Skocz do zawartości
Gość hooded man

X-fi Xtreme Audio Notebook

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę sobie odswiezyc temat i zapytac Was o cos. Mianowicie mam dylemat pomiedzy xmod a xtreme notebook. Slyszalem wiele opinii ze roznica po podlaczeniu xtreme notebook byla niezauwazalna. A recenzje xmod są za to bardzo obiecujące. Jak Wy uważacie? Teraz mam zintegrowany układ HD ale nie Realteka, tylko Sigmatel (podobno trochę lepszy od Realteka). Co lepiej kupić?

 

Z gory dzieki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś podłączył X-Fi do głośników za 50zł to może i różnicy nie widział, ale na lepszych głośniczkach różnica jest i to spora.

logitech z-3e B-) więc chyba w miarę dobre.... Edytowane przez michal_banszel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używałem x-fi na kolumienkach bose companion 3 i różnica była znaczna, teraz nie moge używać x-fi i roźnicę w jakości dźwięku czuję pomiędzy x-fi a integrą ( pliki mp3 320kbps i FLAC).

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xmod to poprostu wspomagacz dźwięku, a x-fi to zewnętrzna karta dźwiękowa. Na[ewno xfi da lepszą jakość dźwięku. Dodatkow przez x-fi podłaczyś po zakupieniu adpatera głośniki 5.1 czy 7.1

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w Viscie podobno częstotliwość próbkowania zmniejsza się z 96 kHz do 48 kHz... no ok, powiem szczerze ze nie bardzo wiem co to oznacza ale jest to chyba pogorszenie się tego parametru :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za czasów gdy miałem jeszcze asusa w3j używałem x-fi na xp i na viscie róźnicy w dźwięku nie zauważyłem żadnej. Jedyne co to x-fi na XP bardziej obciążało mi procesor.

Ale jak jesteś ciekawy to prosze próbkowanie: http://en.wikipedia.org/wiki/Sampling_(signal_processing)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie... (sorry za posta pod postem ale tak to by nikt już tu nie zajrzał :P)

 

czy jeśli chodzi o nagrywanie i tworzenie muzyki to ta karta też w miarę się sprawdzi? Tzn wiem że jeśli ktos myśli poważnie o tym to powinien celować w urządzenia zupełnie innej klasy, no ale posiadane laptopa ogranicza. Ale znalazłem też niezłe cacka na USB. Co myślicie o tym:

http://www.kartydzwiekowe.com.pl/?akcja=produkt&id=34

będzie to lepsze od xtreme notebook?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reasumując warto zainwestować w xfi do lapa? Czy mże rozejrzeć się za czymś innym będzie to miało grać ze słuchawkami sennheiser px100, creative aurvana live jak i zestawem inspire t5800, a wniedługim czasie genius 5.1 HT...

Zastosowanie to będzie muzyka, filmy, gry...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reasumując warto zainwestować w xfi do lapa? Czy mże rozejrzeć się za czymś innym będzie to miało grać ze słuchawkami sennheiser px100, creative aurvana live jak i zestawem inspire t5800, a wniedługim czasie genius 5.1 HT...

Zastosowanie to będzie muzyka, filmy, gry...pozdrawiam

Wg mnie warto, ewentualnie ma sie niedlugo pojawic x-fi na usb (IMO jesli masz do tego wiecej kabelkow podlaczyc to pudelko na usb wygodniejsze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta na USB będzie żreć dużo więcej mocy procesora, więc nawet nie ma co czekać na jej pojawienie się.

Kiedy cena X-Fi na Express Card wynosiła jakieś 300zł, opłacało się, więc trudno, żeby było inaczej, kiedy można mieć tą kartę z 190zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników X-Fi:

Do tej karty dołączona jest jakaś przelotka na TOSLinka tj. w przypadku Xonara U1? Zależy mi wyłącznie na dobrej jakości wyjściu cyfrowym, które posłuży jako źródełko do zewnętrznego DACa. Rozważam X-Fi, Xonara, albo najzwyklejszego PCLinka z ebaya.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie, czy komuś się udało zmusić tą kartę do grania Dolby po przez kabel optyczny? (Toslink -> optyczny jack)

Dźwięk jest ale tylko stereo, do karty podłączone mam Logitechy Z-5500.

Dodam że gdy podłączam tym samym kablem do realteka (również ma s/pdif) to 0 problemów, na wyświetlaczu od panelu głośników od razu pokazuje Effect: Dolby Digital, gdy podłączam pod X-fi audio notebook mam tylko do wyboru stereo, stereo x2 i pro logic II.

Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

czy mial ktos doczynienia z karta X-FI Notebook http://www.allegro.pl/item607802301_creati..._od_ss_vip.html (nie wersja Audio, ponoc to jest jakis OEM X-FI i poza tym wystepuje tylko w wersji XpressCard54 a ja potrzebuje tej mniejszej 34 bo takie mam wejscie w LG S510)?

Chodzi mi o to jak sie sprawuje w Viscie i czy przyjemnie gra?

 

Wczesniej mialem w stacjonarce X-FI fatality ale zmieniłem na Asus'a Xonar'a i to byl strzal w 10. Ale niestety nie robia Asus'ow z XpressCardem tylko jakies USB a USB nie chce. Dlatego jedyna opcja w XpressCard34 jest wlasnie ten pelny X-FI Notebook ale nie wiem jak sie sprawuje. Z gory dzieki za jakies info. Jutro chciałem kupic.

 

Pozdr,disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie, czy komuś się udało zmusić tą kartę do grania Dolby po przez kabel optyczny? (Toslink -> optyczny jack)

Dźwięk jest ale tylko stereo, do karty podłączone mam Logitechy Z-5500.

Dodam że gdy podłączam tym samym kablem do realteka (również ma s/pdif) to 0 problemów, na wyświetlaczu od panelu głośników od razu pokazuje Effect: Dolby Digital, gdy podłączam pod X-fi audio notebook mam tylko do wyboru stereo, stereo x2 i pro logic II.

Jakieś pomysły?

nie znam się na laptopowych wynalazkach kreta ale obstawiam brak encodera ? poza tym po jakiego grzyba ci X-fi audio do notebooka skoro masz już DDL w integrze ? przecież DAC masz w głośnikach i to przyzwoity i co za kartę masz się nie liczy jak używasz spdifa, smyrgnąłeś kase w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...