Skocz do zawartości
guziq

Moje Odczucia Z Jazdy Dieslem I Benzyniakiem

Rekomendowane odpowiedzi

bmw e39 528i

 

trasa jak emeryt: poniezej 10l gazu, przy dynamicznej jezdzie nie przekroczylem 13l

miasto: 13l, zakorkowane moze i do 17l dojsc

 

wszystkie wyniki w gazie

 

ogolnie przymierzam sie do 540i bo pali moze 2l wiecej ale za to dzwiek v8 mmmm

 

co do porownania diesla i benzyny to jestem calym sercem przy benzynie, samochod musi mi dawac radosc...a takiej radosci diesel nie oferuje. Od samego dzwieku odechciewa sie wszystkiego;)

 

ktos tu sie obawia kupna bmw: hmmm rzeczywiscie niektore egzemplarze to skarbonki ale wynika to raczej z niedbania o samochod niz z faktu ze sie psuja. BMW jest specyficzne, sa to samochody z zyla sportowa przez co wiekszosc elementow jest wyzylowana. Lubia jak sie o nie dba, trzeba serce wlozyc w samochod. Jesli auto ma ci tylko sluzyc do przemieszczania to nie polecam bmw.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13L gazu w mieście dla ~200-konnego auta ważącego ponad 1600kg to dużo?

dodatkowo to stara, kilkunastoletnia konstrukcja

To chyba nie do Ciebie było :-)

t-jety nie palą dużo, no chyba, że w wyobrażeniach Kaeresa na podstawie wybiórczego czytania jakiegoś tam forum. Każdy silnik pali dużo (sprawność w okolicach 30-40%), a im mocniejszy tym generalnie łatwiej uzyskać większe spalanie. Kontynuuję ten eco driving w celu sprawdzenia czy da radę przejechać 1000 km na baku w stylu mieszanym. Średnia mi systematycznie rośnie. Póki co komp pokazuje 5,2, ale zasięg po przejechaniu prawie 400 km od tankowania jeszcze 800 km więc widzę niejakie szanse na te 1000 km. Bardziej się boję czy mi cierpliwości starczy mimo, że jeżdżę w sumie średnio tak jak wszyscy i wyprzedzam w sumie więcej aut niż mnie wyprzedza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można założyć oddzielny temat o eco drivingu i naszych osiągnięciach w tej dziedzinie :) Tutaj zrobi się za duży bałagan gdy zechcemy się rozwijać, a uważam że temat ciekawy

Wedle życzenia :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...