Skocz do zawartości
RaaDeeK

Zestaw Dla Gracza 2500 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Cały zestaw kupuje w komputroniku. Nie pytajcie dlaczego i nie krytykujcie. Mam swoje powody. Jezeli bedziecie cos radzili to podawajcie linki z komputronika. Komp bedzie przeznaczony do gier, filmy, net itp. oraz do nauki na studiach. Oto moj zestaw ktory sobie zlozylem:

 

Procek: Intel Core2 Duo E4400 2,0GHz (S775) BOX 515.00zł (opyla sie go brac czy lepiej e4300 za 465 zł?)

MOBO: Abit AB9 420.00 (a moze cos lepssego mi doradziecie)

GPU: GeForce 7900 GS Galaxy 256MB HDTV & 2x DVI (PCI-E) (600/1600 1.2ns) Cooler Masteer 579.00zł

RAM: OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Special Ops CL5 323.0 zł tutaj link:

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR2...pelny,id,34948/

a mzoe lepszy ram ocz taki sam tylko 667, za 257 zł?

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR2...pelny,id,34946/

 

BUDA: cooler master elite 160 zł

zasilacz Zasilacz do obudowy Chieftec (GPS-450AA-101A) 450W 209.00zł

+freezer 7 pro 63 zł

+arctic silver 5 19 zł

+dodatkowy wiatrak do obudowy (arctic cooling 120 mm) za 22 zł

 

a moze lepiej kupic sprzet z amd x2 i 8800 gts 320 mb? co radzicie?

 

Mam zamiar krecic tego proca do 3,0ghz a moze na tym chlodzeniu da rade wiecej? [3,2/3,5]

Edytowane przez RaaDeeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość blackhole

Witam. Cały zestaw kupuje w komputroniku. Nie pytajcie dlaczego i nie krytykujcie. Mam swoje powody. Jezeli bedziecie cos radzili to podawajcie linki z komputronika. Komp bedzie przeznaczony do gier, filmy, net itp. oraz do nauki na studiach. Oto moj zestaw ktory sobie zlozylem:

 

Procek: Intel Core2 Duo E4400 2,0GHz (S775) BOX 515.00zł (opyla sie go brac czy lepiej e4300 za 465 zł?)

MOBO: Abit AB9 420.00 (a moze cos lepssego mi doradziecie)

GPU: GeForce 7900 GS Galaxy 256MB HDTV & 2x DVI (PCI-E) (600/1600 1.2ns) Cooler Masteer 579.00zł

RAM: OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Special Ops CL5 323.0 zł tutaj link:

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR2...pelny,id,34948/

a mzoe lepszy ram ocz taki sam tylko 667, za 257 zł?

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR2...pelny,id,34946/

 

BUDA: cooler master elite 160 zł

zasilacz Zasilacz do obudowy Chieftec (GPS-450AA-101A) 450W 209.00zł

+freezer 7 pro 63 zł

+arctic silver 5 19 zł

+dodatkowy wiatrak do obudowy (arctic cooling 120 mm) za 22 zł

 

a moze lepiej kupic sprzet z amd x2 i 8800 gts 320 mb? co radzicie?

 

Mam zamiar krecic tego proca do 3,0ghz a moze na tym chlodzeniu da rade wiecej? [3,2/3,5]

 

oczywiscie ze lepiek kupic amd x2 i 8800 gts 320

 

ten twoj zestaw to przerost formy nad trescia procek mimo ze troche wydajniejszy od amd jest o wiele drozszy nie wspominajac o plycie

 

abit kn9

x2 3600 http://www.komputronik.pl/Procesory/AMD/At...pelny,id,39394/

 

pamietaj ze obecne plyty amd sa kompatybilne z przyszlymi prockami od amd phenom

 

intel to ciagla wymiana plyt glownych droga zamknieta prostym i szybkim modernizacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm imo x2 bedzie przyduszał karte chociaż nie az tak. Ja też sie niedługo zbliżam do upgrejda i nie wiem w co inwestować (amd x2 i potem phenom) czy teraz bardzo dobre c2d i potem przejscie na am2 :/. Jednak lepiej weź x2 i 8800. Procek troche przydusi grafe w marka ale w grach bedzie to mniej widoczne. Za to perspektywa późniejszego upgrejdu na phenoma x2 (albo odrazu na x4) jest imo bardzo optymistyczna ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli taki zestaw amd x2+88gts to sprawa wyglada tak:

