Skocz do zawartości
Dziuby

CB radio

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś wpadł do mnie kumpel z Wrocławia, który zaraził mnie CB radiem. Postanowiłem sobię kupić taką zabawkę do samochodu. Pytanie brzmi, jakie kupić radyjko

Czy możecie mi pomóc????

Myślę że 300 zł mogę wydać na taką zabaweczkę

Stronka z radiami,

http://allegro.pl/search.php?string=cb+rad...=&price_to=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wpadł do mnie kumpel z Wrocławia, który zaraził mnie CB radiem. Postanowiłem sobię kupić taką zabawkę do samochodu. Pytanie brzmi, jakie kupić radyjko

Myślę że 300 zł mogę wydać na taką zabaweczkę

Stronka z radiami,

Po pierwsze to nie jest to zabawka w dosłownym tego znaczeniu :wink:

 

Wejdź na http://cb-radio.pl Jest tam dużo znawców wręcz gości którzy urodzili się z gruszka w reku. Nawet nie musisz pytać wystarczy poszukać.

 

A tak poza tym to 73 dla wszystkich :P

Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa takie radyjko zwłaszcza jak się jeździ po mieście. Sprawa się rypła muszę kupić radyjko, :D może jutro

Pewnie można pogadać, pomóc komuś i przy okazji skorzystać z innych przywilejów, np kupić tanio oranżadkę. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie jest to zabawka w dosłownym tego znaczeniu :wink:

 

Wejdź na http://cb-radio.pl Jest tam dużo znawców wręcz gości którzy urodzili się z gruszka w reku. Nawet nie musisz pytać wystarczy poszukać.

 

A tak poza tym to 73 dla wszystkich :P

 

55 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu zawodowych kierowców poleca kupienie dobrej używki, zamiast czegoś z cenie ~300zł. Idąc za tą radę w marcu zeszłego roku tak też zrobiłem i nabyłem jakiś dobry model Stabo. Do tego czasu radio było już 2 razy w naprawie i znowu coś się jepie, więc najwyższy czas kupić coś NOWEGO. Tak więc na swoim przykładzie radzę się tylko zastanowić czy rady specjalistów są w 100% i czy rzeczywiście potrzebne nam radio dla tirowca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak weekendami jeździsz w trasy, to możesz być bardzo niemiło zaskoczony jak się okaże, że zasięg anteny jest do (_|_), więc się dobrze zastanów czy brać ten pierwszy zestaw!

Połowa ludzi, których znam pokupowali właśnie takie małe antenty. I na co narzekali? Na radio, bueheh :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tanich radyjek, to ten intek jest dosc dobry:

http://www.allegro.pl/item159185872_radio_...490_nowka_.html

 

a samo cb jest super

usmiac do buu sie czasami mozna np:

 

mobilki gdzie na oruni znajde wesoly domek - no wiecie taki z uciechami

 

myslalem ze padne jak to uslyszalem :)

 

albo jak to jeden szukal tirowek na obwodnicy trojmiejskiej w srodku zimy, bo mial ochote z kobieta pogadac

 

 

 

co do anteny to cos mi sie obilo o ucho, ale niewiem czy to prawda, ze w tym roku nasze kochane ustawodastwo ma zabronic uzywania anten na magnes w samochodzie, antena bedzie musialabyc mocowana na stale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra antena jest bardzo ważna - na kiepskiej antenie to najlepsze radio bedzie miało słaby zasięg....

 

[OT]

Dawniej to na CB-Radiu (jak nie było rozpowszechnionego internetu i GG) to wiekszośc ludzi miało radyjka w domu na "bazie" i trzaskało sie DX lub siedziało w 20 osób na kanale i gadało sie całymi nocami

Teraz to gownie tylko w samochodach zostało CB.

73 od "pietaszka"

[/OT]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak ktoś zakłada CB to tylko dla anty miśka. Ja też tak myślałem ale do czasu. Sam na razie nie mam CB bo matka powiedziała że takiego badziewia to ona nie chce mieć w samochodzie.

 

Wracajac do CB im wiecej osób je ma tym lepiej bo można sie dowiedzieć co się dzieje na drodze, czy ktoś potrzebuje pomocy, pogadać itd. Jednak zdarzają się idioci co rzucaja hip hopem i tylko pyta " jak dróżka na XXX" i nic poza tym się nie odezwie. Ale tak to jest jak się nie zna zasad w eterze.

