Skocz do zawartości
tHe mRuWa

Galaxy 7600gs Ddr3 Zalman Na Co Zamienic...

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko nie piszcie ze tak to tylko w Erze :mur:

 

 

 

Zastanawiam sie zeby zamienic tego mojego 7600gs 256ddr3 na 8600GT gainward albo gigabyte albo moze jeszcze cos innego, bo na razie ograniczylem sie do przeszukania allegro pod katem słowa pasyw* i wybraniu czegos ponizej 500zł :rolleyes:

Edytowane przez tHe mRuWa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień lepiej chłodzenie na karcie na cichsze np Revoltec. Wyjdzie taniej. Różnicy w wydajności względem 8600GT nie zauważysz.

 

 

 

rozumiem, a te 2tys obrotow to nie za duzo - wydaje mi sie ze 22dB to sporawo...

 

 

 

A moze cos od ATI? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zmiejszyć o połowe (1100rpm spokojnie starczy) i masz wtedy błogą cisze. Nawet pasywnie powinien wystarczyć przy przewiewnej obudowie. ATI też nie ma nic ciekawego w tym segmencie.

 

 

 

Znalazlem jeszcze takie MSI 7900GS na pewno bedzie wydajniejsza od mojego 7600gs i cichsza ;) a i cena w miare przystepna, a z tego co widzialem w recencji to nawet niezle sie kreci(570/830 - co prawda nie jest to poziom drozszego galaxy, ale i tak chyba niezle, a galaxy ma jeszcze wentyl:()

 

ech a moze bym sie tak skusil na galaxy z coolermasterem :) ale jakos nie bardzo chce mi sie wierzyc ze ten wentyl jest nieslyszalny

Edytowane przez tHe mRuWa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech a moze bym sie tak skusil na galaxy z coolermasterem :) ale jakos nie bardzo chce mi sie wierzyc ze ten wentyl jest nieslyszalny

Radze Ci uwierzyć, bynajmniej w moim przypadku... wogóle nie słyszę tego CM.

Co prawda... Temp. wahają się ok. 50-70 stopni, ale nie jest źle.

 

Szczerze polecam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz tego MSI bo ma pamieci 1,4ns a galaxy z CM ma pamieci 1,2ns

 

 

 

wiem widze, ale to az taka straszna roznica?

wiem nie kreci sie az tak dobrze - ale jest prawie 90zl tansza i ma pasywne chlodzenie i na pewno bedzie to krok do przodu w porownaniu z moja obecna karta:)

Cos czuje ze zaraz ktos mi ja sprzatnie ;)

 

edit: pomylka juz to ktos zrobil ;( ech i wracam do pkt wyjscia :(

 

trudno zaraz podlacze tego swojego na 5V, bo mnie wkurza halas...tylko musze ta pieprzona wtyczke jakos wyciagnac ;)

Edytowane przez tHe mRuWa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radze Ci uwierzyć, bynajmniej w moim przypadku... wogóle nie słyszę tego CM.

Co prawda... Temp. wahają się ok. 50-70 stopni, ale nie jest źle.

 

Szczerze polecam...

 

 

 

Taka galaxy7900gsCM tansza prawie 50zl od tych 600/1600, ale chyba bezproblemu powinna sie podkrecic rowniez do tych wartosci, pozatym one chyba maja takiego samego CM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to ten sam cooler.

Myślę, że spokojnie powinien polecieć na 600/1600.

W apollo, masz tego Galaxy za 533zł (tam tez kupowałem), co prawda brak opisu produktu, ale do mnie dotarł z taktowaniem 600/1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz nie chce Ciebie urazić ale ta karta nie jest na tyle szyBsza by dopłacać ponad 200 zł. Jak już zmieniać to albo 7900GS albo z DX10 8800GTS.

Yhm. Skad czerpiesz swoja jakze ciekawa wiedze? :blink:

Zwłaszcza ze 86gt=79gs a w nowszych grach juz widac przewage 86...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, widac to zwlaszcza po AoE3, farcry,fear,graw,carbonie,red ocean,splinterze,tdu,oblivionie,trackmani..... <_<

Czyli w polowie testowanych gier 8600 wypadal mniej wiecej jak 7900, albo byl szybszy i to calkiem sporo (oblivion, tdu)....

Dooma, q4 i preya nie licze bo to stary silnik ktory wiadomo jak reaguje na szerokosc magistrali pamieci.

Oczywiscie nie trzeba wspominac ze nowe sterowniki wciaz poprawiaja wydajnosc w grach....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Tak, widac to zwlaszcza po AoE3, farcry,fear,graw,carbonie,red ocean,splinterze,tdu,oblivionie,trackmani..... <_<

Czyli w polowie testowanych gier 8600 wypadal mniej wiecej jak 7900, albo byl szybszy i to calkiem sporo (oblivion, tdu)....

Dooma, q4 i preya nie licze bo to stary silnik ktory wiadomo jak reaguje na szerokosc magistrali pamieci.

Oczywiscie nie trzeba wspominac ze nowe sterowniki wciaz poprawiaja wydajnosc w grach....?

tak tak, to cos dla Ciebie: "Jeśli jednak już dziś chcesz mieć kartę DX10 i nie docierają do Ciebie argumenty w postaci wyższej wydajności kart GF 7900 GS oraz Radeon X1950 PRO, to wybór GF’a 8600 GT jest dobry."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak, to cos dla Ciebie: "Jeśli jednak już dziś chcesz mieć kartę DX10 i nie docierają do Ciebie argumenty w postaci wyższej wydajności kart GF 7900 GS oraz Radeon X1950 PRO, to wybór GF’a 8600 GT jest dobry."

I co, chciales mi tym pojechac? Jak podaje linka to raczej jestem zaznajomiony z jego zawartoscia.

Tak mi sie przypomina podobna sytuacja kiedy na rynek trafil 6600gt, który tez byl taki strasznie gorszy od starszej karty (9800pro)...A potem co gra to radek wypadal gorzej :lol:

eot bo widze ze 79jest lepszy :lol2:

 

 

Updejt.

Żałosne...

ty chyba tego testu nawet nie przegladaes z tego co widze :lol:

a ten ram chyba musialbym ukraśc, bo 8600 jest raczej tansze od 7900 :lol:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, widac to zwlaszcza po AoE3, farcry,fear,graw,carbonie,red ocean,splinterze,tdu,oblivionie,trackmani..... <_<

Czyli w polowie testowanych gier 8600 wypadal mniej wiecej jak 7900, albo byl szybszy i to calkiem sporo (oblivion, tdu)....

Dooma, q4 i preya nie licze bo to stary silnik ktory wiadomo jak reaguje na szerokosc magistrali pamieci.

Oczywiscie nie trzeba wspominac ze nowe sterowniki wciaz poprawiaja wydajnosc w grach....?

No jeśli dla Ciebie silnik FarCry, Splintera to nowe gry to i nowe silniki to naprawde gratuluje wiedzy. Carbon to conwersja na PC więc nie ma co porównywać. Z tego co widziałem to jeśli mówimy o płynnym graniu to jednak 7900GS szybszy jest. No chyba że dla Ciebie ważne jest że 86TG jest szybsze bo ma 18 klatek a 7900GS ma tylko 16 z AA x4 i Anizo x8 w rozdzielczości 1280x1024. Współczuje Ci serio. Fakt faktem że moze później bedzie sie opłacało kupno ale na razie tak nie jest. A że kupiłeś to nie musisz wszystkim wmawiać że jest naj i wogóle. Szczerze wolałbym na Twoim miejscu kupic 7900GS i za różnice w cenie wziąć giga ramu no ale nie mój wybór...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...