Skocz do zawartości
Malik

Watercooling By Malik

Rekomendowane odpowiedzi

rożnica m-dzy wodą 29 a procem 34C przy 3,8 GHz jest wręcz niesamowicie rewelacyjna :rolleyes:

wracając do tematu można by ew. prysnąć tą siatkę z chłodzenia pamiątek na czarny mat

Pewnie te 29 st. wody odpowiada prawdzie ale we wskazania temp CPU odczytywane z biosu to bym za bardzo nie wierzył. Sobie przypomnijcie historie z DFI gdzie temp proca była niższa niż otoczenia :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w życiu nie rób tego malik :wink: wszystko się wtedy zleje i wyjdzie kupa :-|

Spokojna glowa - nie zrobie tego ;)

 

Pewnie te 29 st. wody odpowiada prawdzie ale we wskazania temp CPU odczytywane z biosu to bym za bardzo nie wierzył. Sobie przypomnijcie historie z DFI gdzie temp proca była niższa niż otoczenia :lol2:

Temperatura podana z Core Temp i Everesta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę, Malik wywalił pompkę Inno :blink: :wink: Popieram decyzję bo tylko psuła cały efekt. To była spontaniczna decyzja ? Bo teraz ten rez na górze jest niepotrzebny :rolleyes: Co do węży to bardziej mi się podobały czarne. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Rez na górze jest ładny. Co do węzy do tygoniki ze sprężynkami były super choć teraz i te nie są złe. I tak jest zajebisty układ!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość teat

Bardzo mi się podoba twój układ, ale jak dla mnie brakuje mu tego czegoś :wink: ja bym zrobił coś z pompką bo się za bardzo rzuca w oczy wg. mnie B)

Edytowane przez teat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojna glowa - nie zrobie tego ;)

Temperatura podana z Core Temp i Everesta ;)

a do Everesta i CoreTemp pomiar idzie z diody term. wiec tu może być problem .Jeżeli vcore przy tych 3,8GHz jest powyżej 1,5 Vol. + tak rozbudowany układ 8800GTX,NB,SB to ........................ :wink:

Tez tak chcę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Malik a nie zastanawiałeś się nad Atmanem 305 pomalowanym na srebno z sm 8\10? :wink: Wtedy układ byłby pełen pr0

teat @ pompka jest dobra. Dla mnie ten laing powinnen być bez reza ale inmho z taką diodeczka całkiem fajnie to się prezentuje. Szkoda malik że już nic nie mozesz doskonalić bo ten układ jest już doskonały xD

Edytowane przez kamil2201

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość teat

@Malik, myślę że nie będziesz miał mi za złe że daje twoją fotke

http://img183.imageshack.us/img183/2718/dsc05062xk2.jpg

Nie pasuje mi tutaj ta pompka ponieważ na pierwszy rzut oka widzimy ją, chłodzenie ramu, bloki i długa karciochę ( :rolleyes: ) i od razu widzimy prawie całego kompa, jeśli byśmy gdzieś postawili pompkę w mniej rzucającym się miejscu bądź ukryli( było by widać jej "blask" czyli podświetlenie :rolleyes: ) to na pierwszy żyt oka widzimy całego kompa z dużą ilością przestrzeni i po dłużej obserwacji "odgadujemy" co i jak. Układ według mnie był by ładniejszy i bardziej zmuszał by do myślenia podczas oglądania. To tyle ode mnie, myślę że mnie rozumiecie. B)

 

edit:

Malik a nie zastanawiałeś się nad Atmanem 305 pomalowanym na srebno z sm 8\10? icon_wink3.gif Wtedy układ byłby pełen pr0

to miało być śmieszne? jeśli tak to tylko dla nielicznych. Nie będę cytował tego co sobie o tobie pomyślałem, gdy to przeczytałem.

Edytowane przez teat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Jak już ma biel to po co mieszać w to jeszcze niebieski? Wyjdzie zaraz jak z odpustu xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość teat

Jak już ma biel to po co mieszać w to jeszcze niebieski? Wyjdzie zaraz jak z odpustu xd

A konkretnie to w którym miejscu? Bo ja tylko tam widzę czarny, srebrny i bezbarwny <_< .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

No chodziło mi o revolteca ledka przy rezie i leda przy laingu. Jest biało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompka jest za piękna by ją chować! natomiast z tyłu dałbym czarny filterek na wentylek żeby prześwitu [filter od strny zewnętrznej budy oczywiście] takiego nie było i byłby perfect!

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może podświetlić pompkę na niebiesko ?

Wtedy nie będzie doniczego pasowało:) Wg mnie tak jest git.

 

co to są za węże te białe?

