Skocz do zawartości
Gość hooded man

X-fi Xtreme Audio Notebook

Rekomendowane odpowiedzi

cholerka... i teraz nie wiem czy dokonać zakupu czy może tez i nie. Brak wsparcia dźwięku 5.1/7.1 przez wyjście optyczne.

 

To jak ja teraz podłącze głośniki Z-5500 aby pokazać ich prawdziwe brzmienie :/ Adaptera brak, optyka posadzona... ojjj Creative nie popisał się!

 

Skąd pewność, że przez optyka nie idzie dźwięk wielokanałowy?

Poza tym nie jest tak, że rozdzielaniem dźwięku na kanały w tym wypadku zajmie się odpowiedni dekoder we wzmacniaczu?

Że niby co? Będą grały tylko dwa przednie kanały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tutaj o poprawnie zakodowany sygnał. Coś jak w DProLogicII dźwięk zapisany i nadawany w stereo nie będzie poprawny 5.1/7.1 Tak jak to napisał chłop na zagranicznym forum (gdzieś tutaj pojawił sie link)

 

 

//Mniej więcej porównać Audigy 2 ZS Notebook i X-Fi Xtreme Audio Notebook to ten X-Fi był robiony na siłę. Nawet na oficjalnej stronie jest więcej informacji o produkcie Audigy. Taki gupi certyfikat THX itd... cena :) ehhh

Edytowane przez Marucins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem swoja karte :) dźwięk z słuchawek bardzo dobry żadnych szumów tak jak z zestawy głośników logitech'a. Mam tylko jeden problem: chodzi o to że nie mam dźwięku z głośników w notebook'u :? wiem że w panelu sterowania kartą jest opcja: Enable audio playback throught Notebooka Speaker. Jednak gdy ją zaznaczę i daje test to wyskakuje mi takie okno jak w załączniku. Co mam z tym zrobić ??

 

PS. System świeży po formacie, drivery do karty dźwiękowej na płycie głównej nie były instalowane. Jedyne co mnie martwi to istnienie w menadżerze urządzeń pozycji : 'Starsze sterowniki audio' których w ogóle nie da się usunąć.

post-149054-1183402898_thumb.jpg

Edytowane przez Ramz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd pewność, że przez optyka nie idzie dźwięk wielokanałowy?

Poza tym nie jest tak, że rozdzielaniem dźwięku na kanały w tym wypadku zajmie się odpowiedni dekoder we wzmacniaczu?

Że niby co? Będą grały tylko dwa przednie kanały?

Jestem pewny ze dekoder we wzmacniaczu zajmie sie wszystkim, tak jak pisalem wczesniej.

 

Chodzi tutaj o poprawnie zakodowany sygnał. Coś jak w DProLogicII dźwięk zapisany i nadawany w stereo nie będzie poprawny 5.1/7.1 Tak jak to napisał chłop na zagranicznym forum (gdzieś tutaj pojawił sie link)

//Mniej więcej porównać Audigy 2 ZS Notebook i X-Fi Xtreme Audio Notebook to ten X-Fi był robiony na siłę. Nawet na oficjalnej stronie jest więcej informacji o produkcie Audigy. Taki gupi certyfikat THX itd... cena :) ehhh

Musieli wypuscic cos na "nową" podstawke, dla przypomniania:

SB X-Fi Xtreme Audio Notebook - ExpressCard

SB Audigy ZS -PCMCIA

Edytowane przez DaRo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany :D

Błędem było nie instalowanie sterowników do karty dźwiękowej na płycie.

 

-----------------------

 

Mam pytanko do posiadaczy karty (jako że ja posiadam ją od niedawna, właśnie słucham mp3 i już chyba z nic nie przesiądę się na karte onboard :) ale dosść tego): na laptopie mam pokrętło do sterowania głośnością, oczywiście gdy chodziła karta standardowo to ono działało czy ktoś wie jak zrobić by pokrętło działało z regulatorem karty X-Fi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FS Amilo (nie pamiętam ktory numer i seria) ale bebechy:

C2D T7200

GF7600 256MB

Ram 2048MB

Dysk 160@7200 (sam wymieniłem z 120@5400) SATA

w tej chwili doszło X-Fi

 

Pokrętło czasem się przydaje jak na przykład na wykładzie kiedy nie chce aby mi zaraz walnęło powitanie windowsa wtedy sobie wyciszam - przydatny bajer (a poza tym do wyciszania nie potrzebowałem żadnej aplikacji windowsowej, zawsze wszystko miałem na maxa ustawione a ściszałem sprzętowo) - także polecam najpierw zobaczyć a potem się śmiać.

Edytowane przez Ramz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

takie male OT....

regulacja glosnosci w lapie pokretlem to jest mega genialne rozwiazanie. Jest milion razy lepsze niz klawisze skrotu. Nie wiedzialem dopuki nie doswiadczylem tego w toszybie. Szybko sprawnie bez udzialu mulacego sie przy tym windowsa, u mnie jest od frontu pof gladziekim wiec tylko kciukiem ruszyc - MIOD, tak powinno byc wszedzie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jak użytkownicy X-Fi skonfigurowali swoje karty. Eax, CMSS-3D, Crystalizer, Equalizer...

