Skocz do zawartości
QtaPhone

Notebook Hp Nc4200

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o laptopie HP nc4200? Prosiłbym o opinie przede wszystkich użytkowników i tych, którzy mieli kontakt fizyczny z tym laptopem, także tych z Was, którzy pracują w sklepach czy serwisach i mieli z nim do czynienia.

 

Nie piszcie proszę "Weź lepiej ThinkPada XXX" albo "Amilo cos_tam". Chciałbym uzyskać opinie tylko i wyłącznie o nc4200.

 

 

Generalnie za cenę, w jakiej można dostać go na Allegro (ok. 2,5k) wydaje mi się dość fajną propozycją w swojej klasie (beznapędowy 12" na Sonomie).

 

Czytałem w necie parę "reviewsów" tego lapa i zazwyczaj opinie są dość pochlebne, niemniej jednak mój niepokój budzi powtarzająca się kwestia "ciemnej matrycy", cokolwiek to znaczy. Ponoć nie da się przy niej siedzieć dłużej niż kilka godzin.

 

 

Dlatego też prosiłbym szczególnie o informacje dotyczące:

- owej "ciemnej matrycy" - jak to jest w rzeczywistości, jak wygląda jakość i odwzorowanie kolorów, kąty widzenia (zwłaszcza w pionie >135*!), no i ile można przy niej wytrzymać;

- klawiatury - wygoda, czy się nie ugina :) , np. w porównaniu do klawiatur w ThinkPadach (na moje oko przypomina tę z np. hp 500, z którym mam okazję pracować; ta w hp 500 to coś zupełnie innego niż w TP, ale ogólnie OK);

- hałasu - jak często włącza się wentylator, jak jest z HDD;

- jakości wykonania - czy jest to plastikowa chała, czy można powiedzieć, że jest porządnie wykonany, czy sprawia wrażenie solidnego etc.

- awaryjności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie matryca jest ok! W porownaniu do innych modeli/producentow widac, ze podswietlanie jest troche ciemniejsze, natomiast wplywa to na prace baterii (pozytywnie;) )

Klawiatura bardzo wygodna, krotki skok.

Halas - tutaj sie nie wypowiem, bo kazdy ma inny prog czulosci, ale wiatrak pracuje naprawde sporadycznie, HDD bezglosny.

Jakos wykonania bardzo dobra, jak przystalo na model NC. Jedyny mankament to w miejscu gdzie trzymamy nadgarstki/rece lubia sie brudzic z potu (u innych producentow wyciera sie lakier;) )

Awaryjnosc hmm ta seria cieszy sie bardzo mala awaryjnoscia, jest to odpowiednik serii T IBMa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...