Skocz do zawartości
bazyliszek

Spadek Wydajności Grafiki Po Podkręceniu E6300

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie Liczę na wyrozumienie i pomoc!!!

Powiem w czy rzecz na P5B kręce e6300 pamiątki 800 i bez niczego idzie na @3000 Tagan 480 (wsio stabilne, temp ok) ale co go boli: drastycznie spada wydajność grafiki w 3dmark! (np przy stand fsb 266 3dmark 05 - 9920 a przy 430 spada do ok 5tyś!!!) PCI zablokowane na 100. Wydawało by sie że wszystko robie zgodnie z zamieszczonymi w sieci FAQ a tu lipa... Patrzyłem juz chyba wszędzie więc może poradzicie co zapewne robię źle...

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie spada Ci PCI-E z 16x na 4x albo 1x. Ten problem wystepuje czasem przy roznych wartosciach FSB. Sprawdz CPuz Link Width na Pci-E w zakladce Motherboard. Jesli jest tak jak mowie sproboj inne FSB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Liczę na wyrozumienie i pomoc!!!

Powiem w czy rzecz na P5B kręce e6300 pamiątki 800 i bez niczego idzie na @3000 Tagan 480 (wsio stabilne, temp ok) ale co go boli: drastycznie spada wydajność grafiki w 3dmark! (np przy stand fsb 266 3dmark 05 - 9920 a przy 430 spada do ok 5tyś!!!) PCI zablokowane na 100. Wydawało by sie że wszystko robie zgodnie z zamieszczonymi w sieci FAQ a tu lipa... Patrzyłem juz chyba wszędzie więc może poradzicie co zapewne robię źle...

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Niczego nie robisz źle, poprostu po podkręceniu na P5B PCI Express czasem lubi wystartować na x1 i stąd spadek wydajności, podbij sobie PCI Express do 106MHz, może będzie ok.

Ja mam na 106 i zawsze mi startuje na x16. Problem powyższy nie występuje tylko na P5B, ale na wszystkich płytach z chipsetem i965.

Edytowane przez enkoder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki po testach zmieniłem PCI na 106 i 3dmark 05 pokazał 6099 więc troche lepiej ale to nie to prawda przy procku @3000 c2d

a CPUZ w zakładce Mainboard Link Width x1 - max. Supported x16.

Szczerze nie wiem jak sprawdzić z jakim ustawieniem wstaje... sorki i prosze jeszcze o podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal masz x1 ("Link Width x1"). Popróbuj na niższym fsb (400 i poniżej) i na innej częstotliwości pcie. i nie zapuszczaj 3dmakka, bo szkoda czasu, wystarczy tylko sprawdzać Link Width i jak będzie 16 to wtedy sobie zapuść.

Problem powyższy nie występuje tylko na P5B, ale na wszystkich płytach z chipsetem i965.

Na niektórych, nie na wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A update biosu coś by dało?

Niestety, problem występuje w najnowszym BIOSie 1101, wrócić do wcześniejszego niestety nie da się. Nie obsługuje rollback (z tego co piszą).

 

U mnie zmiany FSB na cokolwiek innego jak nominalnie, powoduje przełączenie PCI-E na 1x. Jedynie pomogła zmiana napięcia na NB, dosłownie o oczko wyżej, wtedy komp wstaje z PCI-E 16x. Ale kosztem stabilności w 3D - zwiecha na amen po chwili pracy w 3D.

 

 

 

Pozdrawiam,

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, problem występuje w najnowszym BIOSie 1101,

To dziwne, bo wlasnie uzywam biosu 1101 i ten problem nagle zniknal, to na wczesniejszym mialem takie siupy.

U mnie V FSB na max, V NB na max, V SB na 1,6V i V ICH na 1,025V. PCI Express na 106MHz i zawsze wstaje na x16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, bo wlasnie uzywam biosu 1101 i ten problem nagle zniknal, to na wczesniejszym mialem takie siupy.

U mnie V FSB na max, V NB na max, V SB na 1,6V i V ICH na 1,025V. PCI Express na 106MHz i zawsze wstaje na x16.

V FSB na max i V NB na max? ;) zastanawiam się, czy tak nie zaeksperymentować. Jak wtedy z temperaturami? Co do wstawania z PCI-E na 16x to z tego co widzę, żadne ustawiania na 101, 106 czy 401 nie mają wpływu... ustawienie na sztywno napięcia na NB - owszem. Metodą eliminacji wczoraj sprawdzałem.

 

Aczkolwiek, ustawienie V NB na sztywno (btw, jakie jest nominalne napięcie NB w 965tce? ) powoduje zupełnie nieuzasadniony spadek stabilności... Orthos idzie od razu w krzaki po 2-3 sekundach, mimo że reszta rzeczy działa o dziwo dobrze.

 

Zawiedziony jestem tą P5B ... a miało być tak pięknie :)

 

Pozdrawiam,

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...