x120 nie jest optymalna do tego zestawu (poddanego OC) .

I tu sie mylisz Racuch - chlodzniczka daje sobie rade rewelacyjnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się układ podoba, nie tylko przez brak sprężynek (no nie mogłem... :D), ale głównie przez to, że jest przemyślany, stonowany i pomimo sporej ilości części sprawia wrażenie prostego. Niby bez rewolucji, ale przyjemnie popatrzeć - kciuk w górę ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to na co czekałem foty :D minimalistycznie czli najlepiej jak mogło być :D wszytko poukrywane odemnie celujący minus za tego wentyla z tyłu :P co do tych kabli mówiłeś że nie da się tak jak na fotce co podałem... jednak się dało :D

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układzik pierwsza klasa, fajne kolocki i zajefajne wykonanie. Dobrze, że nie zrobiłeś z wnętrza choinki ze sprężynkami :D Zazdroszę Ci tych czarnych węży TYGON, szkoda że nie można ich normalnie u nas zakupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Doktorze ten rezik jest nie przykręcony czy mi się tylko wydaje?? :. jaka diagnoza ?:P Nie wiem czy już mówiłem ale tygon czarny jest [*****ty]:)

Dokladnie :)

Nie jest przykrecony. Nie mialem juz czasu wiercic dziur wiec przykleilem go na tasme dwustronnej. Trzyma sie idealnie. Zrobilem tak rowniez dlatego, ze nie bylem przekonany do konca czy chce go miec - teraz w kazdym momencie moge wrzucic tam seryjna siatke i po klopocie :) Ale poki co rez zostaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem, widziałem, macałem [sorry za odciski palców] ;)

 

Ale samego Malika żeby uścisnąć łapę ciężko było dostać - tak czy siak gratz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...