Skocz do zawartości
BOB

Vapochill

Rekomendowane odpowiedzi

no bo nie szaleje z napieciami. Max jakie ustawilem to bylo 1.775V i szedl wtedy na prawie 3.3 GHz, ale dosyc niestabilnie sie zachowywal.

Teraz mi chodzi na 3 Ghz (18*167 na 1.7 V), szybciej nie potrzebuje...

Ale szczeze mowiac kusi mnie coby sprawdzic ile z tego moge wycisnac... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ludzie kosmos 30 % wiecej wydajności bez żadnego o/c  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :!:

Nie bardzo rozumiem.
Chodzi o to, że z powodu obniżenia tempy pracy układów scalonych zyskujesz dodatkową moc proca (jeśli go chłodzisz)
najpierw polecam dokladnie przeczytac o co chodzi, a nie od razu sie podniecac.

 

Tu jest artykul na temat tego kryotecha

http://www.electronics-cooling.com/html/20...000_sep_a1.html

 

cytuje:

"[...]If one uses a vapor compression refrigeration cycle, a 100?C temperature improvement in transistor temperature is not unrealistic, resulting in a 10 to 30% improvement in system performance[...]"

 

lecz dalej jest napisane:

"In December, 1999, Kryotech teamed with AMD to thermally accelerate the AMD Athlon to 1 GHz with the evaporator cooled to -40?C. This was the first commercially available system to achieve such a performance level, which was achieved by using the performance boost provided by low temperature cooling."

 

czyli jednak bylo o/c

bo sam spadek temperatury nie powoduje tak wysokiego wzrostu wydajnosci, lecz pozwala nato azeby taka wydajnosc osiagnac.

To przeepraszam bardzo :oops: :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

freonem mozna jakis plyn chlodzic a tym wszystko inne - odpowiednia izolacja i wyciagniemy z peltami jeszcze z -30*C spokojnie

ciecz okolo -10* - pelt wytwarza 70* roznicy pomiedzy 2 stronami - powiedzmy ze to spada przy obciazeniu do okolo 30*C to i tak bedzie te -20-30*C

Gengish, najpierw qfa piszesz "szukaj z bogiem", a teraz nawijasz. Zdecyduj się, a nie posty klepiesz, bo gdzie nie spojżeć, tam cholerny jaś fasola 5x w każdym topicu :evil: :evil: :evil:

tak cie to denerwuje ?!?!?!

no to masz problem :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

freonem mozna jakis plyn chlodzic a tym wszystko inne - odpowiednia izolacja i wyciagniemy z peltami jeszcze z -30*C spokojnie

ciecz okolo -10* - pelt wytwarza 70* roznicy pomiedzy 2 stronami - powiedzmy ze to spada przy obciazeniu do okolo 30*C to i tak bedzie te -20-30*C

Gengish, najpierw qfa piszesz "szukaj z bogiem", a teraz nawijasz. Zdecyduj się, a nie posty klepiesz, bo gdzie nie spojżeć, tam cholerny jaś fasola 5x w każdym topicu :evil: :evil: :evil:

tak cie to denerwuje ?!?!?!

no to masz problem :roll:

genghiskhan więcej osób ma ten problem, więc niech da Ci to do myślenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yasiu,

Napisz jakie masz temperatury, szczególnie chodzi mi o różnice między parownikiem (podaje chyba ta wartość Vapo) a procem?

Ten zestaw był złożony już jak do Ciebie dotarł ?

Wiesz może jaką zastosowano pastę?

 

Pozdrawiam, (na razie wystarczy pytń ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dunkan

 

wiec tak:

W Idle:

Evaptor - -20*

Asus Probe: 12*

 

Stress:

Evaptor: -13.5*

Asus Probe: 22*

 

(sprezarka ustawiona jest na 75% mocy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha i jeszcze jedno

 

Kompik byl juz zlozony jak dotarl, co do pasty, to nie mam pojecia, ale pewno jest to ta pasta, ktora asetek dodaje do Vapochilla

 

P.S.

No i oczywiscie mialo Duncan a nie Dunkan... sorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temp moga takie byc

ja jechalem na FC to tez byly straszne roznice ok 20-25 stopni

20-25 Ok ale 30-35 to sporo nie uważasz ??

Mnie sie udało zbić różnicę do 15-20 :twisted:

Ciekaw jestem jak sprawa by się miała gdyby zastosowac nowe pasty z seri Arctic Silver - obniżają temperaturę o kilka stopni !

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tego procka to strasznie slabo podkreciles jak na vapochill

Yasiu, zaraz cię chłopcy wyprostują :twisted: :lol:
hihihi no to czekam na propozycje....

Tyle ze z gory zastrzegam ze nie podniose napiecia powyzej 1.8 V bo mi szkoda procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza propozycja - wymien P4 na Antka 1700+ ;).

Hmm... czy Prometeia jest dostepna w Europie? :?

 

Pozdr...

i po kiego sie przesiadac z czegos lepszego na slabsz ysprzet?... bo troche to bez sensu...

Pozatym czekala by mnie zmiana na zamocowanie parownika i td. na socket A... tez bez sensu i to dosyc drogo....

Co do Prometei... no to przeciez produkcja europejska wiec.... ossochozzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslales juz o "o/c" kompresora ? Jakbys skombinowal zasilacz 14V to moglbys podlaczyc go zamiast calej tej elektroniki vapo i mialbys znacznie wieksza wydajnosc i oprocz tego mniejsze zaklucenia na 12V + mniej obciazony zasilacz... a 14V to max wg. specyfikacji kompresorka... moglbys takze wymienic ten nedzny r134a na r404a =) Z miejsca mialbys idled rzedu -50C i full load znacznie mniejsze po zabawie z r404a... jednakze musialbys dosc sprawnie chlodzic kompresor i procka izolacje poprawic bo to od vapo to..... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladniej to w Danii robia prometee, tak jak Vapochill'a ale glowy nie dam.

No jak narazie to nie bede sie bawil w przerobki... az tak przeciez nie krece... a boje sie ze moge spierniczyc... co do zmiany (r134a na r404a) to nie mam ku temu mozliwosci technicznych... chyba zeby jakis fachowiec sie tym zajal... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ja planuje zakup prometei i czytalem duzo na temat obu systemow. Cos mi sie nie podoba w zrobieniu z 2.4@3.1 kiedy ja na volcano7+ podkrecilem ten procek na 3.2 (stabilne dzialanie). A czytalem rowniez test w ktorym na prometei podkrecili 1.8@3.1 a wiec taki jaki posiadam obecnie i krece go na 2.5. No wiec o co chodzi :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...