Skocz do zawartości
Willow

Co zamiast Epoxa?

Rekomendowane odpowiedzi

...co do modeli na N-Force to jeśli dobrze pamiętam w ostatnim PCWK płyta MSI na tymże chipie została ogłoszona najlepszą płytą na rynku, a wy jak w zaparte wyjeżdżacie z jakimiś Soltekami i innym dziwactwem no rozumiem Abit, Asusa też zbytnio nie polecam /przereklamowany/ :)

AAAAAAAHAHAHHAH głow..boli...muszę....przestać...śmiać....AAAAHAHAHHAHAHAHAHAH :lol: :lol: :lol:

 

A tak na serio to co ma piernik do wiatraka? Nie polecaj mu zesłorocznych gruszek bo chłopak chce kupić sobie tegoroczne jabłka. Ja nie mam nic przeciwko MSI ale nForce to ogólnie był niewypał. A soltek i Abit mają sporo modeli lepszych od MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...co do modeli na N-Force to jeśli dobrze pamiętam w ostatnim PCWK płyta MSI na tymże chipie została ogłoszona najlepszą płytą na rynku, a wy jak w zaparte wyjeżdżacie z jakimiś Soltekami i innym dziwactwem no rozumiem Abit, Asusa też zbytnio nie polecam /przereklamowany/ :)

AAAAAAAHAHAHHAH głow..boli...muszę....przestać...śmiać....AAAAHAHAHHAHAHAHAHAH :lol: :lol: :lol:

 

A tak na serio to co ma piernik do wiatraka? Nie polecaj mu zesłorocznych gruszek bo chłopak chce kupić sobie tegoroczne jabłka. Ja nie mam nic przeciwko MSI ale nForce to ogólnie był niewypał. A soltek i Abit mają sporo modeli lepszych od MSI.

No i widzisz tak bardzo się podnieciłeś własnym śmiechem że nie załapałeś że piszę o nForce2 jeśli piszę o porównaniu płyt w ostatnim numerze PCWK to chyba oczywiste jest że nie porównują tam płyt zeszłorocznych ale takim jak ty trzeba wypisywać wszystko z detalami a jeśli już o detalach to poczytaj sobie coś o MSI K7N2 lub K7N2G to wtedy pogadamy i koncentruj się bardziej na odpowiedziach niż na śmianiu bo kiepsko Ci to wychodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Asusa (płyty stabilne jak skała, widziałem wiele ale nic nie było lepsze pod tym wzgledem:)

Pozdrawiam

To szkoda, że nie widziałeś Asusa P3C2000 na intelu 820 ja nawet miałem z nią doczynienia a najśmieszniejsze jest to że znana niegdyś firma TCH Components dwukrotnie mi ją zwracała po reklamacji związanej właśnie ze stabilnością systemu twierdząc że płyta jest w 100% stabilna i dopiero po oficjalnym oświadczeniu firmy Asus która przyznała się do błędu kolesie zmiękli i przyznali mi rację,- swoją drogą nie wiem jak oni testowali tą stabilność kiedy problemy występowały już na poziomie instalacji systemu :)

No ale to był intel 820 :)

później miałem Asusa P3V4X na Via i było całkiem Git :)

Ale nigdy nie mów nigdy :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie rozumiem tylko jednego Abit owszem, ale dlaczego nikt nie poleca MSI sam posiadam KT4-Ultra-SR i uważam ją za naprawdę porządną płytę a napewno lepszą niż jakiś tam Soltek, co do modeli na N-Force to jeśli dobrze pamiętam w ostatnim PCWK płyta MSI na tymże chipie została ogłoszona najlepszą płytą na rynku, a wy jak w zaparte wyjeżdżacie z jakimiś Soltekami i innym dziwactwem no rozumiem Abit, Asusa też zbytnio nie polecam /przereklamowany/ :)

heh nie wiem co Ty masz do solteka (gadasz a nie miałeś z nią pewnie stycznosci..) jest najlepsza w stosunku do swojej ceny!!! najtańsza na nFORCE2 i b. dobra!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...co do modeli na N-Force to jeśli dobrze pamiętam w ostatnim PCWK płyta MSI na tymże chipie została ogłoszona najlepszą płytą na rynku, a wy jak w zaparte wyjeżdżacie z jakimiś Soltekami i innym dziwactwem no rozumiem Abit, Asusa też zbytnio nie polecam /przereklamowany/ :)

AAAAAAAHAHAHHAH głow..boli...muszę....przestać...śmiać....AAAAHAHAHHAHAHAHAHAH :lol: :lol: :lol:

 

A tak na serio to co ma piernik do wiatraka? Nie polecaj mu zesłorocznych gruszek bo chłopak chce kupić sobie tegoroczne jabłka. Ja nie mam nic przeciwko MSI ale nForce to ogólnie był niewypał. A soltek i Abit mają sporo modeli lepszych od MSI.