No nic pozostaje mi życzyć szerokości i przyczepności i 73 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry kamilo, ale nie pisz jakbyś pozjadał wszystkie rozumy całego świata, bo póki co to narazie wchłonołeś wiedzę od kilku specjalistów z jakiegoś forum i tak bezgranicznie we wszystko wieżysz.

Nie tędy droga, co zresztą już wyżej napisałem (post #9) na swoim przykładzie.

Polecam trochę dystansu, a widzę że Cię to kręci, to rób tak żebyś sam mógł testować i potem pisać swoje rady, bo mało wiarygodny jest specjalista który np. nie wiedział danego sprzętu na oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry kamilo, ale nie pisz jakbyś pozjadał wszystkie rozumy całego świata, bo póki co to narazie wchłonołeś wiedzę od kilku specjalistów z jakiegoś forum i tak bezgranicznie we wszystko wieżysz.

Nie tędy droga, co zresztą już wyżej napisałem (post #9) na swoim przykładzie.

Polecam trochę dystansu, a widzę że Cię to kręci, to rób tak żebyś sam mógł testować i potem pisać swoje rady, bo mało wiarygodny jest specjalista który np. nie wiedział danego sprzętu na oczy.

Akurat te dwie anteny widziałem i miałem z nimi styczność oraz porównania łącznie z z ML145 która nie jest zła. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko CB radio jest o tyle specyficznym urządzeniem, że ta "obiektywność" może być też uzależniona od terenu.

Potwierdzac ;]

 

@Dziuby mam podobny zestawik z tym ze radyjko to osiemset-osiemdziesiatka ;] (jak narazie daje rade)

 

Jedyne z czym nie moge sobie poradzic to squelch - albo zamocno skrece i wycina wiekszosc zaszumionych komunikatow, albo jest za lekko skrecony i szumi non-stop. Musze to jeszcze dopracowac.

 

A co do samego CB to najwazniejsza jest kultura, i inne podejscie do tematu a nie tylko anty-mis.

 

 

szerokosci!

 

Pare tras sie zrobilo ;) i squelch oraz rf gain dopracowane - tak sie prezentuje uzbrojony mobilek

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez kanathea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka lat temu milem jazde totalna jezeli chodzi o CB-radio, sprzet mialem na bazie zaczynalem chyba od Alana 28, przez radia wstegowe Alan 87, Emperor Shogun swietne radio, az po typowo stacjonarne krowy typu Alan 555. sasiedzi nie dali mi zyc. Po tamtym okresie zostalo mi jeszcze wkartonach w cholere kart qsl z roznych regionow swiata. I tak sie zastanawiam czy nie pobawic sie w to ponownie. pozdrawiam . Onegdajs BY 01. 73!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W samochodzie firmowym mam radio Uniden 510 i antene Lemm (na oko 60cm). Zestaw 'jakos' dziala, nie wiem czy moze byc duzo gorzej, czy duzo lepiej, bo nie mam porównania. Zostawmy jednak te kwestie i przejdzmy do meritum. Chce kupic jakis zestawik do swojego bmw. Przegladalem od jakiegos czasu forum http://cb-radio.pl/ ale sami wiecie jak to jest na takich forach tematycznych. W wiekszosci Ci ktorzy sie wypowiadaja to fanatycy, dla ktorych dopiero sprzet z wyzszej polki jest godzien uwagi, a reszta to szmelc. Nie mam zamiaru sie tam rejestrowac i wypowiadac, bo atmosfera mi nie podpasowala ;] zapytam wiec tu.. krotko i zwiezle.

 

Czy taki zestaw pozwoli mi na swobodne komunikowanie sie? Czy nie bede musial co kilka kilometrow przeklinac swojego wyboru? Nie chce wydac majatku, takze cena powinna oscylowac wokol 350zl. Czy za te pieniadze znajdzie sie cos lepszego?

 

Aha, prosze nie pisac postow typu 'ja mam to i to'. Wysilcie sie na ladny komentarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie nie kupisz nic lepszego...

 

uniden 520xl to baaardzo dobre radyjko :) od taki prezydent dla ubogich ;) sam codziennie uzywam i dziala duzo lepiej niz inne wynalazki jakie w tej cenie mozna znalezc na allegro... ewentualnie mozesz pozniej zmienic na antenke dluzsza...

 

a co do Twojego obecnego radia - moze nie jest odpowiednio zestrojone?? nawet radio za 1kzl zle zestrojone nie bedzie dobrze odbieralo...

 

<zeby nie bylo ze sie nie postaralem :P >

mialem okazje sprawdzic moc tego unidena - zgodnie ze specyfikacja ma te 3 W wiec nie klamia ;)

Edytowane przez qbusek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...