Skocz do zawartości
Malik

Watercooling By Malik

Rekomendowane odpowiedzi

Ale mi sie podobaja wiec poki co pozostaja :)

 

UPDATE:

 

Mirror Mod :)

 

Dołączona grafikaDołączona grafika[Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

UPDATE II:

 

Black Wall Mod :)

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

 

Ostateczny wyglad WC:

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, pomalowanie ścianki to chyba przyszło tak z nudów ;)

Ale wycięcie siatki to napewno dużo dało. Jak to robiłes? Szczypcami ucinałeś i potem pilnikiem, czy jakoś inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomalowanie scianki wydawalo mi sie jak najbardziej slusze. z tego wzgledu, ze podczas wycinania - uszkodzilem maty, ktore tam byly. Nie chcialo mi sie na nowo wyklejac ich. Bo mowiac szczerze jest to chybiony pomysl z matami w tej czesci budy. Dlatego postanowilem ja pomalowac :)

 

Do wyciecia kratki posluzyl dremel oraz pilniki. W sumie praca trwala 2h plus 1h na suszenie. Nie spieszylem sie :P

 

Po wycieciu kratki, jak zauwazyl Miazga82, ustal szum i zrobilo sie ciszej :) Mod jak najbardziej sie udal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo tez przesada z tymi sprezynkami. Przerost sie robi. Jeszcze mozna dac:

 

Dołączona grafika

 

do kompletu :)

 

Ale mowiac powaznie to niezly zestaw czesci "przeszedl" przez to wc. Prawdziwy poligon :wink:

napisze tylko tyle...

 

2 fota

 

jak zobaczyłem tą fotę od razu przypomniał mi się ten temat i post aeriala

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malik, co prawda uważam, że powoli lekko Cię ponosi z tymi kombinacjami (sprężynki? lustro? błeee...), ale w sumie budę robi się dla siebie i pod swój gust, więc skoro właścicielowi się podoba to gitara. Musze jednak przyznać, że masz chłopaku zdrowie do grzebania w układzie, szacuneczek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartolomius dzieki za slowa krytki. Co do sprezynek i lustra - moze masz racje. Ale chcialem sprobowac jak to wyglada. Dobrze to okresliles - kazdy sklada kibelek pod siebie i pod swoj gust. A poki co mi sie podoba tak jak jest :)

 

Kolejna rewizja WC (zmiana platformy) bedzie calkowicie inna :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, na dzien dzisiejszy, osobiscie nie widze zadnej budy ktora moglaby zastpic ta co mam - pod wzgledem praktycznosci, miejsca i wygladu :) Jezeli sie zastanawiasz nad wlozenie do niej wc - to jak najbardziej polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, na dzien dzisiejszy, osobiscie nie widze zadnej budy ktora moglaby zastpic ta co mam - pod wzgledem praktycznosci, miejsca i wygladu :) Jezeli sie zastanawiasz nad wlozenie do niej wc - to jak najbardziej polecam.

Zgadzam się w 100% :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala zmianka u mnie nastapila. A mianowicie modna ostatnio zmiana platformy :)

 

Wybor padl na oboz niebieskich, a dokladnie:

 

1. Mobo: EVGA n680i

 

Dołączona grafika

Moze pare slow o samej mobo - pod wzgledem mozliwosci WC. Plyta ogolnie jest bardzo dobrze rozplanowana jesli chodzi o podzespoly, ktore bedziemy montowac. Natomiast sprawa z montazem blokow wodnych - to juz inna historia. Nie jest oczywiscie tak zle jakby sie wydawalo. Ale od poczatku. Mocowanie mostka polnocnego posiada 4 otwory montazowe. Sa one rozmieszczone w bardzo dziwny sposob, tzn. otwory nie sa symetryczne w dwoch osiach, lecz tylko w jednej:

 

Dołączona grafika

NB z seryjnym chlodzeniem

Dołączona grafika

NB ze sciagnietym radiatorem

Jak widac na zdjeciu - mozna miec wrazenie, ze bedzie problem z montazem bloku. Na szczescie to tylko tak "zle" wyglada. Gdyz nie ma problemu. Jedna para otworow ma rozstaw po przekatnej 55mm ( dolny lewy, gorny prawy ), a druga 72mm ( dolny prawy, gorny lewy ). Bloki, ktore sa teraz w sprzedazy pasuja na rozstaw nr 1. Osobiscie przymierzalem blok

Graph-O-Matic firmy Innovatek i pasowal idealnie. Niestety nie zamontowalem go z innej przyczyny, ktora jest kolejnym punktem opisu. Jest to mostek poludniowy:

 

Dołączona grafika

Nie rozchodzi sie tutaj o otwory montazowe - co mialo miejsce z mostkiem polnocnym. Ale z nachodzeniem jego na karte graficzna. Problem znany z plyt DFI. Tutaj historia sie powtarza. Wspomniany blok firmy Innovatek, rowniez tu pasuje idealnie. Podejrzewam ze innych firm rowniez. Niestety jest za malo miejsca na blok z kroccami w czesci centralnej top'u. Pozostaje dac tam jaki radiatorek i sprawa rozwiazana.

 

Niestety nie mialem nic takiego pod reka i dlatego musialem zostac przy ori chlodzeniu. Podobnie z blokiem na CPU, rowniez nie doszedl na czas - na szczescie z pomoca przyszedl Wronek, za co mu serdecznie dziekuje :)

 

 

Dobra, koniec gadania. Tak na chwile obecna wyglada moje WC:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Fotki przed montazem:

 

Dołączona grafika

Bez chlodzenia seryjnego

Dołączona grafika

Zestaw gotowy do montazu

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna ta płyta główna, poza tym to jak na razie prosty układzik.

Blok na cpu mam nadzieje szybko zniknie, bo imho jest do bani.

 

Czym pomalowałeś krawędzie kar na pci, czy one tak przypadkowo się świecą? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok na cpu mam nadzieje szybko zniknie, bo imho jest do bani.

O to bym sie za bardzo nie martwil :) Za tydzien pewnie bedzie inny bloczek znajac tempo Malik'a :wink: Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi:

 

- Co do bloku na CPU, to zniknie najszybciej jak bedzie sie dalo :)

 

- Karty na pci nie sa niczym malowane - tak ladnie swiecia w UV

 

Domyslnie na CPU ma byc G-Flow :) Niestety nie ma go jeszcze u nas i stad ten zastepczy blok. W planie jest "wodowanie" mobo. Jak wyjdzie, zobaczymy.

 

W sumie polowalem na inna mobo, ale niestety jej jeszcze u nas nie ma. Gdyby byla - to na pewno bylo by juz full WC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malik

 

A czym na plus różni się asus striker od evga jeśli chodzi o zakładanie bloczków. Jedna i druga ma "chipset w dwóch kawałkach" a w dodatku striker heat-pipe'y z chipsetu wykorzystuje do chłodzenia mosfetów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ciekawostki dorzucam fotki z przymiarka bloku na NB:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Male zmianki:

 

Przyciski w stylu low rider :)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...