 

Procesor AMD Athlon 64 X2 3600+ BOX (Socket AM2, 65W) 267.00

Płyta główna Abit KN9 265.00

Pamięć RAM OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Special Ops CL5 323 zł

grafa GeForce 8800 GTS Gainward Bliss 320MB TV & 2x DVI (PCI-E) 1099.00

(a moze lepiej evga albo point of wiev? bo taka sama cena)

Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły) 249.0

CoolerMaster Elite 330 Silver-Black 160.00

Zasilacz do obudowy Chieftec (GPS-450AA-101A) 450W 209.00

 

+100 zł na chlodzenie procka i bodudowy, zatem wychodzi 2700 zł ;/ nie wiem czy uda mi sie tyle kasy zdobyc... a opyla sie czy nie? tak na serio? duzo bardziej przyszlosciowy zestaw? podkrece tego amd x2 do 3ghz (bez problemu)? albo wiecej?

Edytowane przez RaaDeeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon 64 X2 3600+ za 239 zł

ABIT KN9 za 238 zł

Ram możesz tańszy <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> np Kingston 667 DDR2 2x1GB za 224 zł

Zamiast chiefa warto <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> HuntKey HK-350AP za 199 zł. Mocniejszy i wydajniejszy.

8800GTS OC BFG 320MB za 1059 zł

 

Nie wiem czy warto brać z komputronika ale nie mój wybór. Ja podałem tańsze części :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny w komputroniku sa wywalone w kosmos. no chyba ze juz koniecznie koniecznie musisz tam.. a jezeli komputronik bo masz na miejscu np, to lepiej idz do jakiegos malego sklepu gdzie Ci sprowadza czesci i bedziesz mial i na miescu i tanio.

 

Brisbane @2.8 juz nie bedzie tak bardzo ograniczało karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doszedlem do wnisoku, ze jednak na to 8800 gts mnie nie stac. komp za 2700 to troche za duzo. Jestem z Warszawy i znam najtansze sklepy (agito, ulubiony.pl), kupuje jednak w komputroniku bo: zloza mi kompa (to fajna zabawa tak? a jak cos popsuje to zworicsz mi kase?), komputronik to najewiekszy sklep internetowy i pewny w 100%.

 

teraz do rzeczy. kupie jednak tego kompa o ktorym pisalem w 1 temacie. teraz tak: lepiej brac e4400 (mnoznik *10 i do tego ma taktowanie standardowe 2,0Ghz) czy e4300 (mnoznik *9 i taktowanie standardowe 1,8)

 

ram.. brac te ocz special ops 800 mhz czy 667? Odczuje roznice w czasie gry?

 

plyta glowna.... bede krecil proca na 3Ghz... plyte polecali wszyscy, ale dla pewnosci spytam jeszcze raz. A moze msi p6n sli-fi bedzie lepsze albo cos na p35 (jakis gigabyte?)

 

grafa wiem ze jest dobra... ale ludzie na forum pisza ze gf 7900 gs jak bede krecil... a czy jest taka duza roznica miedzy pokreconym gfem 7900 gs na 720/1725 a tym standardowym 600/1600?

 

co do coolera od proca to biore na bank tego freezera 7 pro bo na pewno jest lepszy niz boxowy, a mam zamiar krecic tego proca ostro.. na 3Ghz, a moze nawet wiecej jak nie bedzie mu za goraco.

 

Proszse o komenatrz i odpowiedzi na moje pytania.

