Skocz do zawartości
Malik

Watercooling By Malik

Rekomendowane odpowiedzi

Z pompka bedzie trudno zeby ja odwrocic - gdyz jak juz wczesniej pisalem. Kabel zasilajacy jest za krotki. Nie starczy mi go jak obroce pompke.

 

A co do Twoich pytan:

1. Zmiescisz jeden naped, jeden dysk, i panel z floppy i przyciskami ( ktory musi byc ).

2. Tez tak chcialem umiescic chlodnice ale niestety nie wejdzie. Armor ma na gorze panel z dodatkowymi USB, wejscie mic etc. I nawet po odkreceniu tego nie wsadzisz chlodnicy. Zrobie Ci fotki jak tylko bede mial chwile czasu.

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pompka bedzie trudno zeby ja odwrocic - gdyz jak juz wczesniej pisalem. Kabel zasilajacy jest za krotki. Nie starczy mi go jak obroce pompke.

 

A co do Twoich pytan:

1. Zmiescisz jeden naped, jeden dysk, i panel z floppy i przyciskami ( ktory musi byc ).

2. Tez tak chcialem umiescic chlodnice ale niestety nie wejdzie. Armor ma na gorze panel z dodatkowymi USB, wejscie mic etc. I nawet po odkreceniu tego nie wsadzisz chlodnicy. Zrobie Ci fotki jak tylko bede mial chwile czasu.

Dzięki.

Będę wdzięczny za fotki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HUD - masz racje, w końcu to jest wc, a nie jakieś byle co z kadetami... to jest prawdziwy moding :lol2:

:blink: ROTFL :mur:

 

MODDING polega na MODOWANIU. Ta buda ma fabryczne okienko a montaz calego ukladu polegal na poskrecaniu szybkoslaczek i wlaniu wody... Faktycznie MOD na całej linii LOL.

 

Nie zeby to wszyskto wygladalo źle... Wrecz przeciwnie, przyznaje, ze efekt wizualny jest naprade ciekawy ale modem nie nazwalbym zadnego elementu tego kompa. Z reszta to WC nadaje sie do przebudowy gdyz sprytniej prowadzac weze moznaby zmniejszyc ich dlugosc o ~30-50 cm co skutkowaloby mniejszym "balaganem" w budzie i poprawilo estetyke calosci. Pompe obrocilbym o 180 stopni co wyeliminowaloby tą "pętlę" na dnie budy. Eheima chowalbym tez gdzies we froncie skrzyni zamiast klasc praktycznie pod grafą na widoku.

 

Nie mam nic przeciwko kupowaniu drogich czesci do WC- skoro kogos stac to prosze bardzo. Prawdziwy modding polega jednak na wlozneiu jak najwiekszej ilosci pracy w stworzenie czegos unikatowego i wyjatkowego...

Edytowane przez Orion_THG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Solitarius

To był sarkazm co już wcześniej podkreśliłem... moding to dla mnie orac/blackmesa/hypercube... reszta startu nie ma ;x

 

btw to wy macie porządne problemy z odczytywanie intencji, szczegolnie ze na koncu jest LOL

Edytowane przez Solitarius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: ROTFL :mur:

 

MODDING polega na MODOWANIU. Ta buda ma fabryczne okienko a montaz calego ukladu polegal na poskrecaniu szybkoslaczek i wlaniu wody... Faktycznie MOD na całej linii LOL.

 

Nie zeby to wszyskto wygladalo źle... Wrecz przeciwnie, przyznaje, ze efekt wizualny jest naprade ciekawy ale modem nie nazwalbym zadnego elementu tego kompa. Z reszta to WC nadaje sie do przebudowy gdyz sprytniej prowadzac weze moznaby zmniejszyc ich dlugosc o ~30-50 cm co skutkowaloby mniejszym "balaganem" w budzie i poprawilo estetyke calosci. Pompe obrocilbym o 180 stopni co wyeliminowaloby tą "pętlę" na dnie budy. Eheima chowalbym tez gdzies we froncie skrzyni zamiast klasc praktycznie pod grafą na widoku.

