Skocz do zawartości
obiboqs

Leciwa Gra - Problem Z Odpaleniem Pod Xp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Mam jedną grę, która jest leciwa, ale która dla mnie pomimo swojego wieku jest naprawdę wybitna pod wieloma względami - i chciałbym sobie jeszcze w nią pograć.

(myślę że ujawnianie nazwy jest tutaj zbyteczne..)

Problem polega na tym, że gra pod XP rusza, jednak DirectX wyrzuca błędy i po prostu następuje application hang i gra się wyłącza.

Mam XP ze zintegrowanym SP2 - gdy miałem XP bez service pack`ów gra działała i nie było większych problemów - bo był tam DirectX 8.1 - SP2 ma zintegrowany 9.0. Jak zainstalowałem za pomocą programu DirectX Happy Uninstall DirectX`a 8.1, to były problemy - po prostu nie działał poprawnie.

 

Teraz już nie mam zamiaru instalowania XP bez SP - bo ma on w stosunku do SP2 dużo mankamentów (np. brak obsługi lub problem z obsługą USB w niektórych chipsetach) - kiedyś miałem ze względu na to że nie było jeszcze Service Pack`ów.

Co do instalacji Windows`a 98 czy Me - to są już przeżytki, stabilność u nich kuleje i tak dalej. Jeżelibym miał instalować specjalnie 98 czy Me dla tej gry - to już wolę nie grać. Z kolei jeżeli chodzi o instalację jako drugi system - wszystkie partycje mam na NTFS z włączoną kompresją, tak więc odpada, bo byłoby za dużo zamieszania.

 

Tak więc czy jest jeszcze jakaś mozliwość? Myślę, że ostatecznie ewentualnie jedną z partycji mógłbym przekonwertować na tego FAT32. Jednakże instalacja Windowsa odpada - więc może jest jakiś 32-bitowy system kompatybilny z aplikacjami Windows 98 w wersji Live-CD? Wiem, że jest coś takiego co się bodajże nazywa BART-PE - "niby-live-cd-win98" - w gruncie rzeczy jak patrzyłem kiedyś to jest beznadziejne - bo jedyne co idzie zrobić praktycznie to tylko uruchomić command (z tego co pamiętam)... Jednakże może w ten sposób..? Próbował ktoś już przez to odpalać jakąś aplikację 32-bitową?

 

Czekam na odpowiedzi, za które z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie da się konwertować NTFS->FAT. Jest FAT->NTFS i tyle.

2. VMWare lub MS Virtual PC i tam instaluj 98.

 

Edit:

Odnośnie poniższych uwag:

Pisząc o VMWare itd zakładałem, iż autor próbował trybu zgodności... bo jego użycie w takich wypadkach wydaje mi się oczywiste. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli poprzednio gra działała na starszych sterownikach, to spróbuj ponownie na starych sterownikach.

Jeżeli masz za dużo miejsca na dysku, vista może pomóc. Mi to pomogło na Medal of Honor, który na XP od jakiegoś czasu za Chiny nie chce mi działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb zgodnosci

 

*za dlugo pisalem dwa slowa ;)

Próbowałem - nic nie daje. Myślę że nad trybem zgodności moglibyśmy się zastanawiać, gdyby to nie DirectX ale Windows wywalał błędy - jednakże po pierwsze tak się nie dzieje a po drugie z doświadczenia wiem że ten tryb zgodności jest nic nie warty - jeszcze nigdy włączając go nic nie zdziałałem, pomimo że zawsze go przy tego typu sprawach uruchamiam.

 

Jeśli poprzednio gra działała na starszych sterownikach, to spróbuj ponownie na starych sterownikach.

Jeżeli masz za dużo miejsca na dysku, vista może pomóc. Mi to pomogło na Medal of Honor, który na XP od jakiegoś czasu za Chiny nie chce mi działać.

Vistę na płytce mam, jednakże ten system jest (poza oczywiście względami czysto wizualnymi) jak dla mnie beznadziejny (bynajmniej jak na razie; zobaczymy co będzie jak wyjdzie seria tysiąca i jednej łatki i kilka service pack`ów - bo XP bez łatek też nie był taki świetny...)

