Skocz do zawartości
Dziuby

CB radio

Rekomendowane odpowiedzi

Wracajac do mojego wczesniejszego posta. Mi osobiscie podswietlanie nie przeszkadza w tti 880 wieczorem (ustawilem sobie je na LOW)... sygnal fajny, szumy wycinane ladnie.. jazda z radyjkiem zaczela mi sprawiac duzo frajdy :) Jezdzilem kiedys z kumplem ktory mial cobre.. tragedia.. caly czas to syczalo i nic sie nie rozumialo. Tutaj doznalem szoku w pozytywnym znaczeniu tego slowa :) Ludzie takze pisza ze marny glosnik jest w tym urzadzeniu... mi tam nie przeszkadza.. bez problemu rozumie sie co ludzie mowia. Oprocz tego dowiedzialem sie ze po moscie grota w warszawie akurat w moim kierunku nieoznakowana vectra sobie jechala i szukala klientow ;)

Wiecie co mnie zaciekawilo? Ludzie nie potrafia po zoliborzu jezdzic :) przez te 30 min jak jechalem padlo 7 razy pytanie jak wyjechac na jakas tam trase bo wszedzie remonty. Co lepsze.. typek mowil ze mieszka na zoliborzu od lat a nie potrafi do domu trafic po miesiacu nieobecnosci :)

EDIT: Aha.. standardowo powiem ze przycisk w gruszce nie dziala jezeli nie mam odpalonego silnika ;)

Takie pytanko.. wie ktos gdzie mozna sobie sprawdzac odleglosci na mapie po lini prostej? na maps.google pokazuje droge jak dojechac do danego miejsca ale po lini prostej odleglosci cos nie chce pokazywac ;)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezdze gdzies od 2 tygodniu (tak mi sie wydaje bo juz mi sie nie chce dokladnie sprawdzac) autkiem z radyjkiem... wiecie jak takie radyjko jazde uprzyjemnia? Jestem coraz bardziej zadowolony z jego uzytkowania.. i moja matka ktora byla zupelnie sceptycznie do tego nastawiona tez sie sama do tego przekonuje. Rzecza wspaniala w radyjkach jest to ze pytasz sie ludzi gdzie sa koreczki.... a jak koreczki sa to pytasz sie ktoredy je ominac jezeli nie wiesz... potem kulturalnie dziekujesz.. no dzisiaj mysle ze ze 2 godzinki stania w korkach mnie dzieki cb ominely :) Sluchanie zwyklego radia typu eska, zet czy inne gOwniane komerchy doprowadzaja mnie do szalu.. ciagle powtarzanie tego samego.. ciagle te same piosenki... no po prostu nie moge bo sie robie nerwowy... a przez cb to i o pogode mozna sie zapytac jak sie nudzisz za kierownica ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchanie zwyklego radia typu eska, zet czy inne gOwniane komerchy doprowadzaja mnie do szalu.. ciagle powtarzanie tego samego.. ciagle te same piosenki... no po prostu nie moge bo sie robie nerwowy... a przez cb to i o pogode mozna sie zapytac jak sie nudzisz za kierownica

Niestety, po pewnym czasie zauwazysz, ze na CB tez zawsze sluchasz tego samego. Po kilku miesiacach beda Cie wkurzaly tez pytania o pogode ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blokujesz kanał ;)

No sory ale nie pytam o to przez 10 czy 15 min ;) A jak cisza w eterze to i tak kanal wolny ;)

 

Niestety, po pewnym czasie zauwazysz, ze na CB tez zawsze sluchasz tego samego. Po kilku miesiacach beda Cie wkurzaly tez pytania o pogode ;)

Podejrzewam ze napewno beda mnie mniej wkurzaly jak radia ;)

 

Aj tam od razu blokujesz. :wink: Ale Neo_x nie zrażaj się jak czasem usłyszysz niemiłe teksty.

 

Pozdro 73 !

W moim kierunku nigdy nie slyszalem zlego slowa na cb.. wrecz przeciwnie... jak widze ze i tak daleko nie pojade bo na wprost czerwone swiatlo widze 15m dalej to wpuszcze kolesia.. co mi zalezy.. i tak bede czekal i tak... a i przez radyjko podziekuje :) Czy tira wpuszcze bo stoi i stoi.. a na dodatek widac ze nie stad i przez te remonty na moscie grota wszyscy sa zdezorientowani... poprosi grzecznie przez radyjko czy go wpuszcze... a prosze bardzo... a i zauwazylem ze to wlasnie kierowcy tirow sa najnormalniejsi na radyjku. Ale jak widze ze ktos mi sie na chama pcha przed mache to sie z lekka zdziwi jezeli mysle ze go wpuszcze.... co jak co.. ale chamstwa nie toleruje.

Dzisiaj na modlinskiej slyszalem jak akurat z Auchan wyjezdzalem....

1. Co sie pchasz baranie zielonym kangoo.. wszyscy stoja to ty tez bedziesz i nie zmienisz tego

2. tylko nie baranie!

1. No to troche kultury na drodze a nie na chama sie wpychasz!

2. Spierd*laj... zamknij ryj...

1. No jak cos Ci nie pasuje to zaraz jest przystanek i mozemy sie zatrzymac a nie 19 zajmowac.. podejrzewam ze nie tylko ja chetnie z toba porozmawiam...

No i cisza.... kolejny mocny w gebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trza było mówić wcześniej, bym ci swoją za 50 zł odsprzedał. Mnie hustler już nie wystarcza do TTI 770. Troszku mały zasięg.

 

Na razie tyle co mogę powiedzieć, że na Sunkerze pracuje się z mniejszymi szumami, bo można bardziej podkręcić sql i jeszcze ludzi słychować ;) , ale jeszcze go nie zestroiłem, bo facet na obiad w sklepie poszedł :D

 

Resztę opiszę jutro jak przyjadę z trasy.

Edytowane przez BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja te radyjko używam w osobówce więc aż tak duży zasięg nie jest mi potrzebny ;) Zresztą głównie używam radyjka wracając samochodem do domu ze szkoły i gadając z kumplami którzy wracają tą samą drogą ;) Ale ogólnie innych również bardzo dobrze słychać, ostatnio nawet kogoś poprowadziłem jak się jedzie na Rude Śląską :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie spytam, da sie takie radyjko podlaczyc do intercomu? z takimi sluchawkami dousznymi i jakims malym mikrofonikiem. bo bym sobie w motocyklu zamontowal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro troche slaby wybor tych przenosnych :/ w zasadzie ogranicza sie do INTEK H-520 i ALAN 42

 

na aukcjach z intekiem pisza ze squelcha mozna ustawic automatycznie lub racznie, a co do alana jeszcze nie moge sie doszukac

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem osiągnięcie. Stojąc u siebie na osiedlu w Wałbrzychu rozmawiałem z gościem z za Strzegomia, czyli w prostej linii około 20 km terenu pagórkowatego przy kiepskiej pogodzie, miałem 4 kreski i niezłe szumy, jednak głos był zrozumiały. :D :D :D

Edytowane przez BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...