Skocz do zawartości
Malik

Watercooling By Malik

Rekomendowane odpowiedzi

Te ledy pod mobo widać, tylko trzeba się dobrze przyjrzeć.

 

WC zaje**ste, nie ma wątpliwości ale imo lepiej to wyglądało by w podrasowanym Armorze...

 

Grats!

Niestety armor juz wiecej gratow nie przyjmowal :)

 

PS.

 

Dzieki uprzejmosci Jarogniew'a moge sprawdzic sobie taka oto pompeczke ;)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasuje dużo bardziej ;)

 

i działa lepiej od tego eheima, prawda ? ^_^

- jest wydajniejsza

- jest cichsza

- zdecydowanie ladniej wyglada

 

PS.

Jaro nie da sie odkrecic gornego reza bo leje mi po oczach Twoja pompka :)

 

Oj Malik nieźle naprawdę ładnie to wygląda z tym laingiem :)

Dlatego bede go zamawial :)

 

 

ale przepływomierz jest krzywo

Juz poprawilem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze wiatraki w oczku i nie będziesz miał co poprawiać (chyba że prostować przepływomierz :D)

 

A jak wyglądała pompencja przed borowaniem? :)

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglądała pompencja przed borowaniem? :)

była cała w różowym osadzie (czerwony barwnik), a spód był w resztkach maty/gąbki wyciszającej Spire.

już kombinuje co jeszcze mam zniszczonego, żeby podesłać Malikowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Mi akurat ten rez się nie widzi.. Jest 2 razy większy od lainga.. Zdecydowanie ładniej prezentowałby się z małym rezikiem a nie takim fikusinym.. Ale są gusta i guściki jak to woli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

była cała w różowym osadzie (czerwony barwnik), a spód był w resztkach maty/gąbki wyciszającej Spire.

już kombinuje co jeszcze mam zniszczonego, żeby podesłać Malikowi.

a starego malucha by przyjął? drzwi trzymają się na sznurku, autko jeździ na prąd - trzeba go po kazdej jeździe ładować bo prądnica padła... może by tak... :D

 

Ta pompencja zdecydowanie lepiej pasuje - jest śliczna włacznie z tym rezikiem - tak - tym duzym i fikuśnym - tuaj pasuje coś takiego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

była cała w różowym osadzie (czerwony barwnik), a spód był w resztkach maty/gąbki wyciszającej Spire.

już kombinuje co jeszcze mam zniszczonego, żeby podesłać Malikowi.

Hehe :) Jak sie bedzie dalo to sie zrobi :)

 

Super teraz to wc z tą pompką wygląda , czyli zasłużony eheim idzie na emeryturę :D A możesz dać jakieś zdjęcie jak komp się w nocy prezentuje ?

Narazie bedzie brak zdjec, bo aparat pojechal z bratem do rzymu i do srody nie mam jak fot robic.

 

 

a starego malucha by przyjął? drzwi trzymają się na sznurku, autko jeździ na prąd - trzeba go po kazdej jeździe ładować bo prądnica padła... może by tak... :D

 

Ta pompencja zdecydowanie lepiej pasuje - jest śliczna włacznie z tym rezikiem - tak - tym duzym i fikuśnym - tuaj pasuje coś takiego ;)

Maluchow nie przyjmuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

OT za drobną opłatą ja też potrafie wyczyścić co nieco i na mechanice się znam więć i maluch może być OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to jest z tym rezami do Lainga?

Na tej Jarogniew'a są dwa rezy? Jeden mały a drugi duży, right?

 

Sprawa wygląda tak:

 

1. Normalny Laing wygląda tak:

 

Dołączona grafika

 

2. Żeby przykręcić rezerwuar, trzeba wymienić top na pleksiany (można tutaj zakończyć zmiany ;);)) Dzięki temu topowi możesz wkręcić w Lainga jakie chcesz złączki z gwintem g1/4". Dodatkowo na górze masz kolejny gwint, dzięki czemu łatwiej napełnić układ (zamiast trójnika można używac). Dzięki temu pompka staje sie dużo wygodniejsza w obsłudze.