2. VMWare lub MS Virtual PC i tam instaluj 98.

Mam rozumieć, że to rodzaj partycji wirtualnej tworzy, tak? No, spróbuję... Edytowane przez obiboqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć, że to rodzaj partycji wirtualnej tworzy, tak? No, spróbuję...

sa to oprogramowania tworzace 'maszyne wirtualna', czyli pod jednym systemem mozesz miec win95,98,2000,xp,vista i wszelakiej masci dystrybucje linuksa ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRZYNAJMNIEJ :mur:

 

Ja naprawde nie rozumiem co Was ostatnio wzielo na uzywanie tego 'bynajmniej'. Zeby tak jeszcze poprawnie :-|

Sorki za OT, ale musze to napisac. W pelni sie z Toba zgadzam, ja nie wiem co to za moda ostatnio na uzywanie slowa "przynajmniej", tam gdzie ma byc "bynajmniej" i odwrotnie. Juz mnie to do kur... doprowadza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za OT, ale musze to napisac. W pelni sie z Toba zgadzam, ja nie wiem co to za moda ostatnio na uzywanie slowa "przynajmniej", tam gdzie ma byc "bynajmniej" i odwrotnie. Juz mnie to do kur... doprowadza ;)

Szczerze mówiąc ja mam kilka takich "przyzwyczajeń" słownych, które niektórych denerwują - m.in. właśnie bynajmniej lub aczkolwiek. Ale nic na to nie poradzę - nie są to (bynajmniej :P) słowa ceciach!ące się wulgaryzmem itp. a ja używam ich wręcz odruchowo, tak więc...

 

Dobra, powrót do tematu:

Tych programów (VMWare lub MS Virtual PC) jeszcze nie testowałem - wybaczcie, jest koniec roku i różnie u mnie bywa z czasem, postaram się jednak zrobić to jak najszybciej..

Czy ich obsługa jest mocno skomplikowana? "Z czym to się je"?

 

Ujawnienie nazwy gry "wbrew pozorom" może pomóc

Hmm... Nie wiem niby w czym miałoby pomóc, no ale niech będzie (to nic tajnego) - King of the Road - czyli ulepszona przez (już niestety nieistniejące) JoWood gra Hard Truck II. Tak jak dzisiejsze gry z tej serii to totalne badziewia (wg mnie, ale nie tylko), tak też ta ulepszona dodatkowo przez JoWood jest naprawdę hitem, idealnym (też wg mnie :P) symulatorem na wszelkiego rodzaju wolanty czy konsole.

Naprawdę takie niby drobnostki jak gaśnięcie samochodu przy niskich obrotach, efekt sprzęgła i tak dalej potrafią ucieszyć :) Kto grał i wszystkie funkcje tej gry poznał zapewne nie zaprzeczy. Naprawdę realizm jest wg mnie duży - i pomimo, że w tę grę gram już praktycznie od dziecka ("bynajmniej" z przerwami) to jeszcze mi się ostatecznie nie znudziła (w sumie jako jedyna).

 

Dobra, dość rozwodzenia się nad treścią. Wrócę po tym, jak znajdę czas na przetestowanie tych "wirtualnych machin" :P

 

Pozdrawiam

Edytowane przez obiboqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

może zamiast VMWare i MS Virtual PC wypróbuj taki programik jak: application compatibility toolkit, znalazłem go jakiś czas temu bo chciałem zagrać w fallouta 1 na win 2k

 

programik umożliwia odpalenie danego programu/gry pod dowolnym systemem:od win95 do visty

(w najnowszej wersji),obsługa sprowadza się do zaznaczenia setup-u bądź game.exe, wyboru systemu i kliknięciu 'ok', przynajmniej tak to wyglądało u mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

może zamiast VMWare i MS Virtual PC wypróbuj taki programik jak: application compatibility toolkit, znalazłem go jakiś czas temu bo chciałem zagrać w fallouta 1 na win 2k

 

programik umożliwia odpalenie danego programu/gry pod dowolnym systemem:od win95 do visty

(w najnowszej wersji),obsługa sprowadza się do zaznaczenia setup-u bądź game.exe, wyboru systemu i kliknięciu 'ok', przynajmniej tak to wyglądało u mnie :)

O, dzięki za cenną sugestię - sprawdzę :)

Jednakże wątpię też żeby to tutaj coś dało, bo problemy tak jak już mówiłem stwarza DirectX, a nie system..

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: Zainstalowałem tego MS VPC - wg mnie świetne rozwiązanie, wręcz idealne w tym przypadku.

Jednakże.. Co zrobić, aby ten "wirtualny komputer" widział moje stacje CD/DVD? Bo jak na razie nie widzi... Mógłbym ewentualnie skonfigurować ten wyrtualny dysk w ten sposób, aby widziała go ta wirtualna machina - ale tego chcę unikać, bo może to mi skopać dane na dysku...

Pozdrawiam

 

edit: Ok, ze stacjami CD/DVD sobie poradziłem. System zainstalowany, wszystko działa.

Jednakże.. Mam joystick pod stary port MIDI/GAME - no i rzecz jasna wirtualna maszyna go nie widzi.. Port LPT czy COM idzie ustawić żeby widziała, ale nie widzę tu ani opcji USB, ani GAME (...)

Pzdr

Edytowane przez obiboqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...