Edytowane przez RaaDeeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz wziąśc sprzęt podobny do tego jaki ja mam w opisie,hm jeżeli chcesz kręcić "tylko" na 3ghz to brałbym e4300 i boxowy cooler wystarczy, za to dołożyłbym do zasilacza BeQuiet 450W.Jeżeli chodzi płytę główną to ze swojej jestem bardzo zadowolony i wziąłbym ją drugi raz aczkolwiek nie bedę Ci pisał,że jest lepsza od powiedzmy AB9 czy jakichs na P35 bo tego nie wiem a najprawdopodobniej te na P35 są lepsze:) Grafa,ostatnio czytałem trochę testów i x1950Pro jest czasem szybszy gdzieś o 5%-10% nawet ale porównywali go ze słabszymi wersjami 7900GS a Galaxy 600/1600 to już jest dosyć podkręcona fabrycznie karta i myśle że jest szybsza od x1950 Pro,a na pewno bierze od niego mniej Watów:)

Edytowane przez leonardo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest szansa na podkrecenie e4400 na 3,5 ghz na ac freezerze 7 pro? bo chce miec MINIMUM 3 ghz :) a z tego co czytalem na forum to kilku urzytownikow e4300 mialo problem z osiagnieciem tych 3ghz (maja 2,7 2,5 ;/).

 

Zasilacz be quiet jest wart swojej ceny? (450W kosztuje 304 zł). Pozostaje pytanie o ram (2 posty wyzej) i ta plyta glowna... dokladac do p35 czy nie?

 

Kompa kupuje jutro :) wiec musze byc pewny swojego wyboru.

 

shit... ramy ocz poszly o 50 zł w gore. to moze zamiast nich 2*1gb 800 mhz goodram za 280 zł? czy 667 za 240?

Edytowane przez RaaDeeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi wstaje najwyżej na 3140 póżniej już wysypuje się podczas ładowania Windowsa:/ Pisałeś że dla Ciebie extremalne podkręcenie to 3ghz,a e4300 powinien osiągnąć ten poziom bez problemu,nie wiem czemu niektórym nie wstają popatrz na ich płyty główne zasilacze,może coś źle dobrali.Z tego co ja zauważyłem to praktycznie wszystkim którzy mają e4300 w sygnaturce to idzie na 3ghz albo ponad.Do pamięci mogłbyś dołożyć i wziaśc te

.

Edytowane przez leonardo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda mi kasy na te ramy, bo to pewnie shit. ostateczny zestaw jest taki:

 

procek: Intel Core2 Duo E4400 2,0GHz (S775) BOX 535 zł

MOBO: Abit AB9 420 zł

RAM: 2* GoodRam DDR2 1GB 800MHz 280 zł

GPU: GeForce 7900 GS Galaxy 256MB HDTV & 2x DVI (PCI-E) (600/1600 1.2ns) Cooler Master 579zł

DYSK: Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły) 254 zł

Zasilacz do obudowy Chieftec (GPS-450AA-101A) 450W 209 zł

OBUDOWA: Cooler Master Elite 160 zł

+arctic cooling freezer 7 pro 63 zł

arctic silver 5 19 zł

Arctic Cooling AF12025 PWM (wentyltor 120mm) 18 zł

 

RAZEM: 2537 zł

Dobry? Moge zamawiac z czystym sumieniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam inna propozycje.

evga 650i ultra

e2140 + fryzjer7 + arctic silver 5

2x1gb corsair 667mhz/cl4

galaxy 7900gs super

wd3200aaks

samsung sh-182d

lian-li pc7 se-II silver + zaslepka

be quiet! straight power 450w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

propozycja z kosmosu. nikt nie poleca na dzien dzisiejszy pentium d. plyta gowna tez jakas dziwna. nagrywarke mam w domu (w tym kompie z ktorego teraz pisze). gdzies na tym forum czytalem ze wd sa cichsze, ale mniej wydajne niz seagate, dlatego biore seagate. obudowa..... wyglada jak za 50zł... wiem, wiem, kozacka ale ten cm elite tez nie jest zly. a zasilacz..... wiele osob ma tego cheifteca i pisza ze spisuje sie b.dobrze, a doplacac do bq 100 zł.... opyla sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