 

Osobiście włączyłem tylko Crystalizera na 75%, zastanawiam sie nad CMSS-3D podczas oglądania filmów.

 

 

 

Dołączona grafika

Shot with N95 at 2007-07-06

 

Dołączona grafika

Shot with N95 at 2007-07-06

 

Dołączona grafika

Shot with N95 at 2007-07-06

 

 

Własne odczucia. Taki sprzętowy mixerek nic szczególnego, podobne efekty można byłoby uzyskać programowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programowo czyli tak jak dokonuje tego ta karta ;) ... wyglada na to ze faktycznie nie ma EMU20K1 (zrodlo http://www.vnunet.com/personal-computer-wo...ve-xtreme-audio ) wiec wszystko realizowane jest przez procka. Z X-Fi ta karta ma tylko wspolna nazwe ;)

 

Ponoc oparta jest na procesorze SB Pro , tak wynika z posta z tego forum http://forum.notebookreview.com/showthread...643&page=10

 

Nie ukrywam ze jestem troche rozczarowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

gdzie wy kupujecie ten kabelek potrzebny do x-fi?

 

W polsce juz jest karta dostepna, ale to pwnie juz kazdy zainteresowany wie, tylko dlaczego bez okablowania (ROTFL)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

no to widze ze narazie bezsensem jest kupowanie tej karty. Ten kabel jest tak samo wazny jak sama karta. Kuriozalna sytuacja musze przyznac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

 

Jak u was sprawuje się sprawa z działaniem karty pod Vista? Zainstalowałem sterowniki (może błędem było wcześniejsze wsadzenie karty...) Drivery standardowe z płytki.

 

Dźwięk odtwarza standardowa karta muzyczna, przy czym system wykrył dwie. Przy wyłączeniu standardowej karty dźwięk działa ale za to w spikerkach od laptopa nic nie leci.

 

Co z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ma pomysl czemu to go..no W IDLE obciaza mi procesor w 66%?? <_<

 

Bez karty wsadzonej i odpalony Winamp (+Opera, GG, itd) - bezxfi.JPG

 

Z karta wsadzona i Winamp WYLACZONY - zxfi.JPG

 

WTF?? :angry: Sterowniki z plytki, system hmmm 2 miesieczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

LOOOOL jaka PUCHA na koncu kabla, buahahahaha nie no leze i kwicze, rany, ale porazka, to sie nazywa mobilna karta....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

R.i.P. ja sie przemieszczam po sporym pokoju z lapem i mam przedluzone wszystkie kable wychodzace z audigy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko do was. Kupilem lapka ktory ma oba zlacza. PCMCIA i Express Card. Chcialbym lapka wzbogacik o lepszy dzwiek. Mialem kiedys karte SOUND BLASTER AUDIGY 2 ZS PCMCIA w starym lapku bo mialem i bylem bardzo zadowolony z dzwieku (posiadam glosniki Creative SBS 560 5.1 do dzis) jedynie wkurzalo mnie czasami trzaskanie. Pozniej mialem lapka z nowym express card i karte musialem sprzedac. Teraz kiedy mam lapka z dwoma zlaczami mam dylemat. Czy znow kupic tamta karte czy kupic nowa Sound Blaster X-Fi mX Extreme Audio Notebook. Doradzcie prosze. Czy roznica w jakosci dzwieku jest duza? Czy nowa karta rownie grzeje sie jak poprzednia...czy sa tez trzaski....no i nie wspomne juz ze trzeba adapter dokupic...ale jesli jest roznica w jakosci to nie bedzie problem. Prosze o wypowiedzenie sie. Dziekuje

 

P.S. - Uzywam Visty Ultimate 32bit

Edytowane przez FSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznic nie bedzie albo beda w ogole nie do wychwycenia przez ucho. Nie mniej jednak bralbym X-Fi. Zmienisz lapka to sobie zostawisz, a z Audigy mozesz miec problem bo PCMCIA odchodzi na rzecz wlasnie EC.

tylko ze kase inna trzeba wylazyc. Jesli mam pcmcia i express card to chyba wezme znow audigy 2....tylko czy nie bedzie problemow pod vista. niby stery sa..ale jak jest w rzeczywistosci nie wiem...bo nie same sterowniki sie instaluje tylko tez oprogramowanie....bede musial wszystko porzadnie przemyslec. Jakby adapter byl dolaczony do x-fi to wybor bylby banalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stalem sie posiadaczem tego wynalazku. Musze przyznac ze jakosc dzwieku w porownaniu do realteka w moim lapku to hmmm bez porownania :D. Jedno pytanie: mozna ta karte po prostu wyciagnac i zalaczy sie zintegrowana dzwiekowka czy trzeba jakies wygibasy robic? Sory za tak glupie pytanie ale karty na EC nigdy nie mialem a w instrukcji nie ma nic o usuwaniu karty a ja nie chce sobie schrzanic nowej zabawki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...