 

Nie mam nic przeciwko kupowaniu drogich czesci do WC- skoro kogos stac to prosze bardzo. Prawdziwy modding polega jednak na wlozneiu jak najwiekszej ilosci pracy w stworzenie czegos unikatowego i wyjatkowego...

Panowie - ja nie powiedzialem ze zrobilem mod. Wiec nie rozumie czemu takie halo z tego powodu.

 

HawkEye: Oto zdjecia :)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Ja wywalilem ten panel gorny z dodatkowymi laczami - bo mi zawadzal :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update w moim WC. Tym razem przybyl blok na mosfety mobo. Blok firmy MIPS.

 

Dołączona grafika

 

Ogolnie blok ten to porazka pod wzgledem wykonczenia. I do tego nie dalo sie go nasadzic na radiatory mosfetow. Wiec w ruch poszedl pilnik i dremel:

 

Dołączona grafika

 

A tak wyglada juz wpiety w uklad:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wytrzymac nie mogles do soboty;p

Pewnie grafe tez sam zaczniesz montowac..

Co za SLUTTY ;p

 

Hammerite pierwsza klasa! :D

 

@mattnick

pozostale mosfy nie maja takiego obciazenia i sa drugorzedne (RAMu tak nie katuje jak proca;p)

 

co do wezy to chyba musial pokombinowac jakie dac krocce, jakie bloki qpic i jaka kolejnosc bedzie najbardziej optymalna..

malo kto sie tak 'piepshy' z wezykami i kabelkami jak malik :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury spadly o okolo 20 stopni.

Przedtem w idle bylo 48-50 stopni, a w stresie 61 ( dobijalo czasami do 68 stopni ). Natomiast teraz jest kolejno: idle 35-47, stress 48.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kolejności, to jest jeden minus wszystkie bloki i prosto do reza, a jak wiadomo woda jest dosyć ciepła a ta pąpka nie lubi wysokich temp.

:? Sugerujesz ze woda nagrzana w blokach jest znacznie cieplejsza niz za chlodnica? Dobrze jakby byl 1 stopien roznice, ale pewnie i tyle nie ma :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zmiany u mnie w ukladzie. Tym razem symboliczne. Nowa grafa wymusila nowy blok. Oczywiscie rowniez ze stajni Innovatek'a. Niestety nie ma wersji z podswietleniem ( jedynie ten model co mialem mogl miec ten bajer ). Musialem rowniez zrezygnowac z radiatora ktory mialem na poprzedniej karecie, gdyz na tej, pomimo tego ze pasowal, zachaczal o krociec bloku na NB. Tak wyglada nowy nabytek:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

UPDATE:

 

Male zmiany stylistyczne w ukladzie :)

 

Foto:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te "sprężynki" na wężach wyglądają kiczowato. Ja bym je zdemontował, ale to kwestia gustu.

Imo tez przesada z tymi sprezynkami. Przerost sie robi. Jeszcze mozna dac:

 

Dołączona grafika

 

do kompletu :)

 

Ale mowiac powaznie to niezly zestaw czesci "przeszedl" przez to wc. Prawdziwy poligon :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Ta kula nie pasuje bo nie jest UV-Ready :wink:

WC'cik mi się podoba ale te sprężynki to już chyba przesada tym bardziej, że węże się nie załamują (a chyba temu mają one zapobiegać?) ew. Mogłeś dać przezroczyste tam gdzie są niezbędne.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nic nie bede dodawal do WC - wiec spokojnie Panowie :)

 

Przyznam sie szczerze, ze widzialem takie zastosowanie gdzies na obcym forum i mi sie spodobalo - dlatego je wsadzilem. Na zdjeciach wygladaja bardzo oczojeb..., ale tak nie jest. Co do odczuc subiektywnych...no coz jednym sie podoba drugim nie. Mi narazie sie podoba wiec zostaja.

 

Aerial: "Troche" tego sprzetu bylo ;)

 

Racuch: Juz wczesniej mialem tak poprowadzone weze ( majac jeszcze 7800GT ). Zasluga w tym bloku Innovatek :)

 

Miazga82: Schludnie i estetycznie dalej jest. Przeciez przybyly tylko sprezynki :P

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...