propozycja z kosmosu. nikt nie poleca na dzien dzisiejszy pentium d. plyta gowna tez jakas dziwna. nagrywarke mam w domu (w tym kompie z ktorego teraz pisze). gdzies na tym forum czytalem ze wd sa cichsze, ale mniej wydajne niz seagate, dlatego biore seagate. obudowa..... wyglada jak za 50zł... wiem, wiem, kozacka ale ten cm elite tez nie jest zly. a zasilacz..... wiele osob ma tego cheifteca i pisza ze spisuje sie b.dobrze, a doplacac do bq 100 zł.... opyla sie?

No widać że wiesz lepiej i nie chcesz by Ci ktoś pomógł. Twoja sprawa.

Co do procka to jest C2D tylko z inną nazwą i miejszą ilością cache'u.

Płyta to jedna z lepszych robiona przez świetną firme (chociaż mało znana w Polsce).

Tu masz test. I jest i Seagate i WD. WD jest wydajniejszy.

Ma chiefa ale są one głośne. Dopłać do be quiet! to będziesz miał Cichego kompa. No chyba że chcesz mieć suszarke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw od junioor jest sensownie dobrany. Zamiast dawać 535zł za E4400, płacisz 280 za E2140, a po oc będzie jakieś 10% słabszy. Zaproponowana płyta główna pozwoli na to.

Pentium Dual Core to nie Pentium D oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evga 650i ultra - okrojona wersja, ktora i tak bardzooo dobrze sie spisuje. po co ci lepsza? bajerow za 2500 nie kupisz.

e2140 + fryzjer7 + arctic silver 5 - jakies halo?

2x1gb corsair 667mhz/cl4 - po co ci lepsze? zeby miec 1fps wiecej? i tak ich nie podkrecasz... @ nf650

galaxy 7900gs super - norma

wd3200aaks - najlepszy

samsung sh-182d

lian-li pc7 se-II silver + zaslepka - wielkieeee uznanie wsrod wszystkich. marka mowi sama za siebie...

be quiet! straight power 450w - swietny zasilacz, oploty na wszystkich kablach, napiecia jak skala, cichy... czego wiecej chciec?

 

jak chcesz to bierz e6600/asus p5k delux/g.skill hz/8800gtx.

nie wystarczy ci? ojjjjj jaka szkoda... :(

Edytowane przez junioor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze 2 tygodnie temu NIKOMU NIKT nie radzil kupowac pentium d w kompach nawet za 1800 czy 2200. Pewnie zle nazwalem temat.... powinienem ocena zestawu a nie przykladowe zestawy. Zastanawiam sie TYLKO nad 2 prockami e4300 czy e4400.. opyla sie doplacic? Ram... goodram najtanszy i dlatego go biore ale czy 667 czy 800? i nie piszczie corsairy, bo i tak nie doplace zeby.. "miec 1 fps wiecej". zasilka.... pomysle nad tym bq ale raczej wezme chiefteca. i plyta glowna..... brac abita ab9, msi p6n sli-fi czy cos pod p35 (jakis tam asus)? i nie piscie juz przykladowych zestawow, bo nie o to mi chodzilo... odpowiedzcie na moje pytania i bede happy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze 2 tygodnie temu NIKOMU NIKT nie radzil kupowac pentium d w kompach nawet za 1800 czy 2200.

A czy ty rozumiesz, że Pentium Dual Core E2140/60 to nie jest stary Pentium D? Te nowe pentiumy na rynku są gdzieś od tygodnia, to jak mieli je wcześniej polecać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę małą sprzeczności, chcesz kupić w komputroniku bo ci kompa złożą bo boisz się że coś spalisz a chcesz kręcić e4xxx do 3,5GHz good luck. zestaw juniora jest ok (tani, wydajny). to co ci proponują to nie pentium d tylko "PENTIUM E" przynajmniej tak jest w niektórych sklepach nazywany :)

pamięci weź 667 bo znich bez problemu zrobisz 800, płytę weź sobię jaka kolwiek z tych co podałeś bo proc i tak osiągnie na niej maksymalne swoje fsb. raczej się zastanów jakie chcesz miec duperele na tej płytce.

