Skocz do zawartości
Morisako

Abit Nf7-s I Wieczna Magistrala 100mhz

Rekomendowane odpowiedzi

Wit-Aj!Cie.

 

A miało (i nawet przez pewien okres było) tak pięknie. Przez długi czas leciałem na Abicie NF7 i Athlonie 1700+@2100MHz i zachciało mi się zmienić na NF7-S i Bartona M.

 

Przez miesiąc chodził pięknie 200Mhz x 11. Zero problemów. Az do przeprowadzki do nowego domu (transport prof. we wlasnych samochodzie:D) I zaczeły się problemy. Niby błache od początku. Najpierw 2Long Signal czyli procek. Ale Abit jest kapryśniejszy niż niejedna kobieta więc przeczekałem go i ruszył. Wykrył standartowo default 600MHz. Wszedłem do biosu. Zmiana Mnożnika na 133x13,5 - tak aby zaskoczył na więcej. ENTER. Zrobił PIK! - czerwona tabelka ostrzegawcza..... i cisza... długa...20min czekałem. Nic więcej nie stało się. Reset. Bios. Procesor ustawiony na 133x13,5 ale pokazuje w wykrytym procesorze ze ma 100x13,5=1350.

Podmumałem. I od nowa. Zero efektu. Wymieniłem baterie. Robiłem Clear CMOS. Wszystko co mi przyszło do głowy. Nadal chodzi co bym nie ustawił 100MHz x coś to ustawie. Nadal nie robi restartu samoczynnego po czerwonej ramce ostrzegawczej.

 

Ale...chodzi np. 100MHz x (UWAGA!) 22 i działa stabilnie (azureus odpalony 36h:D)

Potem dopiero zaczeły się kolejne numery. Nie działa ClearCMOS przez zworke tylko poprzez wyciągnięcie baterii. Doszedłem już do tego, że wsadziłem kość biosu z NF7... nic, takie same objawy.

 

Teraz działam na starym Abicie NF7 z Bartonem-M (199x12) i kością biosu z tamtego NF7-S. Nie ma problemów.

 

Ktoś może wie o co banlga? Bo ja już nie mam pomysłów.

 

Pozdrawiam

Morisako

 

PS. Dodam, że jak zainstaluje system na tym nieszczęsnym 100x22 system wykrywa wszystkie urządzenia bez problemu.

 

I trochę danych o tym co mam w kompie:

Abit NF7-S (do tej pory był bios jakis modern. ale wrzuciłem stadnartowy D27 - tak, zmiana biosu pod widną przebiegłe bez problemu)

Barton M (CPU-Z pokazuje go jako Athlon XP -M Barton 0.13um i V1.6)

Chłodzenie Thermaltake Thermaltake Big Typhoon na paście Arctic Silver 5

Zasilacz Chieftec GPS-400AA

Grafika 9600XT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...