Skocz do zawartości
Maq4all

Procek + Ram + Płyta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

otóż mój stary komp zaczyna coś niedomagać, a dokładniej płyta główna, jako że nie chcę już się pakować w Socket A przy aktualnych cenach sprzętu, to wolę opylić procka i ram, a na ich miejscu wybrać coś nowszego.

Niestety nie planowałem tej wymiany i moje finanse nie pozwalają na szaleństwo, dlatego chcę przeznaczyć na nowego Procka, ram oraz płytę +/- 650zł.

Odrazu mówię że płyta to przydałaby się jakaś z miarę dobrą grafą żeby można było pograć w gry pokroju Swat 4 (nie mówię tu o maks detalach) czy EnemyTerritory, oczywiście gdy przybędzie trochę gotówki to nie wykluczam w przyszłości zakupienia jakieś grafy na PCI-E.

Oczywiście nie wykluczam póżniejszej inwestycji także w dodatkowy moduł ramu

 

Osobiście wybrałem takie komponenty:

AMD ATHLON 64 X2 3800+ BOX - http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=5327

ASUS M2A-VM - http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=9076

GOODRAM DDR2 1024 MB / 533, CL 4 - http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=5327

 

Zakup planuję dokonać w którymś z wrocławskich sklepów (z pominięciem ProLine).

 

Ktoś ma jakieś sugestie, propozycje?

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może brisbane ? Tańszy chłodniejszy krętliwszy :D

Z tego co widzę to na arest.pl nie mają Brisbane, znacie może jakiś inny sklep gdzie by to mieli?

Na 4speed znalazłem, z tym że tam najwolniejszy to 4000+, który jest prawie o 80zł droższy niż ten co podałem na początku :/

 

Tak wogóle to jak myślicie, ta zasiłka co mam w podpisie styknie jak na początek do tego konfigu?

Edytowane przez Maq4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zaoszczędzona kase weź Abit KN9 za 237 zł.

Nie ma zintegrowanego układu graficznego, więc odpada w przedbiegach....

 

Jednak wolałbym oferty z wrocławskich sklepów bo jednak jakby co to będzie mniej problemów z gwarancją...

 

Co do ramu to chyba masz jednak racje, te goodramy 667mhz z CL5 to prawie to samo co te 533mhz z CL4 (zmiana timingów jakby co to przecież nie problem), a jednak te pierwsze są tańsze ;p

 

Przy okazji ponawiam pytanie, czy zasilacz SilverPower SP-350PSF styknie do tego zestawu po tej modernizacji?

Edytowane przez Maq4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 A na 12-tce - troszkę maławo ale przy zintegrowanej grafie pociągnie i z OC procka pod 1 warunkiem - że to jest firmowy zasilacz a nie no name. A tego to ja już nie wiem :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta imho Biostar ta690g

Jesli ze zintegrowana grafa, to tylko ta plytka, ewentualnie Foxconn, ale on nie ma DVI, tylko D-Sub. Asus ktory podales wyzej z tego co pamietam nie robie wiecej jak 230HTT, wiec go sobie daruj. Tylko problem w tym, ze i Biostar i Foxconn sa tylko na wysylke, bo we Wrocku ich nie widzialem, ale to sa jedyne opcje jesli chcesz sobie zrobic dobrego i niedrogiego kompa. Bo brac Brisbane (jest w Proline za 239zl) i wogole go nie podgonic, to grzech, a grzeszyc nie wolno ;)

 

EDIT:

 

1) Pamieci Kingstona

2) Czemu pomijasz Proline ? Zreszta w Arescie tez jest Brisbane, ale troche drozszy.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zintegrowanego układu graficznego, więc odpada w przedbiegach....

Jesli zależy Ci na cenie to warto poszukać jakiejś używki na allegro jak x300-x500 za ok 50zł. W sumie cena podobna co do płyty z integrą i duże możliwości OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2) Czemu pomijasz Proline ? Zreszta w Arescie tez jest Brisbane, ale troche drozszy.

Niestety mam z ProLine bardzo miłe wspomnienia jeśli chodzi o serwis...

A na arest za chiny nie mogę znaleźć czegoś innego niż Manchester i Windsor...

 

15 A na 12-tce - troszkę maławo ale przy zintegrowanej grafie pociągnie i z OC procka pod 1 warunkiem - że to jest firmowy zasilacz a nie no name. A tego to ja już nie wiem

Z tego co wiem to Silver Power nie zalicza się do niskiej półki.

