Skocz do zawartości
davidson88

Problem Z Kartą Sieciową

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Zaczne od tego iż wczoraj z dnia na dzień internet przestał mi działać... w "moje miejsce sieciowe" nie ma zadngo 'połaczenia' - nie moge tez zadngo utworzyc poniewaz wyskakuje mi komunikat iz nie wykryto karty sieciowej. Wyłączyłem wiec zintegrowaną sieciowke i włozyłem drugą...problem pozostał. Nigdy wczesniej nie instalowalem zadnych sterownikow do sieciowki (połączenie tworzyło sie zawsze samo od razu po formacie.). Nawet gdybym chciał, sterownikow tez nie moge zainstalowac poniewaz wyskakuje znany juz komunikat(nie mozna zaistalowac poniewaz nie wykryto karty sieciowej). Jestem teraz swiezo po formacie (myslalem ze to zalatwi problem) ze wszysatkimi sterownikami od plyty głownej itp.

 

Macie jakies pomysły na rozwiązanie problemu? z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoria:

1. Burza + podłączony kabel LAN = padnięta karta.

2. Dodatkowa karta nie działa, bo ma inny MAC i jest blokowana.

Fakty:

Ad. 2. To nie tłumaczy braku "Połączenie lokalne" i braku karty w systemie.

 

Teoria nr2:

Wyłączone połączenia sieciowe czy coś na ten styl (usługi).

Fakty:

Po formacie powinno być ok.

 

Wnioski:

Podaj:

dokładny model płyty + model karty dodatkowej + system operacyjny (i wersję SP)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ULLISSES - dzięki za zainteresowanie i chęci.

 

 

Płyta: Gigabyte K8 Triton nforce4

SO: Xp Pro (bez sp - zawsze tak było i było ok)

Sieciówka: Planet ENW - 9504 10/100Mbps

 

Wspomniany problem powstał rankiem po burzy (zaraz po burzy jeszcze wszystko było ok)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy w tabeli po post (postcie - jak to sie odmienia :lol: ) czy wykrywa ethernet device

tabelke zatrzymasz 'Pause'

Troche nie czaje :oops: prosiłbym abyś mi to wytłumaczył łopatologicznie... jaka tabelka? gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tabelka ta to informacje o przerwaniach

nad nia znajduja sie informacje m.in. o trybie dzialania dyskow itp.itd.

 

mozesz ja zobaczyc po pierwszym 'ekranie' po wlaczeniu komputera (na ktorym jest wyswietlona predkosc cpu, ilosc pamieci ram), pewnie u ciebie zamiast tego jest 'ekran' z logo plyty czy cos podobnego ;]

 

za raz po nim bedzie wlasnie ta tabelka, abys mogl ja zobaczyc (szybko, nawet baaardzo szybko znika ;) ) musisz zatrzymac przyciskiem na klawiaturze 'Pause/Break'.

jezeli ci sie nie uda za pierwszym razem, to probuj do skutku ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe...smieszna sprawa..włączyłem dzis kompa i nagle sam sie właczył kreator dodawania sprzetu (wczesniej nic nie wykrywał) i wszystko sie elegancko poinstalowało :-P wszystko juz działa.

 

Dziękuje wszystkim za chęci i starania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

damn;/

 

Net od tamtej pory włączył sie ze dwa razy (poki nie wyłączałem kompa,net chodził cały czas)...to nie jest wina karty sieciowej tylko "kontrolera sieci" a dokladniej sterownikow do niego... na cd od plyty głównej ich nie ma, na stronie producenta tak samo (tzn sciagnąłem izaistalowałem wszystkie pliki z działu "lan" i "usb" ze strony gigabyte i to tez nic nie pomaga;/ )

 

any solutions?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...