Skocz do zawartości
emka0

Pcmcia Czy Express Card?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy warto inwestować w laptop z express card, co jest bardziej przyszłościowe, ale jak na razie tego nie widać,

czy kupić jednak laptop z pcmcia na co jest dużo sprzętu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

X-Fi jest na PCIexpress ??? :blink:

 

edit.

 

O cholera jest :-) kurde jak nie wyjdzie na PCMCIA to sie powaznie zdenerwuje :/

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę nie na temat ale w myśl idei "nie zaśmiecaj"...

 

Krótkie pytanko:

 

"Gniazdo PC Card przeznaczone na jedną kartę typu II" to chodzi o Express Card ???

 

A jak pisze: "PC Card Slot (typ I/II)" to znaczy że w ten sam slot można włożyć albo PCMCIA albo Express Card ???

Edytowane przez Szczepano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Chciałem mieć 100% pewność!

Trochę temat popchnę do przodu. Zapewne kupię model Toshiby gdzie będzie Expreess Card 34. Chodzi mi o karty WiFi dobre na Orinoco czy Atherosie ale z tego co widzę są nadal na PCMCIA czy są w planie aby owe karty były na EXcard?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę nie na temat ale w myśl idei "nie zaśmiecaj"...

 

Krótkie pytanko:

 

"Gniazdo PC Card przeznaczone na jedną kartę typu II" to chodzi o Express Card ???

 

A jak pisze: "PC Card Slot (typ I/II)" to znaczy że w ten sam slot można włożyć albo PCMCIA albo Express Card ???

Więc za przeproszeniem szanownych adminów którzy tu pilnują porządku.

Kolego "Szczepano" wypowiadasz się obficie na tematy takie jak awaryjność Acer-ów, jaki to badziew i szrot a tym czasem sam nie wiesz czym sie różni PCMCIA od ExpressCard??

 

Moze jak ktoś wspomniał google pomoże Ci poszerzyć Twoją jaksze ogromną wiedzę na temat notebook-ów. Bowiem ExpressCard jest następcą PCMCIA, standard ten wszedł nie tak dawno i na nasz rynek.

Ponoć jest lepsze (choć przyznam że nie wiem w czym jak na razie bo nie miałem kontaktu z urządzeniami na to gniazdu) a PCMCIA to po prostu PCMCIA I/II oznacza że pierwszej i drugiej generacji.

Jak dla mnie proste, niestety większość lapków posiada albo to gniazdo albo ExpressCard rzadko oba na raz.

 

Pozdrawiam Cie kolego Szczepano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ze podnosze temat po pol roku, ale zawiera sporo informacji.

 

Czy kupie gdzies w sieci za rozsadne pieniadze karte wi-fi do laptopa, pod expresscard? rozsadne pienidze to dla mnie okolo 100zl

 

Czy zostanie mi jedynie kupic karte pod pcmcia i do tego adapter, za co w sumie wydam okolo 400zl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma wbudowanego WiFi ??? Przecież w opisie jest to wyraźnie zaznaczone :

Built-in Intel/Pro Wireless 3945 802.11(a/b/g) LAN Card.

Edytowane przez japa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma wbudowanego WiFi ??? Przecież w opisie jest to wyraźnie zaznaczone :

Built-in Intel/Pro Wireless 3945 802.11(a/b/g) LAN Card.

 

no nie ma:) w innym opisie jest napisane no included,a pozatym po odkreceniu dolnej klapki zobaczylem pusty slot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dayus

 

Dobieranie jest proste:

-typ I ignorujesz (już praktycznie nie istnieje).

-Typ II to 80% wszystkich dostępnych kart, czyli 5mm grubości i 3.3V

-Typ III to po prostu karty o podwójnej grubości (10mm) - pasują tylko do podwójnych slotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...