 

W sumie cena podobna co do płyty z integrą i duże możliwości OC.

Ale czy ja wiem, aż tak się nie bawię w O/C. Bo na korzyść tego Brisbane przemawia do mnie głównie stwierdzenie "chłodniejszy" co powinno się przełożyć dobrze na prace wentylatorów ;p Edytowane przez Maq4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage
Jesli ze zintegrowana grafa, to tylko ta plytka, ewentualnie Foxconn, ale on nie ma DVI, tylko D-Sub. Asus ktory podales wyzej z tego co pamietam nie robie wiecej jak 230HTT, wiec go sobie daruj. T

 

Wiecej:

 

2629806[/snapback]

Niestety mam z ProLine bardzo miłe wspomnienia jeśli chodzi o serwis...

A na arest za chiny nie mogę znaleźć czegoś innego niż Manchester i Windsor...

 

Napisz mi na PW wiecej jak mozesz. Ciekawe co tym razem wymyslili.

 

A w Arescie to lolki pracuja. Fafowcy i tyle. AM2 ospiuja jako Menchester. Idz do nich , wez proca do lapy i sprawdz czy gdzies w nazwie nie bedzie DD. To jest Brisbane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji ponawiam pytanie, czy zasilacz SilverPower SP-350PSF styknie do tego zestawu po tej modernizacji

Mi za chiny fortron 350HNL nie chciał wogóle załączyć komputera. X2 Brisbane 3600, 2x1GB, grafika (UWAGA) na PCI (jakiś badziew). Wszystko odłączone, potem nawet ramy wyciągnąłem i dalej to samo! Nie polecam! Wymniełem na to co w podpisie i śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi na PW wiecej jak mozesz. Ciekawe co tym razem wymyslili.

To już było już pare lat temu, ale zraza została do dzisiaj... Zresztą nie tylko ja tam miałem przeboje w serwisie, moi znajomi także. Od tamtego czasu odradzam ten sklep i ostatnio nie miałem żadnych nowych rewelacji z tego sklepu bo z tego co wiem to nikt nie był zmuszony wybrać się tam na serwis ostatnio.

 

A w Arescie to lolki pracuja. Fafowcy i tyle. AM2 ospiuja jako Menchester. Idz do nich , wez proca do lapy i sprawdz czy gdzies w nazwie nie bedzie DD. To jest Brisbane.

Mi zależy bardziej na serwisie, bo jak narazie to się na nich nie zawiodłem. Bo w Proline to potrafią wcisnąć większy shit w ramach naprawy gwarancyjnej niż ty im oddałeś :P

Co do procka to chyba tak zrobię, jeśli nie będą mieli go w arest, to przejdę się np. do K2, ExtraPC, VirtualPC i zobaczę może ta, dostanę go.

To mówisz że mam szukać DD na opakowaniu? A możesz dać jakiś konkret, gdzie to może znajdować się dokładniej?

 

 

Jeśli chodzi o zasilacz to chyba trzeba będzie wysupłać trochę kasy na Amacrox Warrior AX400-PNF (szkoda że już po promocji).

 

A wiecie może ile mógłbym odzyskać kasy z moich starych części (Procek Athlon XP 2000+, Pamięci OCZ 512mb cl2.5, Gigabyte Radeon 9550 128mb 128bit zmodowany na 9600Pro i zasilacz Silver Power SP-350PSF), bo płyty raczej nie sprzedam bo jest najprawdopobniej trochę walnięta (ale jeszcze w tym tygodniu mam zamiar ją skatować i dokładnie sprawdzić).

Edytowane przez Maq4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek brać gdzie taniej - raczej nie padnie bo od czego ?

Czapa jest napięć kosmicznych też niebędziesz dawał.

Płyta musi łapać wzglednie wysokie htt żeby te 3 Ghz wycisnąć - 315.

I pod tym kątem dobierać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to jest test Biostara, a ja pisalem o Asusie :) Sam tego Asusa jeszcze nie dawno bralem pod uwage, ale jak zobaczylem mozliwosci OC (a raczej ich brak), to postanowilem kupic Abita KN9 + X300 i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to jest test Biostara, a ja pisalem o Asusie :) Sam tego Asusa jeszcze nie dawno bralem pod uwage, ale jak zobaczylem mozliwosci OC (a raczej ich brak), to postanowilem kupic Abita KN9 + X300 i jestem zadowolony.