Czarny tygon bardziej mi się podobał :)

Przezroczyste Innovateki:) A mi sie bardziej podobbają te innova w tym układzie, choć tygonki nie były złe. :D

Edytowane przez Ranken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka zostaje tak jak jest z prostych wzgledow:

 

- kontrukcja i uklad w budzie nie pozwalaja na ukrycie jej

- nie po to kupowalem taka wlasnie pompke zeby ja chowac ;)

 

 

Mam dylemat co do blokow dedykowanych pod moja plyte. Mianowicie po rozmowie z przyjacielem, ktory wybil mi to w pewnym sensie z glowy - nie wiem czy jest sens pakowac pieniadze w ten zakup. Argumenty przeciw sa takie, ze wyzej wymienione bloki sa tylko i wylacznie pod EVGA n680i - przy zmianie plyty te bloki poprostu beda zbedne. Natomiat Graph-O-Matic ktory posiadam w ilosci x2 - jest w pewnym sensie blokiem uniwersalnym - wiec nie bedzie z nim problemu.

 

Co radzicie ?

 

Tak wyglada nowy "kit by Innovatek" pod EVGA:

 

Dołączona grafika

Oraz przypomnienie jak wyglada na plycie:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nie :(

 

Sprzedaja: NB,SB, PWM z opcja dokupienia G-Flow

Tylko takie warianty. Cena natomiast to:

 

- za standardowy zestaw 189 euro

- z G-Flow 269 euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm 190euro za 3 bloki inno to nie jest już tak tragicznie jakby sie mogło wydawać chociaż cena i tak zaporowa dla 0% userów ppc:). Tylko jaki jest sens zakupu 3 bloków które nie są ani uniwersalne ani tanie?..szkoda tego na mosfety....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za taką kasę można kupić nowa płytę główna. Nadchodzą DDR3, PCI-E rev 2 wiec nie wiem czy jest sens pakować tyle kasy zwłaszcza że twój układ wygląda naprawdę świetnie, Może kup sobie ram OCZ z chłodzeniem wodnym i podziel sie odczuciami hehe :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Stanowczo nie! Masz ładny układ i chcesz zmieniać po to aby tylko mieć nowy update? Ten blok na mosfety... Jedyna słuszna rzecz. Kup coś pod swoją mobo i będzie pełen pr0, zabraknie tylko na ramki ale one się tak nie grzeją żeby je wodować bez przesady. Potem może się zrobić chaos w kabelkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazda kolejna zmiana jest fajna co najmniej z tego wzgledu, ze mozemy zobaczyc "na zywo" klocki, ktorych nie kupi kazdy user tego i innych polskich forow...

Zastanawiaja mnie dwie kwestie:

1 - czy odpowietrzanie przeprowadzone tak jak opisales uwazasz za skuteczne :?: Pytam, bo zlozylem swoj uklad i calosciowe odpowietrzenie trwa "nieco" dluzej... a mam w wiekszosci bloki z przezroczystym topem i widac ile powietrza wedruje w ukladzie i ile daje takie dzialanie jak napisal AndyN...

2- czy w czasie tych ciaglych zmian w ukladzie pozostaje cokolwiek czasu na uzywanie kompa :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Czyli wychodzi że mamy go namawiać na drogie klocki żeby coś takiego zobaczyć w realu? Imho szkoda kaski.. Na takie zabawy. I dużej zmiany ze zmianą bloków nie zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kamil2201 - czytaj w didaskaliach ;) Nie chodzi mi o namawianie - Malik to dorosly czlowiek i ze swoim WC/LC bedzie robil co zechce niezaleznie od tego kto i co mu tu napisze...

Ja po prostu ostatnio i przy okazji tego co teraz zlozylem wyszedlem z zalozenia, ze musze dac sie temu ukladowi wykazac a nie zmieniac klocki co tydzien :) Bron Boze nie zabraniam natomiast robic tego komukolwiek innemu :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Dimek już rozumiem spoko.. Ja po wc Malika wynioslem sporo wiadomości i chwała mu ;]

 

Literówka :ops:

Edytowane przez kamil2201

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow jak sie rozmowa rozbudowala :)

W sumie nie ma zadnej fajnej plyty glownej na widoku...wiec moze sie skusze na bloki - ale ... jeszcze pomysle :)

 

PS.

 

A co powiecie na takie cos: link

 

Wtedy wylecialby rez z gory budy i rez z pompki.

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow jak sie rozmowa rozbudowala :)

W sumie nie ma zadnej fajnej plyty glownej na widoku...wiec moze sie skusze na bloki - ale ... jeszcze pomysle :)

 

Hmmmm Pnie ma fajnej plyty??

Poczekaj na DFI LanParty na 680 to bedzie (mam nadzieje) fajna plyta :D

 

PS nie kombinuj juz z ukladem jest niemal idealny.

Mam lepsza propozycje zrob jakiegos zaje*bistego moda obudowy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malik a gdzie byś tego reza zamontował ? Teraz jest fajnie bo wąż z cpu idzie do reza u góry a potem do chłodnicy czyli nie jest tak pusto. Jak mimo wszystko wywalisz ten rez z gory to się pisze na niego ale za przystepna cene <lol>

 

 

ps.

 

Malik , może tak klyk :D

Edytowane przez banditos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...