 

P.S. jak chcesz te 3,5GHz to bierz e4400 będzie łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak mi slow.

e2140 to e4300 z mniejsza liczba mhz i l2 cache = na tym samym jadrze!!!!!

kreca sie praktycznie tak samo. do 3 ghz powinienes spokojnie dojsc

 

i przestan sie zalic typie

 

p.s. na nf6 nie musisz krecic ramow z procem...

Edytowane przez junioor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym pomyślał nad grafiką:

GeForce 8600 GT Galaxy 256MB HDTV & DVI (PCI-E) - 489,- zł

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,40801/

 

również (600/1600 1.2ns) Cooler Masteer, tańsza, dx 10 i wg mnie ma lepsze osiągi od 7900GS a wersja Galaxy ma dodatkowo lepsze pamięci i podkręcone zegary w porównaniu z 'fabryczną' GT

Edytowane przez marcin.mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłacze sie:

 

Rozumiem ze podkrece na BOXie E4300 lub e2140 do 2.6GHz

 

E4300 - za 420zl

płyta (jakas zeby to chodzilo stabilnie i wydajnie) za 420 zl nie wiem moze mniej cos ok 350 ?

= ~850zł

 

Rozumiem ze na BOXie Brisbane X3600+ pojdzie na 2,4 - 2,5 - wiecej ?

 

Athlon 64 X2 3600+ 239 zł

ABIT KN9 238 zł

= ~ 500 zl

 

Do tego bedzie jakas karta za 350 zl ( chwilowo tak do momentu kiedy bedzie mozna cos pod dx10 kupic sensownie taniego)

Inne podzespoly w obu wariantach beda takie same.

 

Roznica wynosi 350zl czyli 40% - sporo

 

Załóżmy ze maksymalna wydajnosc ma E4300 i to jest 100%

Czy moglby ktos postarac sie i spróbować ocenic ile % wydajnosci (gry, multimedia itd) maja te pozostałe.

Jak to bedzie sie kształtowało jezeli bysmy puscili oba C2D do 2.8-2,9 i X2 do 2.8 (to jest chyba juz duzo dla tego procka i trzeba zmienic chlodzenie czyli + 50-100zl)

 

Pomijamy mozliwość włożenia K10.

 

Bede bardzo wdzieczny za rozpatrzenie tych pytan i zalozeń.

Edytowane przez piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.s. na nf6 nie musisz krecic ramow z procem...

a na tym abicie ab9 musze krecic razem z procem ramy?

 

ja bym pomyślał nad grafiką:

GeForce 8600 GT Galaxy 256MB HDTV & DVI (PCI-E) - 489,- zł

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,40801/

 

również (600/1600 1.2ns) Cooler Masteer, tańsza, dx 10 i wg mnie ma lepsze osiągi od 7900GS a wersja Galaxy ma dodatkowo lepsze pamięci i podkręcone zegary w porównaniu z 'fabryczną' GT

to w koncu ta grafa lepsza od tego gf'a 7900 gs (o ktorym pisalem) jest lepsza czy nie? opyla sie ją brac? masz gdzies jej testy?

Edytowane przez RaaDeeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na tym abicie ab9 musze krecic razem z procem ramy?

ABIT ma socket P965 czyli proc razem z ramem , na 650 będzie ci latwiej podkrecic do ponad 3.0Ghz (choc uwazaj ile podkrecasz bo masz mala wiedze o OC na nowym sprzecie :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ABIT ma socket P965 czyli proc razem z ramem , na 650 będzie ci latwiej podkrecic do ponad 3.0Ghz (choc uwazaj ile podkrecasz bo masz mala wiedze o OC na nowym sprzecie :wink: )

Na Abicie ustawia sobie dzielnik 1:1 i problem z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...