A co powiecie o Abit NF-M2 nView, bo jestem już zdeterminowany dać pare złotych więcej za dobrą płytę główną pod względem jakości wykonania oraz żeby umożliwiała dobre O/C i przy tym miała 2 złącza ATA, bo niestety mam jeszcze 3 urządzenia na tym interfejsie z możliwością podłączenia 4 gdy zajdzie potrzeba.

Dobrze idzie O/C na tej płycie?

 

Bo w pewnym momencie chciałem już brać tego Abita KN9 + jakąś najtańszą grafę używaną ale odstrasza mnie w nim właśnie tylko jedno złącze ATA na płycie...

A z Biostarem czy Foxconnem może być różnie z żywotnością...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w pewnym momencie chciałem już brać tego Abita KN9 + jakąś najtańszą grafę używaną ale odstrasza mnie w nim właśnie tylko jedno złącze ATA na płycie...

A z Biostarem czy Foxconnem może być różnie z żywotnością...

Abit KN9 na NF4 ma 2 złącza ATA. Może pomyliłeś z KN9 Ultra... Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z Biostarem czy Foxconnem może być różnie z żywotnością...

Jeszcze nie słyszałem, żebu komuś ten biostar padł.

Abit nview jest b.dobrą płytą. Jednak spotykane są problemy z pracą z Brisbane.

BTW to jest wycofana z produkcji i zastapiona modelem AN-M2 HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dodam od siebie iż posiadam Biostara TA690G chodzi z sempronem 3000 ( reszta konfiguracji w sigu) od ponad 2 tygodni i mogę powiedzieć już coś o tej mobo tymbardziej że chodzi ona u mnie 24/7 i jest najbardziej podatną na oc i stabilną płytą jaką miałem , co do oc to faktycznie na początku miałem problemy i ledwo dolatywałem do 250*8 co dawało mi zaledwie 2 ghz , ale po zmianie biosa bez problemu robię 350*8 czyli 2,8ghz co jest już dobrym wynikiem, płyta nawet startuje do windows na 360*8 ale niestety wywala na super pi 16 myślę że na nowym biosie płyta doleci do 400htt :-) polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit KN9 na NF4 ma 2 złącza ATA. Może pomyliłeś z KN9 Ultra...

Na to wygląda...

 

Co do Biostara to żywotność płyty bardzo trudno stwierdzić po 1-2 miesięcznym używaniu, a wcześniej raczej spotykałem się z Biostarami w budżetowych konfigach co zostawiło mi raczej negatywne odczucia odnosnie marki tych płyt.

A jednak Abit jest bardziej renomowanym producentem i co do właśnie wytrzymałości, bezawaryjności to można chyba się więcej od niego spodziewać, przy czym sama płyta jest dłużej na rynku i została lepiej przetestowana.

Bo z biostarem to występuje także duży problem z jego dostępnością w sklepach, więc raczej wybiorę abita.

 

Widział może ktoś Abita KN9 w jakimś sklepie we wrocku w rozsądnej cenie? Bo z tego co patrzyłem to na 4speeed mają jedynie modyfikacje tej płyty (wersje S, SLI, Ultra - a te nie mają 2 interfejsów ATA).

Niby w komputroniku mają, no ale komputronik to komputronik, cena mogła by być trochę niższa.

 

Btw. w tym całym morele.net dzisiaj podrożała trochę ta płyta :/ prawie o 15zł do 250zł. Czyli praktycznie tyle ile bym musiał wydać na przesyłkę jakbym zamówił tam.

Edytowane przez Maq4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz brac Abit Nview za 300zl, to naprawde wez Abit KN9 NForce4 235zl + X300 40-50zl. Ten Abit ma 2 zlacza ATA. Ja tego abita bralem w www.Agito.pl , niezly sklep, moge polecic.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz brac Abit Nview za 300zl, to naprawde wez Abit KN9 NForce4 235zl + X300 40-50zl. Ten Abit ma 2 zlacza ATA. Ja tego abita bralem w www.Agito.pl , niezly sklep, moge polecic.

No właśnie przymierzam się do takiego zestawu, z tym że jednak wolałbym dokonać zakupu we Wrocławiu ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...