No i widzisz tak bardzo się podnieciłeś własnym śmiechem że nie załapałeś że piszę o nForce2 jeśli piszę o porównaniu płyt w ostatnim numerze PCWK to chyba oczywiste jest że nie porównują tam płyt zeszłorocznych ale takim jak ty trzeba wypisywać wszystko z detalami a jeśli już o detalach to poczytaj sobie coś o MSI K7N2 lub K7N2G to wtedy pogadamy i koncentruj się bardziej na odpowiedziach niż na śmianiu bo kiepsko Ci to wychodzi :)

To pisz nForce2, a nie nForce. :roll:

 

Ca za ludzie... A tak BDW to ta płyta lepsza w teście ile za test zapłaci dostawca. Ja ogólnie nie czytam prasy komp. bo to najmniej rzetelna opinia. Trzeba szukać w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Epoxa RDA+ ale wymieniam poniewaz jest to płyta dobra, natomiast Chaintech APOGEE 7NJL1 jest wspaniała. Miałem okazję porównać obie , i jeśli Chaintech pozwala przetaktowac tego samego proca o 250 HZ to nie ma się nad czym zastanawiać. To bardzo duża różnica, której nie można zlekceważyć :!: :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh moze i ma takie mozliwosci ale ma takie takze Abit i Soltek w najnowszych rev. To czy osiagniesz taki wynik to juz inna inszość, pozatym wszystko rozbija sie o cene mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja chyba też przymierzam się do taniej wyminy sprzętu.

 

W zaperzyjaźnionym sklepie :wink: wymienie za dopłatą to co z podpisu czyli:

Soltek 75DRV4 -KT266A;

AXP-1700+ palomino

512 ddr -266 cl2

 

Ponieważ sklep współpracuje w sumie jedynie z komputronikiem (a ten nie jest najtańszy) w moim zaintersowaniu znalazły się następujące rzeczy:

AXP 1700+ 0,13 albo rzucę się na Bartona 2500+

2 x 256 Geil 400

 

I tutaj najważniejsze przechodzimy do płyty główej. Pamiętająć o bardzo okrojonym budżecie:

ceny z komputronika

Epox 8RDA - 385 zł;

Soltek Soltek 75FRN2-L - 397 zł;

oraz

Chaintech Apogee 7NJL1 - 495 zł !!! ale za to jakie wyoposażenie:

ROUND CABLE - zestaw trzech 48-centymetrowych okrągłych kabli do podłączenia dysków i stacji dyskietek,

CBOX - Front Panel, łatwy do zamontowania w miejsce napędu 3 1/2, zawiera 4 porty USB 2.0 oraz wejście mikrofonowe i wyjście głośnikowe

Body Theater - lekkie słuchawki zapewniające przestrzenną jakość dźwięku

śledź do wyprowadzenia dźwięku 5.1

dodatkowe kable do CBOX: 2x USB, Audio

Może w końcu dzięki temu zrobie porządek z kablami :wink: bo tak to jakoś nigdy nie mogę się zmusić aby kupić osobno

 

a wynalazki typu S-Ata, Raid, Firevire - jeszcze długo nie będą mi potrzebne, SS - też nie jest mi niezbedny - SB live mi starcza.

 

Przegladając całe forum i watki poswiećone soltekom, epoxom, no i chintechom chyba skuszę się ze względu na cena/wyposażenie na Apogee 7NJL1

 

Jak bym nie miał robić co z pieniędzmi to pewnie jakiś najbardziej wypasiony abicik, ale chcę zrobić to w miarę rozsądnym kosztem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Chaintech ale pełen "wypas", ma wszystko co potrzeba: Kable okrągłe,wejścia i wyjścia optyczne,elektryczne, pozłacane koncówki  i  co najważniejsze Nforce2.

Tak, ma jeszcze kawalek swiatlowodu, panel na przod obudopwy i cene 900zl 8)

wszystko zalezy gdzie kupujesz. Ja w W-wie znalazlem za 800PLN dokupilem IRDe i teraz pozostaje tylko zmienianie biosa na nowsze;) noooo, moze jeszcze trzeba by bluetooth zamontowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz przez moje rece przeszły już : epoks 8rda+, 8rda3+ chaintech 7NJL1, abit nf7-s ver 2.0 stawiam na abita. Soltek miałem też kiedyś ale szybko go sprzedałem ( po tygodniu ) bo cienki był ze szok. Fuj..... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...