 

Dołączona grafika

 

3. Na powyższy top przykręca sie właściwy rezerwuar wyposażony w jeden gwint g1/4" na jednej z bocznych ścianek oraz duży otwór na topie, nalewanie/zlewanie dzięki temu to bajka :)

 

Dołączona grafika

 

całość wygląda tak:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to jest z tym rezami do Lainga?

Na tej Jarogniew'a są dwa rezy? Jeden mały a drugi duży, right?

No, you're wrong ;)

 

Dolny to przezroczysty top z plexi, górny to rezerwuar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Teraz ten malutki skromniutki Laing robi się potworem :P Ale mi i tak nadal się to nie podoba na fotkach jarogniewa, ale już w praktyce u malika nie jest najgorzej ;] To malik kiedy wymiana pompki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra male podsumowanie roznic:

 

Ilosc impulsow mierzona Innovatek Flow-Meter 3.6

 

Innovatek HPPS 12V

Dołączona grafika

Laing DDC 1T

Dołączona grafika

Jak to sie przeklada na uklad...efekt jest taki ze temperatura w idle spadla o jakies 3-4 stopnie :blink:

 

Mam do Was pytanie, gdyz nie znam sie pompka Laing'a. Ktory dokladnie model wybrac, bo z tego co zauwazylem jest ich troche: 1 plus, RT, 1T, etc. ?

 

Te naklejki Innovatek na wentylu i pompce, troche ich za dużo, starczy ta na przepływomierzu, przecież masz wilki napis Innovatek na "podłodze" ;)

Mialem nadmiar stickerow ;)

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Widać miałeś za mały przepływ i teraz po zmianie na lainga masz mniesze temp.. Całkiem ładnie :P Na dole stackera to jest naklejka inno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to sie przeklada na uklad...efekt jest taki ze temperatura w idle spadla o jakies 3-4 stopnie :blink:

 

Mam do Was pytanie, gdyz nie znam sie pompka Laing'a. Ktory dokladnie model wybrac, bo z tego co zauwazylem jest ich troche: 1 plus, RT, 1T, etc. ?

Zajrzyj do wątku o Laingach. Ten który Ty masz teraz to wersja słabsza 10W i 420 L/h teoretycznego przepływu. Jest też wersja 16W i 600 L/h. Ta powinna dać Ci większy przepływ i potencjalnie niższe temperatury.

 

W wątku o Laingach znaleźć można info, że wersję 10W można zmodować na wersję 16W uzyskując wyższy przepływ. Ale nikt w tym wątku tego nie potwierdził.

 

Tylko Laing + top i rez to zaczyna być naprawdę droga zabawa. Wiem bo "przerabiałem" przesiadkę z Eheima na Lainga 16W ;)

 

Your choice ...

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze ta pompka nie jest tania. No ale coz ... cos za cos.

Mam pytanie Andy - jak z glosnoscia tej wersji mocniejszej ktora masz ?

Pompka Jaro odpowiada mi - bo jest cicha - ciekawi mnie jak mocniejsza wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka Jaro odpowiada mi - bo jest cicha - ciekawi mnie jak mocniejsza wersja.

Dla mnie jest bezgłośna. Lepsza niż Eheim pod względem głośności, budowy (chodzi o max temp. chłodziwa) i mam nadzieję długowieczności

 

Zapraszam do wątku o Laingu: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=188268

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie właśnie zastanawiam czy nie kupić tego reza... duży który obecnie posiadam (2x5.25) już mi sie znudził...

 

i teraz pytanie natury technicznej. Czy rez ten w zupełności wystarcza do napełniania układu i czy jest to trudne. I druga sprawa czy pompka może nie być najniższym/najwyższym elementem układu ( u mnie jest po środku).. czy umożliwi to normalne napełnienie układu?

A no i ostatnie.. gdzie można kuipć sameog reza.. bo przeleciałem teraz kilka sklepów i nigdzie nie znalazłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa może być usytuowana gdzie chcesz. Potrafi podnieść ciecz do wysokości ponad 3 metrów.

Kupisz w PC-Tuning. Jeśli nie maja na stanie, to na zamówienie ci ściągna w kilka(naście) dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...