Skocz do zawartości
ULLISSES

Allegro i inne serwisy internetowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Sprawa o której napisze była już poruszana na forum niestety ja nadal nie bardzo wiem co mogła bym napisać w meilu do Allegro żeby odblokowali mi konto.

Moje konto zostało zablokowane.

Meil od Allegro brzmi następująco:

Powodem jest naruszenie zasad licytacji w aukcjach Allegro.

Niedozwolone jest przebijanie ofert w swoich aukcjach bądź aukcjach innych Użytkowników, mające na celu sztuczne zawyżenie ceny lub zdobycie fikcyjnego pozytywnego komentarza.

Dotyczy to zarówno licytacji z własnych kont, jak i kont osób, które mieszkają razem, pracują razem, używają tego samego komputera, bądź pozostają ze sobą w jakimkolwiek innym kontakcie umożliwiającym powyższe naruszanie zasad (w szczególności członków rodziny, współpracowników i znajomych). Transakcje między takimi osobami nie mogą być przeprowadzane przy pomocy Allegro.

Choć jedna osoba może korzystać z kilku kont (zarejestrowanych na poprawne, własne dane osobowe), musi przestrzegać przy tym pewnych reguł

Faktycznie wystawiłam 2 przedmioty które zalicytytowal mój kolega i wygrał aukcje, a ja po raz kolejny je wystawiłam i wycofałam przed czasem bo nie osiągnęły interesującej mnie ceny.

Napisałam w aukcji jaka jest minimalna cena za jaka sprzedam towar.

W rezultacie zablokowali nam obojgu konta.

Bardzo mi zależy żeby konto odblokować ponieważ jest na moja siostrę a po drugie sa tam same pozytywne komentarze i nie chciałam bym ich stracić. Zresztą drugiego nie będę mogła założyć bo mamy taki sam adres.

Gdybym wiedziała jakie mogą być tego konsekwencje nie zrobiła bym tego, nie chciał Nikogo oszukać….

 

Co powinnam napisać w meilu do allegro żeby konto odblokowali.

 

Proszę o rady

 

Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie są właśnie konsekwencje podbijania cena na własnych aukcjach, moim zdaniem, bardzo dobrze że Ci konto zablokowali, należało się i tyle.

Od tego jest cena minimalna przy wystawianiu aukcji, a nie jakieś bzdurne opisy że za mniej nuiż... nie sprzedam i póżniej licytowanie przez kolegów.

Należało się i koniec i gdyby to ode mnie zależało nigdy bym tego konta nie odblokował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie takie są konsekwencje ale gdybym je znała takiej sytuacji by nie było. Sprzedawałam już kilkanaście przedmiotów i nigdy wcześniej nic takiego nie zrobiłam i nie mam zamiaru juz robi.

Ludzie robią gorsze przekręty, a ja naprawdę nie miałam zamiaru nikogo oszuka.

Mam nadzieję ze tylko ty będziesz miał takie zdanie.

A z tego co wiem to ludzie piszą na forach jeśli maja problem po to żeby ktoś i doradził lub pomógł a nie wprowadzał w większa frustracje.

Edytowane przez Alcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forach wyraża się opinię/zdanie na jakiś temat, a takie właśnie mam zdanie w tym przypadku.

Na koniec tylko napiszę:

Nie znajomość regulaminu allegro, nie zwalnia z jego przestrzegania. Jest to prosta i skuteczna zasada, gdybyś choć po łebkach przeczytała ten regulamin, tej sytuacji by nie było.

No i przepraszam Cię bardzo, możesz sobie pisać co chcesz, dla mnie ta sytuacja była typową próbą naciągnięcia przyszłego nabywcy do zapłacenia wyższej ceny, i za to właśnie masz zablokowane konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz prawo mieć swoje zdanie i masz prawo je wyrażać. Ale wydaje mi sie ze jeżeli ktoś przyznaje sie do błędu i deklaruje poprawę na przyszłość to nie powinno mu sie tak jak w tym przypadku blokować na stale konta.

Wiec nadal proszę, jeśli ktoś jest w stanie mi doradzić coś w tej sprawie będę wdzięczna.

Edytowane przez Alcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zablokowanego konta niczego się nie nauczysz na przyszłość. Było przewinienie - jest kara. Akcja - reakcja.

Jak widzisz, na moim koncie na tym forum jest również jedno ostrzeżenie, bo mi się należało i tyle (choć post, za który je dostałem wzbudził sporo śmiechu, jednakże władze uznały go za żart nie na miejscu. I władze te miały całkowitą rację, był nie na miejscu.) Podobnie jest z Twoim kontem na allegro. A z doświadczenia wiem, że pojedyńcza taka "akcja znajomych" nigdy nie budzi zastrzeżeń, to musiało się dziać kilka razy (jeśli nie kilkanaście), w gronie tych samych użytkowników, no i akcja-reakcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz, ale nie w tej chwili.

Moja rada, przez miesiąc najmniej daj spokój (inna zasada: rozmowy w szatni po meczu :D ), po tym czasie napisz grzecznie, że już masz nauczkę itd.

Odblokują, bo im na kasie od sprzedawców zależy (pod warunkiem oczywiście, że z opłatami nie zalegasz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz, ale nie w tej chwili.

Moja rada, przez miesiąc najmniej daj spokój (inna zasada: rozmowy w szatni po meczu :D ), po tym czasie napisz grzecznie, że już masz nauczkę itd.

Odblokują, bo im na kasie od sprzedawców zależy (pod warunkiem oczywiście, że z opłatami nie zalegasz).

Oj tam, przecież nikt nie zginał, nie ma co przesadzać, poza tym już się stało i nauczka jest, z pewnością drugi raz nie będzie próbować takich tricków.

Napisz maila że przepraszasz, przyznaj sie do winy i konto Ci odblokują, tylko nie pisz że jesteś siostrą posiadaczki konta lub coś podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. tylko co powinnam napisać zęby zadziałało? żeby odblokowali mi po jakimś czasie konto

 

 

W momencie kiedy Allegro odpisze ze nie odblokuje mi konta ( mam nadzieje ze będzie inaczej) będę mogla założyć nowe czy będę musiała ponownie prosić ich o zgodę na założenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co robić z takim fantem?

Do administracji allegro wysłałem już @ ale wydaję mi się że standardowo nic nie zrobią.

 

 

Dla niełapiących : data złożenia i odwołania oferty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co robić z takim fantem?

Do administracji allegro wysłałem już @ ale wydaję mi się że standardowo nic nie zrobią.

 

 

Dla niełapiących : data złożenia i odwołania oferty.

Nie oleją tej sprawy - miałem podobny przypadek i konto niedoszłego kontrahenta zostało zawieszone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam troche nietypowa sytuacje. wygralem pewien przedmiot za cene duzo nizsza niz sugerowane prywatnie "niby KT" sprzedawcy w czasie trwania licytacji. sprzedawca nie odpowiada na maile, nie podal mi konta do wplaty. do tego po 2 dniach od zakonczonej aukcji zablokowali mu konto. po datach widze ze loguje sie itp. wychodzi na to ze negatyw nic nie zmieni, a o wygranej moge w sumie zapomniec...

 

moge mu wystawic komentarz mimo zablokowania konta? jesli jest zablokowany, moze oddac mi negatywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego mają mu konto zablokować, przecież to od sprzedawcy zależy komu chce sprzedać a komu nie.

Ale tu śmierdzi podbijaniem ceny.

 

sobih, uważaj bo komentarz można wystawić nawet po 3 latach. :)

Edytowane przez studenc1k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem prawdopodobne jest, że tak było, ale pojedyńcza taka akcja nigdy nie kończy się interwencją allegro. Ci sami ludzie musieliby na różnych aukcjach robić to samo, wtedy owszem, konta zostają zablokowane.

dlaczego piszesz głupoty bez pokrycia? miałem identyczny przypadek i sprzedającemu zawiesili konto!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

allegro -> szukaj, wpisz jakieś najczęściej używane w opisach aukcji słowo, np cena, przesyłka, super, nowy, dobry, itp. i jeśli jesteś zarejestrowany jako lublinianin wybierz "moja miejscowość", jeśli nie "inna miejscowość".

 

Sposób nie jest niestety doskonały- nie znajduje wszystkich aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problem z kupujacym.

 

Mialem pamieci z aukcji: Aukcja

 

 

Po czym stwierdzilem ze wymienie sobie 2x 512 na jedna kosc.

 

 

To tez uczynilem, sprzedalem na aukcji te 2x 512: Auckja

 

 

Po czym dostaje dzis maila od kupujacego:

 

 

Pamięci serwerowe nie będą pracowały ze zwykłymi płytami....czego nie było w opisie.....były sprawdzane w serwisie na asusie i gigabycie...odsyłam je z powrotem do pana interesuje mnie zwrot gotówki lub dobre pamieci na razie wtrzymuję się z negatywem do roziązania sprawy ...pozdrawiam familok29 ps.oczekuję odpowiedzi!!!!!!!!

:lol: :lol: Jakie pamieci serwerowe ?! Czyli ja mam serwerowa plyte niby ?

 

Co z tym fantem zrobic ? Zwrot nie wchodzi w gre poniewasz splukany jestem narazie...

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...