Jump to content
Hemix

Podłączenie Internetu Do Drugiego Pokoju...

Recommended Posts

Witam

Mam internet z sieci radiowej. Jest router, z ktorego leci sygnal do anteny u mnie na dachu a potem jest rozdzielany przez switch albo hub (niewiem dokladnie) na dwa komputery(moj i sąsiada).

Teraz mam taki problem. Chce przenieść komputer do innego pokoju, ale brakuje mi kabla do internetu :P

Jakbym zrobił przedłuzacz to mialby on cos kolo 30 metrow :/ Czy Pogorszyło by to jakość połączenia, sygnal nie byl by słabszy i nie gubil by pakietow po drodze ?

Może macie jakieś inne pomysły, jak "dostarczyć" ten internet do drugiego pokoju? Głównym problemem jest to że musi to kosztować jak najmniej ;)

Kupiłem ten kabel. Sprzedawca oprawił mi go w sklepie.

Podłączam jedna końcówke do PC, drugą przez taki łącznik do kabla od internetu i ... niedziała :/

Mimo tego, że jest wszystko podłączone to cały czas pisze, że kable sieciowy jest odłączony. Przez chwile tylko mi załapało, pisało że kabel jest podłączony, ale i tak nawet pingi nie dochodziły do bramy.

Panowie, o co chodzi ? :P Musze kupic wzmacniacz, czy coś żeby to zaczeło działać ?

Prosze o szybka odpowiedz ;)

Jedno (lub więcej) z poniższych:

- uszkodzony kabel,

- uszkodzona/zle zarobiona jedna z wtyczek albo obie,

- wadliwy łącznik,

- zrobił Ci kabla cross-a w sklepie zamiast prostego, a karta sieciowa sobie